Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Μόλις δοκίμασα κάρτα wind στην Πάτρα, και είδα κανονικά 4G!

 

P1c72 μοντελο κινεζάκι 3/16αρι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης η παραπάνω εφαρμογή έδειξε κανονικά την Β20.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμπληρωματικά, για ενεργοποιηση της Β20 στα κινεζακια :

(οδηγιες από εδώ )

.

 

Παιδια εχω παρατηρησει το εξης απο τη μερα που εκανα τη διαδικασια .Οταν κανω επανεκινηση τη συσκευη δε βλεπει τις SIM και δε ζητα να βαλω τα PIN. (3/16 ευρωπαικη ρομ απο vickmall).Μονο οταν κανω απενεργοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια για πειτε μου......για να γινει το τηλέφωνο οπως ηταν πριν την εγκατάσταση του αρχείου για τη γαμ....νη β20 που μαζι με αυτό εγκατασταθηκαν και άλλες 5 εφαρμογές τι κάνουμε? φτάνει η επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων η θέλει τι διαδικασία με τον υπολογιστή που περιγράφεται στα ποστ.εον δεν με ενδιαφέρει η B20 θελω απλα το τηλεφωνο οπως ηταν με τη s288 απο τη ota update που εκανα μολις το παρέλαβα.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

3)επισης, αυτο εδω το αρχειακι (ειναι οι μπαντες του "ελληνικου" μοντελου P1a42 τις οποιες μπορουμε πανευκολα να περασουμε στα κινεζακια μας, ως εξης:

 

Εισαι σιγουρος οτι ειναι το σωστο αρχειο? του αλλαξες ονομα? Γιατι "test.zip" δινει ο drugstore τις μπαντες του P1c72 σε αυτον που ειχε μπρικαρει. πιο κατω δινει τις μπαντες του P1a42 ως "P1A42_nvram_backup"

Επισης πως θα μαθουμε αν θελει οπωσδηποτε root μονο για την ενεργοποιηση της Β20?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό κατέβασα.

Δεν άλλαξα ονομα όχι.

Πιστεύω δεν χρειάζεται απαραίτητα root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ εγκατέστησα και το dolby atmos πριν λίγο.θα το δοκιμάσω σε αναπαραγωγή ήχου.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να μπουν όλες οι πληροφορίες στο αρχικό post. Επίσης όποιος δίνει μια πληροφορία για αλλαγή όπως της Β20 να προειδοποιεί ότι η αλλαγή αυτή είναι ανεπανόρθωτη και δεν μπορεί το τηλέφωνο να γίνει όπως πριν. Εγώ αν το ήξερα δε θα έκανα την αλλαγή γιατί δε θέλω ούτε να σβήνω κάθε λίγο ότι έχω στήσει με πολύ κόπο για μήνες ούτε να διακινδυνευσω να κολλήσει το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω δεν χρειάζεται απαραίτητα root.

 

Μαλλον χρειαζετε τελικα γιατι στην εντολη "SU" γραφει "not found"

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον χρειαζετε τελικα γιατι στην εντολη "SU" γραφει "not found"

 

σωστός, την ειχα ξεχασει αυτη την εντολη.

παντως, πιστευω αξιζει κανεις ν ακολουθησει οδηγιες για να το εχει ροοτ+Β20 ενεργη+dolby atmos.

απλα εμενα, μετα την τελευταια εγκατασταση του dolby atmos μεσω twrp, δεν ενοποιει πλεον την καρτα μνημης ως εσωτερικο αποθ.χωρο, ενω προηγουμενως μια χαρα τα καταφερνε.

 

αναγκαστικα, την ορισα ως εξωτερικο αποθ.χωρο.

 

ας βγαλει με το καλο η λενοβο android 7 για την κινηταρα μας(απιθανο μου φαινεται), και τοτε ξε-ροοταρουμε με το καλο.

 

update: Τελικά όλα οκ και με την κάρτα μνήμης. Απλά την άδειασα συνδεοντας το κινητο με τον υπολογιστη και μετα της πατησα ρυθμιση ως εσωτερικης μνημης, το οποιο πετυχε.

 

τωρα πλεον το εχω ροοτ, με android 6.0.1, ενεργοποιημενη την Β20 (δοκιμασμενα), καθώς και με το dolby atmos εγκατεστημενο (δεν το εχω δοκιμασει ακομα σε αναπαραγωγη μουισκης).

οποτε ειμαι οκ για τα δικα μου ζητούμενα.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει αλλα εγω μαλλον θα περιμενω να δω τι θα γινει με το nougat η εστω αν βγει μια one click root εφαρμογη. Ετσι κι αλλιως οι διακοπες αργουν ακομα για την β20.. Edited by petrangcc
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς παραμετροποίηση του notification led; Δεν δουλεύουν σε μένα οι αντίστοιχες εφαρμογές.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδιά........εχω είδη συνδεθεί με 3 λογαριασμους google,αν κανω τι διαδικασία να περασω ξανα τη ρομ s288 απο τον υπολογιστή θα έχω πρόβλημα?κατι είχα διαβάσει σε παλαιωτερα ποστ.

ξερει καποιος κατι πανω σε αυτο?θελω να ξαναπεράσω τι ρομ για να φυγουν οι εφαρμογες που μπηκαν μαζι με το αρχειο για τη B20.

μαγαλη ******* αυτό με τη B20...............

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω ρε παιδιά........εχω είδη συνδεθεί με 3 λογαριασμους google,αν κανω τι διαδικασία να περασω ξανα τη ρομ s288 απο τον υπολογιστή θα έχω πρόβλημα?κατι είχα διαβάσει σε παλαιωτερα ποστ.

ξερει καποιος κατι πανω σε αυτο?θελω να ξαναπεράσω τι ρομ για να φυγουν οι εφαρμογες που μπηκαν μαζι με το αρχειο για τη B20.

μαγαλη ******* αυτό με τη B20...............

Τι πρόβλημα εννοείς ότι θα έχεις?

Περνάς την ρομ και στήνεις ξανά το τηλέφωνο...

Εκτός εάν πάρεις backup με titanium και μετά κάνεις restore (χρειάζεται root)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μέσω twrp μπορούμε να κάνουμε αντίγραφο ασφαλείας όλης της ρομ; Επιλέγοντας restore κάτι;

 

Ή καλύτερα,πιο σίγουρο backup, μέσω titanium backup pro;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μέσω twrp μπορούμε να κάνουμε αντίγραφο ασφαλείας όλης της ρομ; Επιλέγοντας restore κάτι;

 

Ή καλύτερα,πιο σίγουρο backup, μέσω titanium backup pro;

 

Μπορούμε επιλέγοντας backup ή κάτι τέτοιο. Το restore είναι για επαναφορά.

Είναι διαφορετικής φύσης backup, ότι σαρέσει ή και τα 2.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα εννοείς ότι θα έχεις?

Περνάς την ρομ και στήνεις ξανά το τηλέφωνο...

Εκτός εάν πάρεις backup με titanium και μετά κάνεις restore (χρειάζεται root)

 

καποιος είχε αναφέρει ότι μετά δεν μπορεί να σηνδεθεις στο λογαριασμό σου νομιζω.

ψαχνω αλλα δεν μπορω να βρω το ποστ που το ανέφερε.......πρεπει να περαστεί η ρομ προτού συνδεθεις σε καποιο λογαριασμό google.....εκτος αν δεν θυμάμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Μέσω twrp μπορούμε να κάνουμε αντίγραφο ασφαλείας όλης της ρομ; Επιλέγοντας restore κάτι;

 

Ή καλύτερα,πιο σίγουρο backup, μέσω titanium backup pro;

 

Μπορείς να κάνεις αντίγραφο ασφαλείας πατώντας "back up" στο TWRP το οποίο θα μπορείς να κάνεις "restore" αν κάτι σου πάει στραβά στο μέλλον ,σε κάποιο φλασάρισμα π.χ

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Λοιπόν εγώ χάθηκα και μπερδεύτηκα και δε βγάζω άκρη. Αγορασμένο κινητο προχτές cosmote πάροχος και Ναύπλιο ο τόπος διαμονής.

4G δεν μου δείχνει το κινητό, ενω της γυναίκας μου τα σπάει (zte s6 flex).

Το κινητό το πήρα απο vikmall και τα χαρακτηριστικά του είναι P1a42 με 3g/16gb και περασμένο και αριθμό έκδοσης P1a42_s288_160721_ROW. Το μόνο που του έχω κάνει είναι ηα αλλαγη της χώρας με το ####682#. ¨Οταν το έκανα η αρχική επιλογή ήταν η πρώτη (νομίζω au έλεγε) και το πήγα στο RO. Εκτός απο τα προγράμματα που προστέθηκαν πάντως 4G δεν είδα.

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος ή τελικά η p1a42 δε πιάνει την περίφημη b20;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε,δες τις 2-3 τελευταίες σελίδες όπου γράφω αναλυτικά οδηγίες.

Για δες πάντως στην πλάτη κινητού σου,στο κάτω μέρος, λογικα P1c72 θα γράφει.ετσι λέγεται το κινέζικο 3/16 άρι, απλά μάλλον του έχουν περάσει λογισμικού του ευρωπαϊκού μοντέλου που λέγεται P1a42.

Εγώ δοκίμασα με κάρτα wind στην Πάτρα και εξειδικευμένη εφαρμογή κ είδα κανονικά 4g.

Προσπάθησέ το λίγο...

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο P1c72 λέει. Οπότε θα δοκιμάσω απο το ποστ σου #1623 το τελευταίο ή και το προτελευταιο λες;

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως, λογικά αύριο θα το δοκιμάσω σημερα δε με βλέπω να προλαβαίνω

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο P1c72 λέει. Οπότε θα δοκιμάσω απο το ποστ σου #1623 το τελευταίο ή και το προτελευταιο λες;

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως, λογικά αύριο θα το δοκιμάσω σημερα δε με βλέπω να προλαβαίνω

 

τα βλεπετε?δε ξερετε τι αγοραζετε :):):):) η πλατη του κινητου πρεπει να γραφει p1a42 μονο ΤΟΤΕ ειναι απροβληματιστο στις μπαντες και παντου , σας περνανε τα μαγαζια βικμαλ κλπ αλλες ρομ δηλαδη τα ξεσφραγιζουν και μετα ψαχνεστε να βρειτε λυσεις δωστε μερικα ευρω παραπανω και παρτετα απο ελλαδα για να ειστε πιο ηρεμοιοιοιοιοι.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα αχρειαστα ειρωνικό τ μήνυμα σου συμφορουμιτη.

Απ την στιγμή όμως που για το μοντέλο αυτό βρέθηκε λύση να γίνεται φουλ ευρωπαϊκό, γιατί να μην το κάνει κάποιος.

Απλά θα είναι επίσης ροοτ(root).

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αρκετα αχρειαστα ειρωνικό τ μήνυμα σου συμφορουμιτη.

Απ την στιγμή όμως που για το μοντέλο αυτό βρέθηκε λύση να γίνεται φουλ ευρωπαϊκό, γιατί να μην το κάνει κάποιος.

Απλά θα είναι επίσης ροοτ(root).

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Μερικα ευρω παραπανω η μιση τιμη απο την τιμη που το πουλαει η γνωστη αλυσιδα? Πολυ κιμπαρη σε βρισκω!!
Link to comment
Share on other sites

καποιος είχε αναφέρει ότι μετά δεν μπορεί να σηνδεθεις στο λογαριασμό σου νομιζω.

ψαχνω αλλα δεν μπορω να βρω το ποστ που το ανέφερε.......πρεπει να περαστεί η ρομ προτού συνδεθεις σε καποιο λογαριασμό google.....εκτος αν δεν θυμάμαι καλα.

Νομίζω ότι το υποτιθέμενο πρόβλημα είναι το εξής:

Όταν περνάς καινούρια ρομ μετά σου ζητάει να βάλεις τον λογαριασμό που είχε δηλωθεί και πριν...

Αρα εάν εσύ έχεις σκοπό να δηλώσεις το ίδιο mail δεν θα έχεις πρόβλημα.

Το πρόβλημα ξεκινάει εάν μετά το πέρασμα δεν θες να περάσεις το ίδιο mail.

Γι'αυτό και έχει βγει αυτό εδώ το βίντεο που δείχνει τον τρόπο να το παρακάμψεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...