Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και για ποιον λογο να παρεις ανακατασκευασμενη συσκευη???

 

του αρεσουν οι προκλησεις!!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ότι λέει ο mol,ε ακριβως τα αντίθετα..

 

είχα xiaomi note 1 και έχω m2 5ιντσο..

 

χεχε,έτυχε να μου βγει κακό το νοτε και υπέρκαλο το m2 mol,μη φωνάζεις

 

κρίνοντας απο το μικρο αδερφάκι m2 ,ΤΣΑΚΙΣΟΥ παρτο,χαχαχ

 

παρτο και 130 δολ απο fastcardtech αμα θες,εχει 5 δολ off κουπονακι..

 

buttery silk το m2 στη ρομ του,ενω το νοτε 1 μεσταζε με θεματακια αλυτα της ρομ..

 

εγω δεν τοπαιρνα απο ελλαδα,ειτε ξιαομι ειτε μειζου τις εμπιστευομαι οτι δεν χαλανε τα κινητα τους..

οποτε κινα..

οποιο και να παρεις δε χανεις πάντως..

 

το απιθανο jiayu s3 με 6753 ειχα παλια και προτεινω αλλα μην σε μπλέξω γιατι οι άλλοι εδω δεν το χανε-ξερουνε να σε συμβουλεψουνε..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω ειχα το ιδιο δίλημμα και εχθες πηρα το meizu απο τα public. Νομιζω με 50€ διαφορα σε σχεση με Κινα παιρνεις Ελληνικη εγγυηση, ατοκες δοσεις, αμεση αγορα, Ελληνικη ρομ χωρις καθηστερησεις. Σε σχεση με το xiaomi απο οτι διαβασα εχει καλυτερη οθονη, καλυτερη καμερα, και καλυτερη μπαταρια. Αυτα ηταν αρκετα για εμενα.

 

Εχει όντως καλύτερη κάμερα και μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Εχει όντως καλύτερη κάμερα και μπαταρία;

Δεν εχω το xiaomi, διαβασα κατι review στο ιντερνετ απο καποιους που εχουν και τα δυο.

Παντως εγω μεχρι τωρα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος. Σημερα πηρα και δευτερο για την αδερφη μου.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε 3-4 ημέρες ακόμα μπας και ανακοινωθεί και το αδελφάκι του note 2 με μεταλλική κατασκευή μπας και σου αρέσει περισσότερο.

Απο ότι λέγεται θα έχει την ίδια τιμή οπότε δεν σε επηρεάζει πουθενά.

 

Στην κάμερα σε αυτά που αναφέρεις είναι σχετικά με μικρή διαφορά καλύτερο το meizu, στα υπόλοιπα όχι.

Και ειδικά στο ''ελληνική ρομ'' που αναφέρει ο φίλος απο πάνω ακόμα και αγορασμένο απο τα public , υστερεί σε σχέση με την ελληνική κοινότητα που έχει η xiaomi.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

Το α7000 έχει 199 σε 24 δώσεις Και απο την δοκιμη που του έκανα μου άρεσε πολύ Χωρίς να δω τα προβλήματα που βλέπουν με το κ3 Όσοι δεν το ρουταρουν.το κ3 το βρισκω 170 απο Ελλάδα καινούργιο Και ουσιαστικά έχει καλύτερη κάμερα Και μεγαλύτερη μνήμη.ποιο θα περνάτε απο τα δύο.

 

 

σε φιλο ειδα το λενοβο,

απαγορευτικη καμερα,αργηηη και παλιατζουρε σε επιδοσεις\

αν τα review ειναι αληθη κ3..

λογω καμερας εγω..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Αν δίνεις προτεραιότητα σε παιχνίδια,αυτονομια και full optimized λειτουργικο και εφαρμογών σε tablet form factor το iPad ειναι ανώτερο.

 

Αμα θες πιο κοντά σε PC φιλοσοφία με micro sd,torrent,streaming,OTG πας στο tab s 2.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θα θελα καποια βοηθεια για αγορα κινητου είμαι ανα μεσα σε δυο στο Lenovo A8 A806 και στο ulefone paris http://www.vickmall.com/original-lenovo-a8-a806-smartphone-4g-fdd-lte-wcdma-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0mp-camera.html

http://www.vickmall.com/ulefone-paris-smartphone-5inch-android-5-1-2gb-16gb-4g-64bit-mtk6753-octa-core-13-0mp-miracast-hotknot-gorilla-3.html

Link to comment
Share on other sites

το lenovo είναι αρκετά παλιό, ενώ το άλλο πολύ φρέσκο.

Το paris επίσης παίζει όλες τις μπάντες του 4G στην Ελλάδα.

Ίσως η μπαταρία του να είναι στο όριο, αλλά έχει νεώτερο επεξεργαστή, καλύτερη gpu, 64-μπιτο, gorilla glass 3, καλύτερη κάμερα, gps αστέρι (απ' ότι λένε) με glonass, OTG....

Θέλεις και άλλα? ;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον αναφέρεσαι στο LeTv le1 x600 και όχι στο LeTv le1s x500... ( Το Letv le1 x600 είναι πανέμορφο, αλλά πολύ χοντρό για τα γούστα μου)

Βασικά ρν μέρει συμφωνώ και με τους 2... απλά για το Letv le1s x500 δεν έχω διαβάσει και τα καλύτερα για οθόνη και κάμερα... πάντα σε σχέση με το Le1

 

Κάνεις λάθος. Καθόλου χοντρό δεν είναι. Είναι κινητό κόσμημα. Γι αυτό σου πρότεινα το letv x600 κι όχι το letv x500. Στο x500 απλά πρόσθεσαν fingerprint και μεταλλικό καπάκι πίσω αλλά έχει λίγο υποδεέστερη κάμερα. Και η οθόνη του δεν είναι τόσο φωτεινή όσο του x600 που προσωπικα τη θεωρώ καλύτερη επιλογή.

Samsung a51-Huawei p smart z-xiaomi redmi note 8 pro-honor 8x - Samsung s7 edge-Xiaomi redmi note 4-Letv-lenovo p1-samsung note 4-Htc one m8 - lenovo z2 pro - lg g3 - samsung a5 - lenovo z2 - iphone 5s - samsung s5 - samsung grand 2 - lg g2 - asus zenfone 5 - samsung s3 - lumia 520 - samsung s4 mini - iphone 4s etc..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Είμαι σε αναζήτηση κινητού. Κάτοχος M1 Note, πολύ ικανοποιημένος, αλλά θέλω να πάω σε κάτι πιο δυνατό με εξίσου καλή ή και καλύτερη εμπειρία χρήσης από την ήδη πολύ καλή που έχω με το m1 note. Με ενδιαφέρει η μεταλλική κατασκευή Σημαντική θεωρώ και την ύπαρξη καλής κάμερας. Εδώ να τονίσω πως η meizu, λόγω καλού software κάμερας υπερέχει από τις περισσότερες (αν όχι όλες) κινέζικες και η Letv αν δεν έχει manual ρυθμίσεις, δύσκολα θα την ανταγωνιστεί. Τουλάχιστον αυτό κρίνω βάσει εμπειρίας και αναζήτησης samples.

 

Μέχρι στιγμής θεωρώ τα εξής:

κάμερα, μπαταρία, αναβαθμίσεις - meizu mx5

ποιότητα κατασκευής /εμφάνιση, οθόνη, cpu, ram - letv X800

 

Η μπροστινή κάμερα δε με απασχολεί, η extra ram καλοδεχούμενη αλλά το multitasking είναι άνετο και με 3gb ram. Θεωρώ σημαντικές τις αναβαθμίσεις. Το "σκάλισμα" για recovery, root κλπ το έζησα επί εποχών jiayu g3, lenovo k910 και θα ήθελε όσο μπορώ να το αποφύγω.

 

Όποιος είχε/ έχει και τα 2 κινητά θα με βοηθούσε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

250 mx5 fasrcardtech

 

καινουργια μαρκα τα letv δεν ειναι?

ε τι σχεση με την ναυαρχίδα της καταξιωμένης μειζου?

 

κιεγώ μ2 έχω και θα μεταπηδησω σε mx σύντομα..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

250 mx5 fasrcardtech

 

καινουργια μαρκα τα letv δεν ειναι?

ε τι σχεση με την ναυαρχίδα της καταξιωμένης μειζου?

 

κιεγώ μ2 έχω και θα μεταπηδησω σε mx σύντομα..

 

Αν διαβάσεις τα σχόλια κατόχων, ακόμα και από άτομα που έχουν πιάσει στα χέρια τους κορυφαίες συσκευές, το θεωρούν πολύ καλή επιλογή στα χρήματά του. Σαφώς σαν εταιρεία τη meizu την έχω πιο ψηλά!

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα καλυτερο μου φαινεται το Letv

 

Στα specs αντικειμενικά είναι σίγουρα καλύτερο, στην εμφάνιση μου αρέσει περισσότερο αλλά ακόμα είμαι σε σκέψεις σε ό,τι αφορά κάμερα, εμπειρία χρήσης και αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στα specs αντικειμενικά είναι σίγουρα καλύτερο, στην εμφάνιση μου αρέσει περισσότερο αλλά ακόμα είμαι σε σκέψεις σε ό,τι αφορά κάμερα, εμπειρία χρήσης και αναβαθμίσεις.

 

To review το ειδες??

 

http://www.myphone.gr/d/letv/le-1-pro-x800.554/hands-on/

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Πολλές φορές, αλλά είναι κάποια πράγματα που ακόμα τα σκέφτομαι και το review δεν τα καλύπτει. Ένα είναι οι αναβαθμίσεις και δεύτερο είναι η κάμερα. Οι manual ρυθμίσεις είναι σημαντικές να υπάρχουν και το Χ800 δεν τις έχει. Ρώτησα τα παιδιά στο θέμα του Χ800 και είπαν δεν υποστηρίζει (πχ shutter speed). Αν άλλη εφαρμογή, πχ Manual camera έχει τη δυνατότητα αυτή στο Χ800 τότε έχω κλείσει.

Μπορείς να δοκιμάσεις να δεις;

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vipek.camera2_compatibility_test

Link to comment
Share on other sites

προσκληση στην καταστροφη ειναι αυτο!!! οχι προκληση!

 

οπως και να χει, μακρυα απο ανακατασκευες.

1000 φορες μεταχειρισμενο

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται! Πολλές φορές, αλλά είναι κάποια πράγματα που ακόμα τα σκέφτομαι και το review δεν τα καλύπτει. Ένα είναι οι αναβαθμίσεις και δεύτερο είναι η κάμερα. Οι manual ρυθμίσεις είναι σημαντικές να υπάρχουν και το Χ800 δεν τις έχει. Ρώτησα τα παιδιά στο θέμα του Χ800 και είπαν δεν υποστηρίζει (πχ shutter speed). Αν άλλη εφαρμογή, πχ Manual camera έχει τη δυνατότητα αυτή στο Χ800 τότε έχω κλείσει.

Μπορείς να δοκιμάσεις να δεις;

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.vipek.camera2_compatibility_test

 

σε όλα Χ μου βγάζει

Link to comment
Share on other sites

σε όλα Χ μου βγάζει

 

Πωωωω κρίμα... Ευχαριστώ πολύ για τη δοκιμή πάντως! Ίσως πρέπει να κάνω λίγο υπομονή πριν αποφασίσω μέχρι να παρουσιαστεί κάτι άλλο... To MX5 δεν είναι το τέρας ναυαρχίδα ενώ το Letv που είναι τέρας, δεν έχει κάποια καλούδια που παρέχει η meizu...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή περίπτωση είναι να σταμπάρεις μέλη που έχουν τρέλα με το χόμπυ και αλλάζουν συσκευές κάθε 3μηνο, για να μην πω πιο συχνά.

Μπορείς να πετύχεις πολύ καλή συσκευή σε καλές τιμές.

Φυσικά πάντα θέλει προσοχή από που αγοράζουμε κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...