Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωριζει καποιος φιλος κανενα κινεζικο site που να υπαρχει διαθεσιμο με τα 3GB;

 

Βρήκα αυτό :

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Lenovo-Vibe-P1-Prime-P1C72-4G-FDD-LTE-Android-Mobile-Phone-Octa-core-Dual-SIM/412402_32755819584.html?aff_platform=data-feeds&cpt=1487838334340&sk=JYJQJYByj&aff_trace_key=e4788e5723454c8191eb9f1272df6896-1487838334340-06519-JYJQJYByj

 

Εδώ μπορείς να δεις όλα τα κινέζικα μαγαζιά που το έχουν :

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-lenovo-vibe-p1

Link to comment
Share on other sites

Για διορθωση κατα τοπο χωρις να το στειλετε πισω απο aliexpress

 

https://trade.aliexpress.com/issue/warranty/warrantyIntroduction.htm?spm=2114.12010108.100005.8.t3D4yF&warrantyType=common

 

τι ειναι αυτο ρε φιλος ......δεν μπορω να καταλάβω.....

Link to comment
Share on other sites

Το συμπληρωνεις για να παρεις εγγυηση και να στο διορθωσουν στην χωρα σου !

Συμπληρωσε το και στειλτο και θα πρεπει να σου βγει διευθυνση στην Ελλαδα η καπου κοντα για διορθωση !

Θα πρεπει ομως να αγορασες απο aliexpress

Edited by lma
Link to comment
Share on other sites

Το συμπληρωνεις για να παρεις εγγυηση και να στο διορθωσουν στην χωρα σου !

Συμπληρωσε το και στειλτο και θα πρεπει να σου βγει διευθυνση στην Ελλαδα η καπου κοντα για διορθωση !

Θα πρεπει ομως να αγορασες απο aliexpress

καταρχήν ειναι στα ρωσικά και δεν καταλαβαίνω τίποτα,......... ισχύει και για αγορες που ήδη έχουμε κανει? δηλαδή προγενέστερες απο την εγγραφή που θα κάνουμε? ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα επειδη δεν το ξαναεγραψε καποιος ολα καλα με την λειτουργια της β20?δοκιμαστηκε και δουλευει?καποιο αλλο προβλημα που παρουσιαστηκε?
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι υπερβολικη η καταναλωση μπαταριας?

το εχω σε εξαιρετικη φωτεινοτητα στο 70%

http://oi67.tinypic.com/2lbe1x4.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια τελικα επειδη δεν το ξαναεγραψε καποιος ολα καλα με την λειτουργια της β20?δοκιμαστηκε και δουλευει?καποιο αλλο προβλημα που παρουσιαστηκε?

 

Όλα καλά σε εμένα που την ενεργοποίησα σε ένα από τα κινέζικα μοντέλα, στο P1c72.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, θα ήθελα κάποιες πληροφορίες για το συγκεκριμενο κινητό αλλά την έκδοση με τα 3 gb.

Η ρομ που είναι στην πρώτη σελίδα του θέματος κάνει για την συσκευή μου και αν ναι έχει ΟΤΑ updates ή πρέπει να γίνονται χειροκίνητα;.

Επίσης γνωρίζουμε αν θα πάρει Android 7

ωστε να περιμένω να βάλω με την μια αυτή;

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, θα ήθελα κάποιες πληροφορίες για το συγκεκριμενο κινητό αλλά την έκδοση με τα 3 gb.

Η ρομ που είναι στην πρώτη σελίδα του θέματος κάνει για την συσκευή μου και αν ναι έχει ΟΤΑ updates ή πρέπει να γίνονται χειροκίνητα;.

Επίσης γνωρίζουμε αν θα πάρει Android 7

ωστε να περιμένω να βάλω με την μια αυτή;

ευχαριστώ πολύ

 

εχω κ εγω το μοντελο με την 3αρα μνημη ραμ και 16αρα ρομ.Ναι αυτη την ρομ που λες στην πρωτη σελιδα εχω και εγω. Μεχρι και πριν το κανω ροοτ, εψαχνε κανονικα για αναβαθμισεις. Μετα το ροοτ, όχι.

Εγω εκανα το ροοτ, ωστε να ενεργοποιησω την μπαντα20 που στο κινεζάκι μοντελο που εχω (P1c72 γραφει στην πλάτη) ήταν ανενεργή από το εργοστάσιο.

αν και οταν με το καλο βγει 7αρα ρομ για το κινητακι μας, την ξαναπερναω μαλλον manually.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι υπερβολικη η καταναλωση μπαταριας?

το εχω σε εξαιρετικη φωτεινοτητα στο 70%

http://oi67.tinypic.com/2lbe1x4.jpg

 

Στο αυτοματο τερμα, χωρις εξαιρετικη φωτεινοτητα 8,2%

Link to comment
Share on other sites

εχω κ εγω το μοντελο με την 3αρα μνημη ραμ και 16αρα ρομ.Ναι αυτη την ρομ που λες στην πρωτη σελιδα εχω και εγω. Μεχρι και πριν το κανω ροοτ, εψαχνε κανονικα για αναβαθμισεις. Μετα το ροοτ, όχι.

Εγω εκανα το ροοτ, ωστε να ενεργοποιησω την μπαντα20 που στο κινεζάκι μοντελο που εχω (P1c72 γραφει στην πλάτη) ήταν ανενεργή από το εργοστάσιο.

αν και οταν με το καλο βγει 7αρα ρομ για το κινητακι μας, την ξαναπερναω μαλλον manually.

Δε χρειάζεται να κάνεις root για να ενεργοποιήσεις την 800άρα μπάντα βάζοντας region με το easyimage!

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ που κυκλοφορεί στην ελληνική αγορά ποια είναι;

Μήπως είναι πιο έμπιστη;

Επίσης αυτή η ρομ που είναι στην σελίδα ένα κάνει updates μόνη της και σε ποια έκδοση είναι, γιατί βρίσκω μόνο το αρχείο να το κατεβάσω και δεν βλέπω πληροφορίες για την ρομ αυτή, όπως σταθερότητα έκδοση κτλ.

Επίσης δοκίμασα σε μη ρουταρισμενο κινητό να κάνω αλλαγή region με το easyimage έγραφα τον κωδικό με τις διαίτης και δεν γινόταν τίποτα.

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κάνεις root για να ενεργοποιήσεις την 800άρα μπάντα βάζοντας region με το easyimage!

 

με τον τροπο αυτο, οι εφαρμογες "ελεγχου" δικτυων, δεν "βλεπουν" ενεργη την Β20. αντιθετα, με ροοτ και μια αλλη διαδικασια (οδηγος πρωτης σελιδας), την βλεπουν ενεργη την Β20 οι ιδιες εφαρμογες αμεσως μετα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Η ρομ που κυκλοφορεί στην ελληνική αγορά ποια είναι;

Μήπως είναι πιο έμπιστη;

Επίσης αυτή η ρομ που είναι στην σελίδα ένα κάνει updates μόνη της και σε ποια έκδοση είναι, γιατί βρίσκω μόνο το αρχείο να το κατεβάσω και δεν βλέπω πληροφορίες για την ρομ αυτή, όπως σταθερότητα έκδοση κτλ.

Επίσης δοκίμασα σε μη ρουταρισμενο κινητό να κάνω αλλαγή region με το easyimage έγραφα τον κωδικό με τις διαίτης και δεν γινόταν τίποτα.

Ευχαριστώ πολυ

 

Βαλε την τελευταια 6,1 να τελειωνεις ειναι η s288

https://yadi.sk/d/hY3kNWJGrnpCU?ncrnd=5389

Link to comment
Share on other sites

με τον τροπο αυτο, οι εφαρμογες "ελεγχου" δικτυων, δεν "βλεπουν" ενεργη την Β20. αντιθετα, με ροοτ και μια αλλη διαδικασια (οδηγος πρωτης σελιδας), την βλεπουν ενεργη την Β20 οι ιδιες εφαρμογες αμεσως μετα.

Άμα βάλεις ρουμανία η B20 δουλεύει μια χαρά, δοκιμασμένο με Wind.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα κανονικά ρομ και όλα καλά, αλλά έχω πρόβλημα στην αλλαγή χώρας για την ενεργοποίηση της Β20, μου βγάζει ότι έχει θέμα το patch.
Link to comment
Share on other sites

Έχασα τον φορτιστή. Που μπορώ να βρω καινούργιο αυθεντικό;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα κανονικά ρομ και όλα καλά, αλλά έχω πρόβλημα στην αλλαγή χώρας για την ενεργοποίηση της Β20, μου βγάζει ότι έχει θέμα το patch.

 

ξαναπερνα την ρομ.

εμενα ετσι ειχε λυθει το αντιστοιχο προβλημα.

αν και δεν ειμαι σιγουρος οτι για ενεργοποιηση της Β20 θελει κ αλλαγη περιοχης. νομιζω αρκει μονο ο

"δευτερος" οδηγος που υπαρχει στην πρωτη σελιδα του παρόντος θεματος.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έχω ήδη αγοράσει το Lenovo P1 με την c58. Θέλω να αγοράσω ενα κινητό στη γυναίκα μου περίπου στα 90€. Έχετε κάτι να μου προτείνετε με ευρωπαϊκή ROM και μεγάλη χωρητικότητα μπαταρίας;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι ψόφιο αυτό το thread ρε παιδιά?

 

Δεν βρίσκω με τίποτα τον φορτιστή.

Για να επιτύχω γρήγορη φόρτιση τι φορτιστή πρέπει να πάρω?

Μόνο ο αυθεντικός κάνει ή μπορώ να πάρω κάτι παραπλήσιο?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έτσι ψόφιο αυτό το thread ρε παιδιά?

 

Δεν βρίσκω με τίποτα τον φορτιστή.

Για να επιτύχω γρήγορη φόρτιση τι φορτιστή πρέπει να πάρω?

Μόνο ο αυθεντικός κάνει ή μπορώ να πάρω κάτι παραπλήσιο?

 

https://www.aliexpress.com/item/Universal-Quick-Charge-QC-2-0-5V-9V-12V-15W-Fast-Charging-USB-AC-Wall-EU/32697015650.html?spm=2114.01010208.3.69.MNmkGV&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_5_10057_10056_10055_10037_10049_10033_10059_10032_10058_10017_405_404_10040_10060,searchweb201603_1&btsid=1311f1f9-0e3a-41e4-ae0e-20cd78f08486

 

https://www.aliexpress.com/item/Original-Charger-Adapter-For-Lenovo-P780-K900-K910-K920-Genuine-USB-Cable-EU-US-Plug-5/1993563332.html?spm=2114.01010208.3.10.MNmkGV&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_5_10057_10056_10055_10037_10049_10033_10059_10032_10058_10017_405_404_10040_10060,searchweb201603_1&btsid=1311f1f9-0e3a-41e4-ae0e-20cd78f08486

Ή αγοράζεις μια άλλη μαρκα με 2,0 Ampere και output voltage (5.2, 7V, 9V, 12V)

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

 

Κάτι στην Ελλάδα για να μην περιμένω?

Αυτό που πρέπει να δω είναι μόνο τα 2,0Α και από voltage να είναι ένα από αυτά που είπες?

Γιατί έχω έναν άλλο 2Α από ένα lenovo K3 αλλά νομίζω πως φορτίζει πολύ πιο αργά.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...