Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,θέλω τα φώτα σας παιδιά αν γνωρίζετε...

Έπεσε στα χέρια μου κινητό γνωστής-γνωστού και πάει λέγοντας.Δεν γνωρίζω πώς και γιατί αλλά η κατάσταση έχει ως εξής:εχει γίνει επαναφορά εργ.ρυθμίσεων,η κοπέλα που το είχε δεν θυμάται καν το gmail της και όταν παώ να το ανοίξω ζητάει το google account that was previously synced with this device.Και εννοείται πως δεν το ξέρει...Τι μπορώ να κάνω?Αν περάσω μέσω odin καινούργια ρομ και βάλω καινουργιο gmail,θα διορθωθεί?Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,θέλω τα φώτα σας παιδιά αν γνωρίζετε...

Έπεσε στα χέρια μου κινητό γνωστής-γνωστού και πάει λέγοντας.Δεν γνωρίζω πώς και γιατί αλλά η κατάσταση έχει ως εξής:εχει γίνει επαναφορά εργ.ρυθμίσεων,η κοπέλα που το είχε δεν θυμάται καν το gmail της και όταν παώ να το ανοίξω ζητάει το google account that was previously synced with this device.Και εννοείται πως δεν το ξέρει...Τι μπορώ να κάνω?Αν περάσω μέσω odin καινούργια ρομ και βάλω καινουργιο gmail,θα διορθωθεί?Ευχαριστώ

 

πιστεύω να έχεις καταλάβει ότι το κινητό είναι κλεμμένο σωστά?? τώρα κάποιος 80 χρόνων να μην θυμάται το εμαιλ οκ κατανοητό ..αλλά ένας νέος άνθρωπος που το κάνει για να έχει επικοινωνία είναι τουλάχιστον κουτό να μην το θυμαται....τέλος πάντων ότι και να περάσεις μέσω odin το κλείδωμα παραμένει ..όπως στα iphone με το icloud lock

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικα σταματησε να ξεκλειδωνει με το δακτυλικο αποτυπωμα, μετα την τελευταια αναβαθμιση.

Μια εφαρμογη που χρησιμοποιω για το ξεκλειδωμα εφαρμογων με το δαχτυλο λειτουργει μια χαρα.

Διεγραψα τα αποτυπωματα, περασα καινουρια, τιποτα.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

πιστεύω να έχεις καταλάβει ότι το κινητό είναι κλεμμένο σωστά?? τώρα κάποιος 80 χρόνων να μην θυμάται το εμαιλ οκ κατανοητό ..αλλά ένας νέος άνθρωπος που το κάνει για να έχει επικοινωνία είναι τουλάχιστον κουτό να μην το θυμαται....τέλος πάντων ότι και να περάσεις μέσω odin το κλείδωμα παραμένει ..όπως στα iphone με το icloud lock

 

Μαζί σου,το ίδιο είπα και εγώ.Ειδικά για νέα κοπέλα δεν παίζει να μην θυμάται τίποτα...Όπως μου το έδωσαν,έτσι το δίνω πίσω.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Mαζι με το note 5 εχουν καποιες δυνατοτητες παραπανω στο pro mode

 

Με την mm πήρανε τα S6/edge ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις όπως αυτές που είχε το s6 edge plus και note 5 με την lollipop κιόλας. Απλά ένα προβάδισμα έχει ο Sony φακός διότι δεν έχει την κιτρινίλα του isocell

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμενη η συσκευή και πατήσω 2 φορές για να ανοίξω την κάμερα και ανοίγει η μπροστινη σαν να κολλάει για 2 δευτερόλεπτα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χθες έστησα την συσκευή από την αρχή. Είχα χρόνο και λέω ας το στήσω ξανά. Βέβαια χθες όλη την μέρα μου έβγαζε μήνυμα Google play services διακόπηκε. Ούτε play store ούτε Gmail έμπαινε. Το έστησα,έβαλα ακριβώς ίδιες εφαρμογές. Battery drain καθόλου. Android system 5-8% μόνιμα. Μπήκα για ύπνο 12 το βράδυ και ξύπνησα 12 το μεσημέρι. Έχασε μόνο 1%. WiFi data κλειστά. Πριν το στήσω έτρωγε στο 6ώρο 3-5% με όλα κλειστά ενώ κοιμομουν. Μέχρι στιγμής βλέπω ότι άξιζε το στήσιμο από την αρχή.θα το παρακολουθήσω όμως και τις επόμενες μέρες
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους μπήκα και εγώ στο φαν κλαμπ του s6 edge+ το έχω 3 μέρες τώρα και μπορώ να πω πως η μπαταριά του είναι αρκετά καλή βγάζει άνετα μέρα με αρκετή χρίση , και ερχόμενος απο vibe z2 pro είμαι αρκετά ευχαριστημενος με το s6
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους μπήκα και εγώ στο φαν κλαμπ του s6 edge+ το έχω 3 μέρες τώρα και μπορώ να πω πως η μπαταριά του είναι αρκετά καλή βγάζει άνετα μέρα με αρκετή χρίση , και ερχόμενος απο vibe z2 pro είμαι αρκετά ευχαριστημενος με το s6

 

Καλώς ήρθες, είναι φανταστικό τηλέφωνο να το χαρείς

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να πάρουμε update και να μας δίνει στην κάμερα το flash στην μπροστινη καμερα το σ7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδιά από προβλήματα μπαταριας λογισμικού πως πάμε ; γρασουνιζεται το γύρω γύρω του ; Με ενδιαφέρει να το αγοράσω και μ αρέσει είναι η αλήθεια πραγματικά.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν γρατζουνιζεται ευκολα το bezels οπως το note 4..αλλα θελει προσοχη μην πεσει κατω.η μπαταρια με καλο στησιμο και απλη χρηση σε βγαζει χαλαρα πανω απο 5 ωρες!με το καλο να το παρεις!!Θα δεις οτι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τις νεες ναυαρχιδες!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε μου δεν γρατζουνιζεται ευκολα το bezels οπως το note 4..αλλα θελει προσοχη μην πεσει κατω.η μπαταρια με καλο στησιμο και απλη χρηση σε βγαζει χαλαρα πανω απο 5 ωρες!με το καλο να το παρεις!!Θα δεις οτι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο τις νεες ναυαρχιδες!

Γι αυτό μου αρέσει ο σχεδιασμός του είναι εντελος διαφορετικό και εντυπωσιακό πραγματικά κάνει την διαφόρα.

Ξέρουμε ποσο κοστίζει η επισκευή οθόνης σε περίπτωση πτώσης του ; Επίσης θα συνεχίσει να περνει και τις νεότερες ενημερώσεις κανονικότατα χωρίς σταμάτημα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι θα παιρνει ενημερωσεις..7 μηνων συσκευη ειναι ακομα ρε παιδια.Lcd+digitizer πανε μαζι αυτα πακετο.ειναι πολυ ακριβο!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εννοειται οτι θα παιρνει ενημερωσεις..7 μηνων συσκευη ειναι ακομα ρε παιδια.Lcd+digitizer πανε μαζι αυτα πακετο.ειναι πολυ ακριβο!

Ναι φιλε μου δεν αντιλέγω προς θεου. Παντός μου αρέσει οντος αν και δεν διαθέτω τόσο πολύ ποσο που ζητάνε εδώ στην Κύπρο αν θα το πάρω θα το κάνω με δώσεις για 2 χρονάκια θα περάσουν :)α

Επίσης σε σχέση με το Νότε 4 πως πάει ;

Δεν είναι αδιάβροχο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

οσο παμε προς την ελευση του note 6 θα αρχισει να πεφτει και αλλο.ηδη το εσπασε το φραγμα 500!για να μην βγαινουμε vs

δες εδω το συγκριτικο.λεει τα παντα αναλυτικα και το ποιο εμπιστο!

http://www.devicespecifications.com/en/comparison/840b439e2

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ούτε και το note είναι αδιάβροχο. Ούτε το edge plus (μην το βάλεις στο νερό όπως έκανες με το S6. Εσύ πρέπει να ήσουν που το είχες αναφέρει και στο νήμα). Τα s7 είναι αδιάβροχα. Το κινητό φυσάει και δεν καταλαβαίνει τίποτα.Θα πάρει και την Ν όταν με το καλό βγει. Μπαταρία με 50-50 WiFi data εγώ βγάζω ένα 5ωρο σχεδόν οθόνη.αυτο όμως διαφέρει από χρήστη σε χρήστη. Πάντως με το κινητό δεν πρόκειται να κάνεις τίποτα λάθος.αξιζει κάθε ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Ούτε και το note είναι αδιάβροχο. Ούτε το edge plus (μην το βάλεις στο νερό όπως έκανες με το S6. Εσύ πρέπει να ήσουν που το είχες αναφέρει και στο νήμα). Τα s7 είναι αδιάβροχα. Το κινητό φυσάει και δεν καταλαβαίνει τίποτα.Θα πάρει και την Ν όταν με το καλό βγει. Μπαταρία με 50-50 WiFi data εγώ βγάζω ένα 5ωρο σχεδόν οθόνη.αυτο όμως διαφέρει από χρήστη σε χρήστη. Πάντως με το κινητό δεν πρόκειται να κάνεις τίποτα λάθος.αξιζει κάθε ευρώ

Να σαι καλα Γιωργο θα το προσεχω επειδη θα το χρωσταω για δυο χρονια στην Cyta το πειρα με συμβολαιο και δεν θα ξανα αλλαξω κινητο για δυο χρονια επειδη αυτο με ικανοποιηει απολυτα ειναι και μεγαλο επισης και ολα μια χαρα δοξα τον θεον και μ αρεσει παρα πολυ που ειναι ετσι λοξω που λογιζει.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Στην τιμή που είναι τώρα (500ε) είναι vfm για όσους ψάχνουν ένα premium phablet με μεγάααλη οθόνη. To κύριο αρνητικό του για εμένα είναι ότι θέλει θήκη οπωσδήποτε, όπως όλα τα Edge εξάλλου, και σιχαίνομαι τις θήκες. Του έχω βάλει μια Ringke Slim αναγκαστικά, αλλιώς δουλειά δεν γίνεται. Επόμενη συσκευή μου σίγουρα δεν θα είναι τύπου Edge.
Link to comment
Share on other sites

Στην τιμή που είναι τώρα (500ε) είναι vfm για όσους ψάχνουν ένα premium phablet με μεγάααλη οθόνη. To κύριο αρνητικό του για εμένα είναι ότι θέλει θήκη οπωσδήποτε, όπως όλα τα Edge εξάλλου, και σιχαίνομαι τις θήκες. Του έχω βάλει μια Ringke Slim αναγκαστικά, αλλιώς δουλειά δεν γίνεται. Επόμενη συσκευή μου σίγουρα δεν θα είναι τύπου Edge.

Σιγουρα θελει θηκη φιλε μου οπωςδιποτε γιατι μια να φαει χαμο τοτε πηγε για το καηρο που λεμεν.

Εικονες απο το Unboxing μου:

 

http://s33.postimg.org/j7mjf82wv/1_1.jpg

 

http://s33.postimg.org/e3v9r0rsv/2_2.jpg

 

http://s33.postimg.org/kiuanoyin/3_3.jpg

 

http://s33.postimg.org/7sv47pwvz/4_4.jpg

 

http://s33.postimg.org/5x39zg1q7/5_5.jpg

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...