Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ προτίμησα αυτήν εδώ για το 6 plus:

http://www.spigen.com/products/iphone-6-plus-case-leather-fit?variant=1156569949

Ελπίζω να βγει καλή αν και αφήνει αρκετά εκτεθειμένη τη συσκευή επάνω και κάτω...

Φυσικά θα μπει και γυαλί μπροστά.

 

 

Όμορφη και λεπτή. Αν όμως πιάσεις την γνήσια δερμάτινη της Apple είναι άλλο πράγμα. Μυρίζει δέρμα και η αν είναι τέλεια.

 

Έχω καταλήξει στην δερμάτινη και μια spigen διάφανη ενισχυμένη για τα δύσκολα όπως εκδρομές κλπ.

 

Παρέλαβα τελικά τo foul face Tempered glass της spigen αλλά δεν το βάζω ακόμα γιατί φοβάμαι μήπως δεν μου αρέσει και χάσω τον puro που φοράω ήδη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κάτι λίγο μη σχετικό με την συσκευή.

Επειδή έχω να πάρω προσωπικά iphone απ'το 5άρι,έξω απο το κουτί έχει κάποιο imei για να το συγκρίνω με την απόδειξη? σορρυ για την ανόητη ερώτηση αλλά θέλω να προχωρήσω σε αγορά ( όχι απο μαγαζί ) και θέλω να το διπλοτσεκάρω

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το αναγράφει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αγοράστηκε,πανέμορφο το άτιμο

Για να δούμε τι έχει κάνει η Apple

 

 

Καλορίζικο.

Θα μείνεις σίγουρα ευχαριστημένος.

Εντάξει θα μπορούσε να έχει καλύτερη οθόνη και κάμερα αλλά αυτά θα δοθούν με το 7.

 

@@ Υπάρχει γρήγορος τρόπος για μετάφραση όπως σε Chrome;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

να μαι και εγω.

Να βρω χρονο να το στησω μονο

 

κατα τα άλλα τα γνωστα.Ομορφο ,ποιοτικο κλπ

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Θα μείνεις σίγουρα ευχαριστημένος.

Εντάξει θα μπορούσε να έχει καλύτερη οθόνη και κάμερα αλλά αυτά θα δοθούν με το 7.

 

@@ Υπάρχει γρήγορος τρόπος για μετάφραση όπως σε Chrome;

 

Σε ευχαριστώ πολύ :)

Ντάξει λίγο που το δούλεψα σήμερα,πολλά θα μπορούσε αλλά είναι άλλη κουβέντα αυτή.

Σημασία έχει ότι είναι πολύ ωραία υλοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω πισω στο μηλο μετα απο πολυ καιρο (απο την εποχη του 3GS) και 3 note στη σειρα .

Πηρα ενα 6s plus και πρωτο σχολιο ειναι οτι ...ηρεμησα !! Έτσι νομίζω τουλάχιστον προς το παρόν

Edited by TLG
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Ηρθα και εγω πισω στο μηλο μετα απο πολυ καιρο (απο την εποχη του 3GS) και 3 note στη σειρα .

Πηρα ενα 6s plus και πρωτο σχολιο ειναι οτι ...ηρεμησα !! Έτσι νομίζω τουλάχιστον προς το παρόν ������

 

Δεν είναι απλά ότι ηρεμησες είναι ότι τώρα πια ξενοιασε. Και εγώ μετά από πολλές Android ναυχαρχίδες τελικά αραιά εδώ πήρα και το ρολόι ( το χούι του smartwacth δεν βγαίνει) και ΗΣΥΧΑΣΑ!!!!

Αν δεν είσαι από αυτούς που πειράζουν rom/ram/roum /κτλ είσαι μια χαρά.

Αλλά και τέτοιος να είσαι υπάρχει και το jb!!!

Link to comment
Share on other sites

Πλεον δεν θελω να πειραζω τίποτα ..

θελω απλα να δουλευει και αυτο που βλεπω να με ευχαριστει .

Θα συμφωνησω βεβαια με τους προηγουμενους οτι καποια "ενοχλητικα" πραγματακια που σε περιοριζουν υπαρχουν ακομη , οπως π.χ ο συγχρονισμος με το ιtunes ..

 

Αληθεια για να μεταφερω φωτο που τραβηξα , υπαρχει απλος τροπος χωρις itunes οταν βρισκομαι σε αλλον υπολογιστη(γραφειο) ?

Μονο να τις στειλω στο mail?

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Πλεον δεν θελω να πειραζω τίποτα ..

θελω απλα να δουλευει και αυτο που βλεπω να με ευχαριστει .

Θα συμφωνησω βεβαια με τους προηγουμενους οτι καποια "ενοχλητικα" πραγματακια που σε περιοριζουν υπαρχουν ακομη , οπως π.χ ο συγχρονισμος με το ιtunes ..

 

Αληθεια για να μεταφερω φωτο που τραβηξα , υπαρχει απλος τροπος χωρις itunes οταν βρισκομαι σε αλλον υπολογιστη(γραφειο) ?

Μονο να τις στειλω στο mail?

 

μπορεις να τις στειλεις και στο dropbox...

:lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον δεν θελω να πειραζω τίποτα ..

θελω απλα να δουλευει και αυτο που βλεπω να με ευχαριστει .

Θα συμφωνησω βεβαια με τους προηγουμενους οτι καποια "ενοχλητικα" πραγματακια που σε περιοριζουν υπαρχουν ακομη , οπως π.χ ο συγχρονισμος με το ιtunes ..

 

Αληθεια για να μεταφερω φωτο που τραβηξα , υπαρχει απλος τροπος χωρις itunes οταν βρισκομαι σε αλλον υπολογιστη(γραφειο) ?

Μονο να τις στειλω στο mail?

 

Τις κατεβάζεις απο iCloud/Dropbox/onedrive κλπ στο pc χωρίς iTunes,καλώδια κλπ και με καλή ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, δεν συνδέεται το κινητό με τον υπολογιστή σαν στικάκι;

Μια χαρά το συνέδεσα και αντέγραψα τις φωτογραφίες μου.

Και μην ξεχνάμε και το iTools3... Για αλλα πράγματα...

http://itoolsen.blogspot.gr/2015/01/itools.html

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Για ασύρματη μεταφορά photos & videos από το iPhone στον υπολογιστή, στο tablet, η σε άλλο Android smartphone και αντίστροφα, η καλύτερη λύση είναι το PhotoSync.

 

Το πληρώνεις μόνο στο Apple Store. Στις άλλες πλατφόρμες είναι δωρεάν.

 

Μπορείς να μεταφέρεις ακόμα και χωρίς WiFi χωρίς μεσολαβιση data plan.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια για να μεταφερω φωτο που τραβηξα , υπαρχει απλος τροπος χωρις itunes οταν βρισκομαι σε αλλον υπολογιστη(γραφειο) ?

Μονο να τις στειλω στο mail?

Μπορείς να μεταφέρεις τις φωτογραφίες που έχεις τραβήξει με το iPhone, ακολουθώντας αυτές τις οδηγίες:

Move photos from iPhone to local disk with Windows Explorer

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Η διαχείριση της μπαταρίας όταν η συσκευή είναι σε αναμονή είναι εκπληκτική.

Εντάξει πάντα τα iPhone τα πήγαιναν σχετικά καλά σ αυτό αλλά όχι πάντα.

Είχα να το δω από τον καιρό του iPhone 4.

Σε 8 ώρες έχασε 2%.

Αν το αφήσεις αμέσως μετά την πλήρη φόρτιση δεν κατεβαίνει από το 100% ακόμα και 10 ώρες να περάσουν. Γνωστό αυτό αλλά όχι πραγματικό.

Το άφησα στο 62% και το πρωί ήταν 60 με όλα ανοικτά.

Το μόνο που κάνω πριν κοιμηθώ είναι να κλείνω περίεργες εφαρμογές.

 

Γενικά η αυτονομία είναι πολύ καλή.

Μόνο το lte ξεσκιζει την μπαταρία ειδικά στην Ελλάδα όπου το σήμα είναι χάλια.

Γύρισα στην βάση μου προχθες και η αυτονομία ανέβηκε ένα 20% τουλάχιστον σε σχέση με αυτό που είχα στην Ελλάδα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η διαχείριση της μπαταρίας όταν η συσκευή είναι σε αναμονή είναι εκπληκτική.

Εντάξει πάντα τα iPhone τα πήγαιναν σχετικά καλά σ αυτό αλλά όχι πάντα.

Είχα να το δω από τον καιρό του iPhone 4.

Σε 8 ώρες έχασε 2%.

Αν το αφήσεις αμέσως μετά την πλήρη φόρτιση δεν κατεβαίνει από το 100% ακόμα και 10 ώρες να περάσουν. Γνωστό αυτό αλλά όχι πραγματικό.

Το άφησα στο 62% και το πρωί ήταν 60 με όλα ανοικτά.

Το μόνο που κάνω πριν κοιμηθώ είναι να κλείνω περίεργες εφαρμογές.

 

Στα ειχα πει Κωστα για την αυτονομια! ;)

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Στα ειχα πει Κωστα για την αυτονομια! ;)

 

 

Σωτήρη και το Note 5 μου έβγαζε τρομερους χρόνους εδώ.

Η μόνη διαφορά υπέρ του iPhone είναι στην αναμονή.

Απ ότι λένε όμως βελτιώθηκε με το πρόσφατο update.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η διαχείριση της μπαταρίας όταν η συσκευή είναι σε αναμονή είναι εκπληκτική.

Εντάξει πάντα τα iPhone τα πήγαιναν σχετικά καλά σ αυτό αλλά όχι πάντα.

Είχα να το δω από τον καιρό του iPhone 4.

Σε 8 ώρες έχασε 2%.

Αν το αφήσεις αμέσως μετά την πλήρη φόρτιση δεν κατεβαίνει από το 100% ακόμα και 10 ώρες να περάσουν. Γνωστό αυτό αλλά όχι πραγματικό.

Το άφησα στο 62% και το πρωί ήταν 60 με όλα ανοικτά.

Το μόνο που κάνω πριν κοιμηθώ είναι να κλείνω περίεργες εφαρμογές.

 

Γενικά η αυτονομία είναι πολύ καλή.

Μόνο το lte ξεσκιζει την μπαταρία ειδικά στην Ελλάδα όπου το σήμα είναι χάλια.

Γύρισα στην βάση μου προχθες και η αυτονομία ανέβηκε ένα 20% τουλάχιστον σε σχέση με αυτό που είχα στην Ελλάδα.

 

 

Εγώ ήμουν Παρίσι 5 μέρες(κέντρο), με Orange 4g πάντα, πιστεύω πως αντίστοιχα η Cosmote στην Αθήνα τα πάει καλύτερα σίγουρα σε ταχύτητα, τώρα σε αυτονομία δεν είδα κάποια διαφορά...και μπορώ να πω πως η Cosmote σαρώνει εντός Αθηνών( δε μιλάω για εντός σπιτιών) ώστε να προκύπτει διαφορά στην αυτονομία από Ελλάδα σε σχέση με άλλη χωρα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν Παρίσι 5 μέρες(κέντρο), με Orange 4g πάντα, πιστεύω πως αντίστοιχα η Cosmote στην Αθήνα τα πάει καλύτερα σίγουρα σε ταχύτητα, τώρα σε αυτονομία δεν είδα κάποια διαφορά...και μπορώ να πω πως η Cosmote σαρώνει εντός Αθηνών( δε μιλάω για εντός σπιτιών) ώστε να προκύπτει διαφορά στην αυτονομία από Ελλάδα σε σχέση με άλλη χωρα

 

Το 4G της Cosmote μασουλαει τη μπαταρια δυστυχως. Δεν εχω αποψη απο την Orange αλλα η Tim και η Wind στην Ιταλια ειναι αιωνες μπροστα!!!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν εχουμε 4g, αλλα το Η+ σκοτωνει και εχω 4/5 γραμμες σημα μεσα στο σπιτι. Αυτό βοηθά γενικά την αυτονομια σε αναμονή και φυσικά αν χρειαστεί να δουλεψεις με data.

Εξω είναι πάντα στο φουλ.

Το plus το φορτιζω στο macbook και σαν να μου φαίνεται οτι φορτιζει πιο γρηγορα αποτι στον φορτιστη του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο κινητό της απλ που αποκτώ και ειλικρινά έχω εντυπωσιαστεί. πρώτα και κύρια από την απίστευτα καλή κατασκευή και τα υπέροχα σε αίσθηση υλικά, γιατι τα υπόλοιπα είναι πολύ νωρίς για να τα κρίνω καθότι εντελώς άσχετος με το σύστημα αυτό, φαίνεται όμως από την πρώτη ματιά, ότι προσφέρει πολλές καινοτομίες αλλά και κάποιες ιδιοτροπίες, ενώ έχει μεγάλο ενδιαφέρον το πως καταφέρνει να σε εισαγάγει κατευθείαν στο θέμα, απλοποιώντας ότι σου φαίνεται δύσκολο, πραγματικά μπραβο τους
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο κινητό της απλ που αποκτώ και ειλικρινά έχω εντυπωσιαστεί. πρώτα και κύρια από την απίστευτα καλή κατασκευή και τα υπέροχα σε αίσθηση υλικά, γιατι τα υπόλοιπα είναι πολύ νωρίς για να τα κρίνω καθότι εντελώς άσχετος με το σύστημα αυτό, φαίνεται όμως από την πρώτη ματιά, ότι προσφέρει πολλές καινοτομίες αλλά και κάποιες ιδιοτροπίες, ενώ έχει μεγάλο ενδιαφέρον το πως καταφέρνει να σε εισαγάγει κατευθείαν στο θέμα, απλοποιώντας ότι σου φαίνεται δύσκολο, πραγματικά μπραβο τους

 

 

Καλορiζικο.

Θα πρέπει να έχεις υπομονή στην αρχή μέχρι να μάθεις την φιλοσοφία του iOS.

Είναι η καλύτερη εποχή για να πάει κάποιος σε iPhone γιατί οι ελλείψεις είναι πλέον ελάχιστες.

 

Για να απολαύσεις τις δυνατότητες του προσπάθησε να μην το χρησιμοποιείς σαν Android.

Δούλεψε για παράδειγμα με το Spotlight https://support.apple.com/en-us/HT201285

και τα gestures.

Κατέβασε στο iBook τον οδηγό χρήσης στα ελληνικά. Θα σε βοηθήσει πολύ να γνωρίσεις το πως γίνεται κάθε τι.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...