Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα , θα ηθελα την βοήθεια σας γιατι εχω χαθεί λιγο.Ψαχνω κινητό απο Κίνα η ελλαδα με οσο το δυνατο καλυτερη κάμερα και οθόνη μεχρι 5'. Ειδα&διαβασα για το Μοτο g 3rd οπως επισης και για το xiaomi mi4c .Τι προτείνετε ;

 

http://www.skroutz.gr/s/7932088/LG-Zero-16GB.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μιας και μιλάμε για τα Moto και J5 τώρα, ναι μεν έχει καλή διαχείρηση αλλά ή γενική εικόνα που έχω είναι ότι τα σκαλωματακια του τα τρώει. Το συγκρίνω με το J5 της μάνας μου και καμιά φορά μετανιώνω που δεν το πήρα, γιατί λειτουργικά είναι λίγο καλύτερο. Παρόλα αυτά όμως, έχεις τα αναβαθμισουλες του, τα 8γιγα δεν είναι πλέον πρόβλημα (αν βέβαια σκασεις καμία 30αρα για καλή sd πας και στο 2/16 μοντέλο) και τα ενώ μπορεί να είναι πιο παχύ κάθεται πιο εύκολα στο χέρι μου από το J5. Με περίπου ίδιες εφαρμογές να τρέχουν το J5 έχει καμία 200αρια MB RAM παραπάνω ελεύθερη. Αν από τα παραπάνω δεν επιλέξεις το Moto εν τέλει, πήγαινε σίγουρα για J5 και όχι P8 lite
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπητοί φίλοι και συμφορουμίτες θα ήθελα να θέσω το εξής ερώτημα.Ποιο από τα 3 κινητά να επιλέξω???Και τα δύο πάνω κάτω τα ίδια είναι θα ήθελα τα φώτα σας!!!!

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας,

Σπύρος

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρες παιδιά.

 

χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το LG Nexus 5 σαν εργαλείο δουλειάς (ό,τι μπορείτε να φανταστείτε , βαριά χρήση) και σκέφτομαι πλέον να ανέβω.

 

τι ΔΕΝ θέλω να χάσω , τις συνεχείς ενημερώσεις της google που συνεπάγεται το ΚΑΘΑΡΟ Android περιβάλλον χωρίς σκουπίδια .

 

TI BAΣΙΚΑ θέλω να βελτιώσω .

α) τις 5'' οθόνης σε 5.2'' (ναι αυτό το 0.2'' ΕΙΝΑΙ ΙΚΑΝΟ απ'οτι βλέπω σε φίλους να με ξεκουράσει)

β) την αυτονομία της συσκευής (όσο περισσότερο γίνεται) . δεν μιλώ μόνο για ονομαστική τιμή σε mAh , αλλά πώς συνολικά μπορώ να αναβαθμιστώ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ λόγω λειτουργίας του νέου τηλεφώνου στο θέμα αυτό

 

Θα ήθελα ο Sar της προτεινόμενης συσκευής να είναι σε λογικά (για να μην πω χαμηλά) πλαίσια , και η τιμή να κρατηθεί κάτω από τα 400 ευρώ , αν είναι και συσκευή των 250 ακόμα καλύτερα . αλλά πάντως όχι 400+ . Όσο περισσότερα δώσω , να τα πάρω επίσης πίσω ουσιαστικά , στην πράξη.

 

Σας ευχαριστώ και σας ακούω

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ λιγα λογια φωτογραφιζεις το nexus 5x το οποιο παιζει στα 300 με τα 32gb αλλιως στα 240 για τα 16gb..

Αλλιως αν θες κατι σε 5,7 ιντσες αλλα με πολυ μικρα μπεζελσ και πολυ καλο κρατημα λογω καμπυλης που κανει η πλατη του πας με κλειστα ματια για το moto x style στα 370..Απο αυτονομια το 5χ δεν ξερω τι ψαρια πιανει,παντως το moto x style εχει ισως την πιο γρηγορη φορτιση απο τα κινητα του 2015 ( αν αυτο λεει κατι για εσενα )

Link to comment
Share on other sites

το Nexus 5x είναι μια επιλογή , αν μπορώ δίνοντας λιγα περισσότερα να πάρω πολλά παραπάνω θα ήθελα να το δω . Θέλω πάντως 5.2'' και καλή αυτονομία .
Link to comment
Share on other sites

To μονο καλο που μπορω να σκεφτω σε αυτες τισ διαστασεις ειναι το s6 αλλα δεν νομιζω πως εχει το καθαρο περιβαλλον χωρις σκουπιδια που ψαχνεις..Καθε χρονο ακουμε για καλυτερο Touchwiz αλλα μεχρι το s6 δεν....(Για το s7 δεν ξερω).. Καλη αυτονομια στις 5,2 και με καλο λογισμικο και ενημερωσεις σχετικα γρηγορα θα βρεις στο Ζ5 αλλα εχει 407 ευρω,δεν ξερω ποσο αυστηρος εισαι οταν λες με τιποτα πανω απο 400,αλλιως το κοιτας σε μεταχειρισμενο..Να προτεινω και το Ζ3;;; Σιγουρα ανωτερη αυτονομια απο τα υπολοιπα !! Edited by mikele123
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγαπητοί φίλοι και συμφορουμίτες θα ήθελα να θέσω το εξής ερώτημα.Ποιο από τα 3 κινητά να επιλέξω???

Και τα δύο πάνω κάτω τα ίδια είναι θα ήθελα τα φώτα σας!!!!

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας,

Σπύρος

 

Καλησπερα !!!! Καταρχας φιλε μου ειναι 3 και οχι 2 :lol: και σιγουρα δεν ειναι πανω κατω τα ιδια μιας κ εχουν κ τα 3 διαφορετικο λειτουργικο !!

Nα φανταστω δινεις μεχρι 100+ και το iphone ειναι μεταχειρισμενο ;;;Για εμενα ασε στην ακρη το μεταχειρισμενο iphone και δες αν θες ανδροιδ η wp!! Για ανδροιδ το moto g ειναι μονοδρομος,αν θες wp πιστευω το 640 ειναι λιγο καλυτερο !!

Link to comment
Share on other sites

μετά τα nexus μόνο τα μοτορολα δεν έχουν σκουπιδαριό και παίρνουν ενημερώσεις και κάτι λίγο τα huawei.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφος μου ειναι μηχανικος στο εμπορικο ναυτικο και του ειπα να μου παρει ενα κινητο απο Κινα.Οι συσκευες που εχω στο μυαλο μου ειναι η blackview bv2000 και το bluboo picasso.Μετα σκεφτηκα να παρω ενα κινητο το οποιο να το εχω για χρονια τυπου xiaomi η meizu.Η τιμη γυρω στα 100 ευρω η εστω λιγο παραπανω.Σας ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα !!!! Καταρχας φιλε μου ειναι 3 και οχι 2 :lol: και σιγουρα δεν ειναι πανω κατω τα ιδια μιας κ εχουν κ τα 3 διαφορετικο λειτουργικο !!

Nα φανταστω δινεις μεχρι 100+ και το iphone ειναι μεταχειρισμενο ;;;Για εμενα ασε στην ακρη το μεταχειρισμενο iphone και δες αν θες ανδροιδ η wp!! Για ανδροιδ το moto g ειναι μονοδρομος,αν θες wp πιστευω το 640 ειναι λιγο καλυτερο !!

 

Τρία είχα γράψει και εγώ :-)

Τώρα επέλεξα να τα γράψω αυτά επειδή θα έχουν smooth af εμπειρία.Φυσικά και όταν έθεσα το ερώτημα ήξερα ότι είναι τρία διαφορετικά κινητά απλώς επειδή βρίσκομαι σε συνεχή διλημματική κατάσταση ήθελα να λάβω μια βοήθεια

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάλι xiaomi προτείνεεις ρε φίλε?? :blink:

Ελεοςςςςςςςς.....

Θα σου την "πέσουν" πάλι αν το πάρουν χαμπαρι...:worry:

 

Ας κοιτάξει την "μικρή" έκδοση (16/2GB) του xiaomi redmi note 3 pro αν μπορεί να δώσει 140 ευρω ή το redmi note 2 αν θέλει ακόμα φθηνότερα και δεν έχει πρόβλημα με τις 5,5"...;)

:D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

μετά τα nexus μόνο τα μοτορολα δεν έχουν σκουπιδαριό και παίρνουν ενημερώσεις και κάτι λίγο τα huawei.

Για το λογισμικο τηs huawei δεν εχω αποψη,παντως σιγουρα απο οτι διαβαζω στις ενημερωσεις ειναι ποολυ πισω!!!

Συμφωνω μετα τα νεξους ειναι τα motorola και μετα για εμενα τα htc με το υπεροχο sense και μετα θα εβαζα την sony!!! Aρα για εμενα ας κοιταξει και το htc one m9 στις 5 ιντσες ομως !!!

Link to comment
Share on other sites

Τρία είχα γράψει και εγώ :-)

Τώρα επέλεξα να τα γράψω αυτά επειδή θα έχουν smooth af εμπειρία.Φυσικά και όταν έθεσα το ερώτημα ήξερα ότι είναι τρία διαφορετικά κινητά απλώς επειδή βρίσκομαι σε συνεχή διλημματική κατάσταση ήθελα να λάβω μια βοήθεια

Καλα εκανες φιλε μου,εδω ειμαστε να βοηθησουμε !!! Εγω λεω να πας σε moto g το οποιο κανει πλακα ακομα και σε συσκευες με διπλασια τιμη !!! Αν σου αρεσουν τα wp τοτε για εμενα πηγαινε στο 640 οπως εγραψα !!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις προτάσεις σας. Αν υπάρχουν και άλλες, καλοδεχούμενες.

 

Πολλες προτασεις αλλα για εμενα τα 3 καλυτερα ειναι αυτα που εγραψα!!! Απο εκει και περα υπαρχουν

Α5 2016/flex 2/g3/p9 lite (δεν τα προτεινω εγω προσωπικα,απλα αναφερω τι αλλες προτασεις υπαρχουν στα λεφτα σου..Το μονο που θα κοιταζα θα ηταν το p9 lite

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κι εγώ.

Βασικά διάλεξε οικοσύστημα, κι από εκεί και πέρα για android το μοτο είναι σούπερ και για wp το 640 είναι vfm.

Link to comment
Share on other sites

μετά τα nexus μόνο τα μοτορολα δεν έχουν σκουπιδαριό και παίρνουν ενημερώσεις και κάτι λίγο τα huawei.

 

Βγάλε την Huawei και βάλε μέσα Sony.

 

Τα Huawei μόνο κοντά στο stock δεν λες ότι είναι συν ότι σε αναβαθμίσεις είναι πιο πίσω από Sony.

 

Εγώ πάντως το μόνο που μου τη δίνει στο 5x είναι το μέγεθος για 5,2" που είναι. Μόνο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την Huawei και βάλε μέσα Sony.

 

Τα Huawei μόνο κοντά στο stock δεν λες ότι είναι συν ότι σε αναβαθμίσεις είναι πιο πίσω από Sony.

 

Εγώ πάντως το μόνο που μου τη δίνει στο 5x είναι το μέγεθος για 5,2" που είναι. Μόνο αυτό.

 

Συμφωνω,μετα μπαινει sony και htc φυσικα !!!

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρει από κινα εκεί οι τιμες είναι πολυ χαμηλότερες από αυτες που αγοράζουμε online από τα κινεζομαγαζα. Οποτε υπολόγισε ότι μπορείς με 100 € να πάρεις κάποιο που από εδώ θα το έπαιρνες με περίπου 140€, ίσως και ακριβότερα. Γενικά πες του να κοιτάξει για xiaomi και huawei και να προσέξει ποιες μπαντες υποστηρίζει το κινητό ωστε να δουλεύει το 3g/4g.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

....δηλαδή,

για 3G: 900/2100

για 4G: B1, B3, B7 B20 ή αλλιώς FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz

 

Αφού τα πες που τα πες @zananiro, πες τα όλα...:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...