Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χιλια συγγνωμη βρε παιδια, αλλα επειδη χαθηκα ...στη μεταφραση , μετα απο τοσα ποσταρισματα εχασα την μπαλα.

Θελω να παραγγειλω δυο απο δαυτα τα κινητα.

Τι να προσεξω και τι προβληματα εχουν δημιουργηθει;

Με την rom που στελνουν, χωρις να χρειαστει να αλλαξω rom, τι προβληματα θα αντιμετωπισω ;

Η χρηση των κινητων θα ειναι απλουστατη. Απλα μονο κλησεις και internet.

Χρειαζεται κατι να πω στο vickmall ή geekbuying που θα το παραγγειλω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χιλια συγγνωμη βρε παιδια, αλλα επειδη χαθηκα ...στη μεταφραση , μετα απο τοσα ποσταρισματα εχασα την μπαλα.

Θελω να παραγγειλω δυο απο δαυτα τα κινητα.

Τι να προσεξω και τι προβληματα εχουν δημιουργηθει;

Με την rom που στελνουν, χωρις να χρειαστει να αλλαξω rom, τι προβληματα θα αντιμετωπισω ;

Η χρηση των κινητων θα ειναι απλουστατη. Απλα μονο κλησεις και internet.

Χρειαζεται κατι να πω στο vickmall ή geekbuying που θα το παραγγειλω;

 

 

Παιρνεις αυτο

http://www.vickmall.com/lenovo-vibe-p1-2gb-16gb-android-5-1-smartphone-64bit-qualcomm-snapdragon-615-octa-core-13-0mp-5-5inch-fhd-screen-5000mah.html

 

και δε χρειαζεται να κανεις και να αλλαξεις τιποτα απολυτως

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε μου παρ'το καλύτερα από το vickmall.

Όχι μόνο λόγω πιο καινούργιας ρομ (android 6) αλλά και γιατί είναι η ROW (rest of the world) η ευρωπαϊκή ,όχι η VIBE UI (κινέζικη).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που έχετε αλλάξει region δέστε λίγο στις λεπτομέρειες κατανάλωσης αν σας βγάζει μεγάλη κατανάλωση λόγω wlan..Εμένα έτσι έδειχνε κ τώρα που ξαναπέρασα την τον που δείχνει κανονικά μεγαλύτερη κατανάλωση από την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου παρ'το καλύτερα από το vickmall.

Όχι μόνο λόγω πιο καινούργιας ρομ (android 6) αλλά και γιατί είναι η ROW (rest of the world) η ευρωπαϊκή ,όχι η VIBE UI (κινέζικη).

Σε ευχαριστω φιλε μου.

Ανεκαθεν ψωνιζω μονο απο vickmall , ότι κινητο κι αν εχω φερει.

Αλλα δυστυχως το οικονομικοτερο ειναι δελεαρ.

Φυσικα και δεν προκειται για 5-10 ευρω να εμπιστευτω αλλον.

Μονον μου κανει εντυπωση που εχει χαθει λιγο η αμεση επικοινωνια με το vickmall.

Το live chat τους δε λειτουργει 2 ημερες και τους εχω στειλει και μηνυμα και email αλλα δεν απαντουν.

Ειναι ολα o.k. ? γιατι εχω κανα 5μηνο να ψωνισω απο αυτους.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου.

Ανεκαθεν ψωνιζω μονο απο vickmall , ότι κινητο κι αν εχω φερει.

Αλλα δυστυχως το οικονομικοτερο ειναι δελεαρ.

Φυσικα και δεν προκειται για 5-10 ευρω να εμπιστευτω αλλον.

Μονον μου κανει εντυπωση που εχει χαθει λιγο η αμεση επικοινωνια με το vickmall.

Το live chat τους δε λειτουργει 2 ημερες και τους εχω στειλει και μηνυμα και email αλλα δεν απαντουν.

Ειναι ολα o.k. ? γιατι εχω κανα 5μηνο να ψωνισω απο αυτους.

 

Και εγώ τους είχα στείλει πριν καιρό στο messenger και απάντηση δεν πήρα.

Πάντως αν το έχεις με τις αλλαγές Ρομ παρε το φθηνότερο και πέρασε την όταν παραλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τους είχα στείλει πριν καιρό στο messenger και απάντηση δεν πήρα.

Πάντως αν το έχεις με τις αλλαγές Ρομ παρε το φθηνότερο και πέρασε την όταν παραλάβεις.

Δυστυχως και δεν το εχω αλλα και δεν ειναι και για μενα τα κινητα, οποτε να ερθουν ετοιμα καλυτερα.

Παντως μου κανει εντυπωση το vickmall, παντα υπηρχε αψογη συνεννοηση και επικοινωνια.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αυτα που πουλανε ελλαδα τα 3 γκιγκα τι εκδοση ειναι?
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αυτα που πουλανε ελλαδα τα 3 γκιγκα τι εκδοση ειναι?

Τι εννοείς;

Μήπως αυτό που γράφει πίσω δηλαδή το Α72;

 

G5. -

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

https://www.fastcardtech.com/Lenovo-Vibe-P1-2GB-16GB.htmlΜολις παρέλαβα.Όλα καλά.Απλα αργησε λιγο και δεν ειχε δωρακια.Η ρομ ηταν κινεζικη αλλα ειχε ελληνικα,οποτε φλασαρισμα και ολα καλα.Το βικμολ το παραανεβασε στην τιμη.Εκει που το εφτασε απο το φαστκαρτ και τελωνειο να φαμε παλι μας συμφερει. Edited by nikgre
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αυτα που πουλανε ελλαδα τα 3 γκιγκα τι εκδοση ειναι?

 

P1a42 είναι τα Ελληνικά.

Και αυτό με τα 2 και αυτό με τα 3 giga.

Link to comment
Share on other sites

P1a42 είναι τα Ελληνικά.

Και αυτό με τα 2 και αυτό με τα 3 giga.

 

Αααααυτο ηθελα να μαθω να ειναι η a42 ολες οι αλλες ........

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την nilkin sparkle leather case.

Πως γινεται να βλεπω οταν ειναι κλειστο και με παιρνουν τηλ. ποιος ειναι.

Γενικα πως γινεται να ειναι ενεργη;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό σε 3/32 έκδοση δεν υπάρχει πουθενά ή εγώ δεν το βρίσκω;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό σε 3/32 έκδοση δεν υπάρχει πουθενά ή εγώ δεν το βρίσκω;

 

Σε σκρουτζομαγαζο;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό σε 3/32 έκδοση δεν υπάρχει πουθενά ή εγώ δεν το βρίσκω;

 

Εδώ αλλά ακριβό

http://www.public.gr/product/tilefonia/kinita-smartphones/smartphone-lenovo-vibe-p1-pro-dual-sim-32gb-hryso/prod8275298pp/ 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό σε 3/32 έκδοση δεν υπάρχει πουθενά ή εγώ δεν το βρίσκω;

 

Θες αποκλειστικά με 32 g rom? Αν όχι δες κι εδώ και γενικά ψάξε στο google κάτι θα βρεις..

http://www.unifone.gr/Lenovo-Vibe-P1-3GB-RAM-16GB-Gold-δωρο-tempered-glass-θηκη-σιλικονης

Link to comment
Share on other sites

Το 3/32GB σε ανθρακί/μαύρο χρώμα υπάρχει μόνον στα πούμπλικ με 299€ σε 12 άτοκες (τελευταία κομμάτια) , σε χρυσαφί υπάρχει σε σκρουτζομάγαζα με 279€.

 

Το 3/16GB σε χρυσαφί από Κίνα με Android 5.1 ξεκινάει πλέον στα 132€ από Aliexpress, δες και άλλες τιμές εδώ : https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-lenovo-vibe-p1

 

Υπ' όψιν ότι πρόκειται για κινητό του 2015 (το 3/32 είναι 02/16...) και όλοι ετοιμάζονται για τον αντικαταστάτη του , το Ρ2 που ήδη κυκλοφορεί στην Ευρώπη.

Edited by apost_V

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

Εχω σιχαθει τη ζωη μου με τα tempered glass σε αυτο το κινητο

Εχω χαλασει 3 μεχρι τωρα

Παντα κατι γινεται και ή θα μπει σκονιτσα ή η μια απο τις ακρες δε θα εφαρμοζει καλα και το βαζω βγαζω και στο τελος το σπαω

 

 

Ψάχνω κι εγώ tempered glass. Ποιό μου προτείνετε;

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Καποιος ειχε ζητησει εφαρμογη να κλειδωνει η οθονη χωρις να παταει το power button. Ψαχουλευοντας Βρηκα λειτουργια του κινητου που το κανει. Κατεβαζοντας την μπαρα γρηγορων εφαρμογων παταμε ευρεια κινηση αφης και βγαινει ενα αιρουμενο μπουτον αυτο αναλογως πως θα το πατησεις διπλο πατημα ,μονο η παρατεταμενα εχει ρυθμιση που βαζεις οτι θες και σβησιμο οθονης.

 

Καθόλου πρακτικό να έχεις μόνιμα ένα κουμπί στην οθόνη σου. Εγώ ψάχνω άλλη λύση.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Υπ' όψιν ότι πρόκειται για κινητό του 2015 (το 3/32 είναι 02/16...) και όλοι ετοιμάζονται για τον αντικαταστάτη του , το Ρ2 που ήδη κυκλοφορεί στην Ευρώπη.

 

Εγώ πάντως το σκασα το 300άρι και το πηρα απ το public και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

 

Αυτό που δεν μου αρέσει προς το παρόν είναι το κουμπί ξεκλειδωματος. Δεν καταλαβαίνει πάντα το αποτύπωμα ούτε είναι πολύ γρήγορο. Καμία σχέση με το Xiaomi Redmi note 3 pro.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...