Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα ο φίλος μου ειναι μεταξύ Meizu M2 Note,Samsung Galaxy J5 και Huawei P8 lite. Έχει βάλει στην εξίσωση και το Huawei δηλαδή. Οι συγκεκριμένες επιλογές είναι και οι μόνες, καθώς πρόκειται για αγορά 200€ για δίκαρτο από Public μόνο.

Για να μην ανοίξω καινούριο θέμα ποια είναι η γνώμη σας;

Εγώ προτίμησα ανάμεσα από τα 5ιντσα να πάρω σε κοπέλα το p8 lite και έχει μείνει πολύ ευχαριστημένη σε όλα. Τώρα.. αν προτιμάει ο φίλος σου 5,5 ίντσες το m2 note είναι η μόνη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψαχνω ταμπλετ για μια φιλη που ειχε πριν ipad 4 (9ιντσων) μαλλον (δεν ξερω ποιο ακριβως εννοει)..

πιο πολυ Ιντερνετ το θελει και για να κανει video chat (οποτε παιζει ρολο η μπροστινη καμερα να ειναι λιγο της προκοπης).. της προτεινα να κατεβει στις 8 ή καλυτερα στις 7 ιντσες οπως ειμαι και εγω..της εξηγησα για το δικο μου και τη χρηση που κανω και ψηθηκε ..

και αν γινεται να εχει πανω απο 1GB θα ειναι καλυτερα νομιζω.

 

Κατι απο αυτα ισως;

ταμπλετ 7 - Samsung, LG, Lenovo, Asus Tablets Επεξεργαστής: Τετραπύρηνος - Λειτουργικό Σύστημα: Android - Ανάλυση Οθόνης: Τουλάχιστον 1280 x 800 - Μέγεθος Μνήμης RAM: Τουλάχιστον 1 GB(7)

Θα ελεγα το ASUS ZenPad 7.0 Z370C 7" (2GB/16GB) στα €155.00, εχει 2GB και πιστευω τις καλυτερες επιδοσεις και το καλυτερο VFM, αλλα 0.3Mp front camera... με κολλαει ο ενας χρονος εγγυηση.. το μαγαζι τι λεει;

 

Απο τα υπολοιπα μαλλον δευτερη επιλογη μου θα ηταν το LG G Pad 7.0'' (8GB) απο 160ε, αν και εχει 1GB RAM αλλα 1.3 MP μπροστινη καμερα..

 

Αυτα τα 2 βεβαια τα φερνουν ελαχιστα μαγαζια και δεν ξερω αν αυτο ειναι καλο...

Ενω το Samsung Galaxy Tab 4 7.0" (8GB) απο 114ε το εχουν 35 καταστηματα στο Σκρουτζ, εχει 1.5 GB RAM και 1.3 MP μπροστινη.. οποτε ισως μας καλυπτει..

με το 1.5 GB πως παει; σερνεται και παλι οπως πολα κινητα της Samsung με την ιδια μνημη;

 

Επισης ενας φιλος μου προτεινε και αυτο MLS IQTAB Ocean 3G προσφορα στα 109ε.. 8ιντσες, 1 GB, 1.3 Mp.. θα πηγαινατε σε MLS?

 

Πειτε γνωμες ...

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

 

Νέο videoclip των TresAmigos!!! ... “Ρίτα Ριτάκι“

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα smartwatch από Κίνα μεριά, το No1D5 και ίσως επιπλέον ένα φτηνό όπως το U8.

Ποια είναι τα πιο αξιοπιστα ιντ. καταστήματα για να ψαξω τιμες και να κάνω την αγορά μου? Επειδή όπως προείπα θέλω να πάρω και ένα δεύτερο φτηνιάρικο με το θέμα τελωνείο τι κάνουμε? Κάθε "μαγαζί" θέλει και διαφορετική πρακτική?

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Panos23 ειμαι στην ιδια κατασταση περιπου,το 64αρι ειναι ερωτας τελικα,κι αν η μπαταρια του μετα απο 15 μηνες επιπονης χρησης δεν αρχιζε να κανει νερα,ουτε που θα σκεφτομουν την αλλαγη.

Εγω εχω καταληξει σε 3 συσκευες,παντα στις 5,5''

1.LG G4 απλα τα κανει ολα και συμφερει...το χει ο αδερφος μου,πολυ ικανοποιημενος

2.ZTE Nubia Z9 max....με προβληματιζει μονο η μπαταρια του,πρεπει να ειναι οριακα καλη!

3.Lenovo lemon X3...εδω το extraδακι ειναι τα 2 στερεοφωνικα ηχεια της συσκευης.

 

Αναποφασιστος κι εγω,αν και κλινω σιγα-σιγα στο Χ3...

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

επιστεφω στο θεμα. λογω εξετασεων δεν εγινε καποια αγορα ακομα.

λοιπον ψαχνουμε :

χαμηλο σαρ,(οσο πιο κατω,τοσο το καλυτερο)

καλη καμερα

μονο samsung

 

Ημασταν αναμεσα σε a3 και j5. αλλα επεσε η τιμη του a5 και μαλλον κλεινουμε προς τα εκει. θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει κατι αλλο αναλογο σε αυτα τα χρηματα περιπου (~200). και κυριότερο, αν εχει δουλεψει καποιος και τα 2 κινητα, εχουν μεγαλη διαφορα στην καμερα? το βραδυ το μπροστα φλας του j5 βοηθαει σε αξιοπρεπες σελφι?η απλα βγαζει φωτο τυπου snapchat?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

Θα ηθελα να ρωτησω, αναμεσα στις 2 συσκευες που αναφερει ο τιτλος, ποια θα διαλεγατε ή ακομα και ποια ειναι καλυτερη σαν συσκευη και γιατι?

 

*Για το oneplus, αναφερομαι στα 4GB ram σαν εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα εδω και μια βδομαδα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Το κινητο δεν εχει κανενα κολλημα,η ποιοτητα κατασκευης ειναι κορυφαια σε αυτην την κατηγορια τιμης.Ειδικα η φωτεινοτητα και η ευκρινεια της οθονης ειναι ειναι απο τα πρωτα πραγματα που σε εντυπωσιαζουν. Η αυτονομια της μπαταριας ειναι απλα καλη, με μετρια χρηση κραταει μια μερα.Οι καμερες σε συνθηκες καλου φωτισμου βγαζουν πολυ καλες φωτογραφιες.Το ηχειο της συσκευης δε σε εντυπωσιαζει με την ενταση του αλλα δεν σε απογοητευει κιολας.

Στα θετικα επισης ειναι και το γεγονος οτι η συσκευη δεν ερχεται με περιττες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Είμαι ανάμεσα στο Huawei Honor 4x και το Xiaomi redmi note 2 prime. Χρησιμοποιώ 2 κάρτες για αυτό κατέληξα σε αυτά τα 2. Εσείς ποιό απο τα 2 προτείνετε? Και επίσης απο πού να το αγοράσω γιατι εγώ προσωπικά μόνο από Ελλάδα ξέρω και κυρίως απο σκρούτζ αλλα απο οτι βλέπω όλοι απο έξω παίρνουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάμε όμως πως το oneplus 2 είναι δικαρτο!

Για μενα αυτό ήταν καθοριστικός παράγοντας.

Ίσως και για τον φίλο παραπάνω.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

το μονο σαμσουγκ ειναι λαθος της φιλης σου..lg ή σαμσουγκ θα πρεπε να λεει.

δες review gsmarena στα κινητα που θες,εχει στην καμερα ειδικη σελιδα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

το mx4 που ειναι ενδιαμεση λυση μεγεθους δεν?

 

 

γραφεις

Δεν ξέρω αν η κάμερα του mx4 pro είναι όντως καλύτερη

ναι ειναι πολυ

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

Θα ηθελα να ρωτησω, αναμεσα στις 2 συσκευες που αναφερει ο τιτλος, ποια θα διαλεγατε ή ακομα και ποια ειναι καλυτερη σαν συσκευη και γιατι?

 

*Για το oneplus, αναφερομαι στα 4GB ram σαν εκδοση.

 

δεν υπαρχει αλλη εκδοση το 16αρι το κοψαν

εννοειται πας σε νεξους δεν υπαρχει συγκριση

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Είμαι ανάμεσα στο Huawei Honor 4x και το Xiaomi redmi note 2 prime. Χρησιμοποιώ 2 κάρτες για αυτό κατέληξα σε αυτά τα 2. Εσείς ποιό απο τα 2 προτείνετε? Και επίσης απο πού να το αγοράσω γιατι εγώ προσωπικά μόνο από Ελλάδα ξέρω και κυρίως απο σκρούτζ αλλα απο οτι βλέπω όλοι απο έξω παίρνουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

αν απο ελλαδα τοτε huawei για να χεις εγγυηση και υποστηριξη αντιπροσωπειας η xiaomi δεν εχει αντιπροσωπο εδω και ολα ειναι παραεισαγωγη απο τα βαθη της κινας

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ο μόνος λόγος που δεν αντικαθιστω το meizu mx3 που έχω τώρα με το meizu mx4 pro είναι το μέγεθος της οθόνης. Αυτό που έχω τώρα με βολεύει πολύ! Αν θεωρείς πως για σένα το μέγεθος του meizu είναι οκ, τότε πάρε το μην το σκέφτεσαι καν!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το ραδιόφωνο δεν το ήξερα. Οι κάμερες και των 2 κινητών samsung δεν είναι;; Τι διαφορά έχουν;
Θέλω το avatar μου πίσω...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και συγγνώμη για την κατάχρηση του χώρου.

είμαι σε περίοδο αναζήτησης συσκευής και ενώ είχα καταλήξει στο lumia 950(μην κράξετε για τα windows,τα συμπαθώ αρκετά) βρήκα στο gearbest το nubia z7 στα 200 dollars και σκέφτομαι σοβαρά να αλλάξω λογισμικό και να καταλλήξω στο zte.

θέλω κατ'αρχάς την γνώμη σας όσον αφορά τις συσκευές.να προσθέσω ότι οι εφαρμογές των windows με καλύπτουν και δεν είναι αυτό το κριτήριό μου.

θέλω επίσης να μου πει κάποιος πόσο αξιόπιστο είναι το gearbest και τι τεχνική υποστήριξη θα έχω.

και το τελευταίο είναι ότι δεν βρήκα πουθενά τις τιμές sar για το nubia

αυτά και ελπίζω να μην κούρασα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και επισημα σημερα πεθανε το ioceanx7hd που ειχα. οποτε εμεινα χωρις κινητο.... κοιταω λοιπον κατι απο αυτα που γραφω στον τιτλο για αγορα απο την ελλαδα μιας και το βιαζομαι. το μχ4προ το βρηκα σε ελληνικο warejhouse κινεζικοθ μαγαζιου.

Για να μην κουρασω διαθετω περιπου 200Ε οχι παραπανω για αγορα απο ελλαδα καθως πρεπει να ειναι αμεση!!! Υπαρχει καποια αλλη προταση?? ΑΑΑ τελος πρεπει να ειναι οπωσδηποτε δικαρτο!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα δύο πρώτα που αναφέρεις.

Το meizu τουμπανο μεν, μονοκαρτο δε.

Το j5 έχει καλύτερη μπαταρία (και στην πράξη, όχι μόνο στα νοτμερα), κάμερες καλές κ τα δύο, το p8 lite έχει 16 GB ROM κ 2 GB RAM ενώ το j5 8GB ROM 1.5 GB RAM, που τα πάνε όμως πολύ καλά!

Καλή φώτιση!

Link to comment
Share on other sites

μηπως τα 2γιγα και 16 του Ρ8 κανουν διαφορα?? κατασκευαστικα ειναι ο ενδοιασμος μου καθως επεσε το ματι μου στο αντιστοιχο νημα οτι το Ρ8 στραβωνει/......... κανενας κατοχος?? μεχρι το βραδυ θα εχω κανει παραγγελια οποτε καθε βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

Μεγαλύτερη διαφορά νομίζω πως είναι τα 16 σε σχέση με τα 8 του αποθηκευτικού χώρου, παρά τα 2 με τα 1,5 της ραμ.

Το μειονέκτημα του j5 λύνεται με μία sd card (μέχρι 128GB)...;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ξέρω γιαυτό θέλω να την πεισω για g3 αλλά δεν δέχεται. Σε σαμσουνγκ υπάρχει κάτι άλλο?

 

 

 

Δεν νομιζω,απλα η φιλη σου ομως ειναι πολυ προκατειλλημενη με lg και κακως γιατι ειναι μεγαλη και αξιοπιστη εταιρεια.Επισης εχει χαμηλο σαρ στα τηλεφωνα της.Το μεγεθος μπορει να ειναι λιγο μεγαλο αλλα αμα το πιασει δεν ειναι μεγαλο για 5,5αρι.Σε πληροφορω οτι εχω δει πιο μεγαλα 5,5αρια απο το G3 σε διαστασεις και φυσικα ειχαν μεγαλα περιθωρια(bezel).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...