Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από πίσω κούκλα και από μπροστά πανούκλα όμως :lol::lol::p

 

Ε εντάξει, γούστα είναι αυτά. Εδώ εσάς δεν σας αρέσει το πολύ ωραίο χρυσομουσταρδί του Premium...:p

 

Πάντως για την μπαταρία διαφωνώ ότι θα δει μικρή διαφορά μόνο από το Note 3.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κανω μια επαναληψη γιατι ξεχασα να σου απαντησω σε μερικα.

 

Είμαι πολύ κοντά στην αγορά του.

Είχα το Note 3 με custom rom και πήγαινε σφαίρα (πχ antutu 44.000και κάτι) ώσπου συνάντησε το μάρμαρο και δεν τα κατάφερε.

Ερώτηση:

1) Όταν είναι κλειδωμένο, πρέπει να το ξεκλειδώσεις για να τραβήξει φωτογραφεία? οχι, μπορει και κατευθειαν.

2) Η μπαταρία του σε σχέση με το Note 3 ? (όποιος ξέρει) προσωπικα πιστευω πολυ καλυτερη οπως ξανα ειπαμε

3) Η φωτογραφική αξιοποιείτε πλήρως και με «καλές» εφαρμογές από google play? οχι ολα, πχ χρονο κλειστρου δεν μπορεις να επιλεξεις οπως στο G4, ολα τα αλλα νομιζω ναι. επισης δεν εχει raw. Κατα τα αλλα εχει ετοιμες σκηνες πολυ καλες και Manual ρυθμισεις

4) Στις κλείσεις τηλεφώνου έχει αναζήτηση όταν πατάς ονόματα που είναι γραμμένα στα ελληνικά? Πχ η Samsung δεν έχει ή πρέπει να είναι γραμμένο το όνομα στα αγγλικά ή να πας από την αναζήτηση επαφής. Στο Ζ5? αυτο δεν το καταλαβα τι εννοεις, αν πατας στις κλησεις νουμερο, οντως το S6 εμφανιζει μονο αγγλικες επαφες, αλλα νομιζω οτι το Ζ5 δινει και ελληνικες, θα δω το Ζ3 τι κανει

5) Η μπαταρία αλλάζει πχ σε ένα service ή είναι αδύνατον τελείως να αλλάξει! ναι και ξανα μονωνεται. προσωπικα φορτιζω οσο πιο σωστα μπορω για να το αποφυγω εφοσον το κινητο το εχω βαλει στο νερο και δεν εχει θεμα, ωστε να αποφυγω τη μονωση στο σερβις, αν και δοκιμαζεται και ειναι μια ευκαιρια να σιγουρεψεις οτι ειναι οκ. Γενικα δεν ειναι προβλημα η αλλαγη απλα θελει σερβις.

6) Το μαύρο χρώμα είναι το μαύρο-γκρί από που λένε του 007? ή υπάρχουν δύο σκούρες αποχρώσεις και άρα να προσέξω πια σκούρα απόχρωση θέλω!. το απαντησαμε αυτο, μαυρο-ανθρακι ειναι το κινητο μονο.

7) Είμαι ανάμεσα σε Z5 G4 S6 και αυτό που ψάχνω είναι αν αξίζουν τα παραπάνω χρήματα που έχει αυτή τη στιγμή το Ζ5

Κάθε διευκρίνηση από τα παραπάνω δεκτή

Τελος για την επιλογη, ειναι καθαρα θεμα του τι θες, αν θες την καλυτερη φωτο ισως το S6 να ειναι το καλυτερο, εγω γιαυτο το πηρα να δω τι παιζει. Με εχει χαλασει η μπαταρια που πολλα βραδια φτανω οριακα ή απλα δεν το χρησιμοποιω για να μη μου κλεισει (και δεν εννοω στις 5 το πρωι, εννοω να ειμαι εξω 10-12 το βραδυ και να ειμαι με 5%). Επισης δε μπορεις να χρησιμοποιησεις φλας με 15% και κατω και καθολου καμερα με 5% και κατω -το 1ο ειδικα ειναι τελειως χαζο.

Το G4 για μενα ειναι μεγαλο, θελω πιο μικρη οθονη ασχετως μπεζελ γιατι θελω να φτανω με το δαχτυλο στις περισσοτερες λειουργιες. Επισης το μενου της LG απο το G2 mini της κοπελας μου το σιχαθηκα και δε θελω να το ξανα δω.

Προσωπικα θα περιμενα να πεσει το Ζ5 και θα το χτυπουσα, αλλιως S6 τωρα. αν η μπαταρια για σενα ειναι σημαντικη σκεψου το..Επισης το αδιαβροχο ειναι πολυ σημαντικο γιατι το edge Που εχω, 128GB που δεν ειναι φθηνο, καθε φορα που ειμαι καφε κτλ, αγχωνομαι να το εχω σε τραπεζια κτλ, το Ζ3 απλα δε με ενοιαζε, το επλενα και γυαλιζε. Χωρια τις διαστηριοτητες. ολα αυτα ειναι για μενα σημαντικα και τωρα που τα ξανα στερουμαι με ενοχλουν. οποτε και εγω ισως γυρισω σε σονυ μελλοντικα, ειδικα αν καλοκαιρι δε με βγαζει η μπαταρια του edge.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από πίσω κούκλα και από μπροστά πανούκλα όμως :lol::lol::p

 

Ε εντάξει, γούστα είναι αυτά. Εδώ εσάς δεν σας αρέσει το πολύ ωραίο χρυσομουσταρδί του Premium...:p

 

Πάντως για την μπαταρία διαφωνώ ότι θα δει μικρή διαφορά μόνο από το Note 3.

 

συμφωνω με τον Αλεξ, τα λευκα κινητα μπροστα δε μου αρεσουν, θελω ναναι μαυρο γιατι το λευκο μπροστα λογω χρωματος καθαρα μεγαλωνουν πολυ τα μπεζελ και δειχνουν αχαρα. Το Ζ3c μονο μου αρεσε λιγο επειδη ηταν μικρο το πανω και κατω μερος, αλλα στα μεγαλα δεν το ευχαριστιεμαι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όντως χρώμα ένα είναι. Επίσης μπαταρία με το edge μισή μέρα παρακάτω είναι σίγουρα. Οπότε μπορεί να ξεμεινεις πολλά βραδιααν δεν προσέξεις ή αν το παρακάνεις. Με Ζ5 βγαίνει άνετα πιστεύω.

 

 

Ευχαριστώ. Για να καταλάβω επειδή έχω είχα το z3... Έχει μεγάλη διαφορά με το z5 στην μπαταρία ; Γιατι σε αυτο το κομμάτι ήταν τούμπανο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Για να καταλάβω επειδή έχω είχα το z3... Έχει μεγάλη διαφορά με το z5 στην μπαταρία ; Γιατι σε αυτο το κομμάτι ήταν τούμπανο

 

δεν εχω το Ζ5 αλλα το εχω ψαξει οσο γινεται και σε συγκριση με compact και S6, θα σου ελεγα οχι τοσο μεγαλη. Να στο πω αλλιως, θεωρω οτι το Ζ5 ειναι πιο κοντα στο Ζ3 παρα στο S6 ή να το θεσω και αλλιως, ειναι καπου στη μεση, αλλα σε χρηση οταν το S6 σβηνει το Ζ5 πρεπει να εχει ενα 20-25% και το Ζ3 ενα 40% ακομα.. Καπως ετσι θα αποτυπωνα το συσχετισμο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Megatron το έδωσες το Z5;

 

Οχι εδω το εχω... Και του εχω παρει και αυτοκολλητο carbon dbrand σφραγισμενο!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει - δέχεται ασύρματη φόρτωση?

Όχι δεν προσφέρει.

Τωρα αν μελλοντικά βγάλει τίποτα αξεσουάρ υποστήριξης άγνωστο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο χώρο δίνει για εφαρμογές; Ακόμα 2gb και επιλογή για μεταφορά αλλου ή το αύξησαν;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσο χώρο δίνει για εφαρμογές; Ακόμα 2gb και επιλογή για μεταφορά αλλου ή το αύξησαν;

Περιπου 20 γιγα για εφαρμογες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η ένταση στα ηχεία, πχ σε σχέσει με το G4 η με το note3 που τα γνωρίζω, μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι πιο χαμηλή η πιο δυνατή? Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Ποδαρικό με νέα αναβάθμιση θα κάνουμε μου φαίνεται :lol:

New update (32.0.A.6.200) now rolling to Xperia Z5 series

http://www.xperiablog.net/2015/12/01/new-update-32-0-a-6-200-now-rolling-to-xperia-z5-series/

 

Ακόμα όχι διαθέσιμο για τις ελληνικές συσκευές.

 

Λίγα λογάκια για την συσκευή που αν εξαιρέσουμε το ντιζάιν που ούτε κρύο ούτε ζεστη ειδικά αν έχεις συνηθίσει η δουλέψει επί μακρόν προηγούμενα της σειράς φαίνεται κορυφαία υλοποίηση.

Το highlight πιστεύω το frosted glass πίσω όπου ξεχνάς δαχτυλιες,γλιτσα,αποτυπωματα και εξαιρετική υφή.

Επίσης στα θετικά η ακάλυπτη USB θύρα που διατηρεί την αδιαβροχοποίηση.

 

Θερμοκρασίες σε απόλυτα φυσιολογικά επίπεδα κατεβαζωντας και αναβαθμίζοντας πλήθος εφαρμογών και παραλληλο στήσιμο συσκευής.

 

Αυτονομία έστω που δεν έχω κλεισει 24ωρο φαίνεται σε ικανοποιητικά επίπεδα.

 

Άψογη η συναρμογή και η ποιότητα κατασκευής στα γνωστά υψηλά επίπεδα της Sony.

 

Και το χρώμα μαύρο με άνθρακι είναι ωραίος συνδυασμός αν και πιστεύω το petrol θα τα σπάει περισσότερο:p

 

Ευχαριστώ και τον megatron μιας και η συσκευή ήταν/είναι πραγματικά σαν brand new κυριολεκτικά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να τα μας.......... :p Καλομιλητο Αλεξ :)

 

Μετα απο καποιες μερες χρησης πας μας πως τα παει στο θεμα μπαταρια σε σχεση με το Ζ3 ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ποδαρικό με νέα αναβάθμιση θα κάνουμε μου φαίνεται :lol:

New update (32.0.A.6.200) now rolling to Xperia Z5 series

http://www.xperiablog.net/2015/12/01/new-update-32-0-a-6-200-now-rolling-to-xperia-z5-series/

 

Ακόμα όχι διαθέσιμο για τις ελληνικές συσκευές.

 

Λίγα λογάκια για την συσκευή που αν εξαιρέσουμε το ντιζάιν που ούτε κρύο ούτε ζεστη ειδικά αν έχεις συνηθίσει η δουλέψει επί μακρόν προηγούμενα της σειράς φαίνεται κορυφαία υλοποίηση.

Το highlight πιστεύω το frosted glass πίσω όπου ξεχνάς δαχτυλιες,γλιτσα,αποτυπωματα και εξαιρετική υφή.

Επίσης στα θετικά η ακάλυπτη USB θύρα που διατηρεί την αδιαβροχοποίηση.

 

Θερμοκρασίες σε απόλυτα φυσιολογικά επίπεδα κατεβαζωντας και αναβαθμίζοντας πλήθος εφαρμογών και παραλληλο στήσιμο συσκευής.

 

Αυτονομία έστω που δεν έχω κλεισει 24ωρο φαίνεται σε ικανοποιητικά επίπεδα.

 

Άψογη η συναρμογή και η ποιότητα κατασκευής στα γνωστά υψηλά επίπεδα της Sony.

 

Και το χρώμα μαύρο με άνθρακι είναι ωραίος συνδυασμός αν και πιστεύω το petrol θα τα σπάει περισσότερο:p

 

Ευχαριστώ και τον megatron μιας και η συσκευή ήταν/είναι πραγματικά σαν brand new κυριολεκτικά.

 

Πετρολ είναι το πράσινο? (αυτό βρήκα να ρωτήσω εγώ.. :lol::lol: )

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πετρολ είναι το πράσινο? (αυτό βρήκα να ρωτήσω εγώ.. :lol::lol: )

Nαι το πρασινο :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να τα μας.......... :p Καλομιλητο Αλεξ :)

 

Μετα απο καποιες μερες χρησης πας μας πως τα παει στο θεμα μπαταρια σε σχεση με το Ζ3 ;)

Ευχαριστώ Θανάση:)

Ήδη το edge μπήκε στο χρονοντούλαπο του συρταριού και θα μπορέσω να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα με την καθημερινή χρήση του z5:p

Πετρολ είναι το πράσινο? (αυτό βρήκα να ρωτήσω εγώ.. :lol::lol: )

Petrol το κόβω διότι ένας συνδυασμός πράσινο με μπλε είναι.

Ούτε σκέτο πράσινο μπορείς να το πεις,ουτε μπλε.

Petrol και τα μυαλά στα κάγκελα :lol:

 

Άσχετο αλλά το ίδιο χρώμα με το petrol type cover 4:p

 

Έτσι να κάνει αχρυπητο δίδυμο!!

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Θανάση:)

Ήδη το edge μπήκε στο χρονοντούλαπο του συρταριού και θα μπορέσω να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα με την καθημερινή χρήση του z5:p

 

Petrol το κόβω διότι ένας συνδυασμός πράσινο με μπλε είναι.

Ούτε σκέτο πράσινο μπορείς να το πεις,ουτε μπλε.

Petrol και τα μυαλά στα κάγκελα :lol:

 

Άσχετο αλλά το ίδιο χρώμα με το petrol type cover 4:p

 

Έτσι να κάνει αχρυπητο δίδυμο!!

 

ΑΛεξ, ξερεις τι μενει τωρα ετσι? Σεε κανα διμηνο να στο παρω εγω το Ζ5 :lol::lol::p και να στειλω το edge.

Περιμενω εντυπωσεις αν και λογικα θα τα πουμε απο κοντα σε 3 εβδομαδες..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΑΛεξ, ξερεις τι μενει τωρα ετσι? Σεε κανα διμηνο να στο παρω εγω το Ζ5 :lol::lol::p και να στειλω το edge.

Περιμενω εντυπωσεις αν και λογικα θα τα πουμε απο κοντα σε 3 εβδομαδες..

Σε 2 μήνες θα βγει το z6 βρε εσύ :lol:

5 Γενάρη η επίσημη εκδήλωση Sony στην CES 2016.

Είτε εκεί είτε μέσα Φλεβαρη στην Βαρκελώνη θα ανακοινωθεί.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 μήνες θα βγει το z6 βρε εσύ :lol:

5 Γενάρη η επίσημη εκδήλωση Sony στην CES 2016.

Είτε εκεί είτε μέσα Φλεβαρη στην Βαρκελώνη θα ανακοινωθεί.

 

το γεναρη θα ανακοινωσει VR και κανα Mid. Την ανοιξη ναι ισως, αλλα αν μου αρεσει πολυ το Ζ5 ισως μπω στον πειρασμο..το εκανες μπανακι?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το γεναρη θα ανακοινωσει VR και κανα Mid. Την ανοιξη ναι ισως, αλλα αν μου αρεσει πολυ το Ζ5 ισως μπω στον πειρασμο..το εκανες μπανακι?

Δεν το υποβάλω σε τετοια δοκιμασία,και ουτε θέλω να προκαλώ την τύχη μου να μπλέξω με Arvato.

Και το DOA εχει λήξη που και να είχα ακόμα εξαιρετικα χλωμό να το έβαζα σε νερό.

Εκτός αν μου το έκαναν ανταλλαγή για το petrol:lol:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το υποβάλω σε τετοια δοκιμασία,και ουτε θέλω να προκαλώ την τύχη μου να μπλέξω με Arvato.

Και το DOA εχει λήξη που και να είχα ακόμα εξαιρετικα χλωμό να το έβαζα σε νερό.

Εκτός αν μου το έκαναν ανταλλαγή για το petrol:lol:

 

χαχαχα, ειναι μεχρι να το παρω εγω δηλαδη..:lol:

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πλήρη μέρα χρηση της συσκευής υπο κανονικές συνθήκες η χθεσινή και το συμπέρασμα που βγάζω ειναι οτι ειναι κατι ενδιάμεσα σε s6 edge και z3 σε αυτονομια.

 

2 ώρες οθονη και 20 λεπτά και είχα υπόλοιπο 64% μπαταρια με 35-50% φωτεινοτητα και χρηση αποκλειστικά wifi με ενα 2ωρο μουσική με bt,2 mail account συγχρονισμός κανα μισάωρο WhatsApp χρηση,ενα τέταρτο ομιλία και κανα μισάωρο browsing και κατανάλωση εφαρμογών.

 

Πιστεύω τις 5.5-6 ώρες τις εχει με αποκλειστικά wifi και 1-1.5 ώρα λιγότερο με μικτή χρηση.

 

2 ημέρες θα μου βγάλει ανετα για την χρηση που κάνω κατα 90% wifi κυριως.

 

Επίσης ενα αλλο θετικό σε σχέση με z3 ειναι το πιο ζωντανό και ευδιάκριτο notification led.

Είχε χαλάσει στο z3 ενω στο z2 ήταν άψογο και τωρα με το z5 εχει επανορθώσει η Sony.

 

Απόλυτα φυσιολογικές θερμοκρασιες(παιχνίδια,GPS δεν κάνω χρηση) και καμία διαφορα με z3 η s6 edge σε αυτο το τομεα.

 

Εχει καταφέρει η Sony να τον τιθασεύσει τον 810 πολυ αποτελεσματικά και χωρις να ρίξει επιδόσεις παρα ελαχιστα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη πλήρη μέρα χρηση της συσκευής υπο κανονικές συνθήκες η χθεσινή και το συμπέρασμα που βγάζω ειναι οτι ειναι κατι ενδιάμεσα σε s6 edge και z3 σε αυτονομια.

 

2 ώρες οθονη και 20 λεπτά και είχα υπόλοιπο 64% μπαταρια με 35-50% φωτεινοτητα και χρηση αποκλειστικά wifi με ενα 2ωρο μουσική με bt,2 mail account συγχρονισμός κανα μισάωρο WhatsApp χρηση,ενα τέταρτο ομιλία και κανα μισάωρο browsing και κατανάλωση εφαρμογών.

 

Πιστεύω τις 5.5-6 ώρες τις εχει με αποκλειστικά wifi και 1-1.5 ώρα λιγότερο με μικτή χρηση.

 

2 ημέρες θα μου βγάλει ανετα για την χρηση που κάνω κατα 90% wifi κυριως.

 

Επίσης ενα αλλο θετικό σε σχέση με z3 ειναι το πιο ζωντανό και ευδιάκριτο notification led.

Είχε χαλάσει στο z3 ενω στο z2 ήταν άψογο και τωρα με το z5 εχει επανορθώσει η Sony.

 

Απόλυτα φυσιολογικές θερμοκρασιες(παιχνίδια,GPS δεν κάνω χρηση) και καμία διαφορα με z3 η s6 edge σε αυτο το τομεα.

 

Εχει καταφέρει η Sony να τον τιθασεύσει τον 810 πολυ αποτελεσματικά και χωρις να ρίξει επιδόσεις παρα ελαχιστα.

 

Αν πούμε μικτή χρήση 50 wifi 50 data κανα 5ωρο οθόνη να βγαλει.Μια χαρά πιστεύω να ειναι. (Τόσο βγάζω και με το edge plus χωρίς εξοικονόμηση ).Καλό πράγμα που η θερμοκρασία είναι νορμάλ. Με stamina είσαι φιλε; περιέργεια έχω να δω το premium τι κάνει στην μπαταρία γιατί είμαι ανάμεσα σε αυτά για 2 η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...