Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου θα σου πω συγκεκριμένα οτι προσωπικά εχω δει πανω απο 10 συσκευες στον ηλιο και όλες κανανανε καποια νερά και και κατι σαν περιγραμμα στο σχημα της μπαταριας που έχει εσωτερικα. Αυτο ειναι μαλλον λεπτό το εσωτερικό υλικο και δημιουργεί ειδωλα απο μεσα. Αυτο το έχει αναφέρει και το service που έχει ρωτηθει απο αλλους. Και μιλαω μονο για edge plus. Ομως σε καμια περιπτωση δεν φαίνονται μωβ. Αν κάνεις μια βολτα σε βιτρινες καταστηματων και ψαχτεις με καποιον που εχει το ιδιο τηλ θα διαπιστωσεις οτι ολα το κανουν. Και το λεω αυτο διοτι ξερεις ακριβως τι βλέπεις οποτε το εντοπιζεις πιο ευκολα.

Χωρις να θέλω να προσβαλω τον φιλο που ανεφερε οτι το δικο του δεν κανει κατι που οντως μπορεί να ειναι εξαιρεση, στην δουλειά που βρισκομαι εχουνε 2-3 ατομα το ιδιο τηλ και όταν τους ειχα ρωτήσει μου λεγανε οτι τα δικά τους ητανε αψογα. Όταν ομως βγηκαμε εξω στον ηλιο και τους το έδειξα εχασαν τα λόγια τους. Γι αυτο σου λεω πριν το πας service ψαξτο λιγακι για να δεις αν όντως προκειται για το ιδιο θεμα ή το δικο σου εχει καποιο αλλο προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έμενα στο λευκό φαίνεται πάρα πολύ .κάτι σκιές τετραγωνισμενες με κοψίματα σε κάποια σημεία. το πήγα στο service άλλα να ανοίξουν 15 ήμερων κινητό δε θέλω, αντικατασταση δε γινεται οποτε το αφηνω ετσι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Έμενα στο λευκό φαίνεται πάρα πολύ .κάτι σκιές τετραγωνισμενες με κοψίματα σε κάποια σημεία. το πήγα στο service άλλα να ανοίξουν 15 ήμερων κινητό δε θέλω, αντικατασταση δε γινεται οποτε το αφηνω ετσι.

 

 

 

Όλα το κάνουν όποτε μην ασχολείσαι.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Nαι βγηκε σε 5 χωρες και για την eur!!16 mb μονο..διορθωσεις ασφαλειας λεει!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Nαι βγηκε σε 5 χωρες και για την eur!!16 mb μονο..διορθωσεις ασφαλειας λεει!

 

Εμένα σε Αυστριακό τίποτα ακόμα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά notification badges δεν εχουμε στο κινητό; Ας πούμε οταν εχεις 3 μηνύματα αδιάβαστα δεν βγαινει σε μικρό κόκκινο το νούμερο 3; Σε s6 edge με marshmallow υπάρχει κανονικά!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nαι βγηκε σε 5 χωρες και για την eur!!16 mb μονο..διορθωσεις ασφαλειας λεει!

 

μολις μου ηρθε κι εμενα....(Ελληνικο S6 edge+)

 

δεν περιμενω πολλα πραγματα

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανονικα φιλε μου...

 

 

 

Πως ενεργοποιείται;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως ενεργοποιείται;

 

 

 

Αααα εντάξει τωρα! Είχα απενεργοποιήσει το badge provider με το package disabled!

Link to comment
Share on other sites

Με το μικρο update που πηραμε πριν λιγες μερες αυτο που ελεγε διορθωσεις ασφαλειας στην (eur)σαν να ζεστενεται αποτομα οταν το πειραζεις;παρακολουθω την θερμοκρασια μπαταριας φτανει 32.0,34,5,35.0...εχετε παρατηρησει τιποτα τετοιο?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Με το μικρο update που πηραμε πριν λιγες μερες αυτο που ελεγε διορθωσεις ασφαλειας στην (eur)σαν να ζεστενεται αποτομα οταν το πειραζεις;παρακολουθω την θερμοκρασια μπαταριας φτανει 32.0,34,5,35.0...εχετε παρατηρησει τιποτα τετοιο?

 

Φίλε και σε μένα μου φαίνεται ότι ζεσταίνεται εύκολα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα σου πω συγκεκριμένα οτι προσωπικά εχω δει πανω απο 10 συσκευες στον ηλιο και όλες κανανανε καποια νερά και και κατι σαν περιγραμμα στο σχημα της μπαταριας που έχει εσωτερικα. Αυτο ειναι μαλλον λεπτό το εσωτερικό υλικο και δημιουργεί ειδωλα απο μεσα. Αυτο το έχει αναφέρει και το service που έχει ρωτηθει απο αλλους. Και μιλαω μονο για edge plus. Ομως σε καμια περιπτωση δεν φαίνονται μωβ. Αν κάνεις μια βολτα σε βιτρινες καταστηματων και ψαχτεις με καποιον που εχει το ιδιο τηλ θα διαπιστωσεις οτι ολα το κανουν. Και το λεω αυτο διοτι ξερεις ακριβως τι βλέπεις οποτε το εντοπιζεις πιο ευκολα.

Χωρις να θέλω να προσβαλω τον φιλο που ανεφερε οτι το δικο του δεν κανει κατι που οντως μπορεί να ειναι εξαιρεση, στην δουλειά που βρισκομαι εχουνε 2-3 ατομα το ιδιο τηλ και όταν τους ειχα ρωτήσει μου λεγανε οτι τα δικά τους ητανε αψογα. Όταν ομως βγηκαμε εξω στον ηλιο και τους το έδειξα εχασαν τα λόγια τους. Γι αυτο σου λεω πριν το πας service ψαξτο λιγακι για να δεις αν όντως προκειται για το ιδιο θεμα ή το δικο σου εχει καποιο αλλο προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτές οι σκιές ήταν και ο λόγος που έδωσα το edge plus μου. Δεν μπορούσα να της χωνέψω με τίποτα ! Θέλω να ξανα αγοράσω edge plus η το s7 edge και φοβάμαι για αυτές της σκιές. Είναι απαράδεκτο σε αυτές της συσκευές κοσμήματα σε εμφάνιση να υπάρχουν αυτά τα πράγματα.

Αν δω οτι συνεχίζουν να υπάρχουν ακόμα και τώρα αυτές οι σκιές στο s7 edge θα απορρίψω μια και καλή την samsung μέχρι να βγάλει κάτι σωστό , και θα πάω σε άλλον κατασκευαστή κινητών.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω παρατηρησει τιποτα τετοιο και οσα εχω δει..ειναι κανονικη η οθονη
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω παρατηρησει τιποτα τετοιο και οσα εχω δει..ειναι κανονικη η οθονη

 

Αν βαλεις λευκό φόντο στην οθόνη με φούλ φωτεινότητα και το βαλεις κόντρα στον ήλιο θα διακρίνεις κάποιες σκιές ,σε κάποια σημεία η οθόνη είναι πιο λευκή ενω σε αλλα σημεία πιο σκούρα. Ισως να δεις και καποιες καθετες γραμμές- σκιές. Δεν είναι ομοιόμορφο το λευκό δηλαδη λόγο των σκιών.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ σήμερα ισπανική έκδοση. εγώ βλέπω λίγο λαγκαρισμα. όντως ζεσταίνεται κιόλας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν βαλεις λευκό φόντο στην οθόνη με φούλ φωτεινότητα και το βαλεις κόντρα στον ήλιο θα διακρίνεις κάποιες σκιές ,σε κάποια σημεία η οθόνη είναι πιο λευκή ενω σε αλλα σημεία πιο σκούρα. Ισως να δεις και καποιες καθετες γραμμές- σκιές. Δεν είναι ομοιόμορφο το λευκό δηλαδη λόγο των σκιών.

 

εμένα είναι στη χειρότερη έκδοση. κάθετες και παράλληλες και στο πολύ φως φαίνεται και σε άλλα χρώματα. όμως πχ όταν κάνεις μια κλήση μέσα στο πράσινο. αλλά δε θα τα πάρω γι αυτό το λόγο. το κινητό φυσάει. τώρα το καλοκαίρι στη παραλία τη να σου πω.μπορει και να μου σπάσει τα νεύρα και να το πετάξω στη θάλασσα.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω παρατηρησει τιποτα τετοιο και οσα εχω δει..ειναι κανονικη η οθονη

 

Το ίδιο και σε μένα.Μια χαρά η οθόνη όπως ούτε ζεσταίνεται καθόλου και δεν κολλάει πουθενά (εκτός στο scroll στο Facebook, εκεί το παθαίνω και στο ταμπλετ. Οπότε είναι θέμα εφαρμογής)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη Μ. Εβδομαδα.. :)

 

Επειδη βλεπω οτι πλεον S6+ & S7 ειναι στην ιδια τιμη ουσιαστικα, υπάρχει καποιος που να εκανε την μεταβαση απο το plus στο απλο S7 να μοιραστει λιγο εντυπωσεις (ή ακομα κι αν το μετανιωσε.. lol) . Αν δεν πρεπει να απαντηθει εδω εστω σε πμ. Thanks :)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει ούτε στο edge να πας άμα είναι να πληρώσεις άμα είναι ανταλλαγή να το σκεφτείς μόνο για το edge ίδια ταχύτητα κάμερα με υπέρ και κατά μεγαλύτερη οθόνη.. Στην θέση σου η το s7 edge η αυτό θα έπαιρνα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει ούτε στο edge να πας άμα είναι να πληρώσεις άμα είναι ανταλλαγή να το σκεφτείς μόνο για το edge ίδια ταχύτητα κάμερα με υπέρ και κατά μεγαλύτερη οθόνη.. Στην θέση σου η το s7 edge η αυτό θα έπαιρνα

 

Επειδη δεν ημουν πολυ σαφης...δεν εχω το edge plus τωρα. Αλλα Note 4. Οποτε σιγουρα θα πληρωσω ειτε ετσι ειτε αλλιως:lol: Απλα λογω της σχεδον ιδιας τιμης (skroutz) ηταν το ερωτημα..:)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγαινα σε edge plus .έκανα μια φορά μετάβαση από 5 ίντσες σε 5.7 (note 4) και όταν το πουλησα πήγα σε edge plus .κάτι μικρότερο σε ίντσες πλέον δεν παίρνω για κύρια συσκευή. Δεν έχει να ζηλέψει σε επιδόσεις το edge plus τίποτα από όλες τις νέες ναυαρχιδες
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγαινα σε edge plus .έκανα μια φορά μετάβαση από 5 ίντσες σε 5.7 (note 4) και όταν το πουλησα πήγα σε edge plus .κάτι μικρότερο σε ίντσες πλέον δεν παίρνω για κύρια συσκευή. Δεν έχει να ζηλέψει σε επιδόσεις το edge plus τίποτα από όλες τις νέες ναυαρχιδες

Έχει να ζηλέψει πολλά,μπαταρία,grip,αδιάβροχο,κάρτα sd

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πήγαινα σε edge plus .έκανα μια φορά μετάβαση από 5 ίντσες σε 5.7 (note 4) και όταν το πουλησα πήγα σε edge plus .κάτι μικρότερο σε ίντσες πλέον δεν παίρνω για κύρια συσκευή. Δεν έχει να ζηλέψει σε επιδόσεις το edge plus τίποτα από όλες τις νέες ναυαρχιδες

 

5.5'' είναι το s7 edge, η διαφορά είναι ελάχιστη.

Από κει και πέρα, σε επιδόσεις δεν έχει να ζηλέψει κάτι το s6 edge plus, αλλά δεν είναι μόνο επιδόσεις μια συσκευή.

Στην ίδια τιμή δεν υπάρχει δίλημμα, μην τρελαθούμε, το s6 edge plus, μπαίνει σοβαρά στη λίστα κάποιου αν η διαφορά με το s7 edge είναι >100-150.

 

Εdit: Ανάμεσα σε s6 edge plus & s7 απλό υπάρχει δίλημμα, προσωπικά θα πήγαινει στο s6 edge plus, αλλά και το απλό s7 έχει τα δικά του ατού, είναι θέμα αναγκών/προτεραιοτήτων.

Edited by bas13
Link to comment
Share on other sites

Κάρτα sd δεν με ενδιαφέρει προσωπικά. Grip δεν έχω πρόβλημα με το edge plus. Αδιάβροχο καλό να υπάρχει (δεν μου χρειάστηκε ποτέ στα κινητά μου). Στο μόνο που υστερεί είναι η μπαταρία. Επειδή τα έβαλα δίπλα δίπλα δεν μου έκανε το κλικ το s7 edge έτσι ώστε να πουλήσω το plus και να το πάρω. Αυτά βέβαια προσωπική άποψη. Περιμένω note 6 από την Samsung πλέον για να δω αν κάνω μετάβαση
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...