Jump to content

Google Nexus 6P (by Huawei)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια, κοιταω ολη την βδομαδα την τιμη του 6p και ειναι ενα καταστημα που γενικα εχει ριξει πολυ την τιμη. Δεν εχει αξιολογησεις και πουλα το κινητο 30+€ κατω απο τα αξιολογα eshop του skroutz, γνωριζει κανενας για αυτο το καταστημα diktyo.xyz ;

https://www.skroutz.gr/s/7557550/Huawei-Nexus-6P-32GB.html?from=catspan

 

Και εγώ αυτό χαλβαδιάζω φίλε και μου φαίνεται πολύ ύποπτο. Μέσα σε δυο μέρες έχει κάνει 5-6 ανατιμήσεις προς τα κάτω. Ή έχει μεγάλα @@ ή μας κοροιδεύει... Προσωπικά θα προσπαθήσω να το αποφύγω μέχρι νεοτέρας...

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγώ αυτό χαλβαδιάζω φίλε και μου φαίνεται πολύ ύποπτο. Μέσα σε δυο μέρες έχει κάνει 5-6 ανατιμήσεις προς τα κάτω. Ή έχει μεγάλα @@ ή μας κοροιδεύει... Προσωπικά θα προσπαθήσω να το αποφύγω μέχρι νεοτέρας...

Και εγω το ιδιο αλλα ακομα περιμενω να πληρωθω απο το note μου και μετα θα το παρω..Αλλα ειναι πολυ υποπτο ολο αυτο..

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βρίσκω κάτι το ύποπτο. Αν το κινητό έρθει σφραγισμένο τότε δεν βρίσκω το λόγο να φοβάμαι για κάτι.

Από εκεί και πέρα, πληρώνεις με κάρτα! Ε έχεις ένα μήνα από την έκδοση του statement για να κάνεις αμφισβητηση της χρέωσης για οποιοδήποτε λόγο. Αν λοιπόν διαπιστώσεις κάποια μούφα στο κινητό και το κατάστημα δεν συνεργάζεται, κάνεις μία αντιστροφή χρέωσης και δεν έχασες τπτ πέρα από χρόνο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, κοιταω ολη την βδομαδα την τιμη του 6p και ειναι ενα καταστημα που γενικα εχει ριξει πολυ την τιμη. Δεν εχει αξιολογησεις και πουλα το κινητο 30+€ κατω απο τα αξιολογα eshop του skroutz, γνωριζει κανενας για αυτο το καταστημα diktyo.xyz ;

https://www.skroutz.gr/s/7557550/Huawei-Nexus-6P-32GB.html?from=catspan

 

Εγώ πιστεύω απλά βρέθηκε ο 1ος που έκανε το βήμα και ξεκόλλησε την τιμή από το ευρώ-ευρώ κάθε μέρα..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω απλά βρέθηκε ο 1ος που έκανε το βήμα και ξεκόλλησε την τιμή από το ευρώ-ευρώ κάθε μέρα..

Θα συμφωνησω μαζι σου γιατι παρατηρησα πως και αλλα καταστηματα ακολουθησαν την ιδια πτωση..οπως και να εχει εγω θα ριξω παραγγελια την τεταρτη..

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...ειμαι νεος κατοχος του nexus 6p..απιστευτο κινητο..ηθελα να κανω μια ερωτηση,κατι που εχει προβληματησει...ειχα το g4 και το s6 και σε σημεια οπου υπηρχε καλυψη 4g+ μου το εβγαζε σε εικονιδιο και στα 2 κινητα...στα ιδια σημεια με το nexus 6p μου γραφει σκετο 4g :((...μηπως δεν πιανει 4g+ το κινητο?μηπως το 6p πιανει αλλα δεν το γραφει?θα χαιρομουν αν καποιος ηξερε να με ενημερωσει..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...ειμαι νεος κατοχος του nexus 6p..απιστευτο κινητο..ηθελα να κανω μια ερωτηση,κατι που εχει προβληματησει...ειχα το g4 και το s6 και σε σημεια οπου υπηρχε καλυψη 4g+ μου το εβγαζε σε εικονιδιο και στα 2 κινητα...στα ιδια σημεια με το nexus 6p μου γραφει σκετο 4g :((...μηπως δεν πιανει 4g+ το κινητο?μηπως το 6p πιανει αλλα δεν το γραφει?θα χαιρομουν αν καποιος ηξερε να με ενημερωσει..

Το nexus6p δεν γράφει 4g+ ακόμα και αν πιάνει 4g+

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ, πλέον, της συσκευής...

Νωρίς για σχόλια, σίγουρα όμως το κινητό δουλεύει απροβλημάτιστα...

Σαν μια πρώτη παρατήρηση έχω να κάνω για τη χαμηλή ένταση του ακουστικού, ακόμα και στη μεγαλύτερη ρύθμιση.

Υποκειμενικό θα μου πείτε αλλά θυμίστε μου κάτι παρακαλώ...

Έχει πάρει κάπου το μάτι μου να γίνεται λόγος για αύξηση της συγκεκριμένης έντασης (μέσω kernel ίσως);

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ, πλέον, της συσκευής...

Νωρίς για σχόλια, σίγουρα όμως το κινητό δουλεύει απροβλημάτιστα...

Σαν μια πρώτη παρατήρηση έχω να κάνω για τη χαμηλή ένταση του ακουστικού, ακόμα και στη μεγαλύτερη ρύθμιση.

Υποκειμενικό θα μου πείτε αλλά θυμίστε μου κάτι παρακαλώ...

Έχει πάρει κάπου το μάτι μου να γίνεται λόγος για αύξηση της συγκεκριμένης έντασης (μέσω kernel ίσως);

Μεγεις φιλε, να το χαρεις..

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ, πλέον, της συσκευής...

Νωρίς για σχόλια, σίγουρα όμως το κινητό δουλεύει απροβλημάτιστα...

Σαν μια πρώτη παρατήρηση έχω να κάνω για τη χαμηλή ένταση του ακουστικού, ακόμα και στη μεγαλύτερη ρύθμιση.

Υποκειμενικό θα μου πείτε αλλά θυμίστε μου κάτι παρακαλώ...

Έχει πάρει κάπου το μάτι μου να γίνεται λόγος για αύξηση της συγκεκριμένης έντασης (μέσω kernel ίσως);

Βασικά η ένταση στο ακουστικό είναι από τις καλύτερες που έχω ακούσει δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να πεί ότι η ένταση είναι στα μείον του τηλεφώνου από εκεί και πέρα μέσο custom kernel είναι δυνατόν να αυξηθεί η ένταση

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πάντως το

Nexus ειναι οτι καλυτερο ουτε κολλήματα δεν μασα τιποτα και η μπαταρια σημερα ειναι η δευτερη μερα και ειναι ακομα στο 48% αντε γεια..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα γιατί δεν κρατάει πολύ η μπαταρία; Μέσα σε μια ώρα με χρήση με πέφτει στο 85%. Μέρα δεν βγάζω με τίποτα το φόρτίζω με powerbank ενδιάμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα γιατί δεν κρατάει πολύ η μπαταρία; Μέσα σε μια ώρα με χρήση με πέφτει στο 85%. Μέρα δεν βγάζω με τίποτα το φόρτίζω με powerbank ενδιάμεσα.

καλα εχει να κανει με την χρηση που λες οτι του κανεις!

Οι αναγκες και η χρηση του καθενος ειναι διαφορετικες!

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Λες να είναι αυτό; Γιατί πριν είχα το MATE S με μικρότερη μπαταρία και κρατούσε το ίδιο με το nexus που έχει και μεγαλύτερη μπαταρία το nexus.
Link to comment
Share on other sites

Λες να είναι αυτό; Γιατί πριν είχα το MATE S με μικρότερη μπαταρία και κρατούσε το ίδιο με το nexus που έχει και μεγαλύτερη μπαταρία το nexus.

Μπορει. Επισης, μπορεις να δεις ποιες εφαρμογες ειναι ανοιχτες και "τρωνε" την μπαταρια για να εχεις και μια ιδεα για το πως σου τελειωνει. Γενικα πιστευω πως το θεμα μπαταριας, εκτος του οτι ειναι καθαρα υποκειμενικο, εξαρταται απο παρα πραγματα/ρυθμισεις που εχεις ορισει ο ιδιος (δεν μιλαω προσωπικα αλλα γενικα). ΠΧ: Ειμαι χρηστης του dropdox αντι του drive, και ειχα ενεργοποιημενη την επιλογη για upload φωτογραφιων την στιγμη που την τραβαω (μιλαω για εποχες oneplus που δεν ειχα SD) και εντελει οταν το απενεργοποιησα ειδα οχι μονο διαφορα στην καταναλωση δεδομενων αλλα και στην μπαταρια.

Σκεψου ποσα τετοια παραδειγματα αφηνουμε να λειτουργουν by default "χωρις να γνωριζουμε" τι γινεται απο πισω!

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα clear cache partition! Κάποια εφαρμογή πιθανόν να τρώει. Εμένα έστρωσε με αυτό!

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω. Ευχαριστώ πολύ!!

 

Πως γίνεται αυτό; Είμαι λίγο άσχετος.

λογικα μπορεις να το κανεις μεσω recovery, αλλα δεν ειμαι και σιγουρος..

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχω μια απορια, γιατι δεν εχουμε ανοιξει ακομα θεμα με θηκες και αξεσουαρ οπως σε ολες τις "μεγαλες" συσκευες..

Εγω ακομα δεν εχω παρει την συσκευη αλλα εχω παραγγειλει καποια καλουδια και ψαχνω κι αλλα!

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα μου το εβαλε εκει το παλικάρι. Εβαλα της bluestar τζαμακι.. Στο extremmobile.ρε παιδια αν το κινητό ειναι απο dubai το φτιάχνουν αν παθει κατι εδω Ελλάδα. Το λεω για δεν ειναι διαφορετικά τα μοντέλα;;

Μολις παραγγειλα απο eshop το γυαλι της bluestar και ηθελα να σε ρωτησω αν εισαι ευχαριστημενος!

Ψάχνω carbon original case για το oneplus 3/3t.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, εχω μια απορια, γιατι δεν εχουμε ανοιξει ακομα θεμα με θηκες και αξεσουαρ οπως σε ολες τις "μεγαλες" συσκευες..

Εγω ακομα δεν εχω παρει την συσκευη αλλα εχω παραγγειλει καποια καλουδια και ψαχνω κι αλλα!

Αν ακολουθήσει το νήμα από πιο πριν έχουμε βάλει και φωτογραφίες από αξεσουάρ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως γίνεται αυτό; Είμαι λίγο άσχετος.

Με κλειστό τηλέφωνο πατάς το power και volume down μαζί για κάποια δεύτερα μέχρι να μπει στον bootloader, μετά μόλις μπει το γυρνας στην recovery. Με το που δεις το ρομποτακι με θαυμαστικό ξαπλωμένο έχεις πατημένο το power και πατάς το volume up θα σου βγλαει το μενού της recovery επέλεξε μόνο το clear cache partition. Αν δεν τα καταφέρεις ψάξε στο google για καλύτερες οδηγίες με φωτογραφίες.

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα γίνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων με αυτόν τον τρόπο;

 

Άλλο clear cache partition άλλο factory reset. Διαφορετικό πράγμα

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...