Jump to content

Sony Xperia Z5 Premium


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την απενεργοποιησα την βελτιστοποιηση γιατί λέει μικραινει ο χρόνος χρήσης, η αυτονομία δηλαδή.

Δεν είχα κάποιο πρόβλημα εγώ, η αναβάθμιση το αναφέρει οτι βελτιωθηκαν, μάλλον ως προς την ένταση αν και δεν είδα διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 329
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την απενεργοποιησα την βελτιστοποιηση γιατί λέει μικραινει ο χρόνος χρήσης, η αυτονομία δηλαδή.

Δεν είχα κάποιο πρόβλημα εγώ, η αναβάθμιση το αναφέρει οτι βελτιωθηκαν, μάλλον ως προς την ένταση αν και δεν είδα διαφορά.

 

Άμα διακόπτει τη φόρτιση στο 90% (γιατί αυτό νομίζω κάνει, ΑΝ πρόκειται για τη λειτουργία που υπάρχει στο SONY ΧΖ) τότε μειώνεται η αυτονομία κατά 10% προφανώς.

Για το ηχεία που ρωτούσες πιο πριν νομίζω, και στο Ζ5 δεν βγάζουν ίδια ένταση. Έτσι πρέπει να είναι φτιαγμένα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άμα διακόπτει τη φόρτιση στο 90% (γιατί αυτό νομίζω κάνει, ΑΝ πρόκειται για τη λειτουργία που υπάρχει στο SONY ΧΖ) τότε μειώνεται η αυτονομία κατά 10% προφανώς.

Για το ηχεία που ρωτούσες πιο πριν νομίζω, και στο Ζ5 δεν βγάζουν ίδια ένταση. Έτσι πρέπει να είναι φτιαγμένα.

Εχει ερθει και στο z5;εγω εχω το μικρο z5c και κατι ψιλοαναβαθμισουλες της εχω παρει τωρα τελευταία. Που βρισκετε αυτη η επιλογή να δω αν την εχουμε και εμεις;

Link to comment
Share on other sites

Εχει ερθει και στο z5;εγω εχω το μικρο z5c και κατι ψιλοαναβαθμισουλες της εχω παρει τωρα τελευταία. Που βρισκετε αυτη η επιλογή να δω αν την εχουμε και εμεις;

 

Για το ελληνικό Ζ5 είδα ότι έχει έρθει αναβάθμιση, αλλά δεν την έχω κάνει ακόμα. Υποθέτω ότι θα υπάρχει και αυτή η δυνατότητα, γιατί πάνε πακέτο όλα τα Ζ5 στις αναβαθμίσεις. Λογικά, κάπου στις ρυθμίσεις της μπαταρίας θα είναι, ΑΝ έχεις πάρει το update για το οποίο λέμε και ΑΝ αυτό περιλαμβάνει αυτή τη λειτουργία τελικά.

 

Δείτε και εδώ

http://www.xperiablog.net/2016/10/07/new-firmware-32-2-a-0-305-rolling-for-xperia-z5-family/

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για το ελληνικό Ζ5 είδα ότι έχει έρθει αναβάθμιση, αλλά δεν την έχω κάνει ακόμα. Υποθέτω ότι θα υπάρχει και αυτή η δυνατότητα, γιατί πάνε πακέτο όλα τα Ζ5 στις αναβαθμίσεις. Λογικά, κάπου στις ρυθμίσεις της μπαταρίας θα είναι, ΑΝ έχεις πάρει το update για το οποίο λέμε και ΑΝ αυτό περιλαμβάνει αυτή τη λειτουργία τελικά.

 

Δείτε και εδώ

http://www.xperiablog.net/2016/10/07/new-firmware-32-2-a-0-305-rolling-for-xperia-z5-family/

Ναι το διαβασα αυτο που εκανες link.οχι δεν την εχω παρει οποτε αναμενομεν.παντως μου αρεσει αυτη ιδέα σαν προστασία της μπαταρίας και θα την ενεργοποιήσω. Ειδη απο την αρχη μολις το led γινόταν πρασσινο εγω το έβγαζα απο την φορτιση της περισσότερες φορές. Δηλαδη στο 90.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το διαβασα αυτο που εκανες link.οχι δεν την εχω παρει οποτε αναμενομεν.παντως μου αρεσει αυτη ιδέα σαν προστασία της μπαταρίας και θα την ενεργοποιήσω. Ειδη απο την αρχη μολις το led γινόταν πρασσινο εγω το έβγαζα απο την φορτιση της περισσότερες φορές. Δηλαδη στο 90.

 

Καλά έκανες. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για τα ηχεία διάβασα στο forum της Sony οτι υπάρχει απο την ίδια την Sony κάτι που λέγεται sound calibration και πρέπει να αφήσεις το κινητό κάποια ώρα να παίζει ώστε να ρυθμιστούν τα ηχεία, τελοσπαντων.

 

Πριν απο λίγο μου ήρθε και άλλη ενημέρωση, τι γίνεται;..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σε όλους. Επειδή με τις φωτογραφίες και τα βίντεο εχω μπερδεύτει, το χρυσό χρώμα είναι γυαλιστερό προς καθρέφτη ή είναι χρυσό ματ;; σε άλλες φωτογραφίες το βλέπω ματ και σε άλλες σχεδόν σαν το Chrome και δεν ξέρω τι ισχύει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Επειδή με τις φωτογραφίες και τα βίντεο εχω μπερδεύτει, το χρυσό χρώμα είναι γυαλιστερό προς καθρέφτη ή είναι χρυσό ματ;; σε άλλες φωτογραφίες το βλέπω ματ και σε άλλες σχεδόν σαν το Chrome και δεν ξέρω τι ισχύει

 

Από βίντεο φαίνεται πως είναι περισσότερο γυαλιστερό το περίγραμμα και πίσω το θολό γυαλί που λόγω χρώματος σίγουρα έχει μια ματ γυαλαδα, όχι όμως chrome

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Για το πίσω μέρος αναφέρομαι. Σε βίντεο το έχω και να γυαλιζει και σε άλλο να είναι ματ.

Παράδειγμα σε άλλες φωτογραφίες το δείχνουν γυαλιστερό λ.χ. http://smartmobtech.com/wp-content/uploads/2016/08/Sony-Xperia-Z5-Premium-Gold.jpg

Και σε άλλες ματ

http://cdn1.knowyourmobile.com/sites/knowyourmobilecom/files/styles/gallery_wide/public/2015/09/20150826_152416.jpg?itok=Nf5zpPPC

 

Υπάρχουν δύο χρυσά;;

Link to comment
Share on other sites

Για το πίσω μέρος αναφέρομαι. Σε βίντεο το έχω και να γυαλιζει και σε άλλο να είναι ματ.

Παράδειγμα σε άλλες φωτογραφίες το δείχνουν γυαλιστερό λ.χ. http://smartmobtech.com/wp-content/uploads/2016/08/Sony-Xperia-Z5-Premium-Gold.jpg

Και σε άλλες ματ

http://cdn1.knowyourmobile.com/sites/knowyourmobilecom/files/styles/gallery_wide/public/2015/09/20150826_152416.jpg?itok=Nf5zpPPC

 

Υπάρχουν δύο χρυσά;;

Η πρώτη φώτο είναι απ αυτές του promotion ολίγον τι φτιαχτες, σε βίντεο αν δεις με διαφορετικό φωτισμό καταλαβαίνεις πως είναι, ένα χρυσό υπάρχει

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φώτο είναι απ αυτές του promotion ολίγον τι φτιαχτες, σε βίντεο αν δεις με διαφορετικό φωτισμό καταλαβαίνεις πως είναι, ένα χρυσό υπάρχει

 

με ξενέρωσε τότε, θα ήθελα να γυαλίζει σαν το chrome. Μάλλον θα πάω για το chrome αν και λάτρης του χρυσού... Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Για το πίσω μέρος αναφέρομαι. Σε βίντεο το έχω και να γυαλιζει και σε άλλο να είναι ματ.

Παράδειγμα σε άλλες φωτογραφίες το δείχνουν γυαλιστερό λ.χ. http://smartmobtech.com/wp-content/uploads/2016/08/Sony-Xperia-Z5-Premium-Gold.jpg

Και σε άλλες ματ

http://cdn1.knowyourmobile.com/sites/knowyourmobilecom/files/styles/gallery_wide/public/2015/09/20150826_152416.jpg?itok=Nf5zpPPC

 

Υπάρχουν δύο χρυσά;;

 

Το δεύτερο ματ είναι το απλό Ζ5 των 5.2" Το Premium γυαλίζει, έχει μεγάλη αντανάκλαση αλλά όχι τόσο όσο του Chrome που είναι σαν κανονικός καθρέφτης.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
με ξενέρωσε τότε, θα ήθελα να γυαλίζει σαν το chrome. Μάλλον θα πάω για το chrome αν και λάτρης του χρυσού... Ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

Το chrome είναι πιο εντυπωσιακό και λιγότερο "κουραστικό" σαν χρώμα σε σχέση με το χρυσό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μου ήρθε η nougat σήμερα το πρωί σε Ζ5 premium dual.

Καλή;

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα...Σε ποια μοντέλα ήρθε η αναβάθμιση...εμένα με αριθμό μοντέλου Ε6853 δεν δείχνει κάποια διαθέσιμη ενημέρωση....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά...Με εχει τρελλανει το Sony entertainment network.... Μου στέλνει συνέχεια μηνύματα με verification code....κάθε 3 λεπτά στέλνει 8-10 μηνύματα!!!!! Πως το κλείνω?????
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Εχω παρατηρήσει οτι οταν εχω αρκετή ώρα την οθόνη ανοιχτή για να βλέπω sites κτλ εχω θέματα στο scrolling. Πχ θέλω να κατέβω λίγο πιο κατω στη σελίδα και ενω σερνω αργα το δάχτυλο στην οθόνη εκει που ημουν πχ στην αρχη του κειμένου φτανω στο τελος! Επισης καποιες φορες θελω να πατήσω σε κάποιο σημείο και δεν μπορώ γιατί μου “κουνάει” την οθόνη δεξιά αριστερά! Αν κλειδωσω και ξεκλειδωσω στρώνει αλλά μετα απο ωρα ξανα το ιδιο. Το αντιμετωπίζει αλλος αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στο scrolling δεν έχω παρατηρήσει κάτι...αλλά εμένα μου έκανε κάτι άλλο...Ενώ ήμουν στο ίντερνετ για αρκετή ώρα...το άφησα για 5 λεπτά με την σελίδα ανοιχτή...Όταν ξαναενεργοποιησα την οθόνη το κινητό είχε κολλήσει...Δεν έπαιρνε καμία εντολή (ούτε το touch ούτε τα κουμπιά....)Μετά από λίγο η οθόνη τρεμοπαιξε και άρχισε να σβήνει σιγά σιγά και έκανε επανεκκίνηση!!! Στην ενεργοποίηση της μετά μου έβγαλε μια ενημέρωση software που ούτε καν πρόλαβα να δω τι ακριβώς ήταν!!!! Την έκανε μόνο του σε δευτερόλεπτα και από εκείνη την ώρα δουλεύει κανονικά!!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
Όπως αναφέρθηκε ήδη στο επίσημο θέμα του Ζ5, σύμφωνα με αυτή την ιστοσελίδα(https://www.androidpit.com/android-nougat-update-overview-smartphones-tablets?nocol=1#sony) το Ζ5 Premium αναμένεται να πάρει την 7.1.1:)
IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z5 Premium

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...