Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, υπάρχει κανείς με χαλασμένο τηλέφωνο που να πουλάει τον αυθεντικό φορτιστή του; Έχασα τον δικό μου.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά έχω πάρει για την κόρη μου το συγκεκριμένο κινητό από κωτσοβολο πέρσι 11ος 16 τον τελευταίο μήνα το τηλέφωνο κλείνει ξαφνικά μόνο του αφού το έκανε αρκετές φορές του έκανα επαναφορά εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά και πάλι τίποτα ΥΠΆΡΧΕΙ καμμία ιδέα από τη lenovo μέσω εγγύησης με παραπέμπουν στην πρώην arvato στα πρακτορεία Κηφισού

επανέρχομαι για να σας ενημερώσω τελικά πήγα το τηλέφωνο στην πρώην arvato νυν TS Solutions το παρέλαβαν και μετά απο λίγη ώρα με ενημέρωσαν ότι έχει χαλάσει η μπαταρία γι αυτό κλείνει το τηλέφωνο τους έδωσα την απόδειξη αγορά 11ος 16 και μου ειπαν οτι ειναι εντος εγγυησης απλα δεν ειχαν μπαταρια απο τη lenovo μετα απο 3 ημερες με ενημερωσαν ότι επισκευάστηκε και σημερα το περιμενω δωρεαν μεταφορα με κουριερ να ερθει στο σπιτι,τα συμπερασματα δικα σας εγω ειμαι ευχαριστημενος μηπως ειναι εντολη της lenovo δεν ξερω θα ηθελα ομως να σας ρωτησω μηπως η μπαταρια χαλασε απο τον ταχυφορτιστή και να σταματησω να αγορασω εναν απλο δεν με ενδιαφερει η ταχυφορτιση,αν γνωριζει καποιος θα ηθελα να μου πει

Link to comment
Share on other sites

Εαν το κινητο φορτιζετε αποκλειστικα με τον δικο του φορτιστη το θεωρω απιθανο να φταιει ο φορτιστης και η ταχεια φορτιση. Καποια στιγμη ειχα διαβασει αναφορες οτι ειχαν αστοχιες καποιες λιγες παρτιδες στην μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Εαν το κινητο φορτιζετε αποκλειστικα με τον δικο του φορτιστη το θεωρω απιθανο να φταιει ο φορτιστης και η ταχεια φορτιση. Καποια στιγμη ειχα διαβασει αναφορες οτι ειχαν αστοχιες καποιες λιγες παρτιδες στην μπαταρια.

ωραια το καταλαβαινω αυτο απλα αν το φορτιζω με εναν απλο αλλα καλο πχ samsung 2A που δεν κανει ταχυφορτιση υπαρχει περιπτωση να χαλασει η μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι στο κινητό μου δεν είναι "απλωμενη" η εικόνα σε ολόκληρη την οθόνη με αποτέλεσμα να υπάρχει περιμετρικά ένα μαύρο πλαίσιο μερικών χιλιοστών κ είναι κάτι που παρατήρησα πρόσφατα.Ειναι φυσιολογικό κ το βλέπετε όλοι ή οφείλεται σε κάποια ρύθμιση ή δυσλειτουργία του δικού μου κινητού;
Link to comment
Share on other sites

ωραια το καταλαβαινω αυτο απλα αν το φορτιζω με εναν απλο αλλα καλο πχ samsung 2A που δεν κανει ταχυφορτιση υπαρχει περιπτωση να χαλασει η μπαταρια;

 

Κατα 99% οχι δεν θα χαλασει. Πιθανοτερο ειναι να χαλασει ο φορτιστης... και επισης η φορτιση θα διαρκει ωρες.

Link to comment
Share on other sites

ωραια το καταλαβαινω αυτο απλα αν το φορτιζω με εναν απλο αλλα καλο πχ samsung 2A που δεν κανει ταχυφορτιση υπαρχει περιπτωση να χαλασει η μπαταρια;

 

Αν πάντως έχεις τον αυθεντικό και δεν τον θες, τον αγοράζω.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ευτυχής κάτοχος εδώ και δύο χρόνια του συγκεκριμένου κινητού εγώ και η σύζυγος μου,το δικό μου ακολούθησα οδηγίες σε παλαιότερο ποστ και της συζύγου όπως μας ήρθαν από vickmail.Το δικό μου εδώ και λίγο καιρό ανάβει και σβήνει μόνο του τουλάχιστον δύο φορές την ημέρα!της συζύγου σταμάτησε να λειτουργεί το πλαϊνό πλήκτρο πάνω αριστερά (εξοικονόμησης ενέργειας)πριν τα πάω σε τεχνικό έχει κανένας καμμία ιδέα τη να ψάξω?ίσως το σκάλισε ο μικρούλης μας.Α! Και το δικό μου όταν μιλάω και βάζω ανοιχτή ακρόαση ενώ ακούω δεν με ακούνε.Εαν κάποιος μπορεί να με κατατοπίσει είναι ευπρόσδεκτος.Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. Πάντως είμαστε πολύ ευχαριστημένοι με τα εν λόγω τηλέφωνα.πιστευω ότι ακόμα έχουν ψωμί.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι στο κινητό μου δεν είναι "απλωμενη" η εικόνα σε ολόκληρη την οθόνη με αποτέλεσμα να υπάρχει περιμετρικά ένα μαύρο πλαίσιο μερικών χιλιοστών κ είναι κάτι που παρατήρησα πρόσφατα.Ειναι φυσιολογικό κ το βλέπετε όλοι ή οφείλεται σε κάποια ρύθμιση ή δυσλειτουργία του δικού μου κινητού;

 

Και το μένα έτσι είναι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι ευτυχής κάτοχος εδώ και δύο χρόνια του συγκεκριμένου κινητού εγώ και η σύζυγος μου,το δικό μου ακολούθησα οδηγίες σε παλαιότερο ποστ και της συζύγου όπως μας ήρθαν από vickmail.Το δικό μου εδώ και λίγο καιρό ανάβει και σβήνει μόνο του τουλάχιστον δύο φορές την ημέρα!της συζύγου σταμάτησε να λειτουργεί το πλαϊνό πλήκτρο πάνω αριστερά (εξοικονόμησης ενέργειας)πριν τα πάω σε τεχνικό έχει κανένας καμμία ιδέα τη να ψάξω?ίσως το σκάλισε ο μικρούλης μας.Α! Και το δικό μου όταν μιλάω και βάζω ανοιχτή ακρόαση ενώ ακούω δεν με ακούνε.Εαν κάποιος μπορεί να με κατατοπίσει είναι ευπρόσδεκτος.Σας ευχαριστώ προκαταβολικά. Πάντως είμαστε πολύ ευχαριστημένοι με τα εν λόγω τηλέφωνα.πιστευω ότι ακόμα έχουν ψωμί.

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εμένα από την άλλη είναι rooted αλλά μια χαρά πληρώνω με το tap n pay της alpha bank.(αν και ορισμένες φορές δεν πιάνει και μάλιστα στο ίδιο pos που την προηγούμενη ημέρα είχε πιάσει μια χαρά)

Την επιλογή για να διαλέξω ανέπαφη... την εβγαλε στο τέλος και αφού είχα επιλέξει με ποια κάρτα να πληρώνω.

 

Sent from Lenovo P1a42 via Tapatalk

Όντως την επιλογή για ανέπαφη την έβγαλε στο τέλος και για μόνο μία φορά. Επειδή όμως έχω 2 εφαρμογές στο κινητό θα ήθελα να μπορώ να επιλέγω κάθε φορά με ποια θα πληρώνω. Και όμως δεν βρίσκω πουθενά την επιλογή αυτή πλέον. Μήπως μπορείς να βοηθήσεις κάπως? Εν κατακλείδι η επιλογή αυτή φάνηκε μόνο μια φορά στο alpha wallet, έκτοτε έχει χαθεί. Και ακόμα και μετά από διαγραφή του app και επανεγκατάσταση, δεν ξαναβγάζει αυτή την επιλογή

Edited by Lefteris_Chouris
Link to comment
Share on other sites

Όντως την επιλογή για ανέπαφη την έβγαλε στο τέλος και για μόνο μία φορά. Επειδή όμως έχω 2 εφαρμογές στο κινητό θα ήθελα να μπορώ να επιλέγω κάθε φορά με ποια θα πληρώνω. Και όμως δεν βρίσκω πουθενά την επιλογή αυτή πλέον. Μήπως μπορείς να βοηθήσεις κάπως? Εν κατακλείδι η επιλογή αυτή φάνηκε μόνο μια φορά στο alpha wallet, έκτοτε έχει χαθεί. Και ακόμα και μετά από διαγραφή του app και επανεγκατάσταση, δεν ξαναβγάζει αυτή την επιλογή

Να σου πω την αλήθεια... Όταν το έψαξα και εγώ που το ήθελα (γιατί μου έκανε κάτι νερα η εφαρμογή της alpha) δεν μπορούσα να το βρω σε κανένα μενού.....

Αλλά το θέμα που είχα εγώ λύθηκε τελικά τηλεφωνικά με την τράπεζα και έτσι δεν το χρειάστηκα.

 

Sent from Lenovo P1a42 via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ειναι καλυτερη απο την μαμα καμερα?

 

νομιζω ναι

βγαζει πολυ περισσοτερες λεπτομερειες

http://i66.tinypic.com/1p87qb.jpg

http://i68.tinypic.com/jkhhlk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως θα γινει να περασουμε νεοτερη εκδοση?

 

Εχει βρει καποιος νεωτερη εκδοση που δουλευει ?

Παντως φαινεται να κανει καλη δουλεια

 

Προσπαθω να βρω καποιο τηλεφωνο να το αντικαταστησω αλλα δεν βρισκω

Κυριως με ενδιαφερει να εχει καλη καμερα αλλα θελω το fingerprint μπροστα και τα κουμπια εκτος οθονης

Για διπλη sim και χωριστη sd νομιζω δεν υπαρχει πλεον

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Snap Camera HDR

Νομιζω η καλυτερη εφαρμογη για το κινητο μας

Εχει απειρες ρυθμισεις

Για σκοτεινες ληψεις ειναι σουπερ

Τη μερα ειναι σχεδον ισαξια της Google Camera

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε βλεπω εχεις ορεξη κ το ψαχνεις μολις βρεις ποια ειναι η καλυτερη εφαρμογη καμερας για το p1 πες μου γιατι με ενδιαφερει αφου δεν προκειται να το αλλαξω συντομα!!!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν βλέπω να το αλλάζω. Όσο κι αν έψαξα δε βρήκα άλλο που να έχει αυτά που θέλω.

Fingerprint μπροστά

Κουμπιά εκτός οθόνης φωτιζόμενα

Διπλή Sim με χωριστή sd

Αν αυτο το κινητό είχε καλύτερη κάμερα θα ήταν κορυφή

Link to comment
Share on other sites

Εκανα καποια τεστ σε πολυ χαμηλο φωτισμο με τη στοκ καμερα με την open camera με την google camera και με την snap

σε αυτοματες ρυθμισεις

http://i68.tinypic.com/a47j43.jpg

και σε manual

http://i67.tinypic.com/2im57p2.jpg

 

H snap και η open ειναι πολυ καλυτερες πιστευω

 

Επισης ενα κολπο για οσους εχουν προβλημα χωρου

Υπαρχουν καποιες εφαρμογες που μπαινουν εξορισμου στον εσωτερικο χωρο και δεν μπορεις να τις μετακινησεις στην sd χωρις root

Με το APK Editor pro ομως υπαρχει τροπος

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει καταφέρει να πληρώσει κανείς μέσω NFC; Δοκίμασα 2 φορές με το winbank wallet αλλα δεν πραγματοποιήθηκε η συναλλαγή. Νομίζω έλεγε δοκιμάστε με άλλο τρόπο πληρωμής.

 

Το θέμα είναι ότι όταν ανοίξεις το NFC δεν εμφανίζεται πουθενά η επιλογή του τρόπου πληρωμής (tap & pay settings). Και αυτό είναι μάλλον πρόβλημα του λογισμικού σε όλα τα lenovo P1.

Εγώ έχω καταφέρει να πληρώνω με 100% επιτυχία μέσω winbank wallet με τον εξής περίεργο τρόπο:

- Εγκαθιστάς και σετάρεις την εφαρμογή της Πειραιώς.

- Εγκαθιστάς και σετάρεις την εφορμογή της Alpha Bank (ελπίζω να διαθέτεις λογαριασμό και κάρτα).

- Στο τελευταίο στάδιο σεταρίσματος του tap & pay της Alpha Bank, σου ανοίγει πλέον η οθόνη tap & pay να επιλέξεις τρόπο πληρωμής. Εκεί στο πρώτο πεδίο βάζεις την εφαρμογή Winbank ως default και στο δεύτερο πεδίο την επιλογή του να ελέγχει πάντα την τρέχουσα ανοιχτή εφαρμογή.

- Τελείωσες, πλέον μπορείς να πληρώνεις με την Πειραιώς.

Δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος να ξαναεμφανίσεις αυτή την πολύ σημαντική επιλογή του tap & pay, δεν to έχω καταφέρει ούτε μέσω ADB.

Τώρα βέβαια μου μένει να δοκιμάσω αν μπορώ αντίστοιχα να πληρώνω με την εφαρμογή της Alpha Bank!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...