Jump to content

LG V10


fanatikos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα :) πέρασα tempered glass Nillkin 0,33mm H9.

Τέλεια εφαρμογή και ανταπόκριση, το στολίδι μας είναι πανέμορφο:D

0,33 δεν είναι κάπως χοντρό;

Αν επιτρέπεται από πού;

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ok !! Με μερικές ώρες καθυστέρηση από χθες είμαι πλέον κάτοχος και εγώ του V10 ! ΤΙ ΚΙΝΗΤΟ !!

Χθες πήγα σε γνωστό κατάστημα στο κέντρο (Πανεπιστημίου) αφού είχα δει on line ότι υπήρχε διαθέσιμο & ετοιμοπαράδοτο σε black αλλά φευ... όταν έφθασα εκεί είχε φύγει και το τελευταίο κομμάτι. Απογοήτευση... και δεν είχα άλλο χρόνο να το ψάξω χθες...

Σήμερα όμως πρωί-πρωί (καλά... στις 10 που ανοίξανε) το πήρα από κατάστημα στην Καλλιθέα (που είναι και κοντά στο σπίτι μου...). Με τιμολόγιο στα 409 € (θα γλιτώσω το ΦΠΑ, μια χαρά).

S/N 603....η παρτίδα είναι αυτή ε? Και ROM δηλαδή Ρουμανία, σωστά ?

Μετά φουλ στην δουλειά και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ καθόλου, ίσα που πρόλαβα να το φορέσω την nano sim (την ενεργοποίησα κιόλας) και το φόρτισα στο φουλ.

Τις επόμενες ώρες, μέρες, μη πω και μήνες θα πέσει πολύ ενασχόληση με το κινητό και πολύ ψάξιμο. Άλλωστε είναι μόλις το 2ο μου κινητό Android μετά το iNew V3 που έχω μέχρι σήμερα (και που έκλεισε πλέον 2 χρόνια στην κατοχή μου και ακόμα με 4.2.2 !!). Οπότε είμαι κυριολεκτικά...χαμένος στο διάστημα... :rolleyes: Αν σας αρχίσω τις ερωτήσεις ζητώ από τώρα κατανόηση και συμπάθεια :lol:

 

Καλορίζικο! ναι 603 είναι η παρτίδα και είναι Ρουμάνικο , σαν το δικό μου!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

0,33 δεν είναι κάπως χοντρό;

Αν επιτρέπεται από πού;

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

 

Σου εστειλα pm :)

 

Γιάννη μου μια χαρά στο κατάστημα έγινε η τοποθέτηση.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια σε 65 λεπτα,οπως διαβαζα εχθες σε ενα σαιτ!

 

http://www.phonearena.com/reviews/LG-V10-Review_id4121/page/3

 

Ο χρόνος φόρτισης σαφώς εξαρτάται και από το εναπομείναν ποσοστό μπαταρίας. Σαφώς διαφορετικό χρόνο θέλει αν η φόρτιση αρχίσει από το 15% από το να είναι τελείως αφόρτιστο, χωρίς πάντως να υπάρχει καμιά μεγάλη διαφορά. Ενδεικτικά το δικό μου σήμερα το έβαλα για φόρτιση όταν ήταν περίπου στο 5% και ήταν έτοιμο μετά από 90 λεπτά περίπου.

Link to comment
Share on other sites

Σου εστειλα pm :)

 

Γιάννη μου μια χαρά στο κατάστημα έγινε η τοποθέτηση.

Ευχαριστώ για την απάντηση φιλαράκι.

Εγώ φοράω ένα πρόχειρο το οποίο είναι 0.3 mm και όχι 2.5D και μου φαίνεται αρκετά χοντρό.

Οπότε θα κάνω ψώνια, έχω βρει ένα τις nillkin το οποίο είναι 0.2mm!

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ok !! Με μερικές ώρες καθυστέρηση από χθες είμαι πλέον κάτοχος και εγώ του V10 ! ΤΙ ΚΙΝΗΤΟ !!

Χθες πήγα σε γνωστό κατάστημα στο κέντρο (Πανεπιστημίου) αφού είχα δει on line ότι υπήρχε διαθέσιμο & ετοιμοπαράδοτο σε black αλλά φευ... όταν έφθασα εκεί είχε φύγει και το τελευταίο κομμάτι. Απογοήτευση... και δεν είχα άλλο χρόνο να το ψάξω χθες...

Σήμερα όμως πρωί-πρωί (καλά... στις 10 που ανοίξανε) το πήρα από κατάστημα στην Καλλιθέα (που είναι και κοντά στο σπίτι μου...). Με τιμολόγιο στα 409 € (θα γλιτώσω το ΦΠΑ, μια χαρά).

S/N 603....η παρτίδα είναι αυτή ε? Και ROM δηλαδή Ρουμανία, σωστά ?

Μετά φουλ στην δουλειά και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ καθόλου, ίσα που πρόλαβα να το φορέσω την nano sim (την ενεργοποίησα κιόλας) και το φόρτισα στο φουλ.

Τις επόμενες ώρες, μέρες, μη πω και μήνες θα πέσει πολύ ενασχόληση με το κινητό και πολύ ψάξιμο. Άλλωστε είναι μόλις το 2ο μου κινητό Android μετά το iNew V3 που έχω μέχρι σήμερα (και που έκλεισε πλέον 2 χρόνια στην κατοχή μου και ακόμα με 4.2.2 !!). Οπότε είμαι κυριολεκτικά...χαμένος στο διάστημα... :rolleyes: Αν σας αρχίσω τις ερωτήσεις ζητώ από τώρα κατανόηση και συμπάθεια :lol:

Δεν άντεξες?? Καλομιλητο

 

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 90 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σου εστειλα pm :)

 

Γιάννη μου μια χαρά στο κατάστημα έγινε η τοποθέτηση.

Και γω θέλω πμ..ευχαριστώ

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε μου:) ήθελα κάτι άμεσα και γι'αυτό δεν μπήκα στον κόπο να ψάξω, δεν είμαι και τις υπομονής και το πήρα, μια χαρά είναι και στο λευκό δεν φαίνεται και η διαφορά :happy:

 

Φίλε akalos σου έστειλα.

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ok !! Με μερικές ώρες καθυστέρηση από χθες είμαι πλέον κάτοχος και εγώ του V10 ! ΤΙ ΚΙΝΗΤΟ !!

Χθες πήγα σε γνωστό κατάστημα στο κέντρο (Πανεπιστημίου) αφού είχα δει on line ότι υπήρχε διαθέσιμο & ετοιμοπαράδοτο σε black αλλά φευ... όταν έφθασα εκεί είχε φύγει και το τελευταίο κομμάτι. Απογοήτευση... και δεν είχα άλλο χρόνο να το ψάξω χθες...

Σήμερα όμως πρωί-πρωί (καλά... στις 10 που ανοίξανε) το πήρα από κατάστημα στην Καλλιθέα (που είναι και κοντά στο σπίτι μου...). Με τιμολόγιο στα 409 € (θα γλιτώσω το ΦΠΑ, μια χαρά).

S/N 603....η παρτίδα είναι αυτή ε? Και ROM δηλαδή Ρουμανία, σωστά ?

Μετά φουλ στην δουλειά και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ καθόλου, ίσα που πρόλαβα να το φορέσω την nano sim (την ενεργοποίησα κιόλας) και το φόρτισα στο φουλ.

Τις επόμενες ώρες, μέρες, μη πω και μήνες θα πέσει πολύ ενασχόληση με το κινητό και πολύ ψάξιμο. Άλλωστε είναι μόλις το 2ο μου κινητό Android μετά το iNew V3 που έχω μέχρι σήμερα (και που έκλεισε πλέον 2 χρόνια στην κατοχή μου και ακόμα με 4.2.2 !!). Οπότε είμαι κυριολεκτικά...χαμένος στο διάστημα... :rolleyes: Αν σας αρχίσω τις ερωτήσεις ζητώ από τώρα κατανόηση και συμπάθεια :lol:

 

Καλορίζικο αδερφέ. θα μείνεις ευχαριστημένος με το εργαλείο.

Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα και εγώ επίσημα κάτοχος.Πριν απο 5 λεπτά για την ακρίβεια.Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την πρώτη φόρτιση και γενικότερα με τις φορτίσεις τι κάνω,το αφήνω να αδειάσει τελείως?Ακόμη με το που το ανοίξω προτείνετε κατευθείαν αναβάθμιση σε 6??Κανείς εντυπώσεις μετά το update παίδες? Edited by miselakos
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε μου:) ήθελα κάτι άμεσα και γι'αυτό δεν μπήκα στον κόπο να ψάξω, δεν είμαι και τις υπομονής και το πήρα, μια χαρά είναι και στο λευκό δεν φαίνεται και η διαφορά :happy:

 

Φίλε akalos σου έστειλα.

 

καλοριζικο φιλε μου και εγω ενδιαφερομαι να το αγορασω ... το πηρες απο εδω θεσσαλονικη?

στειλε καμια φωτο απο το κινητο να δουμε αναλυση....

masterD
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα και εγώ επίσημα κάτοχος.Πριν απο 5 λεπτά για την ακρίβεια.Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με την πρώτη φόρτιση και γενικότερα με τις φορτίσεις τι κάνω,το αφήνω να αδειάσει τελείως?Ακόμη με το που το ανοίξω προτείνετε κατευθείαν αναβάθμιση σε 6??Κανείς εντυπώσεις μετά το update παίδες??

 

Καλορίζικο και σένα φίλε !!

Απ' ότι ξέρω για τις μπαταρίες λιθίου γενικότερα ΠΟΤΕ δεν τις αφήνουμε να ξεφορτίσουν τελείως. Καλό είναι να τις φορτίζουμε (μέχρι φουλ) όταν φθάσουν στο 15-20%

 

Ευχαριστώ όλους για τα καλορίζικα, να ΄μαστε καλά να χαιρόμαστε τα κινητά μας και τα... πάθη μας :)

 

Και μια ερώτηση... Που στο καλό βρίσκω το gps ? άκυρο ... το βρήκα

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και σένα φίλε !!

Απ' ότι ξέρω για τις μπαταρίες λιθίου γενικότερα ΠΟΤΕ δεν τις αφήνουμε να ξεφορτίσουν τελείως. Καλό είναι να τις φορτίζουμε (μέχρι φουλ) όταν φθάσουν στο 15-20%

 

Ευχαριστώ όλους για τα καλορίζικα, να ΄μαστε καλά να χαιρόμαστε τα κινητά μας και τα... πάθη μας :)

 

Και μια ερώτηση... Που στο καλό βρίσκω το gps ?

 

Καλοριζικο να ειναι σε ολους σας,το gps ειναι στα ελληνικα "Τοποθεσια"

 

Send from my LG v10

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνετε οτιδήποτε με το που το σετάρατε κανατε πρώτα εγκατάσταση την Marsmallow?Και μετά κατεβάσατε εφαρμογές?Έχει διαφορά lollipop με marsmallow στο v10?Εντυπώσεις θα με βοηθούσανε στο τι να κάνω:lol::lol::lol:..Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά :) και καλομιλητα και με γειά στους νέους κατόχους του μικρού και πανέμορφου θηρίου μας.

 

Φίλε μου arhos το tempered glass πήρα από την πόλη μας από το tech-in, το κινητό στα χέρια μου διανύει την τρίτη εβδομάδα:rolleyes:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος αυτου του υπέροχου κινητού εδω και μια βδομάδα.εχω αλλαξει πολλα κινητα και κανενα δεν με εντυπωσίαζε.Να φανταστείτε το xiaomi mi4 δεν το κρατησα ουτε μηνα.με το που το ανοιξα περασα κατευθειαν την MM μεσω lg bridge.Δεν ξερω πως ηταν με την 5.1.1 αλλα με την mm πεταει.ουτε κολλήματα ουτε λαγκαρισματα.η μπαταρια θα μπορουσε να ηταν καλύτερη αλλα μια μερα την βγαζει για την χρηση που το κανω.για να μην κουράζω ίσως το καλύτερο και πληρέστερο κινητο που ειχα!!αυτα για αρχη...
V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι εκδόσεις έρχονται με akg...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oi skroutz-οεκδόσεις :p με τι ακουστικά έρχονται ?

Καπου διαβασα για akg ...

 

Ολες με την ιδια παντου ναι by akg lg

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

 

η μπαταρία ιόντων λιθίου καλό είναι στην πρώτη φόρτιση να γεμίσει μέχρι τέλος (συνήθως είναι μισογεμάτες απο το εργοστάσιο).

 

Μετά οι φορτίσεις προτείνονται απο 40% στο 80% και μια φορά το μήνα απο 15%-20% - 100%.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

 

η μπαταρία ιόντων λιθίου καλό είναι στην πρώτη φόρτιση να γεμίσει μέχρι τέλος (συνήθως είναι μισογεμάτες απο το εργοστάσιο).

 

Μετά οι φορτίσεις προτείνονται απο 40% στο 80% και μια φορά το μήνα απο 15%-20% - 100%.

 

Μη καθεσαι και ασχολεισαι με "τριχες"θα την φορτιζεις απο οποια σταθμη και να ειναι στο 100% αλλα κατω απο 10% καλο εινα να μην πεφτει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!! το παρηγγειλα χθες και το περιμενω αυριο με το καλο! ασπρο χρωματακι!

Προερχομαι απο Νεξους 6 και ελπιζω να αξιζει η αναβαθμιση!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!! το παρηγγειλα χθες και το περιμενω αυριο με το καλο! ασπρο χρωματακι!

Προερχομαι απο Νεξους 6 και ελπιζω να αξιζει η αναβαθμιση!

Καλοριζικο να ειναι,ειχα μια αμφιβολία για το λευκο αλλα τελικα με κερδισε και μένα

 

Send from my LG v10

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!! το παρηγγειλα χθες και το περιμενω αυριο με το καλο! ασπρο χρωματακι!

Προερχομαι απο Νεξους 6 και ελπιζω να αξιζει η αναβαθμιση!

Το motorola λες;Και βεβαια αξιζει

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μεγειες σε ολους που το πηρανε!

Σημερα κατεβασα την ΜΜ και θα δω πως θα παει,με μια πρωτη αποψη μου φαινεται πολυ καλη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο χρόνος φόρτισης σαφώς εξαρτάται και από το εναπομείναν ποσοστό μπαταρίας. Σαφώς διαφορετικό χρόνο θέλει αν η φόρτιση αρχίσει από το 15% από το να είναι τελείως αφόρτιστο, χωρίς πάντως να υπάρχει καμιά μεγάλη διαφορά. Ενδεικτικά το δικό μου σήμερα το έβαλα για φόρτιση όταν ήταν περίπου στο 5% και ήταν έτοιμο μετά από 90 λεπτά περίπου.

 

 

Δικιο εχεις!

Απλα εβαλα το λινκ για να διαβασουν και τα αλλα παιδια που δεν το ειχαν διαβασει για να παρουν μια ιδεα!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Δέκα μέρες πλέον με το "τούμπανο" στα χέρια και ισάριθμες περίπου φορτίσεις όποτε λογικά έχει στρώσει η μπαταρία και μπορώ να πω ότι διόλου άσχημα τα παει:

 

Ακόμα με Lollipop (ήθελα να δοκιμάσω έτσι πρίν βάλω MM όταν έρθει ΟΤΑ) και σήμερα είχα τα εξής:

 

1.Από το 100% έπεσε στο 99% μετά από ~6ω 40λ εννοείται σε αδράνεια κατά τη διάρκεια της νύχτας.

 

2.Στις 12ω εκτός φορτιστή 52% SOT ~3ω 20λ και υπόλοιπο μπαταρίας 50%.

 

3.Στις 16ω 10λ μπήκε στην πρίζα με 51% SOT ~5ω 30λ, ~40λ tapatalk, ~15λ κλήσεις, ~40λ browsing, ~10λ gReader. Και υπόλοιπο 13% μπαταρίας.

 

Στη φόρτιση είχα:

15' από 13% -> 43%.

30' -> 58%.

45' -> 75%.

60' -> 90%.

75' -> 96%.

81' -> 100%.

 

Η φωτεινότητα μόνιμα στο αυτόματο.

Wifi μόνιμα ανοιχτό.

Bluetooth μόνιμα ανοιχτό.

 

Υ.Γ. Πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί από την φοβερή υλοποίηση που έχει κάνει η LG Στο σύνολο του κινητου!

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

LG V10

Edited by Amyntaios
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...