Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως κάποιος με P1c72, ροοτ και να του δουλεύει η β20 να κάνει screen shot στο

Network Signal Guru ,band locking - LTE

Εκεί μπορείτε να βλέπετε τις LTE band

Το δικό μου έχει β1 β3 β7 και τις κινέζικες

Μια από τα ίδια και εγώ...

Χωρίς να έχω καταφέρει να την ξεκλειδωσω...[ATTACH]66709[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μια από τα ίδια και εγώ...

Χωρίς να έχω καταφέρει να την ξεκλειδωσω...[ATTACH]66709[/ATTACH]

 

Μεγάλη ταλαιπωρία για το τίποτα

είμαι σίγουρος ότι σε κανέναν​δεν δουλεύει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αμα κολησε θα πρεπει να βγαλεις την μπαταρια, (οχι και τοσο ευκολο αλλα) εχει βιντεακια γι αυτο και αμα χρειαστει να φορτωσεις τους driver για το com port στο pc σου.

http://www.androidbrick.com/download/qualcomm-qdloader-hs-9008-edl-usb-driver/

unbrick video

Edited by lma
Link to comment
Share on other sites

αμα κολησε θα πρεπει να βγαλεις την μπαταρια, (οχι και τοσο ευκολο αλλα) εχει βιντεακια γι αυτο και αμα χρειαστει να φορτωσεις τους driver για το com port στο pc σου.

http://www.androidbrick.com/download/qualcomm-qdloader-hs-9008-edl-usb-driver/

unbrick video

Σε ποιον απαντάς?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Μια βοηθεια..... Στο QFIL βρισκω το αρχειο QCN το οποιο κατεβασα, test.zip(για την Β20) αλλα δεν μπορω να πατησω κανενα κουμπι ουτε το backup ουτε το restor. Ξερει κανενας τι γινετε? Αν αλλαξω εταιρια και παω cosmote παλι πρεπει να βαλω την Β20?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι root το τηλεφωνο? Αν οχι θελει root, αν ναι φταινε οι drivers δεν αναγνωριζει την port.

Κατεβαστε το kingroot (οχι απο το market) εβγαλε one click root (μαλλον) εγω δεν εχω καταφερει σημερα φτανει στο 56% και σταματαει. Λογικα θα το διορθωσουν, θα δοκιμασω παλι αυριο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Ναι ειναι ρουτ το τηλεφωνο. Ποιους drivers πρεπει να ξανα περασω ομως? Συγνωμη που ρωταω αλλα δεν ξερω και πολλα. Τα κανω μηχανικα οτι βλεπω απο εδω.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, μεγαλη ταλαιπωρια..... θελω να λαμβανω ντατα εν αλλαξ απο τις καρτες και μου δινει μονο απο τη μια, την σλοτ 2. τα ΑΡΝ ειναι πανομοιοτυπα και στις 2. μπορει κανεις να δωσει τα φωτα του?
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν εχω θεμα εναλλασω κανονικα μεταξυ wind k cosmote.

 

εμενα παλι αρνειται πεισματικα. by default οταν το πηρα εδινε στην θυρα 1. επειδη ειχα καρτα ντατα πηγα σε ενα καταστημα βοδα και βρηκα ενα τσακαλι και μου το γυρισε στην θυρα 2, αλλα δεν ειχε χρονο να μου εξηγησει τι και πως γιατι ειχε πολυ κοσμο στο μαγαζι, γινοταν της κακομοιρας. τωρα που εχω ντατα και στις 2 και θελω να λαμβανω αμφιδρομα, το τσακαλι εχει φυγει απο το συγκεκριμενο μαγαζι :blink: και ακρη δεν βρισκω. (εννοειται πως εχω δοκιμασει οτι δυνατοτητα δινεται μεσα απο το μενου, στα δικτυα και στις καρτες σιμ)

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι αρνειται πεισματικα. by default οταν το πηρα εδινε στην θυρα 1. επειδη ειχα καρτα ντατα πηγα σε ενα καταστημα βοδα και βρηκα ενα τσακαλι και μου το γυρισε στην θυρα 2, αλλα δεν ειχε χρονο να μου εξηγησει τι και πως γιατι ειχε πολυ κοσμο στο μαγαζι, γινοταν της κακομοιρας. τωρα που εχω ντατα και στις 2 και θελω να λαμβανω αμφιδρομα, το τσακαλι εχει φυγει απο το συγκεκριμενο μαγαζι :blink: και ακρη δεν βρισκω. (εννοειται πως εχω δοκιμασει οτι δυνατοτητα δινεται μεσα απο το μενου, στα δικτυα και στις καρτες σιμ)

 

Οταν ενεργοποιεις τα data κατω απο τα δυο βελακια σου γραφει το ονομα της εταιρειας που εχεις συνδεθει.

Εκει διπλα εχει και ενα βελακι ........πατα εκει στο ονομα και θα σου ανοιξει το μενου με ποια καρτα θελεις να συνδεθεις και κανεις επιλογη

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Το χρειαζεσαι για κατι συγκεκριμενο? Ειναι τοσο απροβληματιστο το τηλεφωνο που εμενα δεν με καιει και τοσο τουλαχιστον. Περισσοτερο φοβαμαι οτι θα δημιουργησει προβληματα με bugs κλπ. Παρα θα προσφερει κατι καινουργιο.
Link to comment
Share on other sites

To κινητο ειναι αριστο οσο καιρο τον εχω αλλα με τις φωτο σε εσωτερικους χωρους χωρις φλας δεν ειμαι ευχαριστημενος

Εχω δοκιμασει πολλα προγραμματα (footej (μικρη βελτιωση), open camera, HD camera) αλλα παιζει θορυβος

Εχουμε καποιο κολπο ή καποιο αλλο προγραμμα ?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Το χρειαζεσαι για κατι συγκεκριμενο? Ειναι τοσο απροβληματιστο το τηλεφωνο που εμενα δεν με καιει και τοσο τουλαχιστον. Περισσοτερο φοβαμαι οτι θα δημιουργησει προβληματα με bugs κλπ. Παρα θα προσφερει κατι καινουργιο.

Απλά θέλω να το ρουταρω για να διαγράψω εφαρμογές κ να καταλήξω στην επίσημη ρομ.ειμαι απολύτως ευχαριστημένος από το κινητό

Link to comment
Share on other sites

To κινητο ειναι αριστο οσο καιρο τον εχω αλλα με τις φωτο σε εσωτερικους χωρους χωρις φλας δεν ειμαι ευχαριστημενος

Εχω δοκιμασει πολλα προγραμματα (footej (μικρη βελτιωση), open camera, HD camera) αλλα παιζει θορυβος

Εχουμε καποιο κολπο ή καποιο αλλο προγραμμα ?

 

 

Δοκιμασα πολλες εφαρμογες και απο οτι ειδα με το Better camera σε night mode

εχω πολυ λιγοτερο θορυβο

πχ μια συγκριση σε παρα πολυ μεγαλο ζουμ

http://oi63.tinypic.com/a11htw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά θα πάρουμε νουγκατ εμείς? έχουμε καμία πληροφορία?

 

Να κοιτας εδω !

Lenovo Android 7.0 Nougat update: release date and device list

 

http://www.theandroidsoul.com/lenovo-android-7-0-nougat-update/

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες στα καλά καθούμενα μου βγάζει αυτή την ειδοποίηση.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλον;

Τί παίζει;Screenshot_2017-05-21-12-36-00-000.jpg

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες στα καλά καθούμενα μου βγάζει αυτή την ειδοποίηση.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλον;

Τί παίζει;Screenshot_2017-05-21-12-36-00-000.jpg

 

Εμένα μου την έβγαλε από την πρώτη σχεδόν μερα που άνοιξα το κινητό και επειδή δεν χρησιμοποιώ τον launcher της lenovo το έκανα απεγκατάσταση χωρίς περαιτέρω προβλήματα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου την έβγαλε από την πρώτη σχεδόν μερα που άνοιξα το κινητό και επειδή δεν χρησιμοποιώ τον launcher της lenovo το έκανα απεγκατάσταση χωρίς περαιτέρω προβλήματα

 

Σίγουρα δεν χρειάζεται και για κάτι άλλο;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν χρειάζεται και για κάτι άλλο;

 

πάνω από 6 μήνες το έχω διαγράψει και αφού δεν χρησιμοποιώ το launcher lenovo δεν έχω κάποιο πρόβλημα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

πάνω από 6 μήνες το έχω διαγράψει και αφού δεν χρησιμοποιώ το launcher lenovo δεν έχω κάποιο πρόβλημα

 

Ωραία θενκς

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...