Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Παρεμπιπτόντως δεν υπάρχει αυτόματη διόρθωση σαν του official πληκτρολογίου της Apple.

Τα Swype και Swiftkey μου έσπαγαν τα νεύρα σε πολλές λέξεις που δεν έχουν καταχωρημένες και τα πέταξα.

 

 

Αυτό ήθελα να το βροντοφωνάξω και γω αλλά έλεγα θα με πούνε τρελό...μου χε λείψει πολύ το iOS πληκτρολόγιο όταν αλλαξοπίστησα για λίγο σε android

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό ήθελα να το βροντοφωνάξω και γω αλλά έλεγα θα με πούνε τρελό...μου χε λείψει πολύ το iOS πληκτρολόγιο όταν αλλαξοπίστησα για λίγο σε android

 

Μεταξύ μας για εμένα το SwiftKey με την εναλλαγή στο space bar & με το κουμπί για τις φάτσες ξεχωριστά πιστεύω ότι είναι πιο γρήγορα.

Απ την άλλη όντως σε πολλές λέξεις λείπουν τόνοι ή ακόμα και όλη η λέξη ορθογραφικά, όμως vs the original πιστεύω και πάλι ότι είναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Μεταξύ μας για εμένα το SwiftKey με την εναλλαγή στο space bar & με το κουμπί για τις φάτσες ξεχωριστά πιστεύω ότι είναι πιο γρήγορα.

Απ την άλλη όντως σε πολλές λέξεις λείπουν τόνοι ή ακόμα και όλη η λέξη ορθογραφικά, όμως vs the original πιστεύω και πάλι ότι είναι καλύτερο.

 

Οταν αναγνωρίζει τις λεξεις ειναι σαφώς πιο γρήγορο το swiftkey. Ὀμως παρα πολύ συχνά δίνει λάθος λέξεις η δεν τις βρίσκει καθόλου και καταντά εκνευριστικό.

Γι αυτο προτιμώ το πιο αργό αλλά αλάνθαστο official πληκτρολόγιο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την γνήσια δερμάτινη το δουλεύω άνετα με το ένα χέρι.

 

Όταν πληκτρολογώ χρησιμοποιώ και τα δυο χέρια ακόμα και σε μικρό iPhone γιατι γράφω πιο γρήγορα έτσι.

 

Αν δεν φοράς στενά τζην είναι άνετο σε κάθε τσέπη ακόμα και όταν κάθεσαι.

 

Θα συμφωνήσω για το ότι χωράει άνετα στη τσέπη ( δεν φοράω στένα αλλά κανονικά ) αλλά ειδικά με την δερμάτινη με το ένα χέρι δεν μπορώ με τίποτα να το δουλέψω άνετα :D Όπως και να χει σίγουρα το συνηθίζεις το μέγεθος κι εμένα είναι η πρώτη μου φορά που έχω πάνω απο 5.2'' σαν βασική συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω για το ότι χωράει άνετα στη τσέπη ( δεν φοράω στένα αλλά κανονικά ) αλλά ειδικά με την δερμάτινη με το ένα χέρι δεν μπορώ με τίποτα να το δουλέψω άνετα :D Όπως και να χει σίγουρα το συνηθίζεις το μέγεθος κι εμένα είναι η πρώτη μου φορά που έχω πάνω απο 5.2'' σαν βασική συσκευή.

 

 

Με την δερμάτινη το κρατάς μακριά από την παλάμη. Ακουμπά δηλαδή στα δάχτυλα με το μικρό από κάτω στο Lightning για να μην φύγει σε περίπτωση που γλιστρήσει.

Το δέρμα προσφέρει πολυ καλό grip που μόνο σε μαλακές σιλικόνης θα βρεις.

 

Προτιμώ να το δουλεύω με το αριστερό χέρι γιατι έτσι ο αντίχειρας φτάνει σε όλα τα σημεία που μπορεί να χρειαστεί. Πχ πάνω αριστερά.

Το βάζω πάντα στην εμπρός αριστερή τσέπη και έρχεται εύκολα στο αριστερό χέρι μου.

 

Εννοείται ότι το χρησιμοποιώ έτσι μόνο όταν είναι απαραίτητο. Σε κανονική χρήση το κρατώ μ ένα χέρι αλλα χρησιμοποιώ και το άλλο όταν χρειάζεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με την δερμάτινη το κρατάς μακριά από την παλάμη. Ακουμπά δηλαδή στα δάχτυλα με το μικρό από κάτω στο Lightning για να μην φύγει σε περίπτωση που γλιστρήσει.

Το δέρμα προσφέρει πολυ καλό grip που μόνο σε μαλακές σιλικόνης θα βρεις.

 

 

Θα το δοκιμάσω να σου πω πως θα πάει η μέρα αν το κάνω έτσι, αν και έχει πέσει ήδη μια φορά και μου φυγαν μερικά λεπτά απ'τη ζωή μου :D

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί μερικές φορές δείχνει LTE και άλλες 4G? και ποιες η διαφορές;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί μερικές φορές δείχνει LTE και άλλες 4G? και ποιες η διαφορές;

 

Το 4G ειναι αυτο που λεει, το LTE ειναι το 4G+ και θεωρητικα παντα εχει μεγαλυτερες ταχυτητες!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι σε εμενα συμβαινει το αντιθετο. Εκει που εχει 4g+ (Ελλαδα, κοσμοτε) δειχνει 4G και εκει που ειναι το "απλο" 4G (Telenor BG) δειχνει LTE.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί μερικές φορές δείχνει LTE και άλλες 4G? και ποιες η διαφορές;

 

Κάθε πάροχος δείχνει διαφορετικά το 4G.

Άλλοι το ονομάζουν LTE, άλλοι L και άλλοι 4G.

Δεν δείχνει πάντως ακριβώς την ταχύτητα. Απλώς σημαίνει ότι γενικά είσαι στις συχνότητες 4G. Ακόμα κι αν είσαι σε 4G+ κυψελη υπάρχει περίπτωση ο πάροχος να το έχει αφήσει ως 4G ή LTE γενικά σαν ονομασία δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το 3D Touch αλλα θελω να κανω μια ερωτηση. Μηπως αποκτησουμε κανενα προβλημα με τις συνεχεις πιεσεις στην οθονη; Να ραγισει πχ...; Επισης αλλαξα την ρυθμιση του 3D Touch για την πιεση που απαιτειται και δεν καταλαβα μεγαλη διαφορα. Εσεις;
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το 3D Touch αλλα θελω να κανω μια ερωτηση. Μηπως αποκτησουμε κανενα προβλημα με τις συνεχεις πιεσεις στην οθονη; Να ραγισει πχ...; Επισης αλλαξα την ρυθμιση του 3D Touch για την πιεση που απαιτειται και δεν καταλαβα μεγαλη διαφορα. Εσεις;

 

 

Η πίεση δεν είναι μεγάλη και στην έκδοση 9.2 που θα κυκλοφορήσει σε λίγες μέρες είναι ακόμα μικρότερη.

Στην beta έκδοση που δοκιμάζουμε, το 3D Touch λειτουργεί άψογα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η πίεση δεν είναι μεγάλη και στην έκδοση 9.2 που θα κυκλοφορήσει σε λίγες μέρες είναι ακόμα μικρότερη.

Στην beta έκδοση που δοκιμάζουμε, το 3D Touch λειτουργεί άψογα.

 

Κώστα η 9.2 for all κυκλοφορεί από σήμερα αλλά εάν έχω δει καλά δεν αναφέρει κάτι για το 3d, εκτός και αν είναι στις κρυφές αναβαθμίσεις της έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Η πίεση δεν είναι μεγάλη και στην έκδοση 9.2 που θα κυκλοφορήσει σε λίγες μέρες είναι ακόμα μικρότερη.

Στην beta έκδοση που δοκιμάζουμε, το 3D Touch λειτουργεί άψογα.

 

Κατεβαινει ηδη αλλα μαλλον παει για αργοτερα η ανανεωση του 3D touch!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα ανακοίνωναν την βελτίωση σε κάτι που θα έπρεπε να λειτουργεί τέλεια από την πρώτη μέρα. Όχι ότι είχε κάτι σοβαρό. Απλά ήθελε μεγαλύτερη πίεση για να μπεις στο app watcher και έχανε κάποια frames στο plus.

 

Πάντως υπήρξε βελτίωση από την πρώτη beta 9.2.1

Με την δεύτερη έγινε τέλειο.

Δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα. Η συσκευή λειτουργεί θαυμάσια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πως πηγαινει στο θηριακι η 9.2 ? Οσοι την περασατε, παρατηρησατε τιποτα περιεργο-παραξενο ?
Link to comment
Share on other sites

Πως πηγαινει στο θηριακι η 9.2 ? Οσοι την περασατε, παρατηρησατε τιποτα περιεργο-παραξενο ?

 

Πάει ακόμα καλύτερα. Κυρίως απαλλάχθηκε απο το ενοχλητικό bug με μειωμένα frames σε κάποια animations. Απο χθες δεν παρατήρησα κάποιο bug.

Link to comment
Share on other sites

Πως πηγαινει στο θηριακι η 9.2 ? Οσοι την περασατε, παρατηρησατε τιποτα περιεργο-παραξενο ?

 

Έφτιαξαν όλα τα θέματα που είχε το 6s plus με τα γραφικά και τα fps στα animations και πλεον είναι το ίδιο smooth με το 6s

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξαν όλα τα θέματα που είχε το 6s plus με τα γραφικά και τα fps στα animations και πλεον είναι το ίδιο smooth με το 6s

 

 

Εγώ που ήμουν με το 6s στην 9.1 πριν το πουλήσω και τώρα που είμαι με το πλας στην 9.2 η διαφορά στο smooth υπέρ του τελευταίου μου είναι εμφανέστατη!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ήμουν με το 6s στην 9.1 πριν το πουλήσω και τώρα που είμαι με το πλας στην 9.2 η διαφορά στο smooth υπέρ του τελευταίου μου είναι εμφανέστατη!!!

 

Ευχαριστούμε. Καλό σημάδι αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε. Καλό σημάδι αυτό

 

 

Παρακαλώ. Βέβαια δεν γνωρίζω να σας πω εάν στην 9.2 το s έχει καλύψει την διαφορά.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

"κολλαει" σε κανεναν αλλον η καμερα; Οταν την ανοιγω την εφαρμογη για να τραβηξω φωτογραφια ή βιντεο, δειχνει κολλημενη την εικονα που περνει απο την καμερα για 3-4 δευτερολεπτα και μετα στρωνει. Αν αλλαξω λειτουργια αμεσως τοτε αλλαζει, αλλα εαν θελω να βγαλω φωτο οχι....

 

Και παλια και με την νεα αναβαθμιση το κανει

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

"κολλαει" σε κανεναν αλλον η καμερα; Οταν την ανοιγω την εφαρμογη για να τραβηξω φωτογραφια ή βιντεο, δειχνει κολλημενη την εικονα που περνει απο την καμερα για 3-4 δευτερολεπτα και μετα στρωνει. Αν αλλαξω λειτουργια αμεσως τοτε αλλαζει, αλλα εαν θελω να βγαλω φωτο οχι....

 

Και παλια και με την νεα αναβαθμιση το κανει

 

Mπα δεν το είχα ούτε πριν ούτε τώρα. Μηπως να κανεις reset?

Link to comment
Share on other sites

"κολλαει" σε κανεναν αλλον η καμερα; Οταν την ανοιγω την εφαρμογη για να τραβηξω φωτογραφια ή βιντεο, δειχνει κολλημενη την εικονα που περνει απο την καμερα για 3-4 δευτερολεπτα και μετα στρωνει. Αν αλλαξω λειτουργια αμεσως τοτε αλλαζει, αλλα εαν θελω να βγαλω φωτο οχι....

 

Και παλια και με την νεα αναβαθμιση το κανει

 

Στο δικό μου 6s μια φορά έτυχε όταν άνοιξα τη κάμερα να βλέπω μαύρη οθόνη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...