Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκλεισα 20 μέρες μέρες με το plus και οι εντυπώσεις μου δεν άλλαξαν.

 

Ναι η οθόνη θα ήθελα να έχει μεγαλύτερη ανάλυση αλλά το προβλέπω γιατί εδώ δεν έχουμε μια απλή FHD, αλλά την κορυφαία.

 

Εκείνο που μ ενοχλεί είναι η κάμερα όταν βλέπω φωτογραφίες τραβηγμένες στα ίδια σημεία με το Note 5.

Και μ ενοχλεί γιατί θα μπορούσε η Apple σε μια συσκευή των 1000 ευρώ να έχει χρησιμοποιήσει καλύτερο αισθητήρα.

Την επόμενη βδομάδα θα έχω ένα Note 5 στα χέρια μου για ένα πλήρες συγκριτικό.

 

Σε όλα τα υπόλοιπα είμαι απόλυτα ικανοποιημενος. Περισσότερο από ότι περίμενα.

Ο Cook κινείται στην σωστή κατεύθυνση. Του βγάζω το καπέλο. Ναι μεν του λείπουν οι πρωτοποριακές ιδέες, αλλά τολμά σε αλλαγές που ίσως ο Jobs να μην εφαρμοζε από εμμονή και μόνο.

 

Το home button σε αίσθηση δεν μπορώ να πω ότι είναι καλύτερο των s6 & note 5, αλλά σίγουρα είναι άριστο στην λειτουργία του finger print λογο κυκλικού σχήματος και μόνο.

Στα Samsung το μικρό μέγεθος και το σχήμα είναι η αιτία των αποτυχιμενων προσπαθειών. Λίγο πιο δεξιά η αριστερά να βάλεις το δάχτυλο, το έχασε.

Δεν μπορεί να δουλέψει αν δεν καλύπτεις ολόκληρη την επιφάνεια.

 

Το δακτυλικο στο iPhone 6s plus είναι πραγματικα εκπληκτικο, το χρησιμοποιουσα φυσικα μονιμα (στο νοτε 5 και μονο που σκέφτομαι πως θα πρεπει να το πατησω με εχει κανει να το παροπλισω).

Η καμερα στο μηλο δεν είναι απλα κατωτερη, είναι πολύ κατωτερη Κωστα, συγκριτικα με το note 5...

Επισης, σε καμια περιπτωση η οθονη του 6s plus δεν είναι η κορυφαια FHD ips της αγορας, δυστυχως στα 1000 ευρω επρεπε να δωσουν κατι πολύ καλυτερο.

Αν σε αυτά προσθεσεις τα τεραστια bezels + βαρος, νομιζω πως η φετινη υλοποιηση δεν είναι αυτή που θα επρεπε...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δακτυλικο στο iPhone 6s plus είναι πραγματικα εκπληκτικο, το χρησιμοποιουσα φυσικα μονιμα (στο νοτε 5 και μονο που σκέφτομαι πως θα πρεπει να το πατησω με εχει κανει να το παροπλισω).

Η καμερα στο μηλο δεν είναι απλα κατωτερη, είναι πολύ κατωτερη Κωστα, συγκριτικα με το note 5...

Επισης, σε καμια περιπτωση η οθονη του 6s plus δεν είναι η κορυφαια FHD ips της αγορας, δυστυχως στα 1000 ευρω επρεπε να δωσουν κατι πολύ καλυτερο.

Αν σε αυτά προσθεσεις τα τεραστια bezels + βαρος, νομιζω πως η φετινη υλοποιηση δεν είναι αυτή που θα επρεπε...

 

Δεν πειράζει, και έτσι όπως είναι υπερέχει του ανταγωνισμού ξεκάθαρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, και έτσι όπως είναι υπερέχει του ανταγωνισμού ξεκάθαρα.

 

Καποτε η μηλια υπερειχε σε ολες τις κατηγοριες (από iPhone, μεχρι ipad και MacBook).

Τωρα ο ανταγωνισμος εχει ξεφυγει για τα καλα κι είναι λυπηρο για την τεραστια αυτή εταιρια, που δε μπορει (ή δεν θελει, δεν εχει σημασια) να ακολουθησει...

Link to comment
Share on other sites

Καποτε η μηλια υπερειχε σε ολες τις κατηγοριες (από iPhone, μεχρι ipad και MacBook).

Τωρα ο ανταγωνισμος εχει ξεφυγει για τα καλα κι είναι λυπηρο για την τεραστια αυτή εταιρια, που δε μπορει (ή δεν θελει, δεν εχει σημασια) να ακολουθησει...

 

Τι να ακολουθήσει ακριβώς;

Οι υπόλοιποι μάχονται να ακολουθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Τι να ακολουθήσει ακριβώς;

Οι υπόλοιποι μάχονται να ακολουθήσουν.

 

Με συγχωρείς αλλά με το lag που υπάρχει στο iOS 9 στις 64bit συσκευές δεν έχει σε καμία περίπτωση το κύρος που είχε. Η απόδοση είναι απογοητευτική

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω κάτι για το siri που καταλαβαίνει 99% ότι να ναι; Όταν το πρώτο πήρα δεν ήταν έτσι...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικο στο iPhone 6s plus είναι πραγματικα εκπληκτικο, το χρησιμοποιουσα φυσικα μονιμα (στο νοτε 5 και μονο που σκέφτομαι πως θα πρεπει να το πατησω με εχει κανει να το παροπλισω).

Η καμερα στο μηλο δεν είναι απλα κατωτερη, είναι πολύ κατωτερη Κωστα, συγκριτικα με το note 5...

Επισης, σε καμια περιπτωση η οθονη του 6s plus δεν είναι η κορυφαια FHD ips της αγορας, δυστυχως στα 1000 ευρω επρεπε να δωσουν κατι πολύ καλυτερο.

Αν σε αυτά προσθεσεις τα τεραστια bezels + βαρος, νομιζω πως η φετινη υλοποιηση δεν είναι αυτή που θα επρεπε...

 

 

Βαγγέλη η κάμερα όντως υστερεί και είναι φυσικό γιατί ο αισθητήρας της είναι κατώτερος παντού. F2.2 έναντι 1.9, μικρότερη ανάλυση που συμβάλει στην χαμηλή ευκρίνεια στα περισσότερα πλάνα.

Παρόλα αυτά το software κάνει ότι μπορεί και δίνει το μέγιστο.

Μπορώ να πω ότι βοηθά περισσότερο από ότι το camera software της SAMY.

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη οθόνη σε FHD. Έχω δίπλα την HTC και απέχει αρκετά σε όλους τους τομείς.

 

Η μόνιμη πλέον επιστροφή μου στο iOS οφείλεται κυρίως σε λόγους και αιτίες που στο android συνεχίζουν να ενοχλούν και δεν γίνεται καμία προσπάθεια εξεύρεσης λύσεων.

 

Παράδειγμα πριν έπρεπε να παιδεύομαι με το Greenify για να αποτρέπω εφαρμογές να ξεκινούν στο background μετά το boot και να Εξοικονομώ ram και ενέργεια.

Φοβόμουν να εγκαταστήσω πολλές εφαρμογές έξω αιτίας ότι επιλέγουν αυτές το αν θα τρέχουν στο παρασκήνιο. Τώρα έχω διπλάσιες.

 

Έχω τρομερή διαχείριση ram. Ακόμα και όταν έχουν απομείνει 50 ΜΒ free, δεν βλέπω αλλαγές στους χρόνους ανοίγματος εφαρμογών γιατί την εξασφαλίζει ακαριαία από την inactive, κάτι που δεν γίνονταν τόσο γρήγορα στο i5s με ios 7.

 

Ξαναρχισα να παίζω real racing και έχω την μισή κατανάλωση στον ίδιο χρόνο. Είναι γνωστό ότι στο android τα απαιτητικά games καταναλώνουν περισσότερο για λόγους που δεν γνωρίζω. Επίσης δεν ζεσταίνεται με τίποτα.

 

Δεν φοβάμαι πλέον να έχω την εύρεση τοποθεσίας μονίμως ανοικτή.

Ξέρω ότι θα χρησιμοποιηθεί εκεί που χρειάζεται και θα γνωρίζω το που.

 

Το 3D Touch κάνει άμεση την πρόσβαση σε βασικές λειτουργίες όπως δημιουργία συμβάντων, μηνυμάτων, mail αλλά και sharing σε άλλες εφαρμογές.

 

Χωρίς τις προσθήκες του iOS 9 δεν θα μπορούσα να επιστρέψω μόνιμα.

Πλεον μπορώ να κάνω ακριβώς την ίδια χρήση που έκανα και πριν σε συσκευές όπως το Ν5 κλπ.

Ναι μεν συνεχίζουν να απουσιάζουν ευκολίες όπως το USB OTG, αλλά μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό.

 

Και πριν συγχρονιζα μεσω cloud υπηρεσιών και μάλιστα αναγκάζομουν να έχω έξτρα εφαρμογή που έτρεχε μόνιμα ώστε να συχρονιζουν τα αρχεία για off line χρήση. Με το iCloud δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

 

Και πριν συγχρονιζα την μουσική μου μέσω έξτρα εφαρμογής από το iTunes γιατί αυτό δουλεύω σαν player από το 2009.

 

Με λίγα λόγια αισθάνομαι για πρώτη φορά καλύτερα χρησιμοποιώντας iPhone μετά το 4.

Αυτό δεν σημαίνει ότι οι android ναυαρχίδες είναι κατώτερες. Το android όμως εμμένει σε λειτουργίες που απαιτούν παρεμβάσεις του χρήστη όπως αυτές που ανέφερα πριν.

Αντί η Google να φροντίσει να δημιουργήσει ένα Notification Center και να κόψει την δυνατότητα από τους developers στο να αποφασίζουν αυτοί για το αν θα ξεκινούν οι εφαρμογές τους χωρίς καν να τις ανοίξουμε, αναλώνεται σε δευτερεύοντα θέματα.

 

@@Doganos

O Siri καταλαβαίνει την προφορά μου πολύ καλύτερα από το ΟΚ Google.

Κάνε το εξής:

Βρες τα παραδείγματα που δίνει και προσπάθησε να τα προφέρεις όπως αυτό.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς αλλά με το lag που υπάρχει στο iOS 9 στις 64bit συσκευές δεν έχει σε καμία περίπτωση το κύρος που είχε. Η απόδοση είναι απογοητευτική

 

Συμφωνώ αλλά τα updates δίνουν και παίρνουν εδώ, όποτε και το bug fixing θα είναι άμεσο στο συγκεκριμένο θέμα.

 

Σε άλλες πλατφόρμες μπορεί να ξεμείνεις και 6 μήνες με προβληματική ρομ

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη η κάμερα όντως υστερεί και είναι φυσικό γιατί ο αισθητήρας της είναι κατώτερος παντού. F2.2 έναντι 1.9, μικρότερη ανάλυση που συμβάλει στην χαμηλή ευκρίνεια στα περισσότερα πλάνα.

Παρόλα αυτά το software κάνει ότι μπορεί και δίνει το μέγιστο.

Μπορώ να πω ότι βοηθά περισσότερο από ότι το camera software της SAMY.

 

Δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερη οθόνη σε FHD. Έχω δίπλα την HTC και απέχει αρκετά σε όλους τους τομείς.

 

Η μόνιμη πλέον επιστροφή μου στο iOS οφείλεται κυρίως σε λόγους και αιτίες που στο android συνεχίζουν να ενοχλούν και δεν γίνεται καμία προσπάθεια εξεύρεσης λύσεων.

 

Παράδειγμα πριν έπρεπε να παιδεύομαι με το Greenify για να αποτρέπω εφαρμογές να ξεκινούν στο background μετά το boot και να Εξοικονομώ ram και ενέργεια.

Φοβόμουν να εγκαταστήσω πολλές εφαρμογές έξω αιτίας ότι επιλέγουν αυτές το αν θα τρέχουν στο παρασκήνιο. Τώρα έχω διπλάσιες.

 

Έχω τρομερή διαχείριση ram. Ακόμα και όταν έχουν απομείνει 50 ΜΒ free, δεν βλέπω αλλαγές στους χρόνους ανοίγματος εφαρμογών γιατί την εξασφαλίζει ακαριαία από την inactive, κάτι που δεν γίνονταν τόσο γρήγορα στο i5s με ios 7.

 

Ξαναρχισα να παίζω real racing και έχω την μισή κατανάλωση στον ίδιο χρόνο. Είναι γνωστό ότι στο android τα απαιτητικά games καταναλώνουν περισσότερο για λόγους που δεν γνωρίζω. Επίσης δεν ζεσταίνεται με τίποτα.

 

Δεν φοβάμαι πλέον να έχω την εύρεση τοποθεσίας μονίμως ανοικτή.

Ξέρω ότι θα χρησιμοποιηθεί εκεί που χρειάζεται και θα γνωρίζω το που.

 

Το 3D Touch κάνει άμεση την πρόσβαση σε βασικές λειτουργίες όπως δημιουργία συμβάντων, μηνυμάτων, mail αλλά και sharing σε άλλες εφαρμογές.

 

Χωρίς τις προσθήκες του iOS 9 δεν θα μπορούσα να επιστρέψω μόνιμα.

Πλεον μπορώ να κάνω ακριβώς την ίδια χρήση που έκανα και πριν σε συσκευές όπως το Ν5 κλπ.

Ναι μεν συνεχίζουν να απουσιάζουν ευκολίες όπως το USB OTG, αλλά μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό.

 

Και πριν συγχρονιζα μεσω cloud υπηρεσιών και μάλιστα αναγκάζομουν να έχω έξτρα εφαρμογή που έτρεχε μόνιμα ώστε να συχρονιζουν τα αρχεία για off line χρήση. Με το iCloud δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

 

Και πριν συγχρονιζα την μουσική μου μέσω έξτρα εφαρμογής από το iTunes γιατί αυτό δουλεύω σαν player από το 2009.

 

Με λίγα λόγια αισθάνομαι για πρώτη φορά καλύτερα χρησιμοποιώντας iPhone μετά το 4.

Αυτό δεν σημαίνει ότι οι android ναυαρχίδες είναι κατώτερες. Το android όμως εμμένει σε λειτουργίες που απαιτούν παρεμβάσεις του χρήστη όπως αυτές που ανέφερα πριν.

Αντί η Google να φροντίσει να δημιουργήσει ένα Notification Center και να κόψει την δυνατότητα από τους developers στο να αποφασίζουν αυτοί για το αν θα ξεκινούν οι εφαρμογές τους χωρίς καν να τις ανοίξουμε, αναλώνεται σε δευτερεύοντα θέματα.

 

@@Doganos

O Siri καταλαβαίνει την προφορά μου πολύ καλύτερα από το ΟΚ Google.

Κάνε το εξής:

Βρες τα παραδείγματα που δίνει και προσπάθησε να τα προφέρεις όπως αυτό.

 

Κωστα μου, όλα αυτά που περιγραφεις τα ειχες ιδια ακριβως και στο note 5 και τωρα σου λειπουν κι ένα σωρο πραγματα.

Ειχες 40 εφαρμογες να τρεχουν στο παρασκηνιο με κανενα πλεον refresh, το λειτουργικο με τα 4 γιγα κανει μια χαρα διαχειριση. Ακομα κι αν τρεχει ένα σωρο σαβουρα (που ευκολα και γρηγορα την ξηλωσα στο ρουταρισμενο νοτε μου) δεν βλέπεις καμια πτωση της αποδοσης, ουτε φθορα της αυτονομιας της συσκευης.

Η καμερα είναι πολύ ανωτερη (στο μηλο με χαμηλο φωτισμο είναι βουτηγμένες στο θορυβο), ενώ σου λειπουν και παμπολλες ευκολιες (από widgets, μεχρι usb otg, fast charging και και και). Ένα note 5 μαζι με ένα gear s (κατά πολύ ανωτερο κι αυτό απο το apple watch), κοστιζει οσο ένα 64αρι 6s plus (το 16αρι απλα είναι εντελως ανεπαρκες), αυτά που παιρνεις με το πρωτο πακετο σε σχεση με το μηλο είναι πολύ περισσοτερα.

Παλια ειχε αξια να εχεις ένα μηλο, συνεπικουρουμενο από ένα ipad ή ένα MacBook air. Πλεον εχεις στον αντιποδα ανωτερες android υλοποιήσεις και surface 3 (ή το απιστευτο surface book που είναι πολύ ανωτερο από ένα MacBook pro), που κανουν πολλα περισσοτερα και πιο παραγωγικα από ένα συνδυασμο μηλων και πολλες φορες με μικροτερο κοστος...

Ο μοναδικος λογος, πλεον, να μεινεις σε apple οικοσυστημα είναι η συνηθεια κι η επενδυση σε λογισμικο...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Κωστα μου, όλα αυτά που περιγραφεις τα ειχες ιδια ακριβως και στο note 5 και τωρα σου λειπουν κι ένα σωρο πραγματα.

Ειχες 40 εφαρμογες να τρεχουν στο παρασκηνιο με κανενα πλεον refresh, το λειτουργικο με τα 4 γιγα κανει μια χαρα διαχειριση. Ακομα κι αν τρεχει ένα σωρο σαβουρα (που ευκολα και γρηγορα την ξηλωσα στο ρουταρισμενο νοτε μου) δεν βλέπεις καμια πτωση της αποδοσης, ουτε φθορα της αυτονομιας της συσκευης.

Η καμερα είναι πολύ ανωτερη (στο μηλο με χαμηλο φωτισμο είναι βουτηγμένες στο θορυβο), ενώ σου λειπουν και παμπολλες ευκολιες (από widgets, μεχρι usb otg, fast charging και και και). Ένα note 5 μαζι με ένα gear s (κατά πολύ ανωτερο κι αυτό απο το apple watch), κοστιζει οσο ένα 64αρι 6s plus (το 16αρι απλα είναι εντελως ανεπαρκες), αυτά που παιρνεις με το πρωτο πακετο σε σχεση με το μηλο είναι πολύ περισσοτερα.

Παλια ειχε αξια να εχεις ένα μηλο, συνεπικουρουμενο από ένα ipad ή ένα MacBook air. Πλεον εχεις στον αντιποδα ανωτερες android υλοποιήσεις και surface 3 (ή το απιστευτο surface book που είναι πολύ ανωτερο από ένα MacBook pro), που κανουν πολλα περισσοτερα και πιο παραγωγικα από ένα συνδυασμο μηλων και πολλες φορες με μικροτερο κοστος...

Ο μοναδικος λογος, πλεον, να μεινεις σε apple οικοσυστημα είναι η συνηθεια κι η επενδυση σε λογισμικο...

 

Βαγγέλη συμφωνώ σε πολλά σημεία από αυτά που γράφεις αλλά υπάρχει ένα σημείο που το μήλο μάλλον υπερτερεί έναντι του note που αναφέρεις και αυτό είναι εκεί που αναφέρεις την λέξη ρουταρισμα.

Αν είναι να πάρω ένα τηλέφωνο και να αρχίσω να ρουταρω για να πάει άψογα τότε έχουμε θέμα, και μεταξύ μας και το μήλο με το σωστό jb πάει μπάλα.

Τέλος σχετικά με το ρολόι ξέρεις ότι έχω αλλάξει όλα τα μοντέλα της αγοράς ( εκτός του gear s που δεν μου άρεσε) και το ρολόι κατ εμε έχει καλύτερα πράγματα να ελέγξεις και να φτιάξεις σε σχέση με το gear.

Αυτά από μένα / ραντεβού στο note 6 εκτός κι αν το iphone 7 είναι από άλλο πλανήτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Και χωρίς ρουταρισμα άψογα πάει Γιάννη. Δεν το συζηταμε. Αντίθετα το μήλο χωρίς jb είναι τρομερά ελλιπες. Για το gear s αδιαμφισβητητα, Δίνει πολλά περισσότερα συγκριτικά...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, η Apple είναι για χίλιους λόγους σε μια κατηγορία μόνη της. Ίσως βρεις από εδώ κι από εκεί κάποια συσκευή να υπερτερεί σε ένα ή δυο σημεία, αλλά η συνολική απόδοση, αίσθηση, ευκολία χρήσης, ασφάλεια και υποστήριξη του iPhone, δεν υπάρχει πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη δεν είμαι από αυτούς που θεοποιούν την συσκευή που αγοράζουν θάβοντας την προηγούμενη.

 

Υπάρχουν τα μηνύματα που γκρίνιαζα μόλις είχα αγοράσει τα iPhone 4s & 5s.

Και τότε είχα δώσει χρήματα να τα αγοράσω όπως και τώρα, αλλά δεν δίσταζα να κράζω τις ελλείψεις και τα προβλήματα.

Για να επιμένω με το 6s και το iOS 9, σημαίνει ότι κάτι είδα.

 

35 μέρες με το Note 5 που είναι εξαιρετική συσκευή, ότι καλύτερο σε android θα έλεγα, χωρίς Greenify για manual πάγωμα και χωρίς την εφαρμογή που πετάει το bloat, αν δεν έκανα clean memory μετά από ώρες χρήσης, έχανε την σπιρτάδα του, αφού καταλάμβαναν την ram άσχετες εφαρμογές. Προσοχή δεν εννοώ ότι σέρνονταν, απλά έχανε αυτή την εκρηκτικότητα που έχει. Για να το κρατήσεις έτσι, χρειάζονται όλα αυτά που είπαμε.

Αυτα είναι που βαρέθηκα στο android συν ότι μόλις βάλεις μια θήκη στο Note δεν το ξεχωρίζεις αν είναι Samsung Mega των 200 ευρώ η προπέρσινο Note 3.

 

Στην χρήση που κάνω δεν μου λείπει απολύτως τίποτα. Δεν χρειάζεται να ψάχνω για τίποτα. Το iCloud λειτουργεί τέλεια στον ρόλο του file explorer. Έχω ότι και στον υπολογιστή μου.

Πλέον περιμένω ένα σωστό iPad με Α9 η καλύτερα τον Α10 για να είμαι κομπλέ, γιατί τα Windows tablet είναι για κλωτσιές με τις κάκιστες εκδόσεις των γνωστών εφαρμογών και τον αχταρμά metro-Windows desktop.

 

Για τον φίλο που μίλησε για bag, στο 6s plus δεν είχα ούτε έχω κανένα.

Με τις public beta 9.2.X απλά το καλό γίνεται καλύτερο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρείς αλλά με το lag που υπάρχει στο iOS 9 στις 64bit συσκευές δεν έχει σε καμία περίπτωση το κύρος που είχε. Η απόδοση είναι απογοητευτική

 

Ειμαστε στο νημα του 6S plus και μιλαμε για lag? :wacko:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι με την μπαταρια οι κατοχοι ειστε ευχαριστημενοι? ειναι μεταξυ να αναβαθμισω το 5c κ ειμαι μεταξυ i6splus&i6s? το σκεφτομαι πολλη για το i6splus απο αποψη μπαταριας για ενα παραπανω λογο σε σχεση με το i6s γιατι απο οτι βλεπω σε βιντεο youtube κ ετσι λενε οτι η μπαταρια του ειναι ενα απο ΜΕΓΑΛΑ + ποιο λετε αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι με την μπαταρια οι κατοχοι ειστε ευχαριστημενοι? ειναι μεταξυ να αναβαθμισω το 5c κ ειμαι μεταξυ i6splus&i6s? το σκεφτομαι πολλη για το i6splus απο αποψη μπαταριας για ενα παραπανω λογο σε σχεση με το i6s γιατι απο οτι βλεπω σε βιντεο youtube κ ετσι λενε οτι η μπαταρια του ειναι ενα απο ΜΕΓΑΛΑ + ποιο λετε αξιζει?

 

Αν είσαι όλη την ημέρα στους δρόμους εννοείται ότι πας για plus.

Απ την άλλη θα σου πω ότι εδω αρκετές κοπέλες είναι με plus ( τον λόγο ακόμα δεν τον έχω καταλάβει).

Τώρα βέβαια ένα - είναι το μέγεθος αλλά έχουμε χειμώνα οπότε μάλλον μπουφάν δεν θα έχεις πρόβλημα.

Ένα μεγάλο + vs 6s είναι όντως η μπαταρία που σε εμένα από της 08.00 με άφηνε από μπαταρία στης 15.00 (max) ενώ το plus το 10% το βλέπω κατά της 22.00. Εννοείται με βαριά χρήση.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι με την μπαταρια οι κατοχοι ειστε ευχαριστημενοι? ειναι μεταξυ να αναβαθμισω το 5c κ ειμαι μεταξυ i6splus&i6s? το σκεφτομαι πολλη για το i6splus απο αποψη μπαταριας για ενα παραπανω λογο σε σχεση με το i6s γιατι απο οτι βλεπω σε βιντεο youtube κ ετσι λενε οτι η μπαταρια του ειναι ενα απο ΜΕΓΑΛΑ + ποιο λετε αξιζει?

 

Καλησπέρα . Εγώ πάντως που έχω το plus η μπαταρία μου βγάζει άνετα μια μέρα με βαριά χρήση δηλαδή παιχνίδια κτλπ ενώ με μέτρια μου βγάζει μιάμιση ... Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία σε σχέση με το προηγούμενο που είχα .

Link to comment
Share on other sites

Hρθε χθες το διαμαντακι...... :D , Σημερα εκατσα με την ησυχια μου να το σεταρω.

 

Πανω εχει την 9.0.2, διαβασα οτι μερικοι που εβαλαν την 9.1 ειχαν καποια θεματακια με το touch id (δεν αναγνωριζε το αποτυπωμα,κλπ)

 

http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/ios-91-causing-touch-id-fingerprint-detection-issues-for-some-users-reports-763137

 

http://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2015/11/04/apple-ios-9-1-touch-id/

 

Να προχωρησω στο update, ή να κατσω στα αυγα μου, μεχρι να βγει η 9.2 που πιθανως να φιξαρει το εν λογω θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Hρθε χθες το διαμαντακι...... :D , Σημερα εκατσα με την ησυχια μου να το σεταρω.

 

Πανω εχει την 9.0.2, διαβασα οτι μερικοι που εβαλαν την 9.1 ειχαν καποια θεματακια με το touch id (δεν αναγνωριζε το αποτυπωμα,κλπ)

 

http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/ios-91-causing-touch-id-fingerprint-detection-issues-for-some-users-reports-763137

 

http://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2015/11/04/apple-ios-9-1-touch-id/

 

Να προχωρησω στο update, ή να κατσω στα αυγα μου, μεχρι να βγει η 9.2 που πιθανως να φιξαρει το εν λογω θεμα.

 

Καλημέρα καλορίζικο και να το χαρείς. Σχετικά με την 9.1 που αναφερεσε δεν έχω κάποιο θέμα ή γενικά κάτι άλλο.

Σε γενικές γραμμές δείχνει αρκετά σταθερή αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Hρθε χθες το διαμαντακι...... :D , Σημερα εκατσα με την ησυχια μου να το σεταρω.

 

 

 

Πανω εχει την 9.0.2, διαβασα οτι μερικοι που εβαλαν την 9.1 ειχαν καποια θεματακια με το touch id (δεν αναγνωριζε το αποτυπωμα,κλπ)

 

 

 

http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/ios-91-causing-touch-id-fingerprint-detection-issues-for-some-users-reports-763137

 

 

 

http://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2015/11/04/apple-ios-9-1-touch-id/

 

 

 

Να προχωρησω στο update, ή να κατσω στα αυγα μου, μεχρι να βγει η 9.2 που πιθανως να φιξαρει το εν λογω θεμα.

 

 

Να προχωρήσεις και κακώς δεν το έκανες πριν στήσεις την συσκευή.

Δεν υπάρχει κανένα θέμα.

Με την 9.2 beta βελτιώνονται ακόμα περισσότερο τα πράγματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί πάλι η ίδια ιστορία με το Plus ρε γμτ...; :(

 

Απ ότι διάβασα αυτό θα διορθωθεί με την επόμενη αναβάθμιση .

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι διάβασα αυτό θα διορθωθεί με την επόμενη αναβάθμιση .

 

Tί είναι αυτό το τόοοοσο τραγικό; Πάλι ψειρίζουμε τη μαϊμού;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί πάλι η ίδια ιστορία με το Plus ρε γμτ...; :(

 

Έχει αναφερθεί πολλές φορές ότι έχει επιλυθεί ήδη. Βελτιώθηκε με την 9.1 και έγινε τελειο με την 9.2.1 beta.

Εντελως λάθος εκτίμηση για μένα από την κοπελιά ότι και καλά ηταν θέμα performance.

Εκτός αυτού θα έπρεπε να έχει επισημάνει ότι δεν υφίσταται πλέον.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Α ενταξει τοτε! Ευτυχως γιατι ειναι κριμα (και κοροϊδια) μια τετοια συσκευη να λαγκαρει (ελεος)...! :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...