Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθόλου πρακτικό να έχεις μόνιμα ένα κουμπί στην οθόνη σου. Εγώ ψάχνω άλλη λύση.

 

 

Το έχω πει παραπάνω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7029088#post7029088

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Κι εγώ στο προηγούμενό μου κινητό είχα αυτό.

Όμως σε αυτή την συσκευή αν κλείσεις την οθόνη με τέτοιες εφαρμογές μετά το δακτυλικό αποτύπωμα δεν λειτουργεί για το επόμενο ξεκλείδωμα και θέλει και το μοτίβο.

Το θέμα του κλειδώματος και του ξεκλειδώματος είναι κάτι που με έχει κουράσει σε αυτή την συσκευή.

 

Τελικά καμιά πρόταση για καλό tempered glass?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνεις ένα μικρό λάθος φίλτατε...

Με νοβα και επιλογή για διπλό χτύπημα/κλείδωμα δουλεύει κανονικά το δακτυλικό αποτύπωμα ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το εκανε και σε μενα αυτο αλλα μετα απενεργοποιησα το αποτυπωμα γιατι μου ειναι αχρηστο

Απλα εχω ρυθμισει με το αγγιγμα να πηγαινει στην αρχικη οθονη

Tempered πηρα απο πολλους αλλα το καλυτερο ειναι το nillkin που ειχα παρει απο το vickmall

Πηρα και καποια απο ebay και απο Ελλαδα

Αυτο του ebay ειναι καλο http://www.ebay.com/itm/221972734527?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Απο Ελλαδα πηρα αυτο https://www.gadget-shop.gr/tempered-glass-9h-prostasia-othonis-lenovo-vibe-p1

αλλα επειδη ειχε παρει μια σκονιτσα το εβγαλα και μολις λυγισε ελαχιστα εσπασε

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνεις ένα μικρό λάθος φίλτατε...

Με νοβα και επιλογή για διπλό χτύπημα/κλείδωμα δουλεύει κανονικά το δακτυλικό αποτύπωμα ;)

 

Τί λάθος κάνω? Αναφέρθηκα στην εφαρμογή που πρότεινε ο φίλος.

Nova δεν θέλω να χρησιμοποιήσω, χρησιμοποιώ τον LL εδώ και χρόνια και δεν υπάρχει επιστροφή καθώς η διαφορά με τους άλλους Launchers είναι χαοτική. Οπότε θα ψάξω αν μπορώ να κάνω κάτι παρόμοιο με τον LL.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εκανε και σε μενα αυτο αλλα μετα απενεργοποιησα το αποτυπωμα γιατι μου ειναι αχρηστο

Απλα εχω ρυθμισει με το αγγιγμα να πηγαινει στην αρχικη οθονη

Tempered πηρα απο πολλους αλλα το καλυτερο ειναι το nillkin που ειχα παρει απο το vickmall

Πηρα και καποια απο ebay και απο Ελλαδα

Αυτο του ebay ειναι καλο http://www.ebay.com/itm/221972734527?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Απο Ελλαδα πηρα αυτο https://www.gadget-shop.gr/tempered-glass-9h-prostasia-othonis-lenovo-vibe-p1

αλλα επειδη ειχε παρει μια σκονιτσα το εβγαλα και μολις λυγισε ελαχιστα εσπασε

 

Παρήγγειλα αυτό του ebay και ένα Nilkin απ το vickmall, thanks.

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κάνεις ένα μικρό λάθος φίλτατε...

Με νοβα και επιλογή για διπλό χτύπημα/κλείδωμα δουλεύει κανονικά το δακτυλικό αποτύπωμα ;)

 

Εμένα πάντως με nova δεν δουλεύει στο ξεκλειδωμα το δαχτυλικο αποτύπωμα. Μου ζητάει τον κωδικό ξεκλειδωματος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τί λάθος κάνω? Αναφέρθηκα στην εφαρμογή που πρότεινε ο φίλος.

Nova δεν θέλω να χρησιμοποιήσω, χρησιμοποιώ τον LL εδώ και χρόνια και δεν υπάρχει επιστροφή καθώς η διαφορά με τους άλλους Launchers είναι χαοτική. Οπότε θα ψάξω αν μπορώ να κάνω κάτι παρόμοιο με τον LL.

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παρήγγειλα αυτό του ebay, thanks.

Ποιος είναι ο LL?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο LL?

 

Αυτός.

Είναι μια κατηγορία πάντως απ όλους.

Απόλυτα παραμετροποιήσιμος σε βαθμό αηδίας.

Δύσκολος στον χειρισμό μέχρι να τον μάθεις αλλά κάνει παπάδες.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ψάχνω για θήκη στο ebay.

Μπορώ να ψάχνω και για το Vibe P1 pro? Είναι σίγουρα ολόιδιες οι διαστάσεις?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τη beta και θα δουλεύει!!!

 

Οταν λες beta? Eχω nova prime και δεν δουλεύει πάντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτός.

Είναι μια κατηγορία πάντως απ όλους.

Απόλυτα παραμετροποιήσιμος σε βαθμό αηδίας.

Δύσκολος στον χειρισμό μέχρι να τον μάθεις αλλά κάνει παπάδες.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ψάχνω για θήκη στο ebay.

Μπορώ να ψάχνω και για το Vibe P1 pro? Είναι σίγουρα ολόιδιες οι διαστάσεις?

 

Ωραίος launcher αλλά δυστυχώς επί πληρωμή....

Ναι οι διαστάσεις είναι ίδιες από ότι ξέρω.

Edited by Athens16
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό για τους γονείς μου, οι οποίοι δε μιλάνε αγγλικά. Διαθέτει ελληνικό μενού; Κατά τ'άλλα βλέπω ότι είστε ευχαριστημένοι όσοι το έχετε αγοράσει. Ανάμεσα σε αυτό και το Xiaomi Redmi 4 Prime ποιο θα προτιμούσατε; Για βασική χρήση. Κυρίως ιντερνετ και φωτογραφίες. Ευχαριστώ πολύ :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό για τους γονείς μου, οι οποίοι δε μιλάνε αγγλικά. Διαθέτει ελληνικό μενού; Κατά τ'άλλα βλέπω ότι είστε ευχαριστημένοι όσοι το έχετε αγοράσει. Ανάμεσα σε αυτό και το Xiaomi Redmi 4 Prime ποιο θα προτιμούσατε; Για βασική χρήση. Κυρίως ιντερνετ και φωτογραφίες. Ευχαριστώ πολύ :)

 

Εννοείται ότι έχει ελληνικό μενού.

Το Redmi 4 Prime ειναι 5" και το P1 είναι 5,5". Αν δεν τους ενοχλεί το μέγεθος, θεωρώ ότι το P1 είναι καλύτερο λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας και δεν θα χρειάζεται να το φορτίζουν τόσο συχνά.

Αν πάλι δεν θέλουν παντόφλα, το Redmi 4 είναι ιδανικό 5" και λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό για τους γονείς μου, οι οποίοι δε μιλάνε αγγλικά. Διαθέτει ελληνικό μενού; Κατά τ'άλλα βλέπω ότι είστε ευχαριστημένοι όσοι το έχετε αγοράσει. Ανάμεσα σε αυτό και το Xiaomi Redmi 4 Prime ποιο θα προτιμούσατε; Για βασική χρήση. Κυρίως ιντερνετ και φωτογραφίες. Ευχαριστώ πολύ :)

 

 

  • Αν το αγοράσεις απο εξωτερικό, και άρα δεν θα έχει την band 20, αναρωτιέμαι γιατί επιλέγεις να αγοράσεις ένα κινητό που το θες μόνο για internet και βασική χρήση χωρίς την band 20 και δεν αγοράζεις ένα άλλο φθηνό από Ελλάδα.
  • Αν το αγοράσεις από Ελλάδα, αναρωτιέμαι γιατί να δώσεις 300 ευρώ για ένα κινητό που το θες για βασική χρήση και δεν παίρνεις κάτι φθηνότερο.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό για τους γονείς μου, οι οποίοι δε μιλάνε αγγλικά. Διαθέτει ελληνικό μενού; Κατά τ'άλλα βλέπω ότι είστε ευχαριστημένοι όσοι το έχετε αγοράσει. Ανάμεσα σε αυτό και το Xiaomi Redmi 4 Prime ποιο θα προτιμούσατε; Για βασική χρήση. Κυρίως ιντερνετ και φωτογραφίες. Ευχαριστώ πολύ :)

 

Και τα δύο έχουν συγκρίσιμες κύριες και δευτερέουσες φωτογραφικές μηχανές.

-Το Vibe P1 υπερτερεί λίγο σε μέγεθος οθόνης (5,5" αντί για 5,0") και μπαταρία (5.000mAh αντί για 4.100mAh).

-Το Redmi 4 Prime υπερτερεί σε επεξεργαστή (SD625 αντί για SD615) και είναι και κατά ένα ολόκληρο έτος πιο νέο μοντέλο (11/2016 αντί για 09/2015), ενώ είναι και πολύ φθηνότερο (~200€ στα σκρουτζομάγαζα αντί για 280+€ για ένα "Ελληνικό" Ρ1(3/32GB)).

 

Θεωρώ πως πιο δίκαιη σύγκρηση είναι αυτή του Redmi 4 Prime με το Vibe P2, που βέβαια είναι συγκρίσιμο σε επεξεργαστή και "φρεσκάδα" (έχει και αυτό τον 625 και κυκλοφόρησε 12/2016) και υπερτερεί σε μέγεθος (5,5") και μπαταρία (5.100mAh), αλλά είναι και πολύ ακριβότερο (~300€ από Ιταλία) και δεν έχει έρθει ακόμα Ελλάδα (ούτε επίσημα , ούτε σε σκρουτζομάγαζο).

 

Πρόσεχε μόνον από πού θα αγοράσεις όποιο από τα δύο επιλέξεις, γιατί κανένα από τα "Κινέζικα" δεν υποστηρίζει την Β20, για 4G στην επαρχία...

Edited by apost_V

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι έχει ελληνικό μενού.

Το Redmi 4 Prime ειναι 5" και το P1 είναι 5,5". Αν δεν τους ενοχλεί το μέγεθος, θεωρώ ότι το P1 είναι καλύτερο λόγω μεγαλύτερης μπαταρίας και δεν θα χρειάζεται να το φορτίζουν τόσο συχνά.

Αν πάλι δεν θέλουν παντόφλα, το Redmi 4 είναι ιδανικό 5" και λεπτό.

Έχει ελληνικό μενού και αν αγοραστεί από Κίνα, σωστά;

Ξέρεις σε σχέση με την κάμερα πώς είναι; Γιατί εγώ έχω το Lenovo K3 Note και δεν είμαι ευχαριστημένη καθόλου από την κάμερά του. Θα είναι καλύτερο το P1;

Κοίταξα στο GSM Arena εκεί που έχει σύγκριση των κινητών και τη φωτογραφική, αλλά δυστυχώς για το Ρ1 δεν είχε δείγμα...

Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά δεν είμαι και πολύ σχετική :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

  • Αν το αγοράσεις απο εξωτερικό, και άρα δεν θα έχει την band 20, αναρωτιέμαι γιατί επιλέγεις να αγοράσεις ένα κινητό που το θες μόνο για internet και βασική χρήση χωρίς την band 20 και δεν αγοράζεις ένα άλλο φθηνό από Ελλάδα.
  • Αν το αγοράσεις από Ελλάδα, αναρωτιέμαι γιατί να δώσεις 300 ευρώ για ένα κινητό που το θες για βασική χρήση και δεν παίρνεις κάτι φθηνότερο.

Με μια γρήγορη ματιά που έριξα, μου φάνηκε καλή επιλογή το συγκεκριμένο. Είμαι και άσχετη,οπότε δεν ξέρω και ακριβώς τι επιλογές υπάρχουν. Έχω δει και το Samsung J5 πχ που μου φάνηκε καλή επιλογή που υπάρχει σε καλή τιμή και Ελλάδα.

Θα είχες να μου προτείνεις κάτι εσύ, αν δεν είναι δύσκολο; :)

Link to comment
Share on other sites

@katkit

Σου εστειλα με προσωπικο μηνυμα ενα συνδεσμο να δεις δειγμα φωτογραφιας με το Ρ1

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτο τη μερα ειναι πολυ καλες

Τη νυχτα (χωρις φλας) πρεπει ιν παιξεις πολυ τις ρυθμισεις με ISO κλπ για κατι καλο

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις εαν η rom που βαζουν απο την ευρωπαικη αποθηκη του vickmall για το κινητο αυτο, ειναι η ευρωπαικη που δεν εχει προβληματα; Ή απο την Κινα στελνει η Selina ευρωπαικη rom και απο την ευρωπαικη αποθηκη στελνουν την κινεζικη rom ...;;;
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο boot μετα από εγκατασταση του supersu μεσω TWRP, παιρνει πολύ ωρα?

δε λεει να εκκινησει...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις εαν η rom που βαζουν απο την ευρωπαικη αποθηκη του vickmall για το κινητο αυτο, ειναι η ευρωπαικη που δεν εχει προβληματα; Ή απο την Κινα στελνει η Selina ευρωπαικη rom και απο την ευρωπαικη αποθηκη στελνουν την κινεζικη rom ...;;;

 

Και οι 2 βάζουν την 288 ROW που δεν έχει προβλήματα....

Απλά έχω την εντύπωση ότι η Ευρωπαϊκή του vickmall δεν το έχει.

 

το πρωτο boot μετα από εγκατασταση του supersu μεσω TWRP, παιρνει πολύ ωρα?

δε λεει να εκκινησει...

 

Κράτα πατημένο το κουμπί on off να κάνει επανεκκίνηση...

Αλλιώς σε βλέπω για wipes.

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το εκανε και σε μενα αυτο αλλα μετα απενεργοποιησα το αποτυπωμα γιατι μου ειναι αχρηστο

Απλα εχω ρυθμισει με το αγγιγμα να πηγαινει στην αρχικη οθονη

Tempered πηρα απο πολλους αλλα το καλυτερο ειναι το nillkin που ειχα παρει απο το vickmall

Πηρα και καποια απο ebay και απο Ελλαδα

Αυτο του ebay ειναι καλο http://www.ebay.com/itm/221972734527?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Απο Ελλαδα πηρα αυτο https://www.gadget-shop.gr/tempered-glass-9h-prostasia-othonis-lenovo-vibe-p1

αλλα επειδη ειχε παρει μια σκονιτσα το εβγαλα και μολις λυγισε ελαχιστα εσπασε

 

Για προστασια οθονης να προσεξετε να εχει ανοιγμα για την μπροστα καμερα γιατι εγω αυτο που ειχα παρει απο ebay δεν ειχε και εβγαζε θολες φωτο. Μετα πηρα αυτη anticrash https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-lenovo-vibe-p1-pro-anticrash-x-one-ultimate-upgrade-v-2-japan

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, καινούργιος στην παρέα και ενδιαφέρομαι να πάρω το P1 PRO με 3G RAM /32GB μνήμη.Ερώτηση, απο πού να το πάρω :

α) Dikarto στα 239Ε

β) Skroutzομάγαζα στα 279Ε

γ)Public στα 299Ε

ή

τελικά να περιμένω να έρθει το P2

 

σημ. (με ενδιαφέρει DUAL SIM)

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να το αγορασω απο εδω

https://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-Vibe-P1-Mobile-Phone-4G-LTE-Android-5-1-Octa-Core-5-5-Inch/32477276137.html?spm=2114.01010108.3.20.0B7kki&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10065_10068_10000009_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10062_10056_10055_10054_10059_10099_10078_10079_10000012_10103_10073_10102_10000015_10096_10052_10053_10050_10107_10051_10106,searchweb201603_3,afswitch_2,single_sort_0_total_tranpro_desc&btsid=20e9b74b-cf62-4cc4-9d8c-b2efaf9fc438

 

επειδη δεν εχω ξανα παρει απο κινα χρειαζομαι να μου πειτε τι θα χρειαστει να κανω και αν θα εχω καποιο προβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.geekbuying.com/item/-HK-Stock-Lenovo-Vibe-P1-P1C58-5-5inch-FHD-Android-5-1-2GB-16GB-5000mAh-Smartphone-64bit-Qualcomm-Snapdragon-615-Octa-Core-13-0MP---Silver-356612.html

 

αλλιως αυτο..

 

Αν είσαι σίγουρος ότι το P1c58 (2/16GB) από Ali έχει και Ελληνικά, φαίνεται καλή/οικονομική επιλογή γιατί έχει ήδη Android 6.0.

Εννοείται ότι δεν σε χαλάει το χρυσαφί χρώμα και ο κίνδυνος του τελωνείου...

Αν φοβάσαι το τελωνείο τότε ψάξε είτε για Ευρωπαϊκή αποθήκη που να έχει το κινητό που θέλεις, είτε για κινεζομάγαζο που να σου προσφέρει EU expedited delivery option (χωρίς κίνδυνο τελωνείου) όπως η Vickmall.

Βέβαια αυτές οι επιλογές είναι κατά τί ακριβότερες.

Πχ η Vickmall ζητάει ~140€ για το ασημί P1c58 (με Android 6.0 & Ελληνικά & case+film) +20€ για το EU expedited delivery (με παραλαβή μέσω Γαλλίας αν δεν κάνω λάθος), επιλογή που -λέει- δεν έχει τον κίνδυνο τελωνείου.

Δηλαδή +38€ περίπου στα 122,80€ που ζητάει αντίστοιχα ο Ali.

Αν όμως σε τσακώσουν στο τελωνείο θα φας +41€ (28,80€ ΦΠΑ & 12€ ΕΛΤΑ)...

Οπότε θα σου 'ρθει μία ή άλλη...

Προσοχή μόνον μην επιλέξεις DHL courier στον Ali , γιατί εκεί θα πληρώσεις και τον courier (+11,60€) και το τελωνείο (+41€).

 

Αν θες & αν δεν επείγει , αφού ψάξεις και καταλήξεις , ξαναγράψε εδώ να σου πούμε μιά γνώμη.;)

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, καινούργιος στην παρέα και ενδιαφέρομαι να πάρω το P1 PRO με 3G RAM /32GB μνήμη.Ερώτηση, απο πού να το πάρω :

α) Dikarto στα 239Ε

β) Skroutzομάγαζα στα 279Ε

γ)Public στα 299Ε

ή

τελικά να περιμένω να έρθει το P2

 

σημ. (με ενδιαφέρει DUAL SIM)

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

α) Το Dikarto στα 239€ δεν πουλάει το 3/32GB (P1a42) αλλά το 3/16GB (P1c72) με την ΡΟΜ & τις "ρυθμίσεις" του P1a42.

β) Το σκρουτζομάγαζο που έχει ξεμείνει με γκρί 3/32GB (P1a42) (ecoMARKT στην Ν. Σμύρνη αν δεν κάνω λάθος) , έχει αυτό που γυρεύεις, αλλά θα πρέπει αύριο πρωί να τους τηλεφωνήσεις γιατί παίζει να μην υπάρχει πια ούτε εκεί...

γ)Και για το πούμπλικ ισχύει ότι πρέπει να επικοινωνήσεις άμεσα μαζί τους γιατί παίζει και εκεί να έχει εξαντληθεί...

 

Με 306,50€ αγοράζεις τώρα Ρ2 από Amazon Ιταλίας και δεν χρειάζεται και να περιμένεις.

 

(σημ. το Ρ2 δεν είναι αυθεντικό δίκαρτο όπως το Ρ1 αλλά "υβριδικό" (= η δεύτερη SIM "τρώει" την θέση της microSD).

 

Παρακαλώ, ελπίζω να βοήθησα. ;)

Edited by apost_V

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...