Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσες ωρες onscreen σας βγάζει η συσκευή με την android 6?

 

Αυτό δε μπορεί να απαντηθεί με βεβαιότητα μιας και είναι πολύ σχετικό.

Πάντως μπορούμε να πούμε ότι βγάζει λίγο παραπάνω από ότι η lollipop.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ νομίζω ότι κάτι σου καίει από πίσω. Με καλό σήμα που λες είναι λίγες οι ώρες

 

Θα δω πως θα πάει μέχρι την Κυριακή η μπαταρία και αν όντως τρέχει κάτι από πίσω. Πάντως δεν είδα τίποτα στα στατιστικά να είναι πρώτο πρώτο στην λίστα σαν Google Services η αυτά που τρώνε μπαταρία. Αν δεν στρώσει ίσως το στήσω από την αρχή. Για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ αυτού και του s7 edge. Αλλά ηθελα να δω αν εχει σημαντικη διαφορά η διάρκεια. ..

 

Kοιταξε να δεις,σαν μπαταρια ελαφρως θα ειναι καλυτερο το s7 edge. οχι τρομερη διαφορα κατ'εμε. Βεβαια αυτη τη στιγμη το s6 edge plus ειναι αρκετα value for money γιαυτο και το πηρα τωρα. Τα 800 του s7 που κανει τα θεωρω πολλα γτ βγηκε τωρα. αν το χωραει η τσεπη σου παρε το καινουριο galaxy. αλλα και αυτο τα αξιζει με οσο εχει τωρα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

vag επρεπε να το κρατησεις..στις μεγαλες αλυσιδες εχει 829 σχεδον τα ιδια με ταs7 edge..η μπαταρια εγω εβγαζα και 6 ωρες
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

vag επρεπε να το κρατησεις..στις μεγαλες αλυσιδες εχει 829 σχεδον τα ιδια με ταs7 edge..η μπαταρια εγω εβγαζα και 6 ωρες

Φίλε πήρα το g4 και 250 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

το εχω και το g4 το θεωρω πολυ καλο αλλα στην μπαταρια οχι καλυτερο απο το s6 plus..στην btu μπορεις να κανειες βελτιστοποιηση το facebook οσοι την περασετε!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Φίλε για την αξία του είναι κορυφή και για την μπαταρία του θα πω με σιγουριά ότι είναι στα ίδια επίπεδα ίσως και καλύτερη λόγο ανώτερου stand bay αλλά όταν πληρώνεις ακριβά μια συσκευή θέλεις το κατι παραπάνω και αυτό μόνο στην εμφάνιση είναι ανώτερο s6 plus για τα δικά μου κριτήρια
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την btu (ειχα βαλει την πολωνικη xeo).

Η μεγαλη διαφορα ειναι οτι τα fb και messenger μπαινουν στην βελτιστοποιηση.

Κατα τα άλλα μικροδιαφορες...

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαπιστώσει κανείς σας πιο αδύναμο wifi με την Marshmallow;

 

ναι φίλε μου αυτό ισχύει δυστυχώς!!! αδύναμο σήμα δεν πιάνει καν το τηλέφωνο!!!!! Επίσης η μπαταρία του είναι χειρότερη στην marshmallow κατά τα άλλα το τηλέφωνο φυσάει:)

Link to comment
Share on other sites

http://s12.postimg.org/5b5fk5t7t/Screenshot_20160319_140530.jpg

 

Σαν να στρώνει σιγά σιγά 50%WiFi 50% 3G και το βράδυ σε 2g λειτουργία όπως και την υπόλοιπη μέρα που δεν θέλω τα Data

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία εχω να πω οτι ειναι σίγουρα καλύτερη με την marshmallow.

Καλυτερο stand by, το τηλ μπαινει σε deep sleep και ειναι βραχος.

Εμενα εχει ανεβασει το sot κατα 30 - 40 λεπτα κατα μεσο όρο και η χρηση που του κανω ειναι συγκεκριμένη.

Ειχα μεσο όρο 6.30 ωρες και τωρα 7 ώρες οθόνη με υπόλοιπο 10%.

Link to comment
Share on other sites

Btu παιδιά δεν μπορώ να τη βρω. Βγήκε;

 

Βγηκε...μπες στο live.samsung-updates αλλα θελει ωρα να κατέβει.

Αλλιώς κατεβασε το samfirm tool και βρες την με manual και κατεβαινει πολυ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία εχω να πω οτι ειναι σίγουρα καλύτερη με την marshmallow.

Καλυτερο stand by, το τηλ μπαινει σε deep sleep και ειναι βραχος.

Εμενα εχει ανεβασει το sot κατα 30 - 40 λεπτα κατα μεσο όρο και η χρηση που του κανω ειναι συγκεκριμένη.

Ειχα μεσο όρο 6.30 ωρες και τωρα 7 ώρες οθόνη με υπόλοιπο 10%.

 

Με καθόλου χρήση data και σίγουρα κάποιες στιγμές flight Mode. Γιατί και σε 2g δεν βγάζεις τέτοιες ώρες ούτε και με τέρμα χαμηλή φωτεινότητα. Οπότε οι δικές σου 7 ώρες δεν είναι μέτρο σύγκρισης με την χρήση άλλων παιδιών ή και την δική μου

Link to comment
Share on other sites

Με καθόλου χρήση data και σίγουρα κάποιες στιγμές flight Mode. Γιατί και σε 2g δεν βγάζεις τέτοιες ώρες ούτε και με τέρμα χαμηλή φωτεινότητα. Οπότε οι δικές σου 7 ώρες δεν είναι μέτρο σύγκρισης με την χρήση άλλων παιδιών ή και την δική μου

 

Σιγουρα η χρηση του καθενος διαφέρει. Εγω το τηλ το χρησιμποιω αρκετα απαιτητικά. Δηλαδή οι 7 ωρες οθόνης βγαινουν με χρηση σε 1 ή 1.5 μερα. Τα wifi και data (3g) κλείνουν μονο το βραδυ. Φωτεινότητα στο auto. Συγχρονισμοι ανοιχτοι με 2 μειλ και το gmail. Λίγο fb και πολυ messenger. Απο παιχνίδια καμία ώρα περίπου.

 

Ας μου πει καποιος με πμ πως ανεβαζουμε screenshot να τα ανεβασω γτ μου λεει ειναι μεγαλες.

Link to comment
Share on other sites

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω πλήρως την επιλογή εξοικονόμηση ισχύος, ακόμα και όταν είναι ενεργοποιημενη στις εφαρμογές αυτες έχουμε τη δυνατότητα να παίρνουμε τις ειδοποιήσεις; και μόνο αν δεν έχουμε btu είναι ενεργοποιημενη σε viber messenger μονο για αυτες δεν παίρνουμε τις ειδοποιήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα η χρηση του καθενος διαφέρει. Εγω το τηλ το χρησιμποιω αρκετα απαιτητικά. Δηλαδή οι 7 ωρες οθόνης βγαινουν με χρηση σε 1 ή 1.5 μερα. Τα wifi και data (3g) κλείνουν μονο το βραδυ. Φωτεινότητα στο auto. Συγχρονισμοι ανοιχτοι με 2 μειλ και το gmail. Λίγο fb και πολυ messenger. Απο παιχνίδια καμία ώρα περίπου.

 

Ας μου πει καποιος με πμ πως ανεβαζουμε screenshot να τα ανεβασω γτ μου λεει ειναι μεγαλες.

 

φιλε μου βγαλε screenshot απλα και ανεβασε τα εδω να δουμε που ειναι κατι kb το αρχείο;) που και εγω θεωρώ οτι 7 ωρες οθονης σε μια μιση μερα δεν βγαινουν με την χρήση που λες οτι κανεις!!!εγω στης δυο μερες δεν εχω καταφερει να βγαλω 4.30 ωρες οθονης!!!και οταν μου λες εσυ για εφτά ωρες αναρωτιέμαι!!:X

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και γω δεν θα δω 7 ώρες μιας και ο φίλος θα τα έχει όλα κλειστά και εξοικονόμηση ενεργή. Θα φτάσω 4.30 ώρες που είναι αρκετά καλά για τις τόσες ώρες εκτός πρίζες. Μικτή χρήση πάντα https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160321/9dacf06584f679a93fd5b08d79d1bffe.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160321/9a7967ec2988064464a6b4afd92b193d.jpg
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...