Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια, οταν παταω κοινη χρηση μιας εικονας και μου βγαζει να επιλεξω σε ποια εφαρμογη θελω..μου εμφανιζει πολλες επαφες απο το app whatsapp ξερετε πως το διορθωνω ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι παιζει με custom rom.

να σε πεταει το ιντερνετ με costum rom??χθες παρατιρισα οχι οτι απλα με πετακσε αλλα μετα ανοιξε και μονο του χωρεις να το εχω ανοιξει

τι τρελα ειναι αυτη δεν ξερω....

εχω την εντυπωση παντως οτι μου το εκανε και με το μαμα firmware σττην αρχη

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να περασεις μια αλλη ρομ,btu η eur με odin hard reset μετα το κινητο παει τρενο!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση που απευθύνεται σε κατόχους του S6 Edge+ οι οποίοι έχουν αναβαθμίσει σε Android 6.0.1 Marshmallow. Απ ό,τι είδα σε review το κινητό πετάει, τα πάει άψογα σε Multi-taksing κλπ, ίδιο με το S7 Edge και σε μερικές περιπτώσεις, ίσως και καλύτερο! Εμένα το βασικό μου θέμα με τα κινητά, είναι η μπαταρία! Όπως και πολλών άλλων μπορώ να φανταστώ σίγουρα.. Το μόνο που φοβάμαι (επειδή είμαι ανάμεσα σε S6 Edge+ και S7 Edge, δε με ενοχλούν οι 0,2 ίντσες παραπάνω), είναι η διάρκεια ζωής μπαταρίας. Στο Edge+ η μπαταρία είναι 3000 mAh σε σχέση με το S7 Edge που είναι 3600 mAh και έχει και μικρότερη οθόνη! Με χρήση οθόνης Wifi/4G και άντε και λίγο διάβασμα κανένα pdf (δεν παίζω παιχνίδια ή τουλάχιστον όχι απαιτητικά - τύπου Quizdom), σε αναλογία 90%-10% αντίστοιχα, μπορεί κάποιος να μού κάνει μια καλή προσέγγιση στο πόση ώρα κρατά το κινητό; Βγάζει 4,5 ώρες τουλάχιστον; Ή όχι; Γιατί εγώ είμαι κάτοχος LG G3 με Marshmallow και με το ζόρι βγάζω 3 ώρες οθόνης όπως το χρησιμοποιώ (δηλ Fb/Messenger, Instagram, Snapchat, Email & Browsing, πιο σπάνια YouTube και χρήση κάμερας - αν και πιστεύω ότι μ'οποιοδήποτε απ'ο τα 2 Samsung δεν θα χορταίνω να τραβάω φώτο :P). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Υ.Σ. Υποθετικά, το κινητό δεν θέλω να το φορτίζω όταν ψοφάει εντελώς (0%), αλλά τουλάχιστον στο 20% της μπαταρίας του. Οπότε το 4,5 ώρες ισχύει για το 20% όχι για το 0%.

 

Υ.Σ.2 Σορρυ αν ξανακάνω την ίδια ερώτηση με άλλον αλλά μού είναι αδύνατον να κάτσω να διαβάσω όλα τα post :P

Edited by tsili20
Link to comment
Share on other sites

θα σε αφησει ικανοποιημενο απο μπαταρια..σιγουρα πανω απο 5 ωρες,5,30 αναλογα με την χρηση του καθενος!!εγω βγαζω τετοιους χρονους!!το εχω 5 μηνες και δεν θελω να το αποχωριστω ακομα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

θα σε αφησει ικανοποιημενο απο μπαταρια..σιγουρα πανω απο 5 ωρες,5,30 αναλογα με την χρηση του καθενος!!εγω βγαζω τετοιους χρονους!!το εχω 5 μηνες και δεν θελω να το αποχωριστω ακομα

 

5,5 ώρες με λιγότερο από 20% όμως έτσι; και για τη χρήση που λέω εγώ συγκεκριμένα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση που απευθύνεται σε κατόχους του S6 Edge+ οι οποίοι έχουν αναβαθμίσει σε Android 6.0.1 Marshmallow. Απ ό,τι είδα σε review το κινητό πετάει, τα πάει άψογα σε Multi-taksing κλπ, ίδιο με το S7 Edge και σε μερικές περιπτώσεις, ίσως και καλύτερο! Εμένα το βασικό μου θέμα με τα κινητά, είναι η μπαταρία! Όπως και πολλών άλλων μπορώ να φανταστώ σίγουρα.. Το μόνο που φοβάμαι (επειδή είμαι ανάμεσα σε S6 Edge+ και S7 Edge, δε με ενοχλούν οι 0,2 ίντσες παραπάνω), είναι η διάρκεια ζωής μπαταρίας. Στο Edge+ η μπαταρία είναι 3000 mAh σε σχέση με το S7 Edge που είναι 3600 mAh και έχει και μικρότερη οθόνη! Με χρήση οθόνης Wifi/4G και άντε και λίγο διάβασμα κανένα pdf (δεν παίζω παιχνίδια ή τουλάχιστον όχι απαιτητικά - τύπου Quizdom), σε αναλογία 90%-10% αντίστοιχα, μπορεί κάποιος να μού κάνει μια καλή προσέγγιση στο πόση ώρα κρατά το κινητό; Βγάζει 4,5 ώρες τουλάχιστον; Ή όχι; Γιατί εγώ είμαι κάτοχος LG G3 με Marshmallow και με το ζόρι βγάζω 3 ώρες οθόνης όπως το χρησιμοποιώ (δηλ Fb/Messenger, Instagram, Snapchat, Email & Browsing, πιο σπάνια YouTube και χρήση κάμερας - αν και πιστεύω ότι μ'οποιοδήποτε απ'ο τα 2 Samsung δεν θα χορταίνω να τραβάω φώτο :P). Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Υ.Σ. Υποθετικά, το κινητό δεν θέλω να το φορτίζω όταν ψοφάει εντελώς (0%), αλλά τουλάχιστον στο 20% της μπαταρίας του. Οπότε το 4,5 ώρες ισχύει για το 20% όχι για το 0%.

 

Υ.Σ.2 Σορρυ αν ξανακάνω την ίδια ερώτηση με άλλον αλλά μού είναι αδύνατον να κάτσω να διαβάσω όλα τα post :P

 

εαν σε νοιαζει η μπαταρια ,κ οχι το οικονομικο κομματι πας καρφι για το νεο s7 edge. εγω παντως οτι κινητο κ να χω πανω απο 4,30 ωρες δεν βλεπω.Ειναι τετοια η χρηση μου.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

περιπου!μαζι με το νοτε 5 τα καλυτερα κινητα του 2015... γιατι οχι και του 16 και αλλα update θα παρει,8 μηνων κινητο ειναι ακομα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

να σε πεταει το ιντερνετ με costum rom??χθες παρατιρισα οχι οτι απλα με πετακσε αλλα μετα ανοιξε και μονο του χωρεις να το εχω ανοιξει

τι τρελα ειναι αυτη δεν ξερω....

εχω την εντυπωση παντως οτι μου το εκανε και με το μαμα firmware σττην αρχη

παιδια βρηκα τι φταιει και τρελενεται το wi fi.

η εφαρμογη juice defender...την εσβησα και το wifi δουλεβει ρολοι....

προσεξτε οποιος το εγκαταστησει δεν ξερω αν φταιει το ανδροιντ 6 η το σ6+,γιατη το ειχα και στο νοτε 3 χωρεις προβληματα,αλλα τρελενει το wi fi !!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια βρηκα τι φταιει και τρελενεται το wi fi.

η εφαρμογη juice defender...την εσβησα και το wifi δουλεβει ρολοι....

προσεξτε οποιος το εγκαταστησει δεν ξερω αν φταιει το ανδροιντ 6 η το σ6+,γιατη το ειχα και στο νοτε 3 χωρεις προβληματα,αλλα τρελενει το wi fi !!!

Που το θυμήθηκες ρε φίλε αυτό...παλιοπρογραμμα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το adblock fast κάνει δουλειά; εγω δεν το βλεπω

 

Δουλευει μονο με τον samsung browser και πρεπει να το ενεργοποιησεις απο τις ρυθμισεις του.

Εγω εχω το crystal.Ειναι καλυτερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και αυτα τα προγραμματα μην τα βαζεις στη βελτιστοποιηση γτ κλεινουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοηθήστε με λίγο, εχω το application το whatsapp και οταν θέλω να κάνω κοινή χρήση μια φώτο πχ μου βγάζει και 4 επαφές απο το whatsapp...πως μπορώ να το κάνω να μην δείχνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Σε δύο μέρες το πιθανότερο να το εχω και εγώ στα χέρια μου (το παρηγγειλα σε τιτάνιο), έχοντας κάνει προσωπικά μεγάλη υπέρβαση, μια και είχα θέσει ως ταβάνι τα 350€. Ή αλήθεια είναι ότι το τελευταίο μήνα, έχω ρίξει πολύ ψάξιμο, προτού καταληξω σε αυτό, αν και με χαλάει το ότι δεν δέχεται sd card, και δεν έχει ραδιόφωνο. Εκείνο που δεν γνωρίζω είναι πόση διαθέσιμη εσωτερική μνήμη έχει ο χρήστης στη κατοχή του από τα 32GB, και αν για παράδειγμα φτάσει στα 6 GB, κατά πόσο επηρεάζεται η ταχύτητα και γενικότερα η συμπεριφορά του κινητού. Το δεύτερο έχει να κάνει με την αναβάθμιση από την Lollipop στην Marshmallow. Εμφανίστηκαν μηπως προβλήματα, και είναι καλό μετά την αναβάθμιση να γίνει factory reset? Και τέλος αν έρχεται με προεγκατεστημένη την νέα έκδοση και αν σχετίζεται με αυτό η χώρα εισαγωγής, γιατί κατά 99% η δική μου προέρχεται από Γερμανία. Συγνώμη αν κουρασα με τις πολλές απορίες.

Υ.Γ. : Με το service της Samsung που μιλήσαμε, μου πρότειναν σε περίπτωση που παρουσιαστεί οτιδήποτε με την συσκευή, να μιλήσω πρώτα μαζί τους για να με κατευθύνουν και μετά με το κατάστημα απ όπου το αγοράσα. Ισχύει όντως κάτι τέτοιο?

Edited by ChrisVag
Link to comment
Share on other sites

Σε δύο μέρες το πιθανότερο να το εχω και εγώ στα χέρια μου (το παρηγγειλα σε τιτάνιο), έχοντας κάνει προσωπικά μεγάλη υπέρβαση, μια και είχα θέσει ως ταβάνι τα 350€. Ή αλήθεια είναι ότι το τελευταίο μήνα, έχω ρίξει πολύ ψάξιμο, προτού καταληξω σε αυτό, αν και με χαλάει το ότι δεν δέχεται sd card, και δεν έχει ραδιόφωνο. Εκείνο που δεν γνωρίζω είναι πόση διαθέσιμη εσωτερική μνήμη έχει ο χρήστης στη κατοχή του από τα 32GB, και αν για παράδειγμα φτάσει στα 6 GB, κατά πόσο επηρεάζεται η ταχύτητα και γενικότερα η συμπεριφορά του κινητού. Το δεύτερο έχει να κάνει με την αναβάθμιση από την Lollipop στην Marshmallow. Εμφανίστηκαν μηπως προβλήματα, και είναι καλό μετά την αναβάθμιση να γίνει factory reset? Και τέλος αν έρχεται με προεγκατεστημένη την νέα έκδοση και αν σχετίζεται με αυτό η χώρα εισαγωγής, γιατί κατά 99% η δική μου προέρχεται από Γερμανία. Συγνώμη αν κουρασα με τις πολλές απορίες.

Υ.Γ. : Με το service της Samsung που μιλήσαμε, μου πρότειναν σε περίπτωση που παρουσιαστεί οτιδήποτε με την συσκευή, να μιλήσω πρώτα μαζί τους για να με κατευθύνουν και μετά με το κατάστημα απ όπου το αγοράσα. Ισχύει όντως κάτι τέτοιο?

 

Καταρχην καλοριζικο,το ιδιο χρωμα εχουμε κ το θεωρω το κορυφαιο απο τα υπολοιπα. Λογικα δεν θα ερθει με ΜΜ αλλα θα σου ερθει μεσω ΟΤΑ και θα την περασεις εσυ.Φυσικα και θα κανεις επαναφορα εργοστασιακων για να κατσει καλα.Οποτε μη βιαστεις να στησεις.Πρωτα συνδεσου με ασυρματο κατεβασε εγκατεστησε επαναφορα και στησε μετα .Κανενα προβλημα. ισα ισα που παει ακομα καλυτερα το κινητο. Αν προκυψει προβλημα σαφως κ μιλας με το σερβις απευθειας. Εκτος κ αν εχει κατι τωρα κ σε πιανει το doa. Για τον χωρο δν νομιζω να εχεις θεμα.Εγω βεβαια εχω το 64.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το S voice πως μπορώ να το διαγράψω ξανά;

Πάνε στο συρτάρι των εφαρμογών επάνω δεξιά πάτα επεξεργασία θα σου βγάλει ένα - στο svoice το πατάς και το απενεργοποιεις

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου όμως παραμένει. Με πόσα GB διαθέσιμη μνήμη έρχεται το 32αρι? Στο κινητό που έχω τώρα, σε συσκευή και μνήμη έχω περιεχόμενο στα 15 GB περίπου. Οπότε με υπόλοιπο μνήμης ίσως κάτω από τα 10 GB, πως ρολαρει γενικά το κινητό?
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειας αγοράς tempered glass από ebay θα ήθελα την βοήθεια σας για αγορά..έχετε να προτείνετε κάτι; με ενδιαφέρει να μην αφήνει δαχτυλιες και να είναι φουλ διαφάνεια χωρίς αυτά τα ενοχλητικά κομμάτια αλλού χρωματις πάνω κ κάτω που αλλάζουν το χρώμα του κινητού..
Link to comment
Share on other sites

Μην ψάχνεις τζαμακι άδικα επειδή δεν ακουμπάει την οθόνη από την μέσα πλευρά εχουν προσθέσει κάτι πλαστικές ίνες για να κάνουν επαφή με την οθόνη και επηρεάζουν σε μεγάλο βαθμό την ευκρίνεια,μόνο ζελατίνα φιλε μου

 

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...