Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σαι καλα Alex καλομιλητο!

Ειδες που ειχα δικιο οταν ελεγα για την αυτονομια του; :D

4 ωρες τις εχει χαλαρα ακομα και με χρηση μονο data κινητου.

Αν πας μονο με wifi τοτε χτυπαει 5ωρο.

Παντως τα ηχεια μεγαλη απογοητευση... Του m8 ειναι κλασεις ανωτερα.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν πούμε μικτή χρήση 50 wifi 50 data κανα 5ωρο οθόνη να βγαλει.Μια χαρά πιστεύω να ειναι. (Τόσο βγάζω και με το edge plus χωρίς εξοικονόμηση ).Καλό πράγμα που η θερμοκρασία είναι νορμάλ. Με stamina είσαι φιλε; περιέργεια έχω να δω το premium τι κάνει στην μπαταρία γιατί είμαι ανάμεσα σε αυτά για 2 η συσκευή

 

Οχι stamina ποτε δεν βάζω.

Εγω πάντως το premium δεν θα ήταν στις επιλογές μου ακόμα και βαρβάτη αυτονομια να είχε.

 

 

Να σαι καλα Alex καλομιλητο!

Ειδες που ειχα δικιο οταν ελεγα για την αυτονομια του; :D

4 ωρες τις εχει χαλαρα ακομα και με χρηση μονο data κινητου.

Αν πας μονο με wifi τοτε χτυπαει 5ωρο.

Παντως τα ηχεια μεγαλη απογοητευση... Του m8 ειναι κλασεις ανωτερα.

Για μένα προσωπικά τα ηχεία ουδέποτε με ένοιαζαν σε κινητά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και το premium για δύο λόγους. Επειδή έχει μεγαλύτερη οθόνη και έχω βολευτεί πολύ καλά με note 4 και τώρα edge plus και επειδή βγαίνει σε chrome.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και το premium για δύο λόγους. Επειδή έχει μεγαλύτερη οθόνη και έχω βολευτεί πολύ καλά με note 4 και τώρα edge plus και επειδή βγαίνει σε chrome.

 

Αμα σε βολεύει σε διαστάσεις ναι,εγω οχι για αυτον τον βασικό λογο :p

Και δευτερεύον η οθονη που το 4K δεν μου γεμίζει το μάτι ουτε αποτελει κίνητρο.

Και τρίτος παραγοντάς ο καθρέπτης δεν μου ταιριάζει για premium feeling σε καμία περίπτωση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αμα σε βολεύει σε διαστάσεις ναι,εγω οχι για αυτον τον βασικό λογο :p

Και δευτερεύον η οθονη που το 4K δεν μου γεμίζει το μάτι ουτε αποτελει κίνητρο.

Και τρίτος παραγοντάς ο καθρέπτης δεν μου ταιριάζει για premium feeling σε καμία περίπτωση.

 

Δεν με ενδιαφέρει καν το 4Κ του premium. Λόγο μεγέθους το σκεφτομαι :lol:

Τώρα για το χρώμα εντάξει αυτό είναι άλλο θέμα. Από την άλλη όμως η ματ επιφάνεια του Ζ5 είναι άλλη φάση :O μισά πράγματα έδωσε στο ένα και τα άλλα μισά που μου αρέσουν έδωσε στο άλλο και με βάζει σε διλλημα η Sony. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει καν το 4Κ του premium. Λόγο μεγέθους το σκεφτομαι :lol:

Τώρα για το χρώμα εντάξει αυτό είναι άλλο θέμα. Από την άλλη όμως η ματ επιφάνεια του Ζ5 είναι άλλη φάση :O μισά πράγματα έδωσε στο ένα και τα άλλα μισά που μου αρέσουν έδωσε στο άλλο και με βάζει σε διλλημα η Sony. :mad:

Βασικά απο το z5 δεν του λείπει τίποτα,εκτός των διαστάσεων που προτιμάς 5.5+:p

Το frosted glass ειναι όντως μεγαλη υπόθεση όμως.

 

 

Πάντως απο τη στιγμή που εχεις το edge+ σαν ιδανικό εταίρο ήμισυ το κανονικό z5 θα ταίριαζε.:D

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά απο το z5 δεν του λείπει τίποτα,εκτός των διαστάσεων που προτιμάς 5.5+:p

Το frosted glass ειναι όντως μεγαλη υπόθεση όμως.

 

 

Πάντως απο τη στιγμή που εχεις το edge+ σαν ιδανικό εταίρο ήμισυ το κανονικό z5 θα ταίριαζε.:D

 

Θα δω αν προλάβω αργότερα να πάω να τα ξαναδώ.Ευτυχώς έχω λίγες μέρες περιθώριο μέχρι σε ποιο θα καταλήξω στο τέλος

Link to comment
Share on other sites

Θα δω αν προλάβω αργότερα να πάω να τα ξαναδώ.Ευτυχώς έχω λίγες μέρες περιθώριο μέχρι σε ποιο θα καταλήξω στο τέλος

Πάντως αν πάρεις σε petrol χρωμα και το βαρεθείς εδω ειμαι εγω να κάνουμε τράμπα με το δικό μου μαύρο/ανθρακί :):p

 

http://s26.postimg.org/bmt1jj3w9/image.jpg

http://s26.postimg.org/hz86td6yh/image.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το ηχείο που γράφετε σε σχέση με το z1c που έχω μια χαρά ακούγεται, μην σας πω ότι είναι και πιο δυνατό. Βέβαια σε σχέση με άλλες μάρκες κινητών, δεν μπορώ να κρίνω
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το ηχείο που γράφετε σε σχέση με το z1c που έχω μια χαρά ακούγεται, μην σας πω ότι είναι και πιο δυνατό. Βέβαια σε σχέση με άλλες μάρκες κινητών, δεν μπορώ να κρίνω

Με άλλα κινητά όποιος έχει εμπειρία ας μας πει να πάρουμε μια άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το ηχείο που γράφετε σε σχέση με το z1c που έχω μια χαρά ακούγεται, μην σας πω ότι είναι και πιο δυνατό. Βέβαια σε σχέση με άλλες μάρκες κινητών, δεν μπορώ να κρίνω

 

Το ηχειο του Ζ5 κατ΄εμε ειναι χειροτερο απο του Ζ3 και φυσικα του HTC ONE m8. Προσωπικα το βαζω και κατω απο iPhone.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ηχειο του Ζ5 κατ΄εμε ειναι χειροτερο απο του Ζ3 και φυσικα του HTC ONE m8. Προσωπικα το βαζω και κατω απο iPhone.

 

Το θεωρω βλακεια να συγκρινουμε αδιάβροχα ηχεια με μη αδιάβροχα. Χιλιες φορες προτιμω την αδιαβροχοποιηση. Εξαλου μουσικη ακουνε οι περρισοτεροι σε ακουστικα οχι στα ηχεια.

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρω βλακεια να συγκρινουμε αδιάβροχα ηχεια με μη αδιάβροχα. Χιλιες φορες προτιμω την αδιαβροχοποιηση. Εξαλου μουσικη ακουνε οι περρισοτεροι σε ακουστικα οχι στα ηχεια.

 

Συμφωνοι αλλα εγω προτιμω οταν με καλουν και χτυπαει το ringtone να ακουγεται ποιοτικα. Ειναι θεμα αναγκων και προτιμησεων.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνοι αλλα εγω προτιμω οταν με καλουν και χτυπαει το ringtone να ακουγεται ποιοτικα. Ειναι θεμα αναγκων και προτιμησεων.

Την 9ατη συμφωνία έχεις βάλει?? :D

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνοι αλλα εγω προτιμω οταν με καλουν και χτυπαει το ringtone να ακουγεται ποιοτικα. Ειναι θεμα αναγκων και προτιμησεων.

 

Το κυριοτερο ειναι να ακουγεται. Μετα, βλεπουμε για το ποιοτικα. Απο οτι θυμαμαι, μου εκανε εντυπωση οτι δεν ακουγοτσν δυνατα, αλλα ισως να ηταν και το ringtone ετσι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Ζ3 πιστεύω πως είναι ποιο δυνατό.

Επίσης τι είναι αυτό το ακουστικό του....με το που απαντάω σε κλίση κοιτάω να δω μήπως έχει ανοίξει το μεγάφωνο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το κυριοτερο ειναι να ακουγεται. Μετα, βλεπουμε για το ποιοτικα. Απο οτι θυμαμαι, μου εκανε εντυπωση οτι δεν ακουγοτσν δυνατα, αλλα ισως να ηταν και το ringtone ετσι.

 

Δεν εχουν την ενταση των ηχειων του Ζ3 Γιαννη, δε φταιει το ringtone...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως βάζοντας τα στο 70-80% ένταση ακούς πολυ καλά τον ήχο κλήσης και με τον μαμισιο ringtone και με σχετικό θόρυβο γύρω σου.

Μπορεί να υπολοίπονται του ανταγωνισμού αλλα πανω απο το μέσο όρο ειναι.

 

Τωρα αν κάποιος εχει υψηλότερες απαιτήσεις να κοιτάξει αλλου για X,Ψ λόγους.

 

Τωρα σαν stereo ήχο για μουσική ειναι σε υψηλότερα επιπεδα απο οτι σαν ήχο κλήσης.

 

Προσωπικά με καμία συσκευή δεν είχα παράπονο σε αυτο το τομεα και πιστεύω οι πλοιοψηφια θα τους καλύψει ικανοποιητικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χθες το πήρα. Ο ηχος απο το πάνω ακουστικό ηταν απελπιστικά χαμηλος και ακόμα χειρότερα το κατω ηχειο έπαιζε πολύ πιο χαμηλά απο το πάνω... ακουγόταν σχεδόν μονοφωνικό! Σήμερα εκανα ποδήλατο και το είχα αφήσει πισω στην τσέπη να παίζει λιγο μουσική εκει στην ανηφοριά και ως δια μαγείας τα ηχεία στρωσανε! παίζουν δυνατά και καθαρά και τα δύο στην ιδια ακριβώς ενταση!

Πιστεύω ήταν ακόμα καινούργια τα ηχειάκια και δεν ειχαν μαλακώσει οι κόλες απο τις μεμβράνες - αδιαβροχοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Επισης για καλύτερο ηχo στα ηχεια καλύτερα ειναι να εχετε ενεργοποιημένο το ClearAudio+.

Οταν ομως βάζετε ακουστικά ειναι καλύτερες οι manual ρυθμίσεις απο το Equalizer.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το Sony z σε δωμάτιο χωρίς φως-μαυρίλα σκέτη-βγάζει φωτογραφία μαύρη. Το z5 βγάζει καλύτερη ή τα ίδια με το z;

Ρωτάω γιατί το δικό μου 920 σε αυτές τις συνθήκες φωτισμού βγάζει πολύ καλή & φωτεινή φωτογραφία. Ρωτάω για να δω αν θα το βάλω στις επιλογές μου. Το z5 ή το compact.

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Το Sony z σε δωμάτιο χωρίς φως-μαυρίλα σκέτη-βγάζει φωτογραφία μαύρη. Το z5 βγάζει καλύτερη ή τα ίδια με το z;

Ρωτάω γιατί το δικό μου 920 σε αυτές τις συνθήκες φωτισμού βγάζει πολύ καλή & φωτεινή φωτογραφία. Ρωτάω για να δω αν θα το βάλω στις επιλογές μου. Το z5 ή το compact.

Ευχαριστώ!

Κανένα κινητό και καμιά φωτογραφική μηχανή δε γίνεται σε απόλυτη μαυρίλα να βγάλει φωτογραφία. Γιαυτό λέγεται ΦΩΤΟγραφία, γιατί χρειάζεται έστω και κάποιο ελάχιστο φως. Άρα για μα βγάζουν κάποια όπως πχ λες το 920, υπάρχει κάποιο φως. Με ρυθμίσεις θα πετύχεις και στο z ίσως μια φωτογραφία. Σίγουρα πιστεύω το z5 είναι καλύτερο από το z. Στο αυτόματο τραβάς;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κινητό και καμιά φωτογραφική μηχανή δε γίνεται σε απόλυτη μαυρίλα να βγάλει φωτογραφία. Γιαυτό λέγεται ΦΩΤΟγραφία, γιατί χρειάζεται έστω και κάποιο ελάχιστο φως. Άρα για μα βγάζουν κάποια όπως πχ λες το 920, υπάρχει κάποιο φως. Με ρυθμίσεις θα πετύχεις και στο z ίσως μια φωτογραφία. Σίγουρα πιστεύω το z5 είναι καλύτερο από το z. Στο αυτόματο τραβάς;

 

Και όμως χωρίς φως,στο αυτόματο,σε δωμάτιο χωρίς φως βγάζω φωτογραφία,τουλάχιστον στην οθόνη του 920 πολύ καλή. Έχει πολύ δυνατό διπλό led φλας.

Ψάχνω τον αντικαταστάτη του & κοιτάω σε android μεριά γιατί το 950 είναι ακριβό.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Και όμως χωρίς φως,στο αυτόματο,σε δωμάτιο χωρίς φως βγάζω φωτογραφία,τουλάχιστον στην οθόνη του 920 πολύ καλή. Έχει πολύ δυνατό διπλό led φλας.

Ψάχνω τον αντικαταστάτη του & κοιτάω σε android μεριά γιατί το 950 είναι ακριβό.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Μα εάν είναι ακριβο το 950,γιατι ψάχνεσαι για Ζ5?

Δεν καταλαβα καλα κατι?:):)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Και όμως χωρίς φως,στο αυτόματο,σε δωμάτιο χωρίς φως βγάζω φωτογραφία,τουλάχιστον στην οθόνη του 920 πολύ καλή. Έχει πολύ δυνατό διπλό led φλας.

Ψάχνω τον αντικαταστάτη του & κοιτάω σε android μεριά γιατί το 950 είναι ακριβό.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Α χωρίς φως αλλά με φλας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...