Jump to content

Lenovo Vibe P1 Pro


Romanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια, απλόν τρόπο ροοτ εχουμε? πιστευετε ειναι απαραιτητο/χρήσιμο ?

 

εχω παρατηρησει κι ενα bug, δε ξερω αν το εχει διαπιστωσει κι αλλος:

με δυο καρτες σιμ ιδιας εταιρειας εντος του, (vodafone), εμφανιζει τον ιδιο αριθμο κλησης και στις δυο καρτες (τον αριθμο της "βασικης" καρτας σιμ).

 

το εκανε και σε εμενα αυτο, αλλα λογω του οτι η δευτερη ειναι dataκαρτα την ονομασα με μηδενικα και οταν την ανοιγω στρωνει, οταν ομως ειναι απενεργοποιημενη, δειχνει το ιδιο νουμερο, μικρο το κακο, οσο για ρουταρισμα, αν δεν το εχεις απολυτη αναγκη για καποια εφαρμογη, ποιος ο λογος να το κανεις? πχ παλιοτερα εγω ρουταρα ολες μου τις συσκευες για να χρησημοποιω το greenify για εξοικονομηση ενεργειας, τωρα πλεον που δουλευει χωρις ρουτ ουτε καν το σκεφτομαι να το κανω. αλλα και παλι, δεν ειμαι απαιτητικος χρηστης, εφοσων ολα δουλευουν ρολοι, ολα καλα

Edited by Alfakias74
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φλασαρε τη ROM s288 που δίνω 3-4 σελίδες πίσω

 

αν την φλασαρουμε, επιλεγοντας το δευτερο αρχειακι xml (...boot+twrp) , αραγε θα ειναι root?

δοκιμασα ετσι χθες, αλλα βιαστικα. χωρις να ειχα ενεργοποιησει πρωτα το "usb debugging" και δεν πετυχε το φλασαρισμα.

μηπως εφταιξε αυτο?

λεων να ξαναδοκιμασω σημερα, αφου ενεργοποιησα πλεον το usb debugging.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

αν την φλασαρουμε, επιλεγοντας το δευτερο αρχειακι xml (...boot+twrp) , αραγε θα ειναι root?

δοκιμασα ετσι χθες, αλλα βιαστικα. χωρις να ειχα ενεργοποιησει πρωτα το "usb debugging" και δεν πετυχε το φλασαρισμα.

μηπως εφταιξε αυτο?

λεων να ξαναδοκιμασω σημερα, αφου ενεργοποιησα πλεον το usb debugging.

 

Πρέπει πρώτα να πατήσεις στο"ξεκλείδωμα ΟΕΜ" για να δείτε αν έχεις και μετά να κάνεις την διαδικασία φλασαρισματος με το δεύτερο αρχείο που λες ούτως ώστε να εγκαταστήσεις TWRP Recovery μέσα από το οποίο θα μπορέσες να φλασαρισματος το Supersu για να γίνεις Ροοτ

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να πατήσεις στο"ξεκλείδωμα ΟΕΜ" για να δείτε αν έχεις και μετά να κάνεις την διαδικασία φλασαρισματος με το δεύτερο αρχείο που λες ούτως ώστε να εγκαταστήσεις TWRP Recovery μέσα από το οποίο θα μπορέσες να φλασαρισματος το Supersu για να γίνεις Ροοτ

 

χμμ, OEM ξεκλειδωμα, δηλαδή? στο QFIL ειναι καπου αυτη η επιλογη ?

θυμασαι μηπως σε ποια περιπου σελιδα ειναι οι οδηγοι αναλυτικα στο παρον topic ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

χμμ, OEM ξεκλειδωμα, δηλαδή? στο QFIL ειναι καπου αυτη η επιλογη ?

θυμασαι μηπως σε ποια περιπου σελιδα ειναι οι οδηγοι αναλυτικα στο παρον topic ?

Διάβασε εδώ

http://forum.xda-developers.com/vibe-p1/development/qpst-flashing-vibeui-3-1-s272-rom-t3386650

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα...

Ταχυδρομείο Καλαμαριάς και ευτυχώς χωρίς "Φαρισαίους και Τελώνες"...

Το χρυσό χρώμα είναι κάπως, αλλά ΚΙ-ΝΗ-ΤΑ-ΡΑ...

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα κι εγώ σήμερα με "καπέλο" 45,60€ από τελωνείο (33,60€) και ΕΛΤΑ (12,00€). :X

Αλλά χαλάλι. Το σύνολο δεν ξεπέρασε τα 220€ για ένα ασημί P1c72 από Vickmall.

Πρώτες εντυπώσεις : κινητάρα. Και βέβαια έπεται και συνέχεια... :p

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχει κάποιος οθόνη η κινητο το οποιο είναι καμένο και το πουλάει;;;;;;;;; Χρειάζομαι μια οθόνη και ένα πίσω καπάκι αλλά γρήγορα. Ξέρω στο εξωτερικό υπάρχει οθόνη 20 ευρώ αλλά κάνει μέρες να έρθει αν κάποιος από εσάς έχει να μου στείλει pm
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με το αρχείο αυτό για το κωλο4G χάθηκε από ότι βλέπω το ραδιόφωνο. Τι γίνεται τώρα?

 

Δεν νομίζω να φταίει το αρχείο για το 4G. Κι εγώ το έκανα και λειτουργεί κανονικά το ραδιόφωνο.

Το χρησιμοποιώ καθημερινά!

Δοκίμασες να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή FM Radio από Playstore?

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους παρέλαβα κι εγώ σήμερα με "καπέλο" 45,60€ από τελωνείο (33,60€) και ΕΛΤΑ (12,00€). :X

Αλλά χαλάλι. Το σύνολο δεν ξεπέρασε τα 220€ για ένα ασημί P1c72 από Vickmall.

Πρώτες εντυπώσεις : κινητάρα. Και βέβαια έπεται και συνέχεια... :p

 

καλοριζικο και καλοδουλευτο..!

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Ποια χωρα εχετε βαλει στο region Εγω νομιζω απο οταν εβαλα Τουρκια (καταρα:ninja:)

Εβαλα αυτο το apk που ειχε πει και καποιος αλλος φιλος πιο πανω και σωθηκε ευτυχως η κατασταση

https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224385619

Link to comment
Share on other sites

Στο post 694 έχω link με το apk του ραδιοφώνου του.

Σελίδα δεν μπορώ να πω, γιατί το tapatalk μου τα δείχνει διαφορετικά.

 

Στάλθηκε από tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια χωρα εχετε βαλει στο region Εγω νομιζω απο οταν εβαλα Τουρκια (καταρα:ninja:)

Εβαλα αυτο το apk που ειχε πει και καποιος αλλος φιλος πιο πανω και σωθηκε ευτυχως η κατασταση

https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224385619

Είσαι ωραίος φίλος

Link to comment
Share on other sites

στην σελιδα 47 ειναι.

 

πρεπει ομως να ειμαστε ροοτ για να εγκατασταθει η εφαρμογη ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Από όσο ξέρω, το παλικάρι που την έβαλε τότε, δεν ήταν root.

 

Στάλθηκε από tapatalk

 

όντως δουλεψε και σε εμενα μια χαρα.

επελεξα κι εγω περιοχη Τουρκία προχθες, και δεν ειχα παρατηρησει οτι χαθηκε το ραδιοφωνο.

εγκατασταθηκε μια χαρα η παραπανω εφαρμογη.

το μονο χαρακτηριστικο που μου λειπει, ειναι η επιλογη για απενεργοποιηση της μετα απο καποιο χρονικο διαστημα.

 

αλλα τωρα που το σκεφτομαι, ευκολα λυνεται, αφου το κινητακι (κινηταρα) μας, υποστηριζει προγραμματισμενη απενεργοποιηση/ενεργοποιηση, ιδανικό ωστε να το κλεινουμε καποιες ωρες τις νυχτες.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

*#*#197328640#*#* -

This code can be used to enter into Service mode. You can run various tests and change settings in the service mode.

μπορεί κάποιος που είναι ROOT να το δοκιμάσει ?

σε έμενα δεν δουλεύει

και αυτός ο κωδικός σε sony c2 αλλάζει τις band σε usa αλλα στο P1 πάνω δεξιά δεν έχει αυτό το μενού όποιος είναι ΡΟοΤ ας δοκιμασει

*#*#4636#*#*

This code can be used to get some interesting information about your phone and battery. It shows following 4 menus on screen:

* Phone information

* Battery information

* Battery history

* Usage statistics

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται με Android 5.1 και κοστίζει περίπου 10%(~15,5€) λιγότερο από το επίσης χρυσαφί P1c72(3/16GB) της Vickmall, που έχει Android 6.0.1.

Πρόσεχε διότι το ασημί/μαύρο που έχει σε παραπλήσια τιμή δίπλα του, είναι το P1c58(2/16GB). :!:

Προφανώς το geekbuying προσπαθεί να ξεστοκάρει. Προσοχή χρειάζεται και η επιλογή ταχυδρομείου που θα χρησιμοποιηθεί.

Πάντως αν δεν σε χαλάει το χρυσαφί χρώμα & το Android 5.1, τότε είναι δελεαστική προσφορά. :cool:

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες η τιμή που αναφέρει εδώ για το Lenovo Vibe P1 Pro ισχύει;

Που είναι η παγίδα;

 

δεν υπάρχει παγίδα χτύπα το χρυσαφί με 3GB ram στα 139,99$ και καθάρισες και του περνάς εσύ την S288 με Android 6

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Έρχεται με Android 5.1 και κοστίζει περίπου 10%(~15,5€) λιγότερο από το επίσης χρυσαφί P1c72(3/16GB) της Vickmall, που έχει Android 6.0.1.

Πρόσεχε διότι το ασημί/μαύρο που έχει σε παραπλήσια τιμή δίπλα του, είναι το P1c58(2/16GB). :!:

Προφανώς το geekbuying προσπαθεί να ξεστοκάρει. Προσοχή χρειάζεται και η επιλογή ταχυδρομείου που θα χρησιμοποιηθεί.

Πάντως αν δεν σε χαλάει το χρυσαφί χρώμα & το Android 5.1, τότε είναι δελεαστική προσφορά. :cool:

Ευχαριστώ.

Τι είδος ταχυδρομειου θα πρεπει να επιλεξω;

Και με την εγγυηση τι παιζει; Εννοω, αν χαλασει το στελνω Κινα ασφαλως, αλλα στον πωλητη ή στην Lenovo;

Εσεις που τα εχετε 1 χρονο τωρα, εχουν βγει καλες συσκευες ή χαλανε συχνα;

Ευχαριστω!!!

Edited by gianniskriti
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Τι ακριβως ταχυδρομειο θα πρεπει να επιλεξω;

 

Εξαρτάται από τις επιλογές που θα σου δώσει το geekbuying...

Αν έχει EU expedited delivery option για σίγουρη αποφυγή τελωνείου - όπως η βικμαλλ - προτίμησέ το.

Στοιχίζει ~20$ επιπλέον αλλά γλυτώνεις το τελωνείο & έρχεται και κάπως πιο γρήγορα.

 

Αν χαλάσει το κάνεις υπόθετο και το χρησιμοποιείς αναλόγως... :grin:

Τα Lenovo από Κίνα δεν καλύπτονται από την Ελληνική τους αντιπροσωπεία.

Όσο για τους Κινέζους, θα σου κάνουν -μάλλον- τον... Κινέζο, οπότε μην τους υπολογίζεις.

Πάντως, από την - πολύ μικρή - μου εμπειρία με το συγκεκριμένο , φαίνεται "σκυλί" ...

Edited by apost_V

People should not be afraid of their governments.

Governments should be afraid of their people.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια , συμφωνα με το gsmarena η τουρκια δεν υποστηριζει την 800αρα. Ας το τσεκαρει και καποιος αλλος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...