Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160316/d7ae5ce90d89f891fcaed12dc0c94c46.jpg

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει μέσα στην συσκευασία καλώδιο USB A TO USB TYPE C για το powerbank αλλά κοντό.. Περίππου 20 εκ.

 

φιλε μου το εχω δει..αλλα δεν νμζ να μου φτανει για να ειμαι ανετα, σιγουρα παντως την δουλεια μου θα την κανω.

Παντως για την ιστορια σκεφτομαι να παρω καποιο απο αυτα:

 

http://www.amazon.de/gp/product/B0196HQR3G?psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_1&smid=AP087GSGD7Y0R

 

http://www.amazon.de/gp/product/B0118NIDMO/ref=noref?ie=UTF8&psc=1&s=ce-de

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Νέα Ν preview για όσους είναι στο beta program https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160317/ef8041fdbbee4145bad7eca1e93e2520.jpg
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις και από εμένα σχετικά με tempered glass...

Από χτες που παρέλαβα και "φόρεσα" στο κινητό το Nillkin Amazing H+ Pro γυαλί, μπορεί να έμεινα ενθουσιασμένος από την τιμή που το βρήκα στο ebay (κάπου 7€ αν θυμάμαι καλά), από τη συσκευασία του πωλητή αλλά και από την ίδια τη συσκευασία της Nillkin (πρώτη φορά βλέπω τέτοια επιμέλεια σε box), ωστόσο, δεν έμεινα ευχαριστημένος από την αίσθηση και την απόκριση που έχω στην αφή με το κινητό, πλέον...

Να φανταστείτε, από την πρώτη ημέρα που παρέλαβα το κινητό, "φόρεσε" το δωρεάν screen protector που παρέλαβα μαζί με τη θήκη Ringke FUSION και ομολογώ ότι η απόκριση στην αφή ήταν άψογη...

Τώρα με το tempered αισθάνομαι ότι "χάνει" στην αφή, ότι θέλει λίγο παραπάνω πίεση-πάτημα για να δεχθεί την εντολή, όπως και ότι οι κινήσεις πάνω στο γυαλί θέλουν λίγο παραπάνω προσπάθεια....

Όλα αυτά τα λέω, όχι για την αίσθηση της αφής πάνω στο γυαλί αναφορικά με την ολισθηρότητα των δαχτύλων αλλά με την απόκριση του touch....

Έχει κάποιος από εσάς ανάλογο feedback;

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις και από εμένα σχετικά με tempered glass...

Από χτες που παρέλαβα και "φόρεσα" στο κινητό το Nillkin Amazing H+ Pro γυαλί, μπορεί να έμεινα ενθουσιασμένος από την τιμή που το βρήκα στο ebay (κάπου 7€ αν θυμάμαι καλά), από τη συσκευασία του πωλητή αλλά και από την ίδια τη συσκευασία της Nillkin (πρώτη φορά βλέπω τέτοια επιμέλεια σε box), ωστόσο, δεν έμεινα ευχαριστημένος από την αίσθηση και την απόκριση που έχω στην αφή με το κινητό, πλέον...

Να φανταστείτε, από την πρώτη ημέρα που παρέλαβα το κινητό, "φόρεσε" το δωρεάν screen protector που παρέλαβα μαζί με τη θήκη Ringke FUSION και ομολογώ ότι η απόκριση στην αφή ήταν άψογη...

Τώρα με το tempered αισθάνομαι ότι "χάνει" στην αφή, ότι θέλει λίγο παραπάνω πίεση-πάτημα για να δεχθεί την εντολή, όπως και ότι οι κινήσεις πάνω στο γυαλί θέλουν λίγο παραπάνω προσπάθεια....

Όλα αυτά τα λέω, όχι για την αίσθηση της αφής πάνω στο γυαλί αναφορικά με την ολισθηρότητα των δαχτύλων αλλά με την απόκριση του touch....

Έχει κάποιος από εσάς ανάλογο feedback;

Παιδιά απλά για ενημέρωση,υπάρχει νήμα για τα αξεσουάρ του 6p ας μην γεμίζουμε αυτό

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος απο την συσκευασία να καταλάβει αν είναι Ευρωπαικό το μοντέλο? Υπάρχει κάποιος κωδικός πχ??

 

Επίσης φαίνεται αν το κουτί ειναι σφραγισμένο ή όχι?

Δηλαδή αν το ξεσυρταρώσεις απο το κυκλικό περιτύλιγμα χωρίς να το χαλάσεις, το ανοίξεις και μετά το συρταρώσεις ξανά μπορεί να καταλάβει κάποιος οτι έχει ανοιχτεί?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ευρωπαϊκό μοντέλο υπάρχει αμερικάνικο (1511) και international (1512) ο μοναδικός τρόπος που κατάφερα να καταλάβω ότι το δικό μου προοριζόταν για την αγορά της Γαλλίας είναι τα ακουστικά που είχε ή συσκευασία μιας και εκεί είναι υποχρεωτικο να τα περιέχει ή συσκευασία όσο για το αν μπορεί να ανοιχτεί ή συσκευασία και να ξανά κλήση δεν θυμάμαι να σου πω αν είχε ταινία ασφαλείας λογικά πάντως θα έχει
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες... μήπως δεν είναι γνήσιο;

Η συσκευασία ήταν αν μη τι άλλο γνήσια ή πολύ καλή για να είναι fake...

 

Παιδιά απλά για ενημέρωση,υπάρχει νήμα για τα αξεσουάρ του 6p ας μην γεμίζουμε αυτό

Συγνώμη αλλά δεν το γνώριζα, ειλικρινά...:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος απο την συσκευασία να καταλάβει αν είναι Ευρωπαικό το μοντέλο? Υπάρχει κάποιος κωδικός πχ??

 

Επίσης φαίνεται αν το κουτί ειναι σφραγισμένο ή όχι?

Δηλαδή αν το ξεσυρταρώσεις απο το κυκλικό περιτύλιγμα χωρίς να το χαλάσεις, το ανοίξεις και μετά το συρταρώσεις ξανά μπορεί να καταλάβει κάποιος οτι έχει ανοιχτεί?

 

Καλημέρα. Από τη συσκευασία δε γνωρίζω, αλλά από τη συσκευή πας ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο.,ρυθμιστικες πληροφορίες και πάνω πάνω θα σου βγάλει H1512 αν είναι Ευρωπαικό, η τον άλλο κωδικό αν είναι αμερικάνικο.

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες ποιο ειναι το αγαπημενος σας χρωμα στο 6p, αν και εχω παραγγειλει το μαυρο το καλυτερο για μενα ειναι το λευκο που δυστυχως δεν το εχει κανενα σκρουτζο-μαγαζο!

Η πλακα ειναι πως αν και το καλυτερο για μενα ειναι το λευκο και το χειροτερο ,προσωπικα (δεν θελω να θιξω κανεναν), ειναι το ασημι που καποιο θα ελεγε αν δεν μπορεις να βρεις το λευκο παρε το ασημι :P .. Χρυσο κινητο δεν ηθελα ποτε αλλα απο το ασημι μου αρεσει περισσοτερο..

Edited by MrGeo
Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

και εγώ φίλε σε άσπρο το ήθελα αλλά δεν το βρισκα πουθενά ούτε εξωτερικό το βρίσκεις εύκολα έτσι πήρα το μαύρο.... δεν το μετάνιωσα βέβαια είναι πολύ ωραίο, έτσι κ αλλιώς σε μαύρη θήκη το έχω.
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια μην ξεχνάτε ότι υπάρχουν και τα skins που μπορείς να βάλεις ότι χρώμα και ότι συνδιασμό θελεις
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

και εγώ φίλε σε άσπρο το ήθελα αλλά δεν το βρισκα πουθενά ούτε εξωτερικό το βρίσκεις εύκολα έτσι πήρα το μαύρο.... δεν το μετάνιωσα βέβαια είναι πολύ ωραίο, έτσι κ αλλιώς σε μαύρη θήκη το έχω.

 

εγω πηρα την διαφανη θηκη για θα παρω σκιν στο μελλον σιγουρα και θελω να το βλεπω :P

Δεν ειπα πως δεν μου αρεσει το μαυρο αλλα το λευκο ειναι ε κλικ πιο ωραιο..

 

Και βέβαια μην ξεχνάτε ότι υπάρχουν και τα skins που μπορείς να βάλεις ότι χρώμα και ότι συνδιασμό θελεις

 

Εχω ηδη βρει τον συνδιασμο φιλε Στεφανε..μολις βαρεθω λιγο το design θα το παρω..

Βασικα πρεπει πρωτα να μου ερθει και μετα βλεπουμε αν και ποτε θα το βαρεθω :D

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Το λευκό και το μαύρο είναι ανοδιομένα με βαφή ενω το ασημί είναι σκέτο μέταλλο.

Αυτο σημαίνει οτι οταν (οχι αμα...) χτυπηθεί δεν θα φανει το απο κάτω μεταλλο όπως στα λεύκο και μαύρο. :D

Link to comment
Share on other sites

είναι φυσιολογικο να μην μου εχει ερθει ακομα ΟΤΑ το update του μαρτιου?

Διάβασα πως θα βγει και δεύτερο security update για τον Μάρτιο. Οπότε, ίσως έχει κοπεί το ΟΤΑ και όσοι δεν το έλαβαν, να πάρουν απευθείας το καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγει ηδη δύο security update τον Μάρτιο mmb29v και MCH19i Edited by Stef08
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγει ηδη δύο security update τον Μάρτιο mmb29v και MCH19i

Όντως, δεν το είχα προσέξει, απλά το διάβασα σε ένα άρθρο. Εγώ που έχω το 6άρι δεν έχει βγει δεύτερο update.

 

Για τα παιδιά που έχουν μείνει πίσω στις αναβαθμίσεις, αν είστε με κλειδωμένο bootloader, αναγκαστικά υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Ή mmb έχει μόνο τα security patches αμέσως μετά βγήκε και ή MCH ή οποία έχει καινούργιο bootloader και radio ίδια με αυτά του Ν
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για εσάς που έχετε καιρό την συσκευή,παρατηρήσατε υπερθέρμανση της συσκευής η μείωση της απόδοσης λόγω υπερθέρμανσης?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για εσάς που έχετε καιρό την συσκευή,παρατηρήσατε υπερθέρμανση της συσκευής η μείωση της απόδοσης λόγω υπερθέρμανσης?

 

Λιγο κατα την φορτιση εγω εχω προσεξει υπερθεμανση αλλα τιποτα το ιδιαιτερο μιας και "φαινεται" πιο εντονα λογω αλουμινιου, οσο για την αποδοση, καμια μειωση οτι και να του εχω κανει. Την μειωση μονο στο antutu την βλεπεις που δεν εχει στανταρ σκορ, αλλα βγαζει συνεχεια αλλο σκορ, κυριως οταν ζεστενεται. Στην κανονικη χρηση, κανενα προβλημα/κολλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...