Jump to content

Sony Xperia Z5


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

The verge review:

 

http://www.theverge.com/2015/10/16/9549247/sony-xperia-z5-review-compact-android

 

 

Δεν το λες και θετικό review....

 

το διαβαζα χθες, και απλα δεν λεει κανενα επιχειρημα! προσωπικα η αισθηση που μου εδωσε ηταν οτι ηθελαν απλα να κραξουν τη σονυ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το διαβαζα χθες, και απλα δεν λεει κανενα επιχειρημα! προσωπικα η αισθηση που μου εδωσε ηταν οτι ηθελαν απλα να κραξουν τη σονυ..

Μα είναι δεδομένη η "αντικειμενικότητα" του site.....

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

το διαβαζα χθες, και απλα δεν λεει κανενα επιχειρημα! προσωπικα η αισθηση που μου εδωσε ηταν οτι ηθελαν απλα να κραξουν τη σονυ..

Προσωπικά αν και μου αρεσει η αυστηρότητα που τους διακατέχει παρ όλα αυτα το παρακάνανε υπερβολικά διοτι ενώ έχουν εναν πόντο για το ξαναζεσταμένο φαγητό ντιζάιν,αλλα το υπερτονίζουν τόσο πολυ που απλά στο τέλος φαινεται οτι κράζουν για να κράξουν.

 

Περσι στο z3 έδωσαν πολυ πιο υψηλή βαθμολογία ενώ η κάμερα του ειναι 1-2 σκαλιά κατω απο το z5 και φετος που βελτίωσαν σημαντικά ενα σημαντικό key feature που ήταν απο τις αδυναμίες του διαχρονικά εδω και μια 3ετια,στο σύνολο το έθαψαν για το ντιζάιν και μονο.

http://www.theverge.com/2014/10/3/6887063/sony-xperia-z3-and-z3-compact-review

 

Ενώ τα iPhone με τα αστρονομικά bezel,το κακάσχημο μπροστά σχέδιο,την 16αρα έκδοση χωρις επέκταση η εστω 32αρι ελάχιστη και την διαχρονική τραγική αυτονομια στο μοντελο με τις 4.7 ίντσες αλλα στην σούμα αυτα ειναι πταίσματα σε σχέση με το ατόπημα της Sony με το ντιζάιν.

 

Η αμερικανική αγορά καλώς η κακώς ειναι μην αναστρέψιμη για την Sony που ειναι το μαύρο πρόβατο της αγοράς αυτής.

Μονο οι Κορεάτες μπορούν και επιβιώνουν εκεί.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι δεδομένη η "αντικειμενικότητα" του site.....

 

δεν το ειχα υποψιν απλα επειδη εχω ψηθει για Ζ5c Λογω καμερας, googlarw τα reviews συχνα και μου εκανε εντυπωση που εκραζε χωρις να μας λεει σε τι διαφωνει, γιατι στα επι μερους χωρις να το θελει μας λεει οτι ειναι μια χαρα.

Οπως και να εχει το Ζ5 ειναι ενα πολυ καλο τηλεφωνο απο εχει καλυτερη μπαταρια απο τους αλλους και κανει περισσοτερα, συν αδιαβροχο..αρα τελειωνει εκει το θεμα, απλα το compact ειναι λιγο ασχημουλι και μας ξενερωσε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia Z5 - Review

 

http://www.itwire.com/reviews/mobile-devices/69916-sony-xperia-the-z5-review

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα ξεχνάμαι αυτα με την z5 σειρά.

Παλι πανω απο τον μέσο όρο του ανταγωνισμού θα ειναι αλλα όχι οι τρομεροί χρόνοι του z2/3.

Με το z6 και βλέπουμε εφόσον δεν μειώσει περαιτερω χωρητικότητα και εφόσον ο 820 αποδειχθεί εξαιρετικα battery efficient μαζί με το android 6.

 

γιατι ομως?σιγουρα θα ειναι πανω απο τους αλλους,αλλα πριν ηταν εξωπραγματικοι..χωρις να χανει πουθενα.για μενα τα πιο ολοκληρωμενα ανδροιδ.

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

γιατι ομως?σιγουρα θα ειναι πανω απο τους αλλους,αλλα πριν ηταν εξωπραγματικοι..χωρις να χανει πουθενα.για μενα τα πιο ολοκληρωμενα ανδροιδ.

 

Διοτι ο συνδυασμός 810+2900+Lollipop ειναι εχθρός της αυτονομίας.

Απο τα 3200 του z2 δεν γίνεται καθε χρόνο να πέφτει η χωρητικότητα αλλα να διατηρείται η αυτονομια στα ίδια.

Στο z3 πέτυχε διοτι έπεσε πολυ ελαφρώς στα 3100 αλλα εξίσου ο 801 ήταν πολυ πιο αποδοτικός και φιλικός με την μπαταρια.

Και η 4.4.4 συνέβαλε εξίσου σε αυτο.

 

Για αυτο και λέω οτι με τον 820 και το android 6 ελπίδα να δούμε αποδοση ίση με z2/3 εφόσον δεν μειώσει περαιτερω χωρητικότητα μπαταρίας και εφόσον ο 820 αποδειχθεί πολυ πιο αποδοτικός,με λιγότερες θερμοκρασίες απο τον 810.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα η lollipop δεν ηταν η καλυτερη ρομ..τα πρωτα δειγματα της Μ ειναι πολυ θετικα ελπιζω να μη διαψευστουμε..
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

σιγουρα η lollipop δεν ηταν η καλυτερη ρομ..τα πρωτα δειγματα της Μ ειναι πολυ θετικα ελπιζω να μη διαψευστουμε..

 

Το z5 ειναι οτι πιο ολοκληρωμένο που εχει βγάλει η Sony ever,αλλα ο 810 και συνέπεια αυτού η μειωμένη αυτονομια σε σχέση με z2/3 συν μια αλλη λεπτομέρεια η θέση των volume αυξομείωσης του ήχου ειναι άστοχη επιλογή.

 

Πίστευω στο z6 θα το τελειοποιήσει αν δεν κανει καμία πατάτα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναρωτιέμαι αν αυτοί που κάνουν τα review σε διάφορα site τα παίρνουν χοντρά απο ανταγωνιστές για να δείχνουν τη κάμερα κακή.

 

Είδα φωτογραφίες απο κάτοχο του Z5 και είναι πολύ καλύτερες από κάποιους "επαγγελματίες" μέντορες της πληροφόρησης σε διάφορα Phonearena, Verge, Androidauthority κτλ.

 

Xperia Z5 - Launch Software Camera Tests

 

Όπως και να το κάνουμε στον ιδιωτικό τομέα οι μίζες είναι νόμιμες, ακόμα και αν παραπληροφορούν τον καταναλωτή...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από το mediamarkt όπου είδα το Ζ5 και Z5c (ακριβώς δίπλα iPhone 6s, ζήτημα να το κράτησα 15 δευτερόλεπτα στο χέρι)

Το είχαν σε άσπρο και σε μαύρο ήταν το μικρό. Κράτημα στο χέρι με δυσκολεψε λόγο του τετραγωνου σχέδιο του (το ήξερα μιας και ειχα Ζ,Ζ2)αλλά συνηθίζεται. Συγκριτικά με το edge plus που έχω καλύτερο πιασημο έχει άσχετα ότι γλιστράει. Lag δεν είχε (ξέρουμε πως τα sony λειτουργούν 99% lag free,ήταν και άδειο από εφαρμογές). Στο πίσω μέρος βέβαια ήταν αρκετά ζεστό(λογικό μιας και είναι εκθεσιακό)στην χρήση δεν ξέρω τι γίνεται. Το ηχείο καθαρό αλλά δεν μου φάνηκε και πολύ δυνατό. Η οθόνη ωραία φωτεινή. Τώρα στην κάμερα που άνοιξα ταυτόχρονα και του Ζ3+ που ήταν πάνω από το Ζ5 δεν είδα πολλές διάφορες. Ίσως ένα κλικ καλύτερη, οχι σπουδαία πράγματα. Οι ιδικοι ίσως κρίνουν καλύτερα από εμένα.Τιμή 649€. Μπαταρία δεν βγάζεις άκρη έτσι και αλλιώς. Τώρα από Ζ3 να πάει κανείς στο Ζ5 κατά την γνώμη μου δεν υπάρχει λόγος. Ας βγει το Ζ6 και ίσως τότε να αξίζει μια μετάβαση.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από το mediamarkt όπου είδα το Ζ5 και Z5c (ακριβώς δίπλα iPhone 6s, ζήτημα να το κράτησα 15 δευτερόλεπτα στο χέρι)

Το είχαν σε άσπρο και σε μαύρο ήταν το μικρό. Κράτημα στο χέρι με δυσκολεψε λόγο του τετραγωνου σχέδιο του (το ήξερα μιας και ειχα Ζ,Ζ2)αλλά συνηθίζεται. Συγκριτικά με το edge plus που έχω καλύτερο πιασημο έχει άσχετα ότι γλιστράει. Lag δεν είχε (ξέρουμε πως τα sony λειτουργούν 99% lag free,ήταν και άδειο από εφαρμογές). Στο πίσω μέρος βέβαια ήταν αρκετά ζεστό(λογικό μιας και είναι εκθεσιακό)στην χρήση δεν ξέρω τι γίνεται. Το ηχείο καθαρό αλλά δεν μου φάνηκε και πολύ δυνατό. Η οθόνη ωραία φωτεινή. Τώρα στην κάμερα που άνοιξα ταυτόχρονα και του Ζ3+ που ήταν πάνω από το Ζ5 δεν είδα πολλές διάφορες. Ίσως ένα κλικ καλύτερη, οχι σπουδαία πράγματα. Οι ιδικοι ίσως κρίνουν καλύτερα από εμένα.Τιμή 649€. Μπαταρία δεν βγάζεις άκρη έτσι και αλλιώς. Τώρα από Ζ3 να πάει κανείς στο Ζ5 κατά την γνώμη μου δεν υπάρχει λόγος. Ας βγει το Ζ6 και ίσως τότε να αξίζει μια μετάβαση.

απο ποιοτητα κατασκευης και υλικων πως τα ειδες? ειναι ασχημο το πλαινο του μικρου?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα κατασκευής φοβερή. Αφήνει premium αίσθηση το μεγάλο. Μου άρεσε η πίσω μεριά ειδικά που βγάζει αίσθηση σαν ματ κάπως.

Για το πλαϊνο του μικρού εμένα μου φάνηκε άσχημο. Του Ζ3C περισσότερο μου αρέσει

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα κατασκευής φοβερή. Αφήνει premium αίσθηση το μεγάλο. Μου άρεσε η πίσω μεριά ειδικά που βγάζει αίσθηση σαν ματ κάπως.

Για το πλαϊνο του μικρού εμένα μου φάνηκε άσχημο. Του Ζ3C περισσότερο μου αρέσει

 

σε σχεση με το edge θα πηγαινες σε Ζ5 ? σκεφτομαι να χτυπησω το edge τωρα που εχει πεσει αλλα μονο σε χρυσαφι και λευκο μου αρεσει. και κολλαω στο οτι εχω μαθει να εχω 2 ημερες αυτονομια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το edge θα πηγαινες σε Ζ5 ? σκεφτομαι να χτυπησω το edge τωρα που εχει πεσει αλλα μονο σε χρυσαφι και λευκο μου αρεσει. και κολλαω στο οτι εχω μαθει να εχω 2 ημερες αυτονομια..

 

Το s6 edge plus έχω εγώ σε Gold. Απλά ΥΠΈΡΟΧΟ (φυσικά και δεν θα πήγαινα στο Ζ5).Ακόμα και το απλό edge να είχα πάλι δεν θα πήγαινα στο Ζ5. Θεωρώ την σειρά s6 άριστη. Έχει μπει σε καλό δρόμο η samsung. Ένα κλικ είναι όμως κάτω στην μπαταρία.

Από θέμα μπαταρία βγάζω μιάμιση μέρα με αρκετή χρήση 60%wifi. Αν το λιώσω με 50-50 βγάζει ως το βράδυ χαλαρά με ένα υπόλοιπο 30-35% μπαταρία. Βέβαια εδώ Γερμανια παντού έχω φουλ σήμα και καλό. Απλά πάντα το βάζω σε 2g όταν δεν θέλω wifi

Link to comment
Share on other sites

Το s6 edge plus έχω εγώ σε Gold. Απλά ΥΠΈΡΟΧΟ (φυσικά και δεν θα πήγαινα στο Ζ5).Ακόμα και το απλό edge να είχα πάλι δεν θα πήγαινα στο Ζ5. Θεωρώ την σειρά s6 άριστη. Έχει μπει σε καλό δρόμο η samsung. Ένα κλικ είναι όμως κάτω στην μπαταρία.

Από θέμα μπαταρία βγάζω μιάμιση μέρα με αρκετή χρήση 60%wifi. Αν το λιώσω με 50-50 βγάζει ως το βράδυ χαλαρά με ένα υπόλοιπο 30-35% μπαταρία. Βέβαια εδώ Γερμανια παντού έχω φουλ σήμα και καλό. Απλά πάντα το βάζω σε 2g όταν δεν θέλω wifi

 

αχα, καταλαβα.

Κοιτα, εμενα το μενου της samsung απο το ταμπλετ που εχω, με εχει κανει να μη μου αρεσουν.. πχ συντομευσεις ρυθμισεων και επαφες δεν μπορεις να βγαλεις εξω (το 2ο ισως με widget). Επισης εξοικονομηση σαν το σταμινα δεν εχει, μονο την μπουρδα που δε σε αφηνει να παρεμβεις, και σου κοβει καποια πραγματα που δε θες.

Κατα τα αλλα, εγω το εχω μονιμα με ανοιχτα τα παντα και βγαζω 2 ημερες ακομα και με χρηση 3G Μονο. Πχ στην κοπελα μου στο σπιτι εχει 1-2 γραμμες σημα και δεν εχει wifi. σε πληροφορω οτι απο Σαββατο πρωι που παω φορτιζω κυριακη βραδυ με υπολοιπο απο 10-35%, δηλαδη τις 2 ημερες τις βγαζει ανετα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα αυτονομία η Sony παίζει μπάλα μόνη της . θυμάμαι είχα Ζ2 και έβγαζα 7 ώρα οθόνη με κιτ κατ για πλάκα. Μετά πήγα Note 4 και είπα εδώ ξεχνάμε αυτονομία Sony .έλα όμως που μερικές φορές έβγαζε και εκείνο 7 ώρα. (Ρεκόρ είχα 7:44 sot).Με την lollipop μειώθηκε η αυτονομία σχεδόν σε ολους.Αλλα μέχρι στιγμής από την μπαταρία του s6 edge plus είμαι πολύ ικανοποιημενος. Το σύνολο που μου δίνει η συσκευή με έκανε να ξεχάσω την καλύτερη μπαταρία που έχει η Sony.
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα αυτονομία η Sony παίζει μπάλα μόνη της . θυμάμαι είχα Ζ2 και έβγαζα 7 ώρα οθόνη με κιτ κατ για πλάκα. Μετά πήγα Note 4 και είπα εδώ ξεχνάμε αυτονομία Sony .έλα όμως που μερικές φορές έβγαζε και εκείνο 7 ώρα. (Ρεκόρ είχα 7:44 sot).Με την lollipop μειώθηκε η αυτονομία σχεδόν σε ολους.Αλλα μέχρι στιγμής από την μπαταρία του s6 edge plus είμαι πολύ ικανοποιημενος. Το σύνολο που μου δίνει η συσκευή με έκανε να ξεχάσω την καλύτερη μπαταρία που έχει η Sony.

 

καταλαβα.. με βλεπω να δοκιμαζω κανα edge αυτο το μηνα και απο αρχες 2016 που θα εχουν πεσει τα Ζ5 ισως ξανα γυρισω.. εχω ξενερωσει λιγο με τη σονυ αλλα το Ζ5 θα το επαιρνα αν εδινε αυτονομια 2 ημερων που θα με εκανε να ξεχασω τα υπολοιπα μειον (μεγεθος-σχημα) ή το compact που δε μαρεσει τοσο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως τα Ζ5 και Ζ5C θα φτάσουν τα Ζ3 και Ζ3C στην μπαταρία. Και εγώ μετά τα Χριστούγεννα για δεύτερη συσκευή θα πάρω sony. Τώρα η Το Ζ5 η το premium. Με προυποθεση ότι θα αξίζουν και δεν θα έχουν θέματα
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω πως τα Ζ5 και Ζ5C θα φτάσουν τα Ζ3 και Ζ3C στην μπαταρία. Και εγώ μετά τα Χριστούγεννα για δεύτερη συσκευή θα πάρω sony. Τώρα η Το Ζ5 η το premium. Με προυποθεση ότι θα αξίζουν και δεν θα έχουν θέματα

 

το Ζ5c αν δεν εχει αδικαιολογητη καταναλωση θα φτασει, καθως η lollipop πιστευω οτι ευθυνεται για τη μετρια αποδοση..αν λοιπον σε ολα τα review μιλανε για 2 ημερες αυτονομια, με ανδροιδ Μ που θα παει, θα εχει καλες επιδοσεις!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι,γιατί είναι κρίμα να χάσει και αυτό το προνόμιο η Sony. Σιγά σιγά θα έχουμε και εικόνα από όσους το πάρουν για να μάθουμε περισσότερα

By the way για μένα η Sony πρέπει να κάνει ολική ανατροπή στην επόμενη συσκευή της μπας και δει άσπρη μέρα.Βέβαια αυτό είναι άλλη συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia Z5 review: better late than never

https://www.androidpit.com/sony-xperia-z5-review

 

Rating

 

Good

 

Waterproof

Excellent camera

microSD card slot

Very good fingerprint sensor

Solid battery life

 

Bad

 

No wireless charging

Sharp case edges

Expensive

 

Final verdict

The Xperia Z5 is a great smartphone with great features. It has an excellent display, above average battery life, fantastic camera and competitive performance. It looks great, even if it is slippery and it has a tendency to catch your hair in its corners.

 

The main problem is this phone should have come out months ago. With the failed Xperia Z3+ / Z4v not being released in the US as planned, Sony's US visibility has taken a hit. Will customers still consider the Xperia Z5? They should. But they might not. Unfortunately Sony's answer to the Galaxy S6 has come too late, especially now that you can buy that phone for a lower price.

 

The Xperia Z5 is a solid all-round device, but it is expensive, and other than water-resistance and its microSD card slot, there's precious little that makes it worth US$100 more than the Galaxy S6, which offers better performance and an at-least-equivalent camera.

 

And that's if you can even get one – we still don't even know if or when the Xperia Z5 will get a US release date. If it does hit the market the Xperia Z5 will definitely be worth a look, but make sure you check out your other options as well.

 

 

Στο θέμα αυτονομία η Sony παίζει μπάλα μόνη της . θυμάμαι είχα Ζ2 και έβγαζα 7 ώρα οθόνη με κιτ κατ για πλάκα. Μετά πήγα Note 4 και είπα εδώ ξεχνάμε αυτονομία Sony .έλα όμως που μερικές φορές έβγαζε και εκείνο 7 ώρα. (Ρεκόρ είχα 7:44 sot).Με την lollipop μειώθηκε η αυτονομία σχεδόν σε ολους.Αλλα μέχρι στιγμής από την μπαταρία του s6 edge plus είμαι πολύ ικανοποιημενος. Το σύνολο που μου δίνει η συσκευή με έκανε να ξεχάσω την καλύτερη μπαταρία που έχει η Sony.

Και εγω το ίδιο συμπέρασμα βγάζω εως τωρα.

Μέρα με την νύχτα το τελευταίο μου Samsung s3 με το edge το απλό που εχω.

Αστρονομική διαφορά,όχι απλά διαφορά.

 

Όπως είχα πει το θεωρω τον φυσικό διάδοχο του z3 ιδιαίτερα οταν θες να κανεις αλλαγή παραστάσεων.:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες είναι φίλε. Έβγαλε φοβερές συσκευές η Samsung με την σειρά s6. Δυστυχώς κριτήριο αγοράς δεν είναι μόνο η καλή μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Ολοι στα review τους βάζουν σαν αρνητικό την ασύρματη φόρτιση. Γελάει ο κόσμος μου φαίνεται. Δεν έχουν τι αρνητικό να του προσάψουν και γράφουν αυτό. Αφού δεν βάζουν και την μη αποσπώμενη μπαταρία, πάλι καλά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ολοι στα review τους βάζουν σαν αρνητικό την ασύρματη φόρτιση. Γελάει ο κόσμος μου φαίνεται. Δεν έχουν τι αρνητικό να του προσάψουν και γράφουν αυτό. Αφού δεν βάζουν και την μη αποσπώμενη μπαταρία, πάλι καλά.

Ναι. Και την τιμη του! Που ειναι πιο φτηνο σε αρχικη τιμη απο τα αλλα...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...