Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To honorbuy το χει στην Ευρωπαική αποθήκη αλλά στα 142,49....

http://www.honorbuy.com/529-xiaomi-redmi-note2-2gb-ram-16gb-rom-gray.html

 

και άλλα 38€ για αποστολή .

 

Άσε το παρήγγειλα μέσω vickmall Πάλι όπως και τα δικά μου στα 160 πόρτα μου μέσω ευρώπης.

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι που είχα δει σε ένα κατάστημα ετριζε κάτω αριστερά ή δεξιά... Λιγάκι βέβαια όταν το πιεζες.

Το καλό με το πίσω κάλυμμα είναι ότι δεν φαίνεται να χαλάει εύκολα και ότι αλλάζει κι ολας!

Για τη κάμερα φοβάμαι μη γρατζουνιστει όπως το ακοθμπαω

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παντως που τα ειδα το j5 ου φανηκε κατωτερο σε design και οθονη...Αρκετα κιολας...Απλα νομιζω νικαει σε μπαταρια που διαρκει περισσοτερο και ειναι πιο μεγαλη οποτε διαλεγεις και παιρνεις...Πανε δεστα απο κοντα θα καταλαβεις τι λεω
Link to comment
Share on other sites

Απο Ελλαδα θα αγορασεις φιλε μου?Ενδιαφερεσαι για πενταμισαρι κινητο?Το honor ειναι 5,2 ιντσες.Σιγουρα πολυ ομορφα και τα δυο, δεν ξερω αν το honor 7 ειναι ενεργο δικαρτο οπως το honor 6 που εχω.Οτι και να αποφασισεις παντως δεν θα το μετανιωσεις.Εγω σαν λατρης της σειρας honor θα προτιμουσα το 7 παντως.Ενημερωσου απο τα θεματα που υπαρχουν για τα 2 κινητα και ειμαι σιγουρος οτι θα αποφασισεις αμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και γω ανάμεσα στο OPX και στο Huawei P8. Δεν ξέρω αν το έχεις καθόλου στο νου σου. Αλλά ανάμεσα σε αυτά τα 2 που είπες εγώ προσωπικά θα πήγαινα για το OPX. Νομίζω είναι καλύτερο σε όλα εκτός από την κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν σε ενδιαφέρει η κάμερα, που καλή είναι απλά δεν είναι τοπ, η μπροστινή εντωμεταξύ είναι άψογη.

Τότε πήγαινε στο Χ. 269 ευρώ από το επίσημο site χωρίς έξοδα αποστολής.

 

Θα πρότεινα το champagne χρώμα που πρέπει να είναι τέλειο. Επίσης από το επίσημο site υποστηρίζει και την 800αρα μπάντα σε περίπτωση που σε νοιάζει (δεν είμαι πολύ σίγουρος αλλά έτσι είχα δει κάπου)

Link to comment
Share on other sites

Γενικα επειδη αυτο ειναι που φοβαμε, ποσο καιρο το ειχες παρει, ειχε μηπως διαφορες απο ενα καινουργιο;

 

Ευχαριστω για την απαντηση, απλως αληθεια ειναι πως επειδη το θελω για πρωτο, θελω εκτος απο ποιοτητα κατασκευης να εχει και καποιες παραπανω λειτουργιες (π.χ. WI FI), Αυτο που λεω, εχει αρκετες, αλλα θα ηθελα να ξερω και αν υπαρχουν και αλλα αντιστοιχα( ενδεχομενως απο αλλες εταιριες) για να συγκρινω

 

 

Τα lumia εχουν πραγματι καλη κατασκευη, αλλα πασχουν απο μπαταρια , που για μενα ειναι βασικο

 

 

 

Ισως ενα μεταχειρισιμενο nokia n8 ή 808 pureview.Παλιο αλλα εχει symbian.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ειχα το g7 και ηταν αψογο το μονο κακο ηταν το μεγεθος του που εμενε σχεδον ιδιο και στο g8

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Γενικα επειδη αυτο ειναι που φοβαμε, ποσο καιρο το ειχες παρει, ειχε μηπως διαφορες απο ενα καινουργιο;

 

Ευχαριστω για την απαντηση, απλως αληθεια ειναι πως επειδη το θελω για πρωτο, θελω εκτος απο ποιοτητα κατασκευης να εχει και καποιες παραπανω λειτουργιες (π.χ. WI FI), Αυτο που λεω, εχει αρκετες, αλλα θα ηθελα να ξερω και αν υπαρχουν και αλλα αντιστοιχα( ενδεχομενως απο αλλες εταιριες) για να συγκρινω

 

 

Τα lumia εχουν πραγματι καλη κατασκευη, αλλα πασχουν απο μπαταρια , που για μενα ειναι βασικο

 

νομιζεις οτι το nokia e52 εχει καλη μπαταρια κανενα συμπιαν (και ειχα πολλα απο 3650 μεχρι c5) δεν μου κρατουσε πανω απο 1,5 μερα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

τον τελευταίο καιρό ψάχνω για καινούργια συσκευή (προερχόμενος απο xperia p) και σκεφτόμουν για το flex 2 ή κάποιο αλλο σε αυτο το εύρος τιμής (απο Ελλάδα),βέβαια υπάρχει και η προοπτική για το g4 απλα δεν ξερω αν αξίζει αυτά τα 100 περίπου ευρό.Κάθε πρόταση-γνώμη δεκτή ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός cubot x9. Δεν έχω παράπονο παρά μαονο την πολυ μικρή διάρκεια στην μπαταρία. Επειδή έφαγε τα ψωμιά του ψάχνω αντικαταστάτη.

Σήμερα είδα κατα τύχη το mls diamond και μου αρεσε τοσο σαν ποιότητα κατασκευης οθονης αλλα και κάμερας. φυσικά θεωρώ την τιμη απίστευτα ψηλή.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάτι απο Κίνα ας πούμε μαξ μέχρι 200 και οθόνη μέχρι 5;

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

πρόλαβε το xiaomi mi 4c στα 215 ευρώ εδώ: http://www.everbuying.net/product1116385.html?utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

και ανεβαίνεις αυτόματα 3 κατηγορίες...;)

Link to comment
Share on other sites

5ς απο κινα θα περιμενα κακη μπαταρια

 

το ζ30 απο ελλαδα πως να πεσει,περασε η ημιζωη του

και χωρις ανταγωνισμο δεν θα αλλαξει τιμη,προσφορα ζητηση κλπ

 

5ς ειχα το εξης αξιοπεριεργο ,καλα τρατζικ μπαταρια κλπ

αλλα εγω ειχα καθαρη ρομ φαινεται και πετουσε,

ε της κοπελας μου με τα οτα ή δεν ξερω με τι αλλο,

σερνοταν..

δε μου αρεσε.

εμενα μου ετυχε αυτο,μην με ακουσεις αν δε θες,

αλλα εγω θα επαιρνα το 6 ή 6ς αργοτερα οποτε τωρα κατι αλλο

 

μπαταριαρα ζ30,λιγο ψαξιμο σε εφαρμογες,αλλα καλο οταν τοχα

αυτααα

 

εγω ζ30 θα παιρνα,αλλα κ τα 2 εχουν σοβαρα μειον,δες και αλλου !

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Πριν που κοιτούσα διάφορα κινεζομάγαζα, βρήκα αυτό:

 

Xiaomi mi4 16GB 4G μόλις 172 ευρώ - http://www.minideal.net/xiaomi-mi4-ram-3gb-rom-16gb-4g-fdd-lte-quad-core-2-5-ghz-snapdragon-android-4-4.html , σε 5 inches σε αυτή την τιμή δεν νομίζω να μπορείς να βρεις καλύτερο.

 

Αρκετά ενδιαφέρον φαίνεται και το νέο Oppo F1 selfie phone.

 

Το βρίσκεις με 229 ευρώ από το επίσημο site της oppo. Αν είσαι φοιτητής έχεις και επιπλέον 10% έκπτωση άρα πας στα 200 περίπου. Και περιλαμβάνει και ακουστικά μέσα το κουτί. και αυτό στις 5 inch.

Edited by Avadonmod
Link to comment
Share on other sites

5ς απο κινα θα περιμενα κακη μπαταρια

 

το ζ30 απο ελλαδα πως να πεσει,περασε η ημιζωη του

και χωρις ανταγωνισμο δεν θα αλλαξει τιμη,προσφορα ζητηση κλπ

 

5ς ειχα το εξης αξιοπεριεργο ,καλα τρατζικ μπαταρια κλπ

αλλα εγω ειχα καθαρη ρομ φαινεται και πετουσε,

ε της κοπελας μου με τα οτα ή δεν ξερω με τι αλλο,

σερνοταν..

δε μου αρεσε.

εμενα μου ετυχε αυτο,μην με ακουσεις αν δε θες,

αλλα εγω θα επαιρνα το 6 ή 6ς αργοτερα οποτε τωρα κατι αλλο

 

μπαταριαρα ζ30,λιγο ψαξιμο σε εφαρμογες,αλλα καλο οταν τοχα

αυτααα

 

εγω ζ30 θα παιρνα,αλλα κ τα 2 εχουν σοβαρα μειον,δες και αλλου !

Τα μειον του 5s τα ξερω ...Το ζ30 τι μειον εχει ?Ποια πιστευεις οτι ειναι τα αδυναμα σημεια του?

Link to comment
Share on other sites

x9 εννοούσα @loud .

 

Το mls είναι τόσο μικρό που θα το χάσεις απ' την πρώτη μέρα...:lol:....H μπαταρία των 2100 την παλεύει καθόλου?

 

Το mi4 εξαιρετική πρόταση, αν είχε και τη δυνατότητα επέκτασης της μνήμης όμως, τότε θα ήταν το υπερ-vfm....;)

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα! Η οθονη ομως σκοτωνε!!

 

Αληθεια οι 5,5 ιντσες του xiaomi εχουν διαφορα με τις 5? Γιατι δεν πολυγουσταρω τις παντοφλες.... :)

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

νομιζεις οτι το nokia e52 εχει καλη μπαταρια κανενα συμπιαν (και ειχα πολλα απο 3650 μεχρι c5) δεν μου κρατουσε πανω απο 1,5 μερα

 

Εχει παντως περισσοτερη χωριτικοτητα, και ετσι και αλλιως , θα αγορασω και ρεζερβες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...