Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη mx4 και mx5 ειναι καλυτερα απο redmi note 3 και note 2 prime εεε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερχεται και το redmi 3 pro ομως απο πισω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοείται το g8,κατα την γνώμη μου καλυτερο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από που θα πάρεις το νοτελι και ποσο.

ΞΕΡΩ ένα μυστικο, που το χω διασκορπίσει στα μισά θέματα εδω μεσα :lol: :lol: αλλά δε στο λέω...:secret:

Εγώ το χω παραγγείλει κ το ανα(μ)μενω (στα κάρβουνα)!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι για gaming η συσκευή τότε πας σε g3 καθώς το p8 δεν έχει δυνατή κάρτα γραφικών, σε οτιδήποτε άλλο χάνει το g3(οθόνη, software, σήμα, camera) ..

Καθαρά θέμα το τι ζητάς είναι

Link to comment
Share on other sites

Το νοτελι το 4 το εχει προσφορα στα 250 :Ρ λεω να μην περασω τα 200 ομως και απο ολα αυτα (xiaomi redmi note 2 prime redmi note 3 mx4 mx5 mx4 pro galaxy note 3) καταληγω στο mx4 pro

Τι λετε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακομη και g3 και galaxy s5 να βαλεις στην συγκριση παλι εκει καταληγω νομιζω

Τραβαει η καμερα του αλλα με προβληματιζει οτι ειναι ενα κινητο του 13...αυτα δεν παιρνουν αναβαθμισεις ομως;

Link to comment
Share on other sites

Mx4 απλο ή προ ,βεβαια παιχνιδια στο 2ο με 2κ οθονη οτι συνεπαγεται.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Προσοχη μην με τη νεα εκδοση νοτε 3 η παλια εκδοση απο αναβαθμισεις φαει τρελο ακυρο.

 

Στο νοτε 1 κατι τετοιο ειχα παθει....

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ψηφιζω το απλο εναντια του προ το απλο ηδη δεν εχει τοσο καλη μπαταρια φανταζομαι του προ που ναι χειροτερη:(

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα σε Meizu MX4 Pro, Xiaomi Redmi Note 3 Prime, Letv One Le 1 X600, ποιο είναι καλύτερο, με προταιραιοτητα σε κάμερα; υπάρχει περίπου στα ίδια χρήματα, καλιτερη κάμερα;
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω μετα απο 1μιση χρονο παρεα με το Redmi Note 3g ηρθε η ωρα για αλλαγη κινητού.

Μια η ερωτηση....

Σε τι κινητο να παω οεο?

 

Και για να βοηθησω περιπου στα 200€, 5,5', καλη καμερα, καλη μπαταρια, δικαρτο...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Xperia Z2 από το οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος, αλλά ήρθε ο καιρός για αλλαγή.

Κοιτάζω σε κάποιο επώνυμο Κινέζικο, αλλά έχω λίγο πελαγώσει. Γι αυτό και ζητάω τη βοήθειά σας. Η αγορά θα γίνει από εξωτερικό, εκτός αν η εδώ τιμή δεν έχει πάνω από 30% καπέλο (Θα κόψω τιμολόγιο, οπότε αγοράζω χωρίς ΦΠΑ)

Τι θέλω:

- Οθόνη καλή, πάνω από 5 ίντσες

- Δίκαρτο

- Αυτονομία τουλάχιστον σαν του Ζ2, που με τη χρήση που του κάνω τη βγάζει τη μέρα οριακά

- Κάτι πιο γρήγορο από τον 801 που φοράει το Sony

- Ram 3GB και πάνω.

 

Μέχρι τώρα μου έχει γυαλίσει το Xiaomi Note Pro, αλλά μάλλον τα χαλάμε στην αυτονομία.

Εξετάζω και την αγορά άριστου μεταχειρισμένου σε αυτή την τιμή.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένεις λιγο κ πάρεις το redmi note 3, θα το πάρεις αρκετά φθηνότερα.

Ο λόγος?

Κυκλοφορεί το redmi note 3 pro.

Μπορεί επισης ν αποφασίσεις να πάρεις αυτό αντί του απλού.....;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα γνωριζω οτι η απαντηση ειναι το note 2!

ΑΛΛΑ

Το κινιτο θελω να το κανω δωρο στην κοπελα μ η οποια θα το χρησιμοποιει μονο για φασεβοοκ ινσταγραμ ιντερνετ και γενικα απλες λειτουργιες!

Οποτε και το j5 πιστευω οτι 1,5 ram και 4 πυρηνες ειναι αρκετοι! Διωρθωστε με αν κανω καποιο λαθος μεχρι εδω!

 

Αν τα παραπανω ισχιουν και δεν χρειαζομαι 2 ram και 8 πυρηνες το deal θα γινει απο την καμερα του η οποια ειναι σημαντικη! εχω ψαξει παντου και δεν εχω κατασταλαξει καπου!

ποιο πιστευετε οτι εχει καλυτερη καμερα?

Link to comment
Share on other sites

Κινητό έως 100€ από Ευρώπη + 2GB RAM

 

όπως το λέει ο τίτλος φίλος ψάχνει να το έχει στα χέρια του έως 10 Φλεβάρη γιατί μετά φεύγουμε μαζί εξωτερικό.

Λόγω ότι πήρα το redmi note 2 εγώ και εκείνου του χάλασε τελείως το δικό του και δεν προλαβαίνουμε να πάρουμε άλλο από Κίνα μετά τον γολγοθά τον δικό μου που ακόμα τραβάω.

 

Οπότε ψάχνουμε έως 100€ ΜΕ Shipping μέσα, 2GB RAM έστω να είναι άνετο ,αν γίνεται 5" τουλάχιστον και καλή κάμερα (πίσω)

 

Καμία πρόταση ;

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Oneplus x.

 

Στο μονο που υστερεί νομίζω συγκριτικά με άλλες ναυαρχιδες (g4, s6 klp) είναι η πίσω κάμερα. Όχι ότι δεν είναι καλή, απλά δεν είναι σαν εκείνες.

 

Σε όλα τα άλλα νομίζω θα σε καλύψει φουλ.

 

Αν το meizu ήταν 5 inches, προσωπικά θα το προτιμούσα. Τώρα αν εσένα δεν σε ενοχλεί το μέγεθος, τότε βουρ για meizu mx5

Link to comment
Share on other sites

Καλά το πήγαινες από την ένα σημείο και μετά....

Χτυπά το j5...;)

 

Αν κρίνω από κάτι φίλες που έχουν το τηλέφωνο και κάθε φορά που βγαίνουμε όλοι παρέα για καφέ αυτές κανόυν σαν χαζοχαρούμενές βγάζοντας σέλφι με το μπροστινό flash και θαυμάζοντας όλες αυτή τη δυνατότητα καθώς επίσης είναι και όμορφη συσκευή σίγουρα θα εκτιμήσει περισσότερο Το j5 έχει και καλή μπαταρία καλή αυτονομία και τρέχει μια χαρά Facebook και Messenger .

Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

όπως αναφέρει και ο τίτλος ενδιαφέρομε για αγορά κινητού από Κίνα έως 150€

 

το κινητό θα ήθελα να είναι αξιόπιστο χωρίς προβλήματα και να έχει τουλάχιστον τα παρακάτω χαρακτηριστικά

 

- οθόνη έως max 5"(όχι παραπάνω)

- 4g

- dual sim

- 2GB RAM

- notification led

- compass

 

βρήκα το Kingzone K2 που είναι πολύ όμορφο και στα γούστα μου & έχει όλα τα παραπάνω χαρακτηριστικά αλλά δυστυχώς έχω διαβάσει στα forum ότι παρουσιάζει διάφορα προβλήματα.

υπάρχει κάποιος πού να έχει το συγκεκριμένο κινητό;;;;

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις και προτάσεις σας

Edited by GIORGOS1970
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...