Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)


spaka
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eιμαι αναμεσα σε αυτα τα 3 κινητα

τα χρηματα που θα δωσω ειναι το πολυ 330€ . Θα ηθελα γνωμες και σχολια θετικα και κυριως αρνητικα για να αποφασισω τι θα κανω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω πως καλό είναι να μείνεις μακριά από Sony

 

Που το στηριζεις αυτο

Το ιδιο θα μπορουσες να πεις για οποιαδηποτε μαρκα

Εγω ειμαι κατοχος samsung s5 και ειχα ολη την σειρα galaxy εκτος το s6 και θα ηθελα μια αλλαγη απο samsung

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

 

Ψάχνω για μια απλή συσκευή, με δυνατό ακουστικό λόγω εργασίας σε θορυβώδες περιβάλλον και καλό σήμα.

Όσο το δυνατόν πιο οικονομική.

Σκεφόμουν πχ αυτή: http://www.e-shop.gr/kinito-nokia-105-black-eng-p-TEL.007486

 

Ευχαριστώ

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Που το στηριζεις αυτο

Το ιδιο θα μπορουσες να πεις για οποιαδηποτε μαρκα

Εγω ειμαι κατοχος samsung s5 και ειχα ολη την σειρα galaxy εκτος το s6 και θα ηθελα μια αλλαγη απο samsung

παντα κατα την αποψη μου τα θεωρο πιο υποδεεστερα απο τα αλλα δυο δες λιγο και τα lg παντα αποψη μου. Ψαξε λιγο για ζημιες τις sony

Link to comment
Share on other sites

Αμα παει στα 150€ παιρνει Huawei p8 lite απο ελλαδα κι ολας.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Με 300€ και τα δυο, το S6 μεταχειρισμενο σε ΑΡΙΣΤΗ κατασταση.

Έχω κολλησει και δεν ξερω προς τα που να κινηθώ !

Από την μια είναι η AMOLED, build quality, τρομερη κάμερα και απο την άλλη STOCK PURE android με επισης καλή καμερα και καλυτερη μπαταρια απο S6 ....

όποια βοηθεια θα ήταν ευπροσδεκτη !!!!

Edited by chinese
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα sony.

Μακράν πιο ''ζημιάρικα'' τα lg.

 

Από τα τρία, σαν σύνολο, μακράν καλύτερο το G4.

Oι μόνο λόγοι να μην το επιλέξει κανείς είναι η μπαταρία του, η πλαστική κατασκευή του και το θέμα που έχει ξεσπάσει με τα bootloops.(Το καλύπτει η εγγύηση, υπάρχει το ανάλογο thread για να ενημερωθείς.)

Link to comment
Share on other sites

Δες το p8 lite της Huawei.Νομιζω ειναι καλύτερα και απο τα δύο.

 

Και τα 2GB Ram βοηθανε περισσοτερο.Απλα με μια μικρη υπερβαση 10~15€

 

150 κατι παει στο σκρουτζ το δικαρτο

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

 

Τα λινκς μου τα εστειλε η φιλη μου, δεν ειχα προσεξει καν οτι ειναι απο ευρωπαϊκη αποθηκη. Λογικα δνε εχιε θεμα να το περιμενει απο Κινα. Και εγω απο vickmall ειχα παρει το δικο μου και ολα καλα.

 

Απλα το θεμα ειναι να της βρω και κατι το οποιο θα της το σεταρω και τελος, δνε υπαρχιε η πολυτελεια να της κανω support. Το Mi4 ειναι καλη επιλογη, το ειχα ξεχασει.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε και καλές απόκριες! Θέλω να αγοράσω το lg g4 dual sim, στο skroutz βγαίνει κάτι λιγότερο από 350€.Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω καταλάβει ακριβώς αν το dual sim είναι dual standby (πιθανότατα ναι) και, κυριότερα, αν οι μπάντες lte είναι για Ελλάδα. Κάποιες είναι κοινές, κάποιες λείπουν. Έκανα μια μικρή προσπάθεια, αλλά δεν κατάλαβα ακριβώς από την έρευνα που έκανα. Ορίστε και από το site της LG

 

m.lg.com/sg/mobile-phones/lg-G4-Dual-LTE

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

η εναλλαγή ανάμεσα στις κάρτες παιχνίδι και με έχει διευκολύνει απίστευτα.

έχω μια ομιλίας και Net και η δεύτερη είναι μόνο Net.

ακόμα κι όταν είναι ενεργή η μόνο Net οι κλήσεις μεταφέρονται κανονικά και απαντώνται αμέσως.το συνιστώ γενικά και σαν κινητό

υπάρχει και Φόρουμ g4dualπου μπορείς να ρωτήσεις.ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ψαχνω κινητο 55-70 ευρο για δωρακι στον πατερα μου !

εχετε να προτεινετε καποιο αξιοπρεπες !!?!?!

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Blackview bv2000, Homtom ht3, VKWORLD vk700x, Doogee x5, Leagoo Alfa 5 σε προσφορά Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Πριν μερικες μερες μου εκλεψαν το BlackBerry Z10 μου και ηρθε η ωρα να αγορασω ενα κινητο. Ειμαι αναμεσα στα BlackBerry Q10 και Ζ30, τα εχω βρει μεταχειρισμενα και τα δυο 150€ και δε ξερω ποιο να διαλεξω. Σε θεμα desing μου αρεσουν και τα δυο το ιδιο. Οι επιδοσεις τους δεν εχουν και μεγαλες διαφορες οποτε δε εχω προβλημα.Οι βασικες διαφορες ειναι το φυσικο πληκτρολογιο οπου δεν εχω δοκιμασει ποτε αλλα πολυ θα ηθελα, και η 5'' οθονη. Η βασικη χρηση που το θελω ειναι social media, e-mail, browsing, κλησεις. Βιντεο δε βλεπω συχνα στο κινητο και παιζω σπανια. Θελω να ρωτησω καποια πραγματα λοιπον μπας και παρω καποια στιγμη μια αποφαση.

 

1) Ποιο απο τα δυο εχει καλυτερη ποιοτητα σαν συσκευη;

2) Το Q10 εχει auto-correct οπως ειχε το Z10 που ειχα;

3) Οσοι εχετε χρησιμοποιησει και τα δυο (Q10-Z30) , με ποιο γραφατε πιο γρηγορα;

 

Γενικα σαν συσκευη για καθημερινη χρηση εσεις ποιο θα προτεινατε;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Πήρα πρόσφατα το συγκεκριμένο tablet από το media markt σε πολύ καλή τιμή (49€).

Πιστεύετε ότι είναι καλή αγορά; Όσοι το έχετε θα μπορούσατε να μου πείτε πλεονεκτήματα η μειονεκτήματα του; Ένα μειονέκτημα που έμαθα χθες είναι ότι το tablet είναι rooted και δεν μπορώ να συνδεθώ με το Nova go και πιθανότατα και με το OTE TV go...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω Media Box, μέχρι στιγμής λέω για το Minix Neo z64 με Windows, μήπως όμως μπορώ την ίδια δουλειά να την κάνω και με ένα τάμπλετ με Windows ή dual boot με android. H βασική μου ανησυχία είναι αν θα μπορεί να φορτίζει και να διαβάζει δίσκο ταυτόχρονα, να δέχεται εντολές από το τηλεκοντρόλ κλπ μέσω HUB αν το έχει κάνει κάποιος θα με διεκόλυνε πολύ το να ξέρω αν γίνεται. Αν σκέφτεστε κάποιο άλλο πρόβλημα που μπορεί να έχω με αυτό που λέω γράψτε το και αυτό
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...