Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνεις δεν πήγε στη εκδήλωση του Γερμανού (χθες δεν ηταν) να το δει ζωντανά. Δυστυχώς εμείς πέφτουμε μακριά και μάλλον θα αργήσουν να το φερουν εδώ πανω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικά συμπεράσματα για την κάμερα:

 

http://www.androidcentral.com/sony-xperia-z5-first-camera-samples?utm_medium=superfeature&utm_campaign=navigation&utm_source=ac

 

n any case, the images speak for themselves and we're reasonably impressed so far. Check them out for yourselves in the gallery below. For consistency we used Superior Auto mode on the full 23MP resolution at 4:3 aspect ratio. No touch to focus was done, just the method involving the camera button detailed above. We have had to resize the images to upload to the site but no other editing was done.

 

το μόνο που έχουν να πουν αρνητικό είναι κάποια θέματα στο focusing.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το δοκιμάσω, δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.Πολύ δύσκολα απ΄οτι υπολογίζω θα αποχωριστώ το Note 4.Πάντως δείχνει πολύ καλό, ειδικά το χρυσό.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία οθόνη, γρήγορη κάμερα (και σε φοκους), λίγο κάπως "ξένο" στο χέρι σε σχέση με το Ζ3, μάλλον γιατί οι ακμές του είναι λίγο έντονες αλλά με καλύτερο grip

 

Edit : το λευκό χρώμα απλά ψιλομετριο.

Edited by Lippi
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Ωραία οθόνη, γρήγορη κάμερα (και σε φοκους), λίγο κάπως "ξένο" στο χέρι σε σχέση με το Ζ3, μάλλον γιατί οι ακμές του είναι λίγο έντονες αλλά με καλύτερο grip

 

Edit : το λευκό χρώμα απλά ψιλομετριο.

 

Για εμένα, μαύρο ή πράσινο. Αυτά είναι τα καλύτερα χρώματα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα, μαύρο ή πράσινο. Αυτά είναι τα καλύτερα χρώματα.

Το πράσινο ειναι εξαιρετικα όμορφο και δεν ειναι ακριβώς πράσινο αλλα ενα μίγμα πρασίνο/petrol που το κανει να ξεχωρίζει.

Η αυτο θα έπαιρνα η το chrome που και αυτο ξεχωρίζει απο το χαμό.:)

 

Το μαύρο τι το θες :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το πράσινο ειναι εξαιρετικα όμορφο και δεν ειναι ακριβώς πράσινο αλλα ενα μίγμα πρασίνο/petrol που το κανει να ξεχωρίζει.

Η αυτο θα έπαιρνα η το chrome που και αυτο ξεχωρίζει απο το χαμό.:)

 

Το μαύρο τι το θες :p

Το μαυρο ειναι γραφιτης και μου θυμιζει πολυ το iphone 5 μαυρο που ηταν τελειο!

Οπως και να εχει, απο design σκιζει το Ζ5 και παρα την αξιοσημειωτη βελτιωση της σαμσουγκ σε αυτον τον τομεα, το σονυ εξακολουθει να μου αρεσει περισσοτερο.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία, ξέρουμε από τώρα τα αποτελέσματα. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα, μαύρο ή πράσινο. Αυτά είναι τα καλύτερα χρώματα.

 

Μαύρο σίγουρα και πράσινο για όσους θέλουν κάτι διαφορετικό από τα τετριμμένα (αυτό το χρυσό για εμένα ΠΟΤΕ - προσωπική άποψη).

Το λευκό είναι πως να το πω.. Βήτα. Δείχνει φτηνό. Και μπροστά και πίσω που του έχουν μια ματ απόχρωση αλουμινίου που εντάξει δεν έχει καμιά γυφτογυαλάδα αλλά σε συνδυασμό με το αλουμίνιο γύρω γύρω χάνει πολύ εμφανισιακά. Είναι σαν αλουμινένιο κουτάκι αναψυκτικού πριν βαφτεί με τα λογότυπα.

 

Αντίθετα το γραφιτομαύρο είναι super. Σαν stealth. Understated όσο πρέπει χωρίς περιττές γυαλάδες και αντανακλάσεις.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σημασία, ξέρουμε από τώρα τα αποτελέσματα. ;)

 

Κι όμως μια χαρά τα κατάφερε.

Στο review τους αυτοί κατάφεραν να βγάλουν το Ζ5 τελευταίο σε video stabilization. Θέλει προσπάθεια :lol:

Το πιο δυνατό σημείο της κάμερας του Ζ5.

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το απογευμα κατοχος κι εγω του Ζ5. Δυστυχως δεν μπορεσα να το βρω σε πρασινακι για να μπω στο ματι του alextrela, ημουν στο τσακ να παρω το λευκο (που παραδοξως ειναι ωραιο) και τελικα πηγα safe και πηρα το μαυρο.

Πρωτη εντυπωση, το κινητο ειναι σαφως ομορφοτερο του Ζ3, καθως οι επιπεδες πλαϊνες εδρες ειναι πιο ωραιες απο τις καμπυλωτες του Ζ3. Επισης, πολυ καλη ιδεα της Sony να κανει την πισω πλευρα ματ, μπραβο της.

Οσον αφορα στην ταχυτητα, δεν εχει το επικο και ταχυτατο πρωτο ανοιγμα των apps του S6, ουτε και το αριστο multitasking του G4. Ειναι καπου αναμεσα και αυτο δε θα προβληματισει καθως ειναι μια γρηγορη συσκευη.

Αρκετο bloatware απο Sony παντως, το οποιο δεν απενεργοποιειται σε καποιες περιπτωσεις.

Μπαταρια θα δω σε 2-3 μερες!

Fingerprint scanner αψογο.

Η καμερα ειναι σαφως καλυτερη απο του Ζ3, αλλα δε νομιζω οτι πλησιαζει καν G4 και S6. Θα κανω εκτενεστερες δοκιμες τις επομενες μερες..

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το απογευμα κατοχος κι εγω του Ζ5. Δυστυχως δεν μπορεσα να το βρω σε πρασινακι για να μπω στο ματι του alextrela, ημουν στο τσακ να παρω το λευκο (που παραδοξως ειναι ωραιο) και τελικα πηγα safe και πηρα το μαυρο.

Πρωτη εντυπωση, το κινητο ειναι σαφως ομορφοτερο του Ζ3, καθως οι επιπεδες πλαϊνες εδρες ειναι πιο ωραιες απο τις καμπυλωτες του Ζ3. Επισης, πολυ καλη ιδεα της Sony να κανει την πισω πλευρα ματ, μπραβο της.

Οσον αφορα στην ταχυτητα, δεν εχει το επικο και ταχυτατο πρωτο ανοιγμα των apps του S6, ουτε και το αριστο multitasking του G4. Ειναι καπου αναμεσα και αυτο δε θα προβληματισει καθως ειναι μια γρηγορη συσκευη.

Αρκετο bloatware απο Sony παντως, το οποιο δεν απενεργοποιειται σε καποιες περιπτωσεις.

Μπαταρια θα δω σε 2-3 μερες!

Fingerprint scanner αψογο.

Η καμερα ειναι σαφως καλυτερη απο του Ζ3, αλλα δε νομιζω οτι πλησιαζει καν G4 και S6. Θα κανω εκτενεστερες δοκιμες τις επομενες μερες..

Μπραβο ρε Megatron που το πηρες! Καλοδουλευτο!

 

Εχω την εντυπωση, απο βιντεακια που εχω δει, οτι το sw ειναι ανετοιμο ακομα. Αυτο σημαινει οτι θα βελτιωθει και η καμερα και η αποδοση.

 

Θερμοκρασιες - μπαταρια - καμερα ειναι τα σημεια που περιμενουμε διευκρινισεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

κανε τις δοκιμες σου με την ησυχια σου και βγαλε ασφαλη συμπερασματα..αν δεν περασει εβδομαδα δε μπορεις να καταλαβεις για την μπαταρια, που στο μηνα θα δειξει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απο χτες το απογευμα κατοχος κι εγω του Ζ5. Δυστυχως δεν μπορεσα να το βρω σε πρασινακι για να μπω στο ματι του alextrela, ημουν στο τσακ να παρω το λευκο (που παραδοξως ειναι ωραιο) και τελικα πηγα safe και πηρα το μαυρο.

Πρωτη εντυπωση, το κινητο ειναι σαφως ομορφοτερο του Ζ3, καθως οι επιπεδες πλαϊνες εδρες ειναι πιο ωραιες απο τις καμπυλωτες του Ζ3. Επισης, πολυ καλη ιδεα της Sony να κανει την πισω πλευρα ματ, μπραβο της.

Οσον αφορα στην ταχυτητα, δεν εχει το επικο και ταχυτατο πρωτο ανοιγμα των apps του S6, ουτε και το αριστο multitasking του G4. Ειναι καπου αναμεσα και αυτο δε θα προβληματισει καθως ειναι μια γρηγορη συσκευη.

Αρκετο bloatware απο Sony παντως, το οποιο δεν απενεργοποιειται σε καποιες περιπτωσεις.

Μπαταρια θα δω σε 2-3 μερες!

Fingerprint scanner αψογο.

Η καμερα ειναι σαφως καλυτερη απο του Ζ3, αλλα δε νομιζω οτι πλησιαζει καν G4 και S6. Θα κανω εκτενεστερες δοκιμες τις επομενες μερες..

Ωραίος.

Καλό μιλητό :)

 

Πανω κατω ενώ ξέρω τι να περιμενω,αλλα εως τωρα δεν εχω δει αναφορά για την οθονη αυτή καθ αυτή αν εχει γίνει προς πιο θερμό επίπεδο απο το πολυ ψυχρό του z3 και πιο πίστη αναπαραγωγή των χρωμάτων.

 

Αναμένω και το review του notebookcheck που τα βάζει κατω απο πολυ αναλυτικό και διεξοδικό έλεγχο τα των οθονών για έλεγχο πιστότητας χρωμάτων και ποσο καλύπτει σε RGB profile.

 

Πως το βλεπεις σε σχέση με το z3 σε αυτο το τομεα,έχουμε βελτιώσει η στα ίδια επιπεδα.

Επίσης τα volume button πως σου κάθονται στο χέρι διοτι σε αρκετα review που διάβασα τους έκανε κακη εντύπωση η θέση που τοποθετήθηκαν.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αλεξ ,απο το dummy που ειδα, οντως τα volume buttons δεν βολευουν πολυ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αλεξ ,απο το dummy που ειδα, οντως τα volume buttons δεν βολευουν πολυ..

Βασικά βολεύουν αν είσαι αριστερόχειρας,όχι όμως το αντίθετο.

Μου αρεσει εξαιρετικα του edge που το power button ειναι δεξιά και αριστερά τα volume.

Τα θεωρω πιο πρακτικό και βολικά απο το να ειναι στην ίδια πλευρά και volume και power button.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά βολεύουν αν είσαι αριστερόχειρας,όχι όμως το αντίθετο.

Μου αρεσει εξαιρετικα του edge που το power button ειναι δεξιά και αριστερά τα volume.

Τα θεωρω πιο πρακτικό και βολικά απο το να ειναι στην ίδια πλευρά και volume και power button.

 

Σωστός. Πάντως δεν είναι και πολύ μαζεμένο το edge, είχα την αίσθηση ότι θα με βολέψει αλλά έχω καλόμαθει με το compact και μου κακοφανηκε το μέγεθος.

Θα ήθελα να το συγκρίνω και με Ζ5 για να δω τη διαφορά τους .

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη στα θετικά των Sony η υποδοχή των ακουστικών πανω και όχι κάκιστα κατω που έχουν πολλοι(Samsung,htc,Apple,lg)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σωστός. Πάντως δεν είναι και πολύ μαζεμένο το edge, είχα την αίσθηση ότι θα με βολέψει αλλά έχω καλόμαθει με το compact και μου κακοφανηκε το μέγεθος.

Θα ήθελα να το συγκρίνω και με Ζ5 για να δω τη διαφορά τους .

Έχουν διαφορά ξεκάθαρα.

Πιο βολικό στο κράτημα το edge,αλλα μειονέκτημα οτι γλιστράει περισσότερο.

Και επίσης οταν το εχεις ακουμπισμένο σε επίπεδη επιφάνεια μπορεί εύκολα να σου φύγει απο το χέρι καθώς το σηκώνεις.

Μου εχει τύχει 3-4 φορες στα 3-5 εκατοστά πανω απο το τραπέζι να μου γλιστρήσει για αυτο ειμαι πιο προσεχτικός.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη στα θετικά των Sony η υποδοχή των ακουστικών πανω και όχι κάκιστα κατω που έχουν πολλοι(Samsung,htc,Apple,lg)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχουν διαφορά ξεκάθαρα.

Πιο βολικό στο κράτημα το edge,αλλα μειονέκτημα οτι γλιστράει περισσότερο.

Και επίσης οταν το εχεις ακουμπισμένο σε επίπεδη επιφάνεια μπορεί εύκολα να σου φύγει απο το χέρι καθώς το σηκώνεις.

Μου εχει τύχει 3-4 φορες για αυτο ειμαι πιο προσεχτικός.

 

Θα τα διαπιστωσω σύντομα μιας και δεν μπορώ να αντισταθώ και θα το χτυπήσω, ώστε αν δε με βολέψει να γυρίσω σε σονυ μόλις πέσουν οι τιμές τους..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν ειναι καθαυτό μαύρο μαύρο αλλα gratify ενα πράγμα που σε σχέση με pure μαύρο κάθεται καλυτερα στο μάτι :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...