Jump to content

iPhone 6S Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως το ξέχασα.

Χωρίς θήκη παίζεις με την φωτιά. Είναι θέμα χρόνου να σου γλυστρισει.

Δοκιμάζω απο χθές μια λεπτή διάφανη θηκη της nilkin η οποία έχει καλό grip αλλά δεν προστατευει το στεφάνι της κάμερας.

22285029718_884bd1a433_z.jpg2015-10-25 22.58.21 by Photos presentation, on Flickr

Το βάρος περιεργως δεν του φαίνεται.

 

αυτη η φωτογραφια εναι η αυτοκτονια του σχεδιαστη...

βαλε το σε ενα pouch ή βαλε ενα dbrand... ;)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτη η φωτογραφια εναι η αυτοκτονια του σχεδιαστη...

 

βαλε το σε ενα pouch ή βαλε ενα dbrand... ;)

 

 

Το i6s+ όταν το πάρεις θα διαπιστώσεις ότι δεν είναι για pouch.

 

Για να μην το διαπιστώσεις με κλάματα σε διαβεβαιώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το χρησιμοποιείς γυμνό.

Γλυστρά σαν σαπούνι. Ειδικά αν το κρατήσεις με ένα χέρι θα σου πέσει σίγουρα.

Θα πρεπει λοιπόν κάθε φορά που το χρησιμοποιείς να το βγάζεις προσεκτικά το pouch, να περιμένεις να βάλεις την θήκη στην τσέπη (μ ένα χέρι πάντα :)), και μετά να το χρησιμοποιήσεις κρατώντας το με τα δύο χέρια.

Αυτό δεν το θεωρώ χρήση. Αλλά ιεροτελεσια.

 

Υπ όψη το pouch της bugatti που έχει άνοιγμα για να χρησιμοποιείς την συσκευή εν όσο είναι μέσα, είναι πολύ μικρό για το iPlus. Θέλει μεγάλη προσπάθεια να το βάλεις και να το βγάλεις. Μέχρι να χαλαρώσει θα έχει γεμίσει σημάδια.

 

Ακόμα και μ αυτή την λεπτή θήκη, όταν το κρατάς μ ένα χέρι γλυστρά γιατί το grip βρίσκεται μόνο στα πλαϊνά τα οποία δεν αγγίζεις όταν κάνεις οτιδήποτε.

 

Χρειάζεται οπωσδήποτε θήκη με grip στο πίσω μέρος.

Μάλλον θα χρησιμοποιήσω την γνήσια δερμάτινη. Διαφορετικά την γνήσια σιλικόνης που κολλάει στο χέρι.

 

Βασικό μειονέκτημα ότι μ ένα χέρι δεν μπορείς να κάνεις ολοκληρωμένη χρήση σε αντίθεση με τα note 5 και S6 plus.

 

Στο 7 θα πρέπει να βρουν τρόπο να μειώσουν τα bezels παντού.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν φύγει το home button, μείωση bezel με τίποτα δεν θα δούμε.

Ας το παει αλλου,πίσω η πλαγιά όπως κάνουν αλλοι η τίποτα πατέντα με force touch και αναγνωριςη ετσι ώστε να μην υπάρχει home button υπό την παραδοσιακή έννοια.

 

Αλλα η πολιτική της Apple με δυο μεγέθη 4.7 και 5.7 ειναι deal breaker εξίσου.

 

Αμα παει στις 5-5.2 μονο τότε θα το σκεφτόμουν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν φύγει το home button, μείωση bezel με τίποτα δεν θα δούμε.

Ας το παει αλλου,πίσω η πλαγιά όπως κάνουν αλλοι η τίποτα πατέντα με force touch και αναγνωριςη ετσι ώστε να μην υπάρχει home button υπό την παραδοσιακή έννοια.

 

Αλλα η πολιτική της Apple με δυο μεγέθη 4.7 και 5.7 ειναι deal breaker εξίσου.

 

Αμα παει στις 5-5.2 μονο τότε θα το σκεφτόμουν.

 

Kατι λενε οτι στο μελλον θα φυγει το home button και οτι θα ακουμπας κατω απο την οθονη για να ξεκλεδφωνει.

Κατι σαν capasitive touch id δηλαδη.

Νομιζω θα ηταν το ιδανικο αυτο!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή θα φύγει και το home button. Με το 3d touch μπορείς πλέον να ενεργοποιήσεις το application switcher, με την siri συνεχώς ενεργοποιημένη δεν χρειάζεται το διπλό κλικ στο home button οπότε σιγά θα κόψει και άλλες λειτουργίες από το home button. Και όταν φύγει αυτό θα μικρύνει και το πάνω περιθώριο. Τα πλαϊνά λογικά μπορεί να μειωθούν και στο επόμενο μοντέλο.

 

Μιας και μιλάτε για θήκες εγώ το 6 plus το έχω γυμνό. Γλιστράει όσο το σαπούνι και μου έχει φύγει 3-4 φορές από τα χέρια αλλά θήκη πλάτη δεν βάζω. Τις έκοψα από το 5. Έχω αγοράσει την δερμάτινη θήκη της mediadevil http://mediadevil.com/eu/browse-by-device/apple/iphone-6-plus/artisanpouch-leather-pouch-case-apple-iphone-6-plus.html και είναι τρομερή σε ποιότητα, εφαρμογή και προστασία (μου έχει πέσεi στον δρόμο από το ύψος πορτμπαγκάζ τζιπ και ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα). Το μόνο κακό είναι πως όταν βάλεις dbrand skin τότε δεν βγαίνει εύκολα το τηλέφωνο αλλά έχει κάποια δυσκολία. Χρησιμοποίησα dbrand για αρκετό καιρό και όντως βοηθάει πολύ στο θέμα grip και δεν γλιστράει. Είχα αγοράσει το black matte.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζω ποτέ μόνιμες θήκες που κουμπώνουν πάνω στη συσκευή, ούτε τζάμια προστασίας κλπ κλπ. Καταστρέφεται όλο το design και η αίσθηση της συσκευής!

 

Πήρα απλά μια εφαρμοστή pouch από το amazon και όλα μια χαρά (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00NMVJ99M?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά, δεν έχεις άδικο. Και εγώ ήμουν μεγάλος φαν τον θηκών τύπου pouch. Την πάτησα όμως δυο φορές, ενώ φόρτιζε έπεσε και μια φορά ενώ το χρησιμοποιούσα. Το κακό με αυτές τις θήκες είναι ότι είναι δύσχρηστες. Βγάζεις το τηλέφωνο, και κρατάς με το ένα χέρι τη θήκη και το άλλο το τηλέφωνο. Επίσης, χρήση στο αυτοκίνητο, ούτε που να το σκέφτεσαι, θα καρφωθείς πουθενά. Αλλά ξέχασα, ποτέ τηλέφωνο και οδήγηση. :p

Στο 6 plus χρησιμοποιούσα την αυθεντική, δερμάτινη θήκη σε μαύρο, και ήμουν τρομερά ευχαριστημένος. Μου έπεσε δυο φορές από το 1,5 μέτρο και δεν έπαθε το παραμικρό. Επίσης, όταν ήθελα να το κρατήσω γυμνό, απλά την έβγαζα καθώς εινα πανεύκολη διαδικασία η επανατοποθέτησή της. Τώρα στο 6S plus, πήρα πάλι την αυθεντική δερμάτινη σε μαύρο. Έχει καλύτερη υφή και πιο ποιοτική κατασκευή. Ειναι πολύ σφιχτή. Για μένα ειναι η ιδανική λύση.

Edited by XALK
Μη αναγνώριση ειδικού χαρακτήρα
Link to comment
Share on other sites

Αν είχα το μικρό iPhone θα το κρατούσα χωρίς θήκη πως είχα το M8.

To plus όμως όπως έγραψα είναι θέμα χρόνου να σου φύγει όσων το χρησιμοποιήσεις μ ένα χέρι γιατί δεν φτάνουν τα δάχτυλα εκεί που θέλεις και χαλαρώνεις την λαβή.

Μου έχει φύγει 2 φορές μέσα σε 6 μέρες

αλλά καθόμουν στο τραπέζι.

 

Tempered σε iPhone πάντα έβαζα γιατί έκαναν εύκολα γραμμουλες, αυτές που φαίνονται υπό γωνία.

Στα S λένε ότι έβαλαν πιο σκληρό γυαλί αλλά δεν θέλω να το εξακριβωσω εγώ :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τεταρτη 28 με το ΟΧΙ παραλαμβανω.

εγω Κωστα θα το εχω χωρις θηκη με ενα debrand και ουτε καν screenprotector.

 

αν δεν αντεξει κακο του κεφαλιου του.

:lol:

 

ειμαι αρκετα προσεκτικος.

αν δεν αντεξει....και μου πεσει...ε...δεν αντεξε.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τεταρτη 28 με το ΟΧΙ παραλαμβανω.

 

εγω Κωστα θα το εχω χωρις θηκη με ενα debrand και ουτε καν screenprotector.

 

 

 

αν δεν αντεξει κακο του κεφαλιου του.

 

:lol:

 

 

 

ειμαι αρκετα προσεκτικος.

 

αν δεν αντεξει....και μου πεσει...ε...δεν αντεξε.

 

 

 

Καλα σε βλεπω να εισαι ολη μερα με το κινέζικο και το plus μονο στον καναπε και με μοκετα 2εκ απο κατω :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μπα το ρολόι της Apple δεν μου αρέσει και θεωρώ την πρώτη του έκδοση ανεπαρκη.

 

Κώστα σχετικά με το ρολόι όχι γιατί το έχω αλλά επειδή έχω δοκιμάσει τα πάντα από ρολόγια πιστεύω ότι το Apple wacth ιδίως με την νέα αναβάθμιση είναι ισάξιο με τον ανταγωνισμό.

Ίσως λίγο ( έως πολύ) υπέρ εκτιμημενο αλλά σε λειτουργίες / φιλοσοφία έχει δυνατότητες.

Αν το κάνεις απ ευθείας σύγκριση με το gear s ok gear is much better.

Ένα από τα νέα θετικά του και η αυτονομία.

Βέβαια αυτό είναι πάντα προσωπική άποψη αλλά μετά και την χρήση του im watch είναι αυτό που λέει τα έχω δει όλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα σε βλεπω να εισαι ολη μερα με το κινέζικο και το plus μονο στον καναπε και με μοκετα 2εκ απο κατω :)

 

δεν νομιζω.

 

να εισαι σιγουρος σε θηκη δεν το βαζω εκτος αν ειναι καμμια 0.3 και μου αρεσει πραγματικα.

μην ξεχνας πηρα το χρυσο....το να το βαλω σε θηκη ειναι δωρο αδωρο.

:lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων δεν θα τα χαλασουμε για τις θηκες.

 

 

Το σημαντικό ειναι ότι φέτος έχουμε το πιο ολοκληρωμένο iPhone ὀλων των εποχὠν.

 

 

Δεν τα λεω αυτά επειδή το αγόρασα. Έχω αγοράσει ολα τα s που εχουν κυκλοφορήσει, αλλά δεν έγραφα τα ίδια πλην ισως του 3gs.

 

 

Ολες οι λειτουργίες του είναι μελετημένες και πλέον συμβάλουν στην παραγωγικότητα κάτι που δεν υπήρχε πριν σε κανένα iPhone.

 

 

Αισθάνομαι σαν ο Κουκ να άκουσε όσα ζητούσα τόσα χρόνια. Εντάξει υπάρχουν πράγματα που χρειάζονται βελτίωση κυρίως σε ότι έχει να κανει με την συσκευή αλλά μην ξεχνάτε ότι πρόκειται για S και ως γνωστόν δεν αλλάζει εξωτερικά.

 

 

Ήδη έχει κατατεθεί πατέντα για χρήση χωρίς home button και μάλλον θα το δούμε στο 7 μαζί με την μείωση των διαστάσεων.

 

 

Η γκέλα έγινε στην κάμερα η οποία δεν είναι αυτή που θα έπρεπε για τα δεδομένα της συσκευής. Πρώτή φορά σε iPhone χρειάζεται να μάθεις την κάμερα για να πάρεις το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Μην φανταστείτε ότι είναι χαλια, απλά θα μπορούσε μ ένα καλύτερο αισθητήρα και με f κάτω από 2 να δίνει πολυ καλύτερα αποτελέσματα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

στις γωνιες εχει καλο touch?

 

παρατηρησες τιποτα;

παραδοσιακα τα iPhones στις γωνιες δεν εχουν καλο touch...ελπιζω να αλλαξε αυτο!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

στις γωνιες εχει καλο touch?

 

 

 

παρατηρησες τιποτα;

 

παραδοσιακα τα iPhones στις γωνιες δεν εχουν καλο touch...ελπιζω να αλλαξε αυτο!

 

 

Κανένα πρόβλημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τη θηκη της apple σε δέρμα saddle brown . Κορυφαία αίσθηση. Πολύ όμορφη. Δεν εχει καλό grid αλλά προστατεύει αρκετά. Θα μου αρεσει ακόμα περισσότερο όταν θα φαίνεται και χρησιμοποιημένη ... Edited by ramnoz
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τη θηκη της apple σε δέρμα saddle brown . Κορυφαία αίσθηση. Πολύ όμορφη. Δεν εχει καλό grid αλλά προστατεύει αρκετά. Θα μου αρεσει ακόμα περισσότερο όταν θα φαίνεται και χρησιμοποιημένη ...

 

αν δεν μου αρεσει καμμια ενδεχεται να παρω την επισημη την δερματινη.

Ολα θα εξαρτηθουν απο αυριο πως θα μου κατσει στο χερι το κινητο.

άλλο να το εχεις λιγα λεπτα και άλλο να το εχεις καθε μερα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εχοντας και τη σιλικονης στο s plus και παλιοτερα τη δερματινη στο 6 για μενα η σιλικονης εχει πολυ καλυτερο grip και γενικοτερα καλυτερη αισθηση...
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας και τη σιλικονης στο s plus και παλιοτερα τη δερματινη στο 6 για μενα η σιλικονης εχει πολυ καλυτερο grip και γενικοτερα καλυτερη αισθηση...

Σκοπευω να την αγοράσω αλλά σε χρωματιστή γιατι δεν μπορώ ολα μαύρα.

Ειχω παραγγείλει από amazon μια spigen ultra διαφανη και ενα foul screen protector επίσης της spigen αλλά θα τα επιστρεψω γιατί πρώτον ενω οταν εβαλα την παραγγελια μου εστειλαν estimate παράδοση από 26-29 τωρα βλέπω 2 Νοεμβρίου που θα έχω φύγει από την Ελλάδα και δευτερον διαβασα οτι ο foul protector είναι από το απλό 6 plus και δεν πιάνει από ακρη σε άκρη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζω ποτέ μόνιμες θήκες που κουμπώνουν πάνω στη συσκευή, ούτε τζάμια προστασίας κλπ κλπ. Καταστρέφεται όλο το design και η αίσθηση της συσκευής!

 

Πήρα απλά μια εφαρμοστή pouch από το amazon και όλα μια χαρά (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00NMVJ99M?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o00_s00)

 

:)

 

Την αγάπησα ... Πάω να την παραγγείλω και μου ζητάει να συμπληρώσω το ποσό των 20 λιρών ...έχεις κάποιον τροπο να την πάρουμε αλλιώς ;

Ευχαριστώ εκ των προτερων

Current: Apple iPhone 11 Pro Max (Space Grey)

 

 

___________________Notable History___________________

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπα το ρολόι της Apple δεν μου αρέσει και θεωρώ την πρώτη του έκδοση ανεπαρκη.

 

Ειναι ακριβο (στην Ελλαδα ισως) αλλα ειναι καλο το ατιμο

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τη θηκη της apple σε δέρμα saddle brown . Κορυφαία αίσθηση. Πολύ όμορφη. Δεν εχει καλό grid αλλά προστατεύει αρκετά. Θα μου αρεσει ακόμα περισσότερο όταν θα φαίνεται και χρησιμοποιημένη ...

Σε όλα τα online μαγαζιά που κοίταξα γράφει οτι αναμένεται σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα online μαγαζιά που κοίταξα γράφει οτι αναμένεται σύντομα.

 

από το κατάστημα public ιωαννίνων. αξία 59 ευρώ.

 

 

Γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω φωτο;;

Edited by ramnoz
Link to comment
Share on other sites

από το κατάστημα public ιωαννίνων. αξία 59 ευρώ.

Δεν αξίζει είναι πολλά τα χρήματα για την θήκη της Apple υπάρχουν πολύ καλύτερες επιλογές και σου μένουν και χρήματα για μια ποιοτική προστασία οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτίμησα αυτήν εδώ για το 6 plus:

http://www.spigen.com/products/iphone-6-plus-case-leather-fit?variant=1156569949

Ελπίζω να βγει καλή αν και αφήνει αρκετά εκτεθειμένη τη συσκευή επάνω και κάτω...

Φυσικά θα μπει και γυαλί μπροστά.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6S Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...