Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλυτερα να το αφησεις ετσι!οτι και να βαλεις θα ξεκολλησει .ε τον καιρο!!εγω εχω βαλει ενα διαφανη μπρος πισω.μπροστα εχει κατι σαν glitter!σε ολα τα edge τα tempered glass δεν καθονται καλα!!!οποτε καλυτερα να το αφησεις ετσι με λιγη προσοχη δν παθαινει τιποτα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και εγω εχω πεταξει ενα σωρο χρηματα με τα tempered glass. Εβαλα και ζελατινα αλλα αφηνε πολλες δαχτυλιες και την εβγαλα. Τωρα το εχω ετσι και το χαιρομαι. Θελει φυσικα προσοχη.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. θα ήθελα τα φώτα σας σε κάτι που σίγουρα το ξέρετε φαντάζομαι. όταν είμαι σε φόντο λευκό στον ήλιο βλέπω μέσα στο πάνελ 2 τεράστιες κάθετες μοβ γραμμές. είναι πρόβλημα είναι η αντανάκλαση κι αν το πάω στο service στο αλλάζουν;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. θα ήθελα τα φώτα σας σε κάτι που σίγουρα το ξέρετε φαντάζομαι. όταν είμαι σε φόντο λευκό στον ήλιο βλέπω μέσα στο πάνελ 2 τεράστιες κάθετες μοβ γραμμές. είναι πρόβλημα είναι η αντανάκλαση κι αν το πάω στο service στο αλλάζουν;

 

Μαλλον το πας για σερβις. Στο δικο μου δεν φαινεται τιποτα σε λευκο φοντο ουτε ακομα και στον ηλιο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. θα ήθελα τα φώτα σας σε κάτι που σίγουρα το ξέρετε φαντάζομαι. όταν είμαι σε φόντο λευκό στον ήλιο βλέπω μέσα στο πάνελ 2 τεράστιες κάθετες μοβ γραμμές. είναι πρόβλημα είναι η αντανάκλαση κι αν το πάω στο service στο αλλάζουν;

Φίλε μου θα σου πω συγκεκριμένα οτι προσωπικά εχω δει πανω απο 10 συσκευες στον ηλιο και όλες κανανανε καποια νερά και και κατι σαν περιγραμμα στο σχημα της μπαταριας που έχει εσωτερικα. Αυτο ειναι μαλλον λεπτό το εσωτερικό υλικο και δημιουργεί ειδωλα απο μεσα. Αυτο το έχει αναφέρει και το service που έχει ρωτηθει απο αλλους. Και μιλαω μονο για edge plus. Ομως σε καμια περιπτωση δεν φαίνονται μωβ. Αν κάνεις μια βολτα σε βιτρινες καταστηματων και ψαχτεις με καποιον που εχει το ιδιο τηλ θα διαπιστωσεις οτι ολα το κανουν. Και το λεω αυτο διοτι ξερεις ακριβως τι βλέπεις οποτε το εντοπιζεις πιο ευκολα.

Χωρις να θέλω να προσβαλω τον φιλο που ανεφερε οτι το δικο του δεν κανει κατι που οντως μπορεί να ειναι εξαιρεση, στην δουλειά που βρισκομαι εχουνε 2-3 ατομα το ιδιο τηλ και όταν τους ειχα ρωτήσει μου λεγανε οτι τα δικά τους ητανε αψογα. Όταν ομως βγηκαμε εξω στον ηλιο και τους το έδειξα εχασαν τα λόγια τους. Γι αυτο σου λεω πριν το πας service ψαξτο λιγακι για να δεις αν όντως προκειται για το ιδιο θεμα ή το δικο σου εχει καποιο αλλο προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω το iron man το θέμα;

 

Δες στο xda ,έχει οδηγίες για το πως μπορείς να το βάλεις .

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s6-edge/themes-apps/avengers-theme-individual-mode-t3140647

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα σου πω συγκεκριμένα οτι προσωπικά εχω δει πανω απο 10 συσκευες στον ηλιο και όλες κανανανε καποια νερά και και κατι σαν περιγραμμα στο σχημα της μπαταριας που έχει εσωτερικα. Αυτο ειναι μαλλον λεπτό το εσωτερικό υλικο και δημιουργεί ειδωλα απο μεσα. Αυτο το έχει αναφέρει και το service που έχει ρωτηθει απο αλλους. Και μιλαω μονο για edge plus. Ομως σε καμια περιπτωση δεν φαίνονται μωβ. Αν κάνεις μια βολτα σε βιτρινες καταστηματων και ψαχτεις με καποιον που εχει το ιδιο τηλ θα διαπιστωσεις οτι ολα το κανουν. Και το λεω αυτο διοτι ξερεις ακριβως τι βλέπεις οποτε το εντοπιζεις πιο ευκολα.

Χωρις να θέλω να προσβαλω τον φιλο που ανεφερε οτι το δικο του δεν κανει κατι που οντως μπορεί να ειναι εξαιρεση, στην δουλειά που βρισκομαι εχουνε 2-3 ατομα το ιδιο τηλ και όταν τους ειχα ρωτήσει μου λεγανε οτι τα δικά τους ητανε αψογα. Όταν ομως βγηκαμε εξω στον ηλιο και τους το έδειξα εχασαν τα λόγια τους. Γι αυτο σου λεω πριν το πας service ψαξτο λιγακι για να δεις αν όντως προκειται για το ιδιο θεμα ή το δικο σου εχει καποιο αλλο προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Έτσι ακριβώς φίλε. Και μένα το έκανε αλλά δεν είναι ενοχλητικό και δεν φαίνεται τόσο. Το κάνουν όμως όλα ακόμα και κάποια μικρά edge.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται να το παραλάβω και εγώ μέσα στις επόμενες μέρες, και ανυπομονώ! Εκείνο που ήθελα να ρωτήσω, είναι αν το κινητό εκτός από την εξωτερική συσκευασία (το ναϋλον δηλ.). φέρει προστατευτική ζελατίνη στην οθόνη. Ρωτάω για να ξέρω αν θα πρέπει να παραγγείλω έξτρα μεμβράνη προστασίας, γιατί από ότι διαβάζω τα tempered glass δεν κάνουν δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα σου πω συγκεκριμένα οτι προσωπικά εχω δει πανω απο 10 συσκευες στον ηλιο και όλες κανανανε καποια νερά και και κατι σαν περιγραμμα στο σχημα της μπαταριας που έχει εσωτερικα. Αυτο ειναι μαλλον λεπτό το εσωτερικό υλικο και δημιουργεί ειδωλα απο μεσα. Αυτο το έχει αναφέρει και το service που έχει ρωτηθει απο αλλους. Και μιλαω μονο για edge plus. Ομως σε καμια περιπτωση δεν φαίνονται μωβ. Αν κάνεις μια βολτα σε βιτρινες καταστηματων και ψαχτεις με καποιον που εχει το ιδιο τηλ θα διαπιστωσεις οτι ολα το κανουν. Και το λεω αυτο διοτι ξερεις ακριβως τι βλέπεις οποτε το εντοπιζεις πιο ευκολα.

Χωρις να θέλω να προσβαλω τον φιλο που ανεφερε οτι το δικο του δεν κανει κατι που οντως μπορεί να ειναι εξαιρεση, στην δουλειά που βρισκομαι εχουνε 2-3 ατομα το ιδιο τηλ και όταν τους ειχα ρωτήσει μου λεγανε οτι τα δικά τους ητανε αψογα. Όταν ομως βγηκαμε εξω στον ηλιο και τους το έδειξα εχασαν τα λόγια τους. Γι αυτο σου λεω πριν το πας service ψαξτο λιγακι για να δεις αν όντως προκειται για το ιδιο θεμα ή το δικο σου εχει καποιο αλλο προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς..εμένα έκανε και πολλές σκιές από εικονίδια κλπ μαζί με τις κάθετες γραμμές...το πήγα για service έγινε αλλαγή οθόνης αλλά οι γραμμές εξακολουθούν να υπάρχουν..όπως και σε όλα όσα έτυχε να δω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειας αγοράς tempered glass από ebay θα ήθελα την βοήθεια σας για αγορά..έχετε να προτείνετε κάτι; με ενδιαφέρει να μην αφήνει δαχτυλιες και να είναι φουλ διαφάνεια χωρίς αυτά τα ενοχλητικά κομμάτια αλλού χρωματις πάνω κ κάτω που αλλάζουν το χρώμα του κινητού..

Μόνο spigen ζελατίνα...σαν να μν υπάρχει..μετά από 4 προσπαθειες..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 αποτυχημένες προσπάθειας αγοράς tempered glass από ebay θα ήθελα την βοήθεια σας για αγορά..έχετε να προτείνετε κάτι; με ενδιαφέρει να μην αφήνει δαχτυλιες και να είναι φουλ διαφάνεια χωρίς αυτά τα ενοχλητικά κομμάτια αλλού χρωματις πάνω κ κάτω που αλλάζουν το χρώμα του κινητού..
ποια spigen φίλε μου; την crystal η την flex; οι δαχτυλιες φαίνονται έντονα;
Link to comment
Share on other sites

Την crystal..Τπτ δεν φαίνεται..Άριστη σε όλα..Τν στιγμή που θα κολλάς τα πλαϊνά να έχεις βγάλει τν ζελατίνη από πάνω που συνήθως τν βγάζουμε στο τέλος..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα σου πω συγκεκριμένα οτι προσωπικά εχω δει πανω απο 10 συσκευες στον ηλιο και όλες κανανανε καποια νερά και και κατι σαν περιγραμμα στο σχημα της μπαταριας που έχει εσωτερικα. Αυτο ειναι μαλλον λεπτό το εσωτερικό υλικο και δημιουργεί ειδωλα απο μεσα. Αυτο το έχει αναφέρει και το service που έχει ρωτηθει απο αλλους. Και μιλαω μονο για edge plus. Ομως σε καμια περιπτωση δεν φαίνονται μωβ. Αν κάνεις μια βολτα σε βιτρινες καταστηματων και ψαχτεις με καποιον που εχει το ιδιο τηλ θα διαπιστωσεις οτι ολα το κανουν. Και το λεω αυτο διοτι ξερεις ακριβως τι βλέπεις οποτε το εντοπιζεις πιο ευκολα.

Χωρις να θέλω να προσβαλω τον φιλο που ανεφερε οτι το δικο του δεν κανει κατι που οντως μπορεί να ειναι εξαιρεση, στην δουλειά που βρισκομαι εχουνε 2-3 ατομα το ιδιο τηλ και όταν τους ειχα ρωτήσει μου λεγανε οτι τα δικά τους ητανε αψογα. Όταν ομως βγηκαμε εξω στον ηλιο και τους το έδειξα εχασαν τα λόγια τους. Γι αυτο σου λεω πριν το πας service ψαξτο λιγακι για να δεις αν όντως προκειται για το ιδιο θεμα ή το δικο σου εχει καποιο αλλο προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικα φιλε μου εχεις δικιο, τις ειδα και εγω κατι σκιες πολυ ξεθωριασμενες που αν δεν ξερεις δεν φαινονται καθολου. Αλλα δεν ειναι μωβ. Τι να πω..Οσο μεγαλώνουμε μαθαινουμε...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα φιλε μου εχεις δικιο, τις ειδα και εγω κατι σκιες πολυ ξεθωριασμενες που αν δεν ξερεις δεν φαινονται καθολου. Αλλα δεν ειναι μωβ. Τι να πω..Οσο μεγαλώνουμε μαθαινουμε...

Είναι πολύ περιεργη τεχνολογια. Και οταν αναζητας κατι πρωτοτυπο οπως η edge οθονη πληρωνεις και το τίμημα. Χαχαχα.

 

Περα απο την πλάκα εχω δει παρα πολλα και ειναι ετσι ολα. Απλά το αναφερα διότι είναι κριμα να ανοιχτει το τηλ χωρις λογω.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη edge υπάρχει δυνατότητα να είναι μόνιμα ενεργοποιημένη ώστε να μπορώ να έχω εικόνα για τυχόν αναπάντητες ή μηνύματα ή θα πρέπει κάθε φορά που θέλω να δω κάποια ειδοποίηση να σέρνω το δάχτυλο κατά μήκος της? Γνωρίζω μόνο ότι έχει την δυνατότητα να εμφανίζει νυχτερινό ρολόι και ημερομηνία. Και σχετικά με την αναβάθμιση από Lollipop σε ΜΜ, αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα με την όλη διαδικασία, έγινε κανονικά μέσω ΟΤΑ και όσοι από εσάς εγκαταστήσατε την νέα έκδοση παρατηρήσατε διαφορές ή βελτίωση σε σχέση με την παλιά? Σκοπεύω να το αγοράσω μέσα στην εβδομάδα και θα ήθελα να έχω μια όσο γίνεται καλύτερη εικόνα για την συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

αύριο το περιμένω και εγώ......πριν λίγο αποχωρίστηκα το g4 μετά από 6 μήνες συμβίωσης μαζί του

 

Ποιες οι εντυπώσεις σου φίλε από συσκευή LG? Και πως δεν προτίμησες την καινούργια LG V10 που σε πολλά χαρακτηριστικά της μοιάζει με την S6 Edge+? Σε ρωτάω γιατί προσωπικά βρέθηκα σε μεγάλο δίλημμα ανάμεσα στις δύο συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη edge υπάρχει δυνατότητα να είναι μόνιμα ενεργοποιημένη ώστε να μπορώ να έχω εικόνα για τυχόν αναπάντητες ή μηνύματα ή θα πρέπει κάθε φορά που θέλω να δω κάποια ειδοποίηση να σέρνω το δάχτυλο κατά μήκος της? Γνωρίζω μόνο ότι έχει την δυνατότητα να εμφανίζει νυχτερινό ρολόι και ημερομηνία. Και σχετικά με την αναβάθμιση από Lollipop σε ΜΜ, αντιμετωπίσατε κάποιο πρόβλημα με την όλη διαδικασία, έγινε κανονικά μέσω ΟΤΑ και όσοι από εσάς εγκαταστήσατε την νέα έκδοση παρατηρήσατε διαφορές ή βελτίωση σε σχέση με την παλιά? Σκοπεύω να το αγοράσω μέσα στην εβδομάδα και θα ήθελα να έχω μια όσο γίνεται καλύτερη εικόνα για την συσκευή.

και κλειστη που ειναι εχεις φωτεινες ενδειξεις

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πως μπορείς το εικονίδιο που πατάς για να μπεις στο μενού εάν γίνεται να το κάνεις μαύρο; το είδα σε καταστήμα public
Link to comment
Share on other sites

Εχει απειρα θεματα να βαλεις..κοιτα να χαρεις την συσκευη σου,ειναι η κορυφαια
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Θέματα για root ή no root συσκευές http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3315103

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...