Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποια συσκευή συνδυάζει NFC, DUAL SIM standby και micro SD slot ξεχωριστό ;

 

Motorola Moto X Play Dual

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους!

Μια newbie ερωτηση παιδια!

Θελω να αγορασω το Samsung A3 από skroutz και καποια καταστήματα εχουν VF στο τελος του μοντελου και αλλα εχουν EU.

Ειχα την εντυπωση ότι το δευτερο είναι unbranded αλλα μου ειπε μια υπάλληλος στο τηλεφωνο ότι δεν μπορουν να δεσμευτουνε τι είναι, μιας και ισως ανηκει σε καποιο provider.

Δωστε τα φωτα σας παρακαλω! Ποιο να παρω και τι μπορει να αντιμετωπισω? Φανταζομαι όλα εχουν ελληνικα, σωστα? Θα κανει ετσι και αλλιως για Cosmote sim?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς το Motorola x style και το S5 Neo. Ανάμεσα στα δύο θα επέλεγα το Motorola. Δεν βλέπω κάπου να υπερτερεί το S5.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως για το samsung j5 εχω ακουσει τα καλυτερα για τα λεφτα του

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως για το samsung j5 εχω ακουσει τα καλυτερα για τα λεφτα του

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ισχύει.. πολύ τίμιο τηλεφωνάκι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ποιο από τα 3 ? θελω να παω μεχρι το μεσημέρι να πάρω μια δευτερη συσκευή δινω μέχρι 170 € και απο ελλαδα.

πιστευω οτι κλεινω προς το νοτε εσείς τι λετε??

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοείς το Motorola x style και το S5 Neo. Ανάμεσα στα δύο θα επέλεγα το Motorola. Δεν βλέπω κάπου να υπερτερεί το S5.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 Pro μου

Δεν εννοω το S5 neo.

Το κανονικο S5

Link to comment
Share on other sites

το vf παραπεμπει σε vodafone, Οποτε ισως ειναι branded :)

ολα κανουν για ολους τους παροχους.

κλειδωμενες συσκευες στα ελληνικα δικτυα δεν υπαρχουν εδω και χρονια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμιτες

Ο πατέρας μου αποφάσισε να αλλάξει το παλιό κινητό του, ένα νόκια το οποίο είχε 5 χρόνια. Έχουμε βάλει σαν budget τα 150 ευρώ και ψάχνουμε κάτι για απλή καθημερινή χρήση. Δηλαδή ομιλία,ίντερνετ, καμία φορά χάρτες και καμιά φωτογραφία στα ταξίδια τις διακοπές κλπ.

Είναι άσχετος με τεχνολογία οπότε δεν έχει ιδιαίτερες προτιμήσεις στο ui, θέλει απλά κάτι να κάνει τη δουλειά του. Επίσης θα το κρατήσει πολύ καιρό, το προηγούμενο όπως είπα το είχε 5 χρόνια, άρα αν γίνεται να είναι κάποιο που μετά τα 2 χρόνια δεν θα σέρνεται να γίνει άχρηστο.

Θέλουμε μόνο android και από Ελλάδα οπότε έχουμε βρει το moto g 3 1gb ram το LG k10 και το galaxy j5. Ποιο πιστεύετε ότι θα μπορέσει να αντέξει την βασική χρήση που ανέφερα παραπάνω για 4-5χρονια;

Ευχαριστω εκ των προτέρων, και επίσης αν έχετε να προτείνετε κανένα καλό σκρουτζομαγαζο θα το εκτιμούσα :)

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα το Moto γιατί είναι αδιάβροχο και θα έχει και κάποια σίγουρα update.

 

Εδώ το έχει λευκό στα 123 και το μαύρο πάει παρπαάνω στα 139 από εδώ.

 

Αυτά τα μαγαζιά τα έχω δοκιμάσει και είναι κομπλέ, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν κι άλλα που μπορεί να το έχουν και φτηνότερα.

 

Τώρα για το 4-5 χρόνια που λες, δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να αντέξει οποιοδήποτε από αυτά τα κινητά, δεν έχουν περάσει καν τόσα χρόνια από ότνα κυκλοφόρησαν για να ξέρουμε...

Edited by tenere1982
Προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Ναι δίκιο έχεις, αλλά για κάποιο λόγο έχει περισσότερο χώρο διαθέσιμο στο χρήστη. Και πάλι θα έχεις ένα θέμα λόγω τον 8Gb, αλλά εγώ ας πούμε χω βγάλει το fb γιατί δε χωράει.

Το μυστικό της ταχύτητας του J5 δεν είναι τόσο το 1.5 GB RAM όσο ή δουλειά που έχει γίνει με το UI. Για το UI του Κ10 δεν ξέρω τι παίζει, για αυτό από τα δύο σου πρότεινα J5

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που αναφέρεις θα πήγαινα σε K10 ή J5 με το Κ10 να έχει ένα μικρό προβάδισμα λόγο μεγαλύτερης οθόνης (δεν ξέρω αν την θέλεις) και μεγαλύτερου αποθηκευτικού χώρου. Πάντως μέχρι 150 θα προτιμούσα το LG Zero που έχει ίδιο hardware αλλά μικρότερη οθόνη αλλά είναι πολύ ομορφότερο και πιο ποιοτική κατασκευή
Link to comment
Share on other sites

Λουμια το σκεφτήκαμε αλλά τελικά καταλήξαμε μόνο ανδροιδ

Τελικά νομίζω πως είμαστε ανάμεσα σε μότο και j5

Και τα δύο είναι ικανά για αυτή τη χρήση, αλλά το θέμα δεν είναι εκεί, αλλά στο ποιο θα αντέξει καλύτερα στο χρόνο πριν αρχίσει να σέρνεται, και δεν ξέρω, γιατί το μότο έχει 1 γβ Ραμ, το άλλο έχει βαρύ υι και θα πάρει πολύ λιγότερες αναβαθμισεις

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας συμφορουμιτες.

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση η οποία είναι μόνο για χρήστες blackberry.Ποιο απ' τα δύο κινητά του τίτλου να διαλέξω ??? Περιμένω τις απαντήσεις σας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων, Σπύρος

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...