Jump to content

Paypal - Capital Controls [ONLY]


evi32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επανέρχομαι στα της Revolut. για να πω ότι μου ήρθε σήμερα και η φυσική κάρτα στο ταχυδρομείο. Πολύ ωραία παρουσίαση απλώς για μια κάρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επανέρχομαι στα της Revolut. για να πω ότι μου ήρθε σήμερα και η φυσική κάρτα στο ταχυδρομείο. Πολύ ωραία παρουσίαση απλώς για μια κάρτα.

 

Εγω εκανα ηδη και 5 (μικρο)αγορες απο το paypal με την revolut

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω κάνει αγορές κανονικά, 2 σε aliexpress και μία σε banggood μέσω paypal, όλα προχώρησαν κανονικά. Απλά σήμερα μου ήρθε και η φυσική κάρτα σε μία πολύ ωραία συσκευασία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από banggood κατευθείαν με πιστωτική μέσω του paypal ( χωρίς χρήση balance ή revolut) έχει κάνει κάποιος πρόσφατα ;

 

Μέχρι τώρα οι πιστωτικές στο bangg περνούσαν "βούτυρο" , αλλά σήμερα υπάρχει αναφορά οτι δεν τις δέχεται.

Αν είναι Πειραιώς δεν υπάρχει περίπτωση. Από τον άλλο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι Πειραιώς δεν υπάρχει περίπτωση. Από τον άλλο μήνα.

Έχω την εντύπωση οτι το όριο δεν αφορά αγορές με κάρτα αλλα μόνο εμβάσματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι το όριο δεν αφορά αγορές με κάρτα αλλα μόνο εμβάσματα.

 

Ας μας πει κάποιος αν τα κατάφερε τις τελευταίες 9 ημέρες με πιστωτική πειραιώς. Αν ναι, τότε έχω θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να άνοιξαν 3 στις 3 μικρό αγορές από ιμπει με πειπαλ μέσω εθνικής

Τι εννοεις ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ας μας πει κάποιος αν τα κατάφερε τις τελευταίες 9 ημέρες με πιστωτική πειραιώς. Αν ναι, τότε έχω θέμα.

 

Αγορασα εγω στις 12/11 απο Banggood με χρεωστικη Visa Πειραιως κανονικα. Απλα μου εστειλαν ενα e-mail που ελεγε οτι η συναλλαγη χρειαζεται επιβεβαιωση απο την τραπεζα και μια μερα μετα αλλο e-mail οτι η συναλλαγη εγκριθηκε

Link to comment
Share on other sites

Εκανα χτες ebanking στην εθνική, σημερα το τσεκαρα, έκανα log in ολα ok...

Εστειλα χρήματα στη ρεβολουτ, αλλά για να γίνει το τελικό "ok" μου έστειλαν μέσω sms ένα i-code...

εδω η ερώτηση: αυτά τα sms είναι δωρεάν ή οχι; :worry:

απ'οτι καταλαβαίνω για κάθε φορά που στέλνω χρήματα χρειάζεται να μου στέλνει εκεινη την ωρα sms για να ολοκληρωθεί η κίνηση, γι'αυτό και ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

Εκανα χτες ebanking στην εθνική, σημερα το τσεκαρα, έκανα log in ολα ok...

Εστειλα χρήματα στη ρεβολουτ, αλλά για να γίνει το τελικό "ok" μου έστειλαν μέσω sms ένα i-code...

εδω η ερώτηση: αυτά τα sms είναι δωρεάν ή οχι; :worry:

απ'οτι καταλαβαίνω για κάθε φορά που στέλνω χρήματα χρειάζεται να μου στέλνει εκεινη την ωρα sms για να ολοκληρωθεί η κίνηση, γι'αυτό και ρωτάω

Ναι δωρεάν. Παλιά έδιναν μια συσκευή-μπρελόκ που παρήγαγε κωδικούς μιας χρήσης (i-code) αλλά τώρα στέλνουν τον κωδικό σε sms.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δωρεάν. Παλιά έδιναν μια συσκευή-μπρελόκ που παρήγαγε κωδικούς μιας χρήσης (i-code) αλλά τώρα στέλνουν τον κωδικό σε sms.

 

Υποχρεωρικα; ή επιλεγεις;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Υποχρεωρικα; ή επιλεγεις;

Υποχρεωτικά, το έχουν όλες οι τράπεζες νομίζω. Πάλι καλά που κατάργησαν το μπρελοκ, έπρεπε να είχες 3-4 μαζί σου για να κάνεις την δουλειά σου. Δωρεάν είναι τα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Υποχρεωτικά, το έχουν όλες οι τράπεζες νομίζω. Πάλι καλά που κατάργησαν το μπρελοκ, έπρεπε να είχες 3-4 μαζί σου για να κάνεις την δουλειά σου. Δωρεάν είναι τα μηνύματα.

 

Υποχρεωτικα θα ειναι για τους νεους πελατες. Εγω εχω μπρελοκ και συνεχιζω να το χρησιμοποιω.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κανονικές αγορές. Κανένα κόλλημα όπως πριν ένα μήνα. Έβαλα την χρεωστικη εθνικής στην πειπαλ. Μπήκα ιμπει έβαλα στοιχεία. Όλα κομπλέ. Μικρό αγορές. Μια θήκη κάτι μαξιλαρακια ένα πορτοφόλι και ένα αδιάβροχο μπ3. Από Κίνα όλα φρισιπ
Link to comment
Share on other sites

Υποχρεωτικα θα ειναι για τους νεους πελατες. Εγω εχω μπρελοκ και συνεχιζω να το χρησιμοποιω.
Το ίδιο κι εγώ αλλά όταν βρω χρόνο λέω να ενεργοποιήσω το i-code με sms. Αν το κάνω ξέρεις αν θα μπορώ να χρησιμοποιώ παράλληλα και το μπρελόκ ή πρέπει στο εξής να διαλέξω μόνο ένα από τα δύο?
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ αλλά όταν βρω χρόνο λέω να ενεργοποιήσω το i-code με sms. Αν το κάνω ξέρεις αν θα μπορώ να χρησιμοποιώ παράλληλα και το μπρελόκ ή πρέπει στο εξής να διαλέξω μόνο ένα από τα δύο?

 

Για την Εθνικη δεν ξερω. Στην Alpha αλαξα προσφατα απο μπρελοκ σε sms και σου δινει τη δυνατοτητα να αλλαζεις μονος σου οποτε θελεις μεσα απο το ebanking

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα εγω στις 12/11 απο Banggood με χρεωστικη Visa Πειραιως κανονικα. Απλα μου εστειλαν ενα e-mail που ελεγε οτι η συναλλαγη χρειαζεται επιβεβαιωση απο την τραπεζα και μια μερα μετα αλλο e-mail οτι η συναλλαγη εγκριθηκε

 

εγώ από το ίδιο μαγαζί έφαγα πόρτα μέσω PayPal και χρεωστική Πειραιώς αλλά το κουφό είναι ότι δεν μου δίνει καν την επιλογή να πληρώσω κατευθείαν με την ίδια κάρτα.τους έστειλα και μειλ και απάντησαν ότι δεν δέχονται ελληνικές κάρτες.και έχω ακόμα pending payment το redmi note 2 prime με τον κωδικό που το κατέβαζε 135$.πως στο καλό θα πληρώσω τώρα; είναι απίστευτη τιμή γαμοτο γιαυτό είπα να αλλάξω για πρώτη φορά το vickmall που είναι άψογο και παίζει και κανονικά PayPal χωρίς κόλπα και νταβαντζηλικια.

Link to comment
Share on other sites

εγώ από το ίδιο μαγαζί έφαγα πόρτα μέσω PayPal και χρεωστική Πειραιώς αλλά το κουφό είναι ότι δεν μου δίνει καν την επιλογή να πληρώσω κατευθείαν με την ίδια κάρτα.τους έστειλα και μειλ και απάντησαν ότι δεν δέχονται ελληνικές κάρτες.και έχω ακόμα pending payment το redmi note 2 prime με τον κωδικό που το κατέβαζε 135$.πως στο καλό θα πληρώσω τώρα; είναι απίστευτη τιμή γαμοτο γιαυτό είπα να αλλάξω για πρώτη φορά το vickmall που είναι άψογο και παίζει και κανονικά PayPal χωρίς κόλπα και νταβαντζηλικια.

Αν δεν περάσει η πληρωμή μετά νομίζω δεν έχει επιλογή για πληρωμή απευθείας από κάρτα, αλλά μόνο με paypal. Τουλάχιστον αυτό έγινε σε εμένα 2 φορές και μετά αναγκαστηκα να πληρωσω μέσω balance. Επίσης και να πας να πληρώσεις τωρα μέσω balance δεν ξέρω αν ισχύει η μειωμένη τιμή του κουπονιού. Το banggood σου είπε ότι δεν δέχεται ελληνικές κάρτες ή το paypal? Γιατί αν στο είπε το banggood είναι ανέκδοτο...

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

εγώ από το ίδιο μαγαζί έφαγα πόρτα μέσω PayPal και χρεωστική Πειραιώς αλλά το κουφό είναι ότι δεν μου δίνει καν την επιλογή να πληρώσω κατευθείαν με την ίδια κάρτα.τους έστειλα και μειλ και απάντησαν ότι δεν δέχονται ελληνικές κάρτες.και έχω ακόμα pending payment το redmi note 2 prime με τον κωδικό που το κατέβαζε 135$.πως στο καλό θα πληρώσω τώρα; είναι απίστευτη τιμή γαμοτο γιαυτό είπα να αλλάξω για πρώτη φορά το vickmall που είναι άψογο και παίζει και κανονικά PayPal χωρίς κόλπα και νταβαντζηλικια.

 

Αν δεν περάσει η πληρωμή μετά νομίζω δεν έχει επιλογή για πληρωμή απευθείας από κάρτα, αλλά μόνο με paypal. Τουλάχιστον αυτό έγινε σε εμένα 2 φορές και μετά αναγκαστηκα να πληρωσω μέσω balance. Επίσης και να πας να πληρώσεις τωρα μέσω balance δεν ξέρω αν ισχύει η μειωμένη τιμή του κουπονιού. Το banggood σου είπε ότι δεν δέχεται ελληνικές κάρτες ή το paypal? Γιατί αν στο είπε το banggood είναι ανέκδοτο...

 

Mήπως τελικά τις τελευταίες ημέρες τα προβλήματα αυτά τα δημιουργεί -τουλάχιστον για τις κάρτες Πειραιώς - το γνωστό "μπλοκάρισμα" της τράπεζας για συναλλαγές με εμβάσματα προς το εξωτερικό ;

 

Μέχρι τώρα δεν υπήρχε πρόβλημα , είτε με paypal είτε κατευθείαν με πιστωτική.

 

Όποιος είναι γνώστης ας μας διαφωτίσει, γιατί 23/11 ξεκινά κ άλλο black sale στο banggood κ σε άλλα παρόμοια :worry:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν περάσει η πληρωμή μετά νομίζω δεν έχει επιλογή για πληρωμή απευθείας από κάρτα, αλλά μόνο με paypal. Τουλάχιστον αυτό έγινε σε εμένα 2 φορές και μετά αναγκαστηκα να πληρωσω μέσω balance. Επίσης και να πας να πληρώσεις τωρα μέσω balance δεν ξέρω αν ισχύει η μειωμένη τιμή του κουπονιού. Το banggood σου είπε ότι δεν δέχεται ελληνικές κάρτες ή το paypal? Γιατί αν στο είπε το banggood είναι ανέκδοτο...

 

το banggood μου το είπε.δεν ξέρω τι ρόλο βαράει το συγκεκριμένο μαγαζί πάντως πριν από αυτή την παραγγελία έκανα άλλες δύο κάτι μικροπράγματα και πέρασαν κανονικά μέσω ππ και μετά για τα 135 έφαγα το άκυρο.

πάντως στο account μου το έχει pending ακόμα στα ίδια λεφτά και την επιλογή check out with PayPal μόλις το πατάω 135 λέει ακόμα, λες να περάσει όταν μπουν τα λεφτά στο revolution και μετά να ζητήσουν και άλλα;

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο κι εγώ αλλά όταν βρω χρόνο λέω να ενεργοποιήσω το i-code με sms. Αν το κάνω ξέρεις αν θα μπορώ να χρησιμοποιώ παράλληλα και το μπρελόκ ή πρέπει στο εξής να διαλέξω μόνο ένα από τα δύο?

 

Ναι μπορείς και τα δύο ταυτόχρονα, επιλέγεις σε κάθε συναλλαγή ποιο θες να χρησιμοποιήσεις. Για Εθνική μιλάω.

Link to comment
Share on other sites

Το τραπεζικό έμβασμα στον λογαριασμό skrill (alpha bank) απαιτεί 2-3 μέρες για ολοκλήρωση. Σε περίπτωση άμεσης μεταφοράς από λογαριασμό alpha bank, χρειάζεται τις ίδιες μέρες?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...