Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιεργάστηκα σήμερα ένα λευκό, η πίσω ματ πλάτη έχει αίσθηση ότι είναι ποιο πολύ στο γκρι χρώμα του αλουμινίου παρά το λευκό το οποίο είναι φανταστικό. Γενικά μιλάμε για απίστευτη επιλογή υλικού το frosted glass! Η όλη αίσθηση μου άφησε ότι υπάρχει μια γενική εξέλιξη σε όλα τα σημεία! Έκανε καλή δουλειά η Sony.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιεργάστηκα σήμερα ένα λευκό, η πίσω ματ πλάτη έχει αίσθηση ότι είναι ποιο πολύ στο γκρι χρώμα του αλουμινίου παρά το λευκό το οποίο είναι φανταστικό. Γενικά μιλάμε για απίστευτη επιλογή υλικού το frosted glass! Η όλη αίσθηση μου άφησε ότι υπάρχει μια γενική εξέλιξη σε όλα τα σημεία! Έκανε καλή δουλειά η Sony.

 

Το frosted glass ειναι εξαιρετικη επιλογή φτάνει στο κοντινό μέλλον βλέπε z6 μην γυρίσει στις glossy επιφάνειες.

Οταν κανεις κατι θετικό το σημαντικό ειναι να το διατηρείς και όχι καταστρέφεις με τον διάδοχο.

 

Εκει ειναι το στοίχημα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θέλω να μου πει κάποιος αν παρατηρεί αύξηση θερμοκρασίας. Μόνο αυτό. Σε όλη τη σειρά ζ (εκτός του ταμπλετ ζ4)εχω δει αναφορές μετά από έντονη χρήση

 

παντως δεν εχω δει συσκευη που μετα απο εντονη χρηση να μην αναβει. Το θεμα ειναι να μην γινεται με το παραμικρο και για πολλη ωρα μετα, εφοσον το αφησεις. Απο αυτα που βλεπω το Ζ5 πρεπει να ειναι οπως το Ζ3, δηλαδη αρκετα δροσερο γενικα, αλλα λιγο πιο ζεστο αν το ζορισεις, οχι ομως κατι υπερβολικο ή παραπανω απο το φυσιολογικο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν εχω δει συσκευη που μετα απο εντονη χρηση να μην αναβει.

 

Πολυ σωστος. Ολα αναβουν αν τα ζορισεις. Ετσι και το Ζ5! Δηλαδη δεν εχει καποιο θεμα με τη θερμοκρασια!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Στα καταστήματα όλες οι συσκευές είναι συνδεμένες και στο ρεύμα. Εκεί να δεις ζέσταμα. Ίσως να έτυχε να το σκαλίζανε και άλλοι την ώρα που είχε πάει ο φίλος να το δει.
Link to comment
Share on other sites

Το είδα χθες για λίγο και εγώ και λέω για λίγο γιατί δεν με συγκίνησε καθόλου, ήταν το ασπρο αυτό το γυαλί πίσω που ασημιζει με καθησε στο στομάχι η δε οθόνη μια απογοήτευση νόμιζα ότι ήταν η φωτεινότητα στο αυτόματο, αλλά ήταν στο φουλ δεν ξέρω αυτή η sony με αυτό τις οθόνες τις σαν ξέπλυμενες, ειναι οσο για την φώτο ε δεν είδα κάτι ιδιαίτερο απογοητευτικα και έφυγα Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς κάτοχος αν με τρίτη εφαρμογή μπορεί να ρυθμίσει το iso και άλλες παραμέτρους της κάμερας που ήταν κλειδωμένες μέχρι το z3?
Link to comment
Share on other sites

Το είδα χθες για λίγο και εγώ και λέω για λίγο γιατί δεν με συγκίνησε καθόλου, ήταν το ασπρο αυτό το γυαλί πίσω που ασημιζει με καθησε στο στομάχι η δε οθόνη μια απογοήτευση νόμιζα ότι ήταν η φωτεινότητα στο αυτόματο, αλλά ήταν στο φουλ δεν ξέρω αυτή η sony με αυτό τις οθόνες τις σαν ξέπλυμενες, ειναι οσο για την φώτο ε δεν είδα κάτι ιδιαίτερο απογοητευτικα και έφυγα

 

τι εννοεις? εγω πηρα το S6 edge και ξενερωσα με την κιτρινη οθονη του, ωραια χρωματα αλλα υπερβολικα ζεστα. Αφου νομιζα πως κλασσικα τα σονυ ειναι πολυ μετρια που οταν ειδα του edge δεν ηξερα τι να νιωσω. Δε νομιζω οτι του Ζ5 ειναι χειροτερη απο Ζ3, αρα μηπως ειναι θεμα γουστου? Εμενα δηλαδη το λευκο των σονυ που ειναι ψυχρο και σωστο μου αρεσε πολυ περισσοτερο, οπως και τα αλλα χρωματα. Επισης η φωτεινοτητα ποσο συχνα θες να ειναι στο τερμα? εγω δεν την εχω δουλεψει ποτε, ακομα και κατω απο τον ηλιο να ειμαι με καλυπτε στο αυτοματο (που δουλευε στο τερμα δηλαδη ) αλλα γενικα ειναι μια χαρα δυνατη. ΟΣο για το λευκο, ισως ειναι η πρωτη φορα που μαρεσε Ζ5 λευκο απο πισω, απο μπροστα ουτε εμενα μαρεσε. ΜΑυρο ειναι κορυφη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε κανείς κάτοχος αν με τρίτη εφαρμογή μπορεί να ρυθμίσει το iso και άλλες παραμέτρους της κάμερας που ήταν κλειδωμένες μέχρι το z3?

 

Σωστη ερωτηση αλλα νομιζω παλι κλειδωμενα ειναι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η οθονη του z5.

Μια εξαιρετικη LCD-IPS με καλυτερο λευκο και πιστότητα χρωμάτων σε σχέση με z3.

Ισως η φωτεινοτητα ειναι ενα κλικ κατω δηλαδη στα 600nits έναντι 700 του z3.

 

Εχει πάντως καλυτερη ισορροπία σε όλες τις παραμέτρους (λευκο,μαύρο,φωτεινότητα, αντιθεση πιστότητα χρωμάτων) σε σχέση με z3.

 

Και σε σχέση με τον ανταγωνισμό κανεις δεν θα κανει παράπονο για τις οθόνες των φετινών ναυαρχίδων με εξαίρεση του m9 που δεν ανταποκρίνεται σε αυτο που θα έπρεπε.

 

Απο εκει και περα ειναι κσι θέμα γούστου,προτιμήσεων,αναγκών.

 

Καμία πρόταση δεν ειναι τέλεια όλες έχουν τα τρωτά τους και ο καθένας επιλέγει ποια τρωτά τρώγονται ετσι ώστε να προτιμήσει την μια συσκευή απο κάποια αλλη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το είδα χθες για λίγο και εγώ και λέω για λίγο γιατί δεν με συγκίνησε καθόλου, ήταν το ασπρο αυτό το γυαλί πίσω που ασημιζει με καθησε στο στομάχι η δε οθόνη μια απογοήτευση νόμιζα ότι ήταν η φωτεινότητα στο αυτόματο, αλλά ήταν στο φουλ δεν ξέρω αυτή η sony με αυτό τις οθόνες τις σαν ξέπλυμενες, ειναι οσο για την φώτο ε δεν είδα κάτι ιδιαίτερο απογοητευτικα και έφυγα

 

Συγγνωμη κιολας, αλλα τι κινητο εχεις και θεωρεις κακη την οθονη του Ζ5;

Στο λεω εχοντας πιασει στα χερια μου φετος: S6 απλο και edge, G4, Note 5, iPhone 6S Plus.

Aπεναντι στα παραπανω κινητα, η οθονη του Ζ5 ειναι μια χαρα, ουτε ξεπλυμενα χρωματα, ουτε χαμηλη φωτεινοτητα, ουτε τιποτα αλλο.

Το να βλεπετε ενα κινητο για λιγο (οπως λετε) και να γραφετε εδω για κακη οθονη, το λιγοτερο που μπορω να το χαρακτηρισω ειναι επιπολαιο, παραπλανητικο και ανεθυνο.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το να βλεπετε ενα κινητο για λιγο (οπως λετε) και να γραφετε εδω για κακη οθονη, το λιγοτερο που μπορω να το χαρακτηρισω ειναι επιπολαιο, παραπλανητικο και ανεθυνο.

Kαι επαχθές και επονείδιστο θα συμπληρώσω! :lol::lol:

 

Βρε Σωτήρη, αφού του ανθρώπου δεν του άρεσε απολύτως τίποτα πάνω στο τηλέφωνο, δεν καταλαβαίνεις τώρα???

Μέχρι και την κάμερα έκρινε, βλέποντας τις φωτογραφίες, από την "ξεπλυμένη" οθόνη του κινητού. :shifty::shifty:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Kαι επαχθές και επονείδιστο θα συμπληρώσω! :lol::lol:

 

Βρε Σωτήρη, αφού του ανθρώπου δεν του άρεσε απολύτως τίποτα πάνω στο τηλέφωνο, δεν καταλαβαίνεις τώρα???

Μέχρι και την κάμερα έκρινε, βλέποντας τις φωτογραφίες, από την "ξεπλυμένη" οθόνη του κινητού. :shifty::shifty:

 

Χαχαχαχαχαχαχα!!! :lol::lol::lol:

Ε μα αυτα διαβαζω και μετα λενε οτι γινομαι κακος... :mad:

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχαχα!!! :lol::lol::lol:

Ε μα αυτα διαβαζω και μετα λενε οτι γινομαι κακος... :mad:

 

ειπαμε θα κανουμε ανταλλαγη και θα λυτρωθεις! μην στενοχωριεσαι για το μαπα κινητακι σου! :lol::lol: :p

Περα απο την πλακα, η σονυ εχει μια αλλη φιλοσοφια στις οθονες απο samsung Και ισως καποιον να τον ξενιζει, ομως θεωρω οτι ειναι πιο σωστη η προσεγγιση της. Ισως να θελαμε πιο δυνατη φωτεινοτητα αν και προσωπικα δεν μου εχει χρειαστει ποτε, ομως στο θεμα των χρωματων, το λευκο της ειναι αυτο που θα επρεπε...ομοιως και τα περισσοτερα χρωματα.

Τωρα για την καμερα εχουμε μελλον να την κρινουμε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη κιολας, αλλα τι κινητο εχεις και θεωρεις κακη την οθονη του Ζ5;

Στο λεω εχοντας πιασει στα χερια μου φετος: S6 απλο και edge, G4, Note 5, iPhone 6S Plus.

Aπεναντι στα παραπανω κινητα, η οθονη του Ζ5 ειναι μια χαρα, ουτε ξεπλυμενα χρωματα, ουτε χαμηλη φωτεινοτητα, ουτε τιποτα αλλο.

Το να βλεπετε ενα κινητο για λιγο (οπως λετε) και να γραφετε εδω για κακη οθονη, το λιγοτερο που μπορω να το χαρακτηρισω ειναι επιπολαιο, παραπλανητικο και ανεθυνο.

 

Kαι επαχθές και επονείδιστο θα συμπληρώσω! :lol::lol:

 

Βρε Σωτήρη, αφού του ανθρώπου δεν του άρεσε απολύτως τίποτα πάνω στο τηλέφωνο, δεν καταλαβαίνεις τώρα???

Μέχρι και την κάμερα έκρινε, βλέποντας τις φωτογραφίες, από την "ξεπλυμένη" οθόνη του κινητού. :shifty::shifty:

 

Χαχαχαχαχαχαχα!!! :lol::lol::lol:

Ε μα αυτα διαβαζω και μετα λενε οτι γινομαι κακος... :mad:

 

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να εκφράσει τη γνώμη του. Αν θεωρούμε ότι αυτή είναι παραπλανητική υπάρχει και το ignore list. Σε καμία περίπτωση όμως δεν προβαίνουμε σε χαρακτηρισμούς ή ειρωνικά σχόλια.

 

Συνεχίζουμε στο θέμα μας χωρίς τάσεις για off topic posts.

Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να αγνοούμε τα troll γιατι οι περισσότεροι δυστυχώς δεν ειναι πελάτες αλλα έχουν συμφέροντα και γι' αυτο κράζουν το ανταγωνισμό.

Αμα και εγω αρχισω να τους απαντάω για τα ψευτο-Amoled με τα κορεσμένα χρώματα και για το Burn-in που παθαίνουν μετα απο καιρό και γίνονται άχρηστες οι οθόνες, τοτε θα κανουμε το forum "οικο ανοχής" για να το πω λαϊκιστι...

Link to comment
Share on other sites

Kαι επαχθές και επονείδιστο θα συμπληρώσω! :lol::lol:

 

Βρε Σωτήρη, αφού του ανθρώπου δεν του άρεσε απολύτως τίποτα πάνω στο τηλέφωνο, δεν καταλαβαίνεις τώρα???

Μέχρι και την κάμερα έκρινε, βλέποντας τις φωτογραφίες, από την "ξεπλυμένη" οθόνη του κινητού. :shifty::shifty:

 

Περίμενα με μεγάλη αγωνία για να πάρω το z5 και κυρίως το λευκό είχα ξετρελαθεί με τα βιντεακια στο YouTube ε μόλις το είδα γκρεμίστηκε μέσα μου η χαρά για την απόκτηση του και φυσικά και η μεγάλη απογοήτευση για μένα η οθόνη και για όσους ειρωνευονται έχω το meizu note 2,ε μπροστά του η οθόνη του z5 είναι ξέπλυμα και με την κάμερα τράβηξα την ίδια φώτο στο note ήταν καλύτερη ,μάλιστα ήταν και μια κοπέλα δίπλα μου στην δοκιμή και αυτή το ίδιο είπε κρίμα το z5 χάνει πολύ .Κριμα αν στεναχωρήσα κάποιους :X

Υ.Γ Α ίσως έπρεπε να διαβάσω πρώτα αυτό το άρθρο" http://www.phonearena.com/news/Sony-Xperia-Z5-how-to-improve-the-displays-color-accuracy_id75568"θα μπορουσα ν την έβλεπα καλύτερα την οθονη

Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα με μεγάλη αγωνία για να πάρω το z5 και κυρίως το λευκό είχα ξετρελαθεί με τα βιντεακια στο YouTube ε μόλις το είδα γκρεμίστηκε μέσα μου η χαρά για την απόκτηση του και φυσικά και η μεγάλη απογοήτευση για μένα η οθόνη και για όσους ειρωνευονται έχω το meizu note 2,ε μπροστά του η οθόνη του z5 είναι ξέπλυμα και με την κάμερα τράβηξα την ίδια φώτο στο note ήταν καλύτερη ,μάλιστα ήταν και μια κοπέλα δίπλα μου στην δοκιμή και αυτή το ίδιο είπε κρίμα το z5 χάνει πολύ .Κριμα αν στεναχωρήσα κάποιους :X

Υ.Γ Α ίσως έπρεπε να διαβάσω πρώτα αυτό το άρθρο" http://www.phonearena.com/news/Sony-Xperia-Z5-how-to-improve-the-displays-color-accuracy_id75568"θα μπορουσα ν την έβλεπα καλύτερα την οθονη

 

Την φωτογραφία που τραβηξες την είδες στην ίδια οθόνη ή η καθεμία στην συσκευή της;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα με μεγάλη αγωνία για να πάρω το z5 και κυρίως το λευκό είχα ξετρελαθεί με τα βιντεακια στο YouTube ε μόλις το είδα γκρεμίστηκε μέσα μου η χαρά για την απόκτηση του και φυσικά και η μεγάλη απογοήτευση για μένα η οθόνη και για όσους ειρωνευονται έχω το meizu note 2,ε μπροστά του η οθόνη του z5 είναι ξέπλυμα και με την κάμερα τράβηξα την ίδια φώτο στο note ήταν καλύτερη ,μάλιστα ήταν και μια κοπέλα δίπλα μου στην δοκιμή και αυτή το ίδιο είπε κρίμα το z5 χάνει πολύ .Κριμα αν στεναχωρήσα κάποιους :X

Υ.Γ Α ίσως έπρεπε να διαβάσω πρώτα αυτό το άρθρο" http://www.phonearena.com/news/Sony-Xperia-Z5-how-to-improve-the-displays-color-accuracy_id75568"θα μπορουσα ν την έβλεπα καλύτερα την οθονη

 

μην ξεχνας οτι στο μαγαζι που πηγες δεν ειχες απολυτη εικονα του κινητου.ΠΧ εγω πηρα το edge με πολυ ενθουσιασμο, και επειδη τα εσκασα για την εκδοση των 128gb ειχα ακομα περισσοτερη προσμονη. Μολις ειδα την οθονη του διπλα στο Ζ3c ξενερωσα, και συνεχισε το ξενερωμα οταν διαπιστωνω οτι η μπαταρια καλοκαιρι δεν παιζει να κλεισει τη μερα κατι που για μενα ειναι προβλημα καθως μου χρειαζεται η αυτονομια αρκετες φορες. Θελω να πω οτι τελεια συσκευη δε θα βρεις, απο εκει και περα το Ζ5 θεωρω οτι εχει ακριβη χρωματα, και αυτο θα το δεις αν βγαλεις 10 φωτο με διαφορα χρωματα και κατσεις και συγκρινεις με το πραγματικο αντικειμενο διπλα σου αν και ποση διαφορα εχουν. Εγω με το Ζ3 δεν ειχα μεγαλες διαφορες, ειδικα στα ψυχρα. στα ζεστα ειχα λιγο. Το αι φον ειχε την πιο σωστη απεικονιση. Απο την αλλη το Ζ5 εχει απο τις καλυτερες μπαταριες, καλη καμερα και ισως απο τις καλυτερες, ειναι αδιαβροχο, και αρκετα ομορφο. Το λευκο ποτε δεν το ειδα ωραιο χρωμα, δες το μαυρο για μενα. Τελος, το καλυτερο θα ηταν να το δεις εξω σε χρηση απο καποιον και να παιξεις μαζι του..Εγω ενα Μ9 το ειχα μιση μερα και εβγαλα απειρες φωτο μαζι με το Ζ3c Μου και ειδα οτι το κινητο ειναι μαπα στη φωτο.Οταν το Ζ3c φαινοταν slr μπροστα του, μου ηταν αρκετο..Οποτε μην εισαι απολυτος στο συμπερασμα σου.

Επισης ηλεγξες τις ρυθμισεις που του ειχαν κανει? μηπως ειχαν πειραξει καμερα ή οθονη?μου εχει τυχει και αυτο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα με μεγάλη αγωνία για να πάρω το z5 και κυρίως το λευκό είχα ξετρελαθεί με τα βιντεακια στο YouTube ε μόλις το είδα γκρεμίστηκε μέσα μου η χαρά για την απόκτηση του και φυσικά και η μεγάλη απογοήτευση για μένα η οθόνη και για όσους ειρωνευονται έχω το meizu note 2,ε μπροστά του η οθόνη του z5 είναι ξέπλυμα και με την κάμερα τράβηξα την ίδια φώτο στο note ήταν καλύτερη ,μάλιστα ήταν και μια κοπέλα δίπλα μου στην δοκιμή και αυτή το ίδιο είπε κρίμα το z5 χάνει πολύ .Κριμα αν στεναχωρήσα κάποιους :X

Υ.Γ Α ίσως έπρεπε να διαβάσω πρώτα αυτό το άρθρο" http://www.phonearena.com/news/Sony-Xperia-Z5-how-to-improve-the-displays-color-accuracy_id75568"θα μπορουσα ν την έβλεπα καλύτερα την οθονη

 

Η δική μου η ένσταση είναι ότι έκρινες την ποιότητα της φωτογραφικής του Ζ5 βλέποντας μια φωτογραφία στην οθόνη του, την οποία όμως, αποκαλείς ως ξεπλυμένη. Όταν βλέπεις μια φώτο σε μια ξεπλυμένη οθόνη, δεν μπορεί να σου αρέσει η φώτο, ούτε και να βγάλεις συμπέρασμα για τη φωτογραφική.

Τέλος πάντων, το μήνυμά σου ήταν εντελώς αφοριστικό, αν θες ξαναδες το. :)

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρά παιδιά, ο καθένας έχει τις απόψεις του, που πολλές φορές δεν αλλάζουν και με προφανή πράγματα. Οπότε δεν αξίζει κάποιος να ασχολείται , ούτε να χαλάμε τις καρδιές μας...
Link to comment
Share on other sites

Ο AnDas έχει δίκιο. Δεν θέλω να υπάρξουν διαγραφές σχολίων οπότε ας μην αναλωθούμε άλλο στο τι έγραψε ο συγκεκριμένος χρήστης. Το καταλάβαμε ότι δεν συμφωνείτε, ας το λήξουμε εδώ παρακαλώ. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@megatr0n :Φίλε μιας και είσαι κάτοχος τις συσκευής μπορείς λίγο στα γρήγορα να μου πειςτι κάνει η κάμερα την νύχτα ?(δεν ζητάω να κάνει την νύχτα μέρα με το φλας)Απλά στο Ζ,Ζ2 που είχα πάντα στην νύχτα με φλας είχα "αρκετή" θολούρα. Μίας και εδώ έχουμε καινούργια κάμερα θέλω να ξέρω πως είναι τα πράγματα. Ψήνομαι μιας και θα κάνω ανανέωση την σύνδεση να πάρω αυτό και όχι το premium (λόγο μεγέθους, εχω και edge plus και φτάνει μια μεγάλη συσκευή) και έτσι να επιστρεψω στην sony μετά το Ζ2
Link to comment
Share on other sites

@megatr0n :Φίλε μιας και είσαι κάτοχος τις συσκευής μπορείς λίγο στα γρήγορα να μου πειςτι κάνει η κάμερα την νύχτα ?(δεν ζητάω να κάνει την νύχτα μέρα με το φλας)Απλά στο Ζ,Ζ2 που είχα πάντα στην νύχτα με φλας είχα "αρκετή" θολούρα. Μίας και εδώ έχουμε καινούργια κάμερα θέλω να ξέρω πως είναι τα πράγματα. Ψήνομαι μιας και θα κάνω ανανέωση την σύνδεση να πάρω αυτό και όχι το premium (λόγο μεγέθους, εχω και edge plus και φτάνει μια μεγάλη συσκευή) και έτσι να επιστρεψω στην sony μετά το Ζ2

 

Μια χαρα ειναι η καμερα τη νυχτα! Βαζεις manual mode και μετα νυχτερινη ληψη και εισαι ετοιμος για αψογη ληψη!

Απλα δε θα εχεις την αυτονομια των Ζ2 και Ζ3...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι η καμερα τη νυχτα! Βαζεις manual mode και μετα νυχτερινη ληψη και εισαι ετοιμος για αψογη ληψη!

Απλα δε θα εχεις την αυτονομια των Ζ2 και Ζ3...

 

Καλά αυτονομία Ζ2 Ζ3 (G2) δεν πρόκειται να δούμε ξανά. Για την κάμερα ποιο πολύ θέλω να ξέρω. Τα υπόλοιπα τα ξέρω μιας και έπαιξα με το κινητό στο Mediamarkt

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το z5 ειναι ποοολυ καλο.μην πατε να το βγαλετε μαπα.ειναι μεσα στην 5αδα της χρονιάς.αν πεσει και λογικα η τιμη θα πουλησει πολυ καλα. Για μενα λιγο το design που ειναι πολυ ιδιο με τα αλλα και η τιμη με εκανε να παω στο g4.αν πεσει αρκετα η τιμη θα το ξανασκεφτω
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...