Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αν καταφερε να αλλάξει τον ηχο ξυπνητηριού. Μυρίζομαι bug. Ας τσεκάρει κανείς αν γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αν καταφερε να αλλάξει τον ηχο ξυπνητηριού. Μυρίζομαι bug. Ας τσεκάρει κανείς αν γίνεται.

Αλλάζει κανονικά. Αποθήκευση πάτησες μετά την αλλαγή?

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Android M είχα διαβάσει ότι θα κάνει αυτό backup εφαρμογές μαζί με τα data τις κάθε εφαρμογής ( όπως στο iphone ). Υποστηρίζει κάτι τέτοιο ?:worry:
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει αν καταφερε να αλλάξει τον ηχο ξυπνητηριού. Μυρίζομαι bug. Ας τσεκάρει κανείς αν γίνεται.

 

Και σε μενα αλλαζει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να δώσω μια συμβουλή σε όλους όσους θέλουν πραγματικά να χαρούν την αναβάθμισή τους.

Άκουγα - διάβαζα καιρό τώρα για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την αναβάθμιση, ώστε να κάτσει καλά το update.

Πραγματικά η διαφορά είναι μεγάλη με αυτό τον τρόπο.

Τι έκανα:

1. Πριν κατεβάσω το update, έκανα ένα backup μέσω smartswitch.

2. Κατέβασα το update OTA

3. Ενημέρωσα

4. Δούλεψα τη συσκευή για μια ημέρα για να καταλάβω πως τρέχει

5. Την επόμενη έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

6. Πέρασα το backup μέσω smartswitch.

 

Διαφορές:

1. Μου έδωσε περίπου 3Gb εξτρά χώρο (όλα τα αρχεία που είχα πριν έχω και τώρα...τα πάντα).

2. Το έχω στημένο και το λειτουργώ έτσι 3 ημέρες τώρα, και μου δίνει από 1,9 - 1,6 ram ελεύθερη , ενώ πριν μου έδινε 1,5 - 1,2.

3. Νιώθω ότι είναι πιο ανταποκρίσιμο από πριν (αλλά αυτό δε μπορώ να το επιβεβαιώσω με νούμερα, είναι απλά η ευχάριστη αίσθηση που έχω).

 

Αν δε βαριέστε, προτείνω να κάνετε με αυτό τον τρόπο.

 

Χαράς του κουράγιο σου!! Ήρωας! :D

Link to comment
Share on other sites

Χαράς του κουράγιο σου!! Ήρωας! :D

 

Φίλος, δε το έχω περιγράψει αλλά έχω κάνει και άλλα τρία βηματα:

Το τηλέφωνο το είχα κρυπτογραφημενο λόγω εταιρικής πολιτικής.

 

Αρα:

1. Αφαίρεση εταιρικών δικαιωμάτων.

2. Αποκρυπτογράφηση.

Και μετά την αναβάθμιση:

3. Εταιρικός λογαριασμός με δικαιώματα administrator

4. Εκ νέου κρυπτογράφηση

 

Γ@μ@ τα.

Πάντως το κινητό πετούσε και πριν, αλλά τώρα είναι διαστημικό...

Link to comment
Share on other sites

Φίλος, δε το έχω περιγράψει αλλά έχω κάνει και άλλα τρία βηματα:

Το τηλέφωνο το είχα κρυπτογραφημενο λόγω εταιρικής πολιτικής.

 

Αρα:

1. Αφαίρεση εταιρικών δικαιωμάτων.

2. Αποκρυπτογράφηση.

Και μετά την αναβάθμιση:

3. Εταιρικός λογαριασμός με δικαιώματα administrator

4. Εκ νέου κρυπτογράφηση

 

Γ@μ@ τα.

Πάντως το κινητό πετούσε και πριν, αλλά τώρα είναι διαστημικό...

 

Που δουλεύεις φίλε μου στο πεντάγωνο? :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή ενδιαφέρομαι για το εν λόγο κινητό θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Πήγα σε αλυσίδα γνωστων καταστημάτων. Όταν εβαλα λευκό φόντο είχε σκούρες σκιές από εικονίδια. Προφανώς είτε λέγεται burn in είτε ghosting. To θεμα είναι το εξής.

Το εχει παρουσιάσει σε κάποιον; και αν η εταιρία το καλύπτει στη 2ετή εγγύηση όσες φορές και αν παρουσιαστεί. Ευχαριστω. Είναι ο μοναδικός ενδοιασμός μου για να προβώ στην αγορά του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή ενδιαφέρομαι για το εν λόγο κινητό θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Πήγα σε αλυσίδα γνωστων καταστημάτων. Όταν εβαλα λευκό φόντο είχε σκούρες σκιές από εικονίδια. Προφανώς είτε λέγεται burn in είτε ghosting. To θεμα είναι το εξής.

Το εχει παρουσιάσει σε κάποιον; και αν η εταιρία το καλύπτει στη 2ετή εγγύηση όσες φορές και αν παρουσιαστεί. Ευχαριστω. Είναι ο μοναδικός ενδοιασμός μου για να προβώ στην αγορά του.

Καλησπέρα..με το που πήρα την συσκευή μεταχειρισμενη την επόμενη μέρα προσεξα τις σκιές...Μην τα πολύ λογώ σε 3 μέρες καινούρια οθόνη μέσα στην εγγύηση..

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για το top κινητο και για φετος..δεν εχει να ζηλεψει τπτ απο τα s7..οντως στις μεγαλες αλυσιδες εχω παρατηρησει κ εγω pink tint..να ροζιζει..οχι η συσκευη δεν ειναι ετσι..εχει καθαρο λευκο ψυχρο....
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκιες αποτυπώματα εικονιδίων. φατσα το κραταγα όχι υπο γωνια. τιποτα δεν ηταν χρωματιστό. Προς θεού προς αποφυγή παρεξηγήσεων δεν κατακρίνω το κινητό ισα ισα προς αγορά του βρίσκομαι.

 

Ευχαριστώ πολύ. Τουλάχιστον αντικαθιστούν την οθόνη από ότι κατάλαβα.

Edited by miltos74
Link to comment
Share on other sites

milto προχωρα ελευθερα στην συσκευη..δεν εχει το παραμικρο!!η οθονη παντως ειναι καθαρο λευκο ψυχρο..για τους φιλους που ειχαν βαλει nordic(NEE)πηραν και δευτερο update?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

σήμερα ήρθε και σε μένα η αναβάθμιση. Παρατήρησε μήπως κανείς οτι ουτε πριν αλλά ΟΥΤΕ και τώρα δουλεύει το μικρόφωνο σε βιντεοκληση?δεν εννοώ σε κληση με κάμερα στο viber η στο messenger του facebook αλλά σε κλήση με βίντεο μέσω παρόχου.
Link to comment
Share on other sites

milto προχωρα ελευθερα στην συσκευη..δεν εχει το παραμικρο!!η οθονη παντως ειναι καθαρο λευκο ψυχρο..για τους φιλους που ειχαν βαλει nordic(NEE)πηραν και δευτερο update?

 

Ευχαριστώ φίλε ernesto. Πραγματικά η οθονη είναι πάντως χάρμα οφθαλμών...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Επειδή ενδιαφέρομαι για το εν λόγο κινητό θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Πήγα σε αλυσίδα γνωστων καταστημάτων. Όταν εβαλα λευκό φόντο είχε σκούρες σκιές από εικονίδια. Προφανώς είτε λέγεται burn in είτε ghosting. To θεμα είναι το εξής.

Το εχει παρουσιάσει σε κάποιον; και αν η εταιρία το καλύπτει στη 2ετή εγγύηση όσες φορές και αν παρουσιαστεί. Ευχαριστω. Είναι ο μοναδικός ενδοιασμός μου για να προβώ στην αγορά του.

 

Το έχω δει και εγώ να συμβαίνει αυτό σε S6E+ στο Πλαίσιο, είχε "καμμένο" το εικονίδιο του Whatsapp στην οθόνη. Ένας νορμάλ χρήστης πάντως δεν έχει να φοβηθεί τίποτα, το burn in συμβαίνει κάτω από ακραίες συνθήκες (πολλές ώρες συνεχόμενα ανοιχτή η οθόνη). Υπόψην ότι αυτός είναι και ο κύριος λόγος που δεν έχουν διαδοθεί ακόμα οι ΑΜΟLED τηλεοράσεις και monitors, βγάζουν προβλήματα με βαριά χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι ώρες ακίνητη η οθόνη κλπ στα μαγαζιά το έχουν πάθει όλα στα χέρια χρήστη δεν έχω ακούσει τίποτα αλλά νομίζω υπάρχουν και εφαρμογές που τρέχουν αντίθετα χρώματα και το φτιάχνουν αλλά σίγουρα στο αλλάζουν σε εγγύηση

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να βγηκαν για btu και xef!!!οποιος τις περασει να μας πει εντυπωσεις
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και γω ασημενιο 64αρι κουτα!Το χρωμα τα σπαει! Μετα το μικρο edge δεν κρατηθηκα στην ομορφια. Βεβαια δεν ειναι το ιδιο smooth με το nexus 6p αλλα δεν βαριεσαι
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και γω ασημενιο 64αρι κουτα!Το χρωμα τα σπαει! Μετα το μικρο edge δεν κρατηθηκα στην ομορφια. Βεβαια δεν ειναι το ιδιο smooth με το nexus 6p αλλα δεν βαριεσαι

 

 

Δυστυχώς οποιος περνάει από nexus κακομαθαινει αλλα δε μπορεί να τα έχεις ολα!

Link to comment
Share on other sites

http://s8.postimg.org/9x7zc0fcx/Screenshot_20160317_203741.jpg

 

70% 3g σήμερα με φουλ σήμα. Με lollipop είχα σχεδόν 4ωρες sot. Μέχρι στιγμής απογοήτευση η μπαταρία με την 6.0 Έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση

Link to comment
Share on other sites

http://s8.postimg.org/9x7zc0fcx/Screenshot_20160317_203741.jpg

 

70% 3g σήμερα με φουλ σήμα. Με lollipop είχα σχεδόν 4ωρες sot. Μέχρι στιγμής απογοήτευση η μπαταρία με την 6.0 Έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση

Εγώ νομίζω ότι κάτι σου καίει από πίσω. Με καλό σήμα που λες είναι λίγες οι ώρες

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...