Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να οριστικοποιήσουμε αν δούλευει το κόλπο με την b20 πρέπει κάποιος που δεν το έχει κάνει να κατεβάσει την πιο πάνω εφαρμογή κ να δει αν θα του γράψει τα ίδια με τις μπάντες του 4g!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπέρα,

 

παιδια δοκιμασα με μια εφαρμογη, να μεταφερω εφαρμογες στην καρτα μνημης (την οποια ειχα ρυθμισει ως απλο αποθ.χωρο).

μου ζητησε ρυθμιση ως εσ.αποθ.χωρο, μετακινησα αρκετες εφαρμογες, αλλα δεν την εβλεπα ως εξωτερικο σκληρο δισκο την καρτα οταν συνεδεα το κινητο με τον υπολογιστη.

 

οτι και να δοκιμαζω στην ρυθμιση της καρτας μνημης, (οποιαδηποτε απο τις 2 διαθεσιμες ρυθμισεις δηλαδη), μου βγαζει error, και δεν "την βλεπει" ουτε το κινητο ουτε ο υπολογιστης.

 

ο μονος τροπος πλεον να την βλεπει ο υπολογιστης και το τηλεφωνο, ειναι μετα απο επανεκκινηση, μην κάνωντας καμια ρυθμιση στην καρτα μνημης οπως με προτρεπει το τηλεφωνο.

 

ελπιζω να μην μπερδεψα πολυ.

 

εν ολιγοις, εχει κανεις καταφερει να βαζει εφαρμογες στην καρτα μνημης και ταυτοχρονα να την εμφανιζει ο υπολογιστης του οταν συνδεει το κινητο ?

 

ΥΓ. η καρτα ειναι samsung U3 (απ'τις γρηγορες), δε ξερω αν αυτο παιζει καποιον ρολο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Για να οριστικοποιήσουμε αν δούλευει το κόλπο με την b20 πρέπει κάποιος που δεν το έχει κάνει να κατεβάσει την πιο πάνω εφαρμογή κ να δει αν θα του γράψει τα ίδια με τις μπάντες του 4g!!

 

Το έκανα σε τηλέφωνο που το region είναι σε "off set" και δείχνει πάλι ότι υπάρχει η B20 μπάντα

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μία φορά..... όσοι είσαστε root και έχετε κάνει το mod για τις μπάντες δείτε μέσω της εφαρμογής https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qtrun.QuickTest&hl=el όταν είσαστε σε 4g ποια μπάντα σας δείχνει. Wind και Vodafone έχει 20αρες και σε πολλές περιοχές μέσα στην Αθήνα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι συχνότητες στις μπάντες είναι κυρίως θέμα hardware-κεραιας.

 

Αποκλειεται μόνο με πείραγμα του software να ενεργοποιηθεί η Β20.

Πρέπει και η κεραία να είναι ΣΥΜΒΑΤΗ

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει κάπου παραπάνω. Ενοποίηση χώρου και μετακίνηση

 

λιγο πιο διαφωτιστικος?

εχω το 16αρι μοντελο, και απλα βλεπω τα 8.κατι gb ελευθερα από τα 10.κατι.

η καρτα μνημης αφαντη στον υπολογιστη.στο κινητο εγινε κανονικα η ενοποίηση.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι συχνότητας στις μπάντες είναι κυρίως θέμα hardware-κεραιας.

 

Αποκλειεται μόνο με πείραγμα του software να ενεργοποιηθεί η Β20

 

αυτό πιστευω και εγώ, αλλά δεν κάνει κανένας τον κόπο να το ψάξει με τον τρόπο που αναφέρω άλλη μία φορά, τα ίδια και τα ίδια γράφονται συνέχεια

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

λιγο πιο διαφωτιστικος?

εχω το 16αρι μοντελο, και απλα βλεπω τα 8.κατι gb ελευθερα από τα 10.κατι.

η καρτα μνημης αφαντη στον υπολογιστη.στο κινητο εγινε κανονικα η ενοποίηση.

 

δες εδω που εχει και βιντεο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7007452#post7007452

Link to comment
Share on other sites

δες εδω που εχει και βιντεο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7007452#post7007452

 

ευχαριστω πολύ φίλε !!!(πλεον βλεπω τον χωρο της καρτας μνημης, 113gb μου ειναι υπεραρκετα).

(έτσι απλα απο περιεργεια, ταυτοχρονη προβολή εσωτερικου κι εξωτερικου χώρου, δεν γίνεται ?)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολύ φίλε !!!(πλεον βλεπω τον χωρο της καρτας μνημης, 113gb μου ειναι υπεραρκετα).

(έτσι απλα απο περιεργεια, ταυτοχρονη προβολή εσωτερικου κι εξωτερικου χώρου, δεν γίνεται ?)

 

Παρακαλω :)

Οχι απο οσο ξερω

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι συχνότητες στις μπάντες είναι κυρίως θέμα hardware-κεραιας.

 

Αποκλειεται μόνο με πείραγμα του software να ενεργοποιηθεί η Β20.

Πρέπει και η κεραία να είναι ΣΥΜΒΑΤΗ

 

1000+

μην χαλάτε άδικα το τηλέφωνο σας

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε κάνει το φλασαρισμα για να γίνει όπως πριν πρέπει αρκεί η επαναφορά εργοστασιακών ή θελει φλασαρισμα της ρομ οπως την κάναμε στην αρχή;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε κάνει το φλασαρισμα για να γίνει όπως πριν πρέπει αρκεί η επαναφορά εργοστασιακών ή θελει φλασαρισμα της ρομ οπως την κάναμε στην αρχή;

 

φλασαρισμα.

εγω εκανα σημερα επαναφορα εργ.ρυθμισεων και παρεμεινε τουρκικο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

φλασαρισμα.

εγω εκανα σημερα επαναφορα εργ.ρυθμισεων και παρεμεινε τουρκικο.

αρα ολα απο την αρχη οταν το σιγουρεψουμε

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το θεμα με την Β20 εχει αρχιζει και κουραζει και επειδη το φορουμ για αυτο λεγετε φορουμ ανταλλαγης ανταλλαγης αποψεων θα εκφρασω την απορια μου. Οσοι λετε οτι ειναι θεμα hardware κατι στο οποιο συμφωνω, σας φαινετε τοσο ακραιο η μπαντα να προυπαρχει αλλα να ειναι απενεργοποιημενη λογω διαφορετικης εκδοσης του κινητου?. Γιατι εμενα μου φαινεται πιο ακραιο η lenovo να κατασκευαζει 3-4 διαφορετικες μητρικες αναλογα με την εκδοση.ειναι τοσο large η τοσο χαζοι που δεν το σκεφτηκαν? Πιο λογικο μου φαινετε η μητρικη να ειναι μια και αναλογα με την εκδοση να ενεργοποιουν την εκαστοτε μπαντα. Επισης θα το ρωτησω αλλη μια φορα κι ας γινω κουραστικος αφου απαντηση δεν πηρα, τι ειδαν εκεινοι οι ερμοι στο xda παραπανω απο μας που το εβαλαν ως οδηγο σε ξεχωριστο τοπικ την αλλαγη της region? Τι κανει η αλλαγη της region αν δεν ξεκλειδωνει τις μπαντες? Δεν υποστηριζω καποια απο τις δυο εκδοχες απλα τις αποριες μου εκφραζω προς συζητηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το λεω αυτο διοτι και στις 3 εκδοσεις που εχουμε στα χερια μας αλλαζουν μονο οι μνημες 3/32, 3/16 και 2/16 το chipset του επεξεργαστη ειναι ιδιο δεν αλλαζει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το θεμα με την Β20 εχει αρχιζει και κουραζει και επειδη το φορουμ για αυτο λεγετε φορουμ ανταλλαγης ανταλλαγης αποψεων θα εκφρασω την απορια μου. Οσοι λετε οτι ειναι θεμα hardware κατι στο οποιο συμφωνω, σας φαινετε τοσο ακραιο η μπαντα να προυπαρχει αλλα να ειναι απενεργοποιημενη λογω διαφορετικης εκδοσης του κινητου?. Γιατι εμενα μου φαινεται πιο ακραιο η lenovo να κατασκευαζει 3-4 διαφορετικες μητρικες αναλογα με την εκδοση.ειναι τοσο large η τοσο χαζοι που δεν το σκεφτηκαν? Πιο λογικο μου φαινετε η μητρικη να ειναι μια και αναλογα με την εκδοση να ενεργοποιουν την εκαστοτε μπαντα. Επισης θα το ρωτησω αλλη μια φορα κι ας γινω κουραστικος αφου απαντηση δεν πηρα, τι ειδαν εκεινοι οι ερμοι στο xda παραπανω απο μας που το εβαλαν ως οδηγο σε ξεχωριστο τοπικ την αλλαγη της region? Τι κανει η αλλαγη της region αν δεν ξεκλειδωνει τις μπαντες? Δεν υποστηριζω καποια απο τις δυο εκδοχες απλα τις αποριες μου εκφραζω προς συζητηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το λεω αυτο διοτι και στις 3 εκδοσεις που εχουμε στα χερια μας αλλαζουν μονο οι μνημες 3/32, 3/16 και 2/16 το chipset του επεξεργαστη ειναι ιδιο δεν αλλαζει τιποτα.

 

Η εμπειρία μου από ΧΙΑΟΜΙ ΝΟΤΕ 3 pro

Λεει πως η διεθνής έκδοση με την Β20 είναι 2.5 mm μεγαλυτερη

Γιατί η κεραία του "κινέζικου" με το Διεθνές μοντέλο διαφέρουν κατά ελάχιστο.

Όταν δε φλασαριστηκε η διεθνής ΡοΜ στο κινέζικο έδειχνε ενεργή την Β20, αλλά "εικονικά".....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνοι, αλλα δεν μου φαινετε λογικο να αλλαζει μεγεθος μια συσκευη εστω και για χιλιοστα για διαφορετικο μερος του πλανητη. Οπως επισης η xiaomi ειναι ενα κεφαλλαιο απο μονη της με κλειδωμενα λογισμικα κοκ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι θέμα κεραίας (προσωπικά δεν το νομίζω). Μπορεί να είναι θέμα transceiver (και πιθανώς και τα switches που αλλάζουν τις μπάντες), δηλαδή το chip που είναι υπεύθυνο για το 2G/3G/4G σήμα. Ακόμα και αν πρόκειται για το ίδιο chipset/μητρική πλακέτα (pcb), o transceiver μπορεί να είναι διαφορετικός ανάλογα το region (Ευρώπη, Ασία, Αμερική, κτλ). Με άλλα λόγια το καλύτερο που θα μπορούσε να γίνει θα ήταν να κοιτάζαμε μία προς μία τις πλακέτες από κάθε έκδοση του τηλεφώνου και να βλέπαμε αν χρησιμοποιείται ο ίδιος transceiver ή όχι σε όλες. Βέβαια τίποτα δεν αποκλείει ότι μπορεί να είναι μόνο θέμα software.

 

Σημείωση: Έχω δουλέψει σε Semiconductors Design Centre (ως ΙΤ engineer, όχι ως designer) που ασχολείται με τη σχεδίαση αυτών των τεχνολογιών.

There are 10 kinds of people: Those who can read binary and those who can't...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι θέμα κεραίας (προσωπικά δεν το νομίζω). Μπορεί να είναι θέμα transceiver (και πιθανώς και τα switches που αλλάζουν τις μπάντες), δηλαδή το chip που είναι υπεύθυνο για το 2G/3G/4G σήμα. Ακόμα και αν πρόκειται για το ίδιο chipset/μητρική πλακέτα (pcb), o transceiver μπορεί να είναι διαφορετικός ανάλογα το region (Ευρώπη, Ασία, Αμερική, κτλ). Με άλλα λόγια το καλύτερο που θα μπορούσε να γίνει θα ήταν να κοιτάζαμε μία προς μία τις πλακέτες από κάθε έκδοση του τηλεφώνου και να βλέπαμε αν χρησιμοποιείται ο ίδιος transceiver ή όχι σε όλες. Βέβαια τίποτα δεν αποκλείει ότι μπορεί να είναι μόνο θέμα software.

 

Σημείωση: Έχω δουλέψει σε Semiconductors Design Centre (ως ΙΤ engineer, όχι ως designer) που ασχολείται με τη σχεδίαση αυτών των τεχνολογιών.

 

Νομίζω για Β20 δεν αρκεί ένα αρχειακι να φλασαριστει.

Είναι ΒΕΒΑΙΟΝ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για Β20 δεν αρκεί ένα αρχειακι να φλασαριστει.

Είναι ΒΕΒΑΙΟΝ

 

Νομιζεις ή ειναι βεβαιον?

Ενας ανθρωπος απο την επαρχια δεν υπαρχει να μας πει ?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζεις ή ειναι βεβαιον?

Ενας ανθρωπος απο την επαρχια δεν υπαρχει να μας πει ?

ΓΙΑ ΆΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ

 

Για άλλη μία φορά..... όσοι είσαστε root και έχετε κάνει το mod για τις μπάντες δείτε μέσω της εφαρμογής https://play.google.com/st...uickTest&hl=el όταν είσαστε σε 4g ποια μπάντα σας δείχνει. Wind και Vodafone έχει 20αρες και σε πολλές περιοχές μέσα στην Αθήνα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σας βγάζει λάθος το λινκ του φίλου ή όχι;....

 

G5. -

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Network signal guru η εφαρμογή που αναφέρω και δεν καταλαβαίνω γιατί βγάζει error το link παραπάνω

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...