Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα, 5" είναι το mi4c.

Διαφορά μεγάλη από τις 5 στις 5,5 δεν υπάρχει....κανα εκατοστό και αν...;)

Στο μυαλό βέβαια αυτό φαντάζει σαν μισό μέτρο!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νομιζεις οτι το nokia e52 εχει καλη μπαταρια κανενα συμπιαν (και ειχα πολλα απο 3650 μεχρι c5) δεν μου κρατουσε πανω απο 1,5 μερα

 

Το είχα το Ε52 και η μπαταρία μου κρατούσε 3-5 μέρες ανάλογα την χρήση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

ειχα ενα j5 το οποιο μολις πωληθηκε λογω του γνωστου θεματος με το viber που δεν λειτουργουσε σωστα.

 

θελω λοιπον ενα εστω ισαξιο σε ραμ καμερα και μπαταρια μεχρι 200 ευρω ταβανι.

 

να ειναι χωρις bug και οσο το δυνατον αλαγκαριστο τα θεωρω αυτονοητα

ααα...και με φυσικα πληκτρα η συσκευη οπως το j5 εστω και touch..

(μου την δινουν τα virtual buttons)

 

απο εδω η απο Κινα.

 

Αλλα

το θελω να λειτουργει αψογα out of the box 2 πολυ καλους λογους.

 

πρωτον και κυριοτερο το θελω αρουταριστο για να βαλω το novago

 

δευτερον δεν εχω ρουταρει,φλασαρει ρομ ποτε και γενικα δεν εχω εμπειρια σε τετοια:)

 

ειχα το xiaomi note 2 κατα νου αλλα το βγαζω εκτος λογω μπαταριας.

 

σκεφτομουν να περιμενω το xiomi redmi 3 αλλα δεν ξερω ποσο out of the box ειναι αbuggαριστο

 

ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια :D

Link to comment
Share on other sites

Γενικα επειδη αυτο ειναι που φοβαμε, ποσο καιρο το ειχες παρει, ειχε μηπως διαφορες απο ενα καινουργιο;

 

Το κινητό δεν είχε καμιά διαφορά από το παλιό μου, ήταν φλασαρισμένο με το τελευταίο firmware που είχε βγει, είχε καινούρια μπαταρία, η μόνη διαφορά ήταν η πρόσοψη και το case γενικά που ήταν aftermarket και όχι της Νόκια.

Λογικό μια και αυτή τη δουλειά κάνουν οι κινέζοι στα refurbished, τα ξαναφλασάρουν, τα ελέγχουν αν δουλεύουν και τα βάζουν σε καινούρια "κουτιά" αφού τα παλιά είναι ταλαιπωρημένα....

Το πήρα Σεπτέμβριο μια που είχε προκύψει ένα μικροπροβληματάκι με τo samsung s3 που εχω, και παρολο που το εφτιαξα, ειμαι ακομα με το παλιο, μια εβδομάδα αντοχή μπαταρίας δεν μπορω να βρω αλλού... Κανενα προβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

σκέφτομαι για μεταφορά απο λάπτοπ σε win10 tablet. μέγιστο 200ευρώ.

Γενική χρήση σε καναπέ, να τρέχω office pdf, excel, team viewer, διαδίκτυο κτλ...*

Το μονο πρόβλημα είναι ότι θέλω Microsoft outlook και τα υπάρχουν εμαιλ έχουν χώρο 10 γιγα.

Οθόνη σίγουρα 8 και πανω,

Ακούω προτάσεις ,αγορά απο παντού,αλλά αν υπάρχει συμφέρον αγορά απο αμαζον η Ελλάδα δεν έχω πρόβλημα,για να εχω εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κινητο αναγκαστικά και λόγω επιδότησης από Ελλάδα και μόνο. Εχω διαβάσει αρκετά νήματα αλλά χρειάζομαι βοηθεια.

1. Οθονη θα ήθελα 5.5 για πρώτη φορά. Αν οχι τι προτείνετε.

2. Κάμερα πολύ καλή. Το θεωρώ βασικό κριτήριο λόγω οτι το χρησιμοποιώ αρκετά για την μικρη μου.

3. Μπαταρία να κρατάει πάνω απο 1 ημερα. Είχα το s4 και με λίγο 4g ούτε μισή μέρα έβγαζε

4. Δεν με νοιάζει το λειτουργικό. Android or windows

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κινητο αναγκαστικά και λόγω επιδότησης από Ελλάδα και μόνο. Εχω διαβάσει αρκετά νήματα αλλά χρειάζομαι βοηθεια.

1. Οθονη θα ήθελα 5.5 για πρώτη φορά. Αν οχι τι προτείνετε.

2. Κάμερα πολύ καλή. Το θεωρώ βασικό κριτήριο λόγω οτι το χρησιμοποιώ αρκετά για την μικρη μου.

3. Μπαταρία να κρατάει πάνω απο 1 ημερα. Είχα το s4 και με λίγο 4g ούτε μισή μέρα έβγαζε

4. Δεν με νοιάζει το λειτουργικό. Android or windows

 

καποια βοηθεια γιατι μαλλον παω για αγορα σημερα..

Link to comment
Share on other sites

καποια βοηθεια γιατι μαλλον παω για αγορα σημερα..

Σε αυτά τα χρήματα ένας γνωστός μου πήρε το Moto x 2nd gen και είναι πολύ ικανοποιημένος.. Ή μπαταρία μπορεί να μοιάζει μικρή αλλά έχει καλή κατανάλωση απ ότι μου χει πει.. Βέβαια δεν είμαι σίγουρος για την χρήση που κάνει.. Τώρα δεν ξέρω πολλές λεπτομέρειες για κάμερα αλλά μου πε κ γι αυτή καλά λόγια..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ενδιαφέρομαι για αγορά κινητού είτε κινέζικο είτε μη, δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο στην ευρύτερη αγορά με τα εξής χαρακτηριστικά:

Έως 300€

13mp ή περισσότερα πίσω, κατά προτίμηση dual tone

8mp μπροστά με φλας, κατά προτίμηση dual tone

ράδιο,ram >2gb

αποθηκευτικό χώρο >16gb, κατά προτίμηση 32gb

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό έπεσα πάνω σε αυτό το αστεράκι:

http://www.geekbuying.com/item/ZTE-Blade-S7-5-0inch-FHD-Android-5-1-3GB-32GB-4G-SmartPhone-Qualcomm-Snapdragon-MSM8939-Octa-Core-1-5Ghz-Front-13-0MP-Back-13-0MP---Green-356034.html?source=ShareAsale

Με τον καινούριο εξαιρετικό επεξεργαστή snapdragon 615 που βάζει κάτω και πατάει και τον 808 και τον helio x10, 13 ρες κάμερες μπρος και πίσω με led φλας both:

- H μπροστινή υποστηρίζει: phase detection autofocus (PDAF), Panorama, and also supports 14 different beautification options και

- H πίσω υποστηρίζει: auto shooting modes, selective focus, and laser auto focus!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

όχι ε?

γράψε λάθος....:O

δε μπορώ να καταλάβω γιατι μου είχε καρφωθεί...θα το χα δει σε κάποιο συγκριτικό μεταξύ συσκευών, όπου επικράτησε η συσκευή με τον 615 και δεν ήταν καθαρά σύγκριση των επεξεργαστών...;)

Link to comment
Share on other sites

όχι ε?

γράψε λάθος....:O

δε μπορώ να καταλάβω γιατι μου είχε καρφωθεί...θα το χα δει σε κάποιο συγκριτικό μεταξύ συσκευών, όπου επικράτησε η συσκευή με τον 615 και δεν ήταν καθαρά σύγκριση των επεξεργαστών...;)

 

Ο 650 είναι καλύτερος του helio x10 και snap 808

Link to comment
Share on other sites

ήρθες εσύ ο ξένος να λύσεις το μυστήριο!!

αυτό ακριβώς είναι....:lol: :lol:

 

χαχαχα κεφάκια επειδή ξεκίνησε το νοτέλι ε; :P

είναι ο επεξεργαστής που φοράει το xiaomi note 3 pro.

Link to comment
Share on other sites

όχι μόνο αυτό...κάποιος πήρε το samsung s5 από το fct και με ειδοποίησε ότι έκανε όλους τους ελέγχους και είναι γνησιότατο...:up:

 

ο ιός εξαπλώνεται σιγά σιγά σε όλα τα θέματα....:X :lol: :X

Link to comment
Share on other sites

off topic

χαχαχα Σας διαβαζω στο νημα του φαστ. Τι γελιο εχω ριξει. Ειδικα με τον υποψηφιο κατοχο του νοτε. Πιστεψε με θελω πιο πολυ απο εσενα να παραλαβεις...και να δικαιωθεις και απο το paypal.

Sorry για το offtopic αλλα δεν κρατηθηκα :D

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι ένας ο υποψήφιος κάτοχος...είναι πολλοί....και όλοι στα κάρβουνα!!! :w00t:

 

btw δεν υπάρχει θέμα off topic εδώ αγόρι μου...δεν είναι θέμα συγκεκριμένης συσκευής που εκεί ναι, καλό είναι να αποφεύγονται τα off topic...;)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αυτο που λέει ο τίτλος...

Ποιο απ τα δυο θα επιλέγατε ?

Xiaomi Redmi 3-http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_3-7862.php

Samsung Galaxy J5-http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j5-7184.php

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

το J5 παίζει και να χει καλύτερη κάμερα από το Redmi Note 3 και έχει και εξαιρετική διαχείριση της μπαταρίας

του, παρόλο που υπολείπεται κατά 1400 ολόκληρα mah!!! :lol:

 

Παρόλα αυτά θα μπορούσες να περιμένεις ή να προπαραγγείλεις την έκδοση με τα 16GB του redmi note 3 pro

(μιας και στη θέση της 2ης σιμ λειτουργεί sd card) στα 180 ευρώ από το geekbuying, συσκευή που ξεφεύγει

σε άλλη κατηγορία....;)

 

Ακόμα και το Redmi (χωρίς note :p) 3 μπορεί να είναι καλύτερο από το Redmi note 3...:blink:

 

EDIT: Άκυρη η παραπάνω ανάλυση....φτου τόσος κόπος...:X

νόμιζα έγραφες για το redmi note 3...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να ρισκαρεις πάνε σίγουρα για redmi 3. Εγώ που είχα πάντως το 1s μια χαρά πηγε, ακόμα κλαίω που έφαγε μια απο τον 4ο και τελειωσε :(
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες, εχω το galaxy tab S 8,4". Σκεφτομαι να το πουλησω και να παρω το S2. Ο λογος ειναι ενας και μοναδικος, αυτο το lag Που εχει με ενοχλει και δε θελω να το ρουταρω και να χασω εγγυηση. Το S2 ξερουμε αν ειναι καλυτερο σε αυτο το κομματι?

Αν καταλαβα καλα φορανε τον ιδιο επεξεργαστη και απλα μειωθηκε η αναλυση οθονης?

εκτος απο αυτο βλεπω οτι λειπει το φλας απο καμερα (που και που τη χρειαζομαι)

Επισης δεν εχει MHL Και usb host (εννοει usb on the go? δε νομιζω αλλα μηπως ειναι αυτο?)

Τελος η μικροτερη μπαταρια μοιαζει να ειναι μην μπορει να καλυψει την μικροτερη αναλυση και οθονη και αποδιδει λιγο λιγοτερο. Αυτο ειναι το τελευταιο που με νοιαζει, ομως τελικα αξιζει η μεταβαση? Ή θα δω κανα lag στο τελος και θα βριζω?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...