Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εβαλα μεσω smartswitch την euro αλλα στο phone info στο lastet firmware αντι να λεει yes λεει καποια αλλα αλλα δεν υπαρχει κατι αλλο. Μπορει να τσεκαρει καποιος να μου πει? Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα μεσω smartswitch την euro αλλα στο phone info στο lastet firmware αντι να λεει yes λεει καποια αλλα αλλα δεν υπαρχει κατι αλλο. Μπορει να τσεκαρει καποιος να μου πει?

 

ναι έτσι είναι. δεν λέει yes λέει κάτι aoj5/aoj2/aoj3 (με το μακρινάρι μπροστά)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Το να θέλει update ( που ακόμα δεν έχει πάρει ) το application , το σκέφτηκε κανεις? :blink:
“Flash is disabled” warning, saying that “The iPhone needs to cool down before you can use the flash.” :lol:
Link to comment
Share on other sites

Στο smartwitch βάζετε το series number η με άλλο τρόπο;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι. Ρε σεις μπας και επρεπε να περιμενουμε οτα και οχι smartswitch?

Στο ελληνικο site της samsung στην ουσια σε παρακινεί να κανεις την αναβαθμιση λογισμικου με το smartswitch.

Link to comment
Share on other sites

εγω μολις το συνδεσω με το smart switch μου λεει οτι οντως υπαρχει η αναβαθμιση παταω να ξεκινησει και μετα δεν κανει τπτ...ουτε μεσω ota μου την δινει?να την περασω με odin?για ελληνικο μιλαμε (eur)
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Οριστε και το always on display απο το s7 για την κινηταρα μας. Μαζι με την αναβάθμιση σε Android 6 ειμαι υπερκαλυμμενος.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orthur.always_on_display

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και το always on display απο το s7 για την κινηταρα μας. Μαζι με την αναβάθμιση σε Android 6 ειμαι υπερκαλυμμενος.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orthur.always_on_display

 

δεν πρέπει να είναι το ίδιο. στο s7 δεν καίει σχεδόν καθόλου μπαταρία, το digitizer είναι απενεργοποιημένο. Μόνο η samsung μπορεί να δώσει το συγκεκριμένο feature, ή αν κάνεις root και το περάσεις με κάποια custom rom.

επίσης ο επεξεργαστής του s7 διαχειρίζεται την ενέργεια καλύτερα και είναι λιγότερο απαιτητικός..... (υποθέτω)

 

ειδικά αυτό το knock on feature δεν θα αφήνει την μπαταρία καθόλου να μπαινει σε deep sleep. άχρηστο τελείως αφου θα ρουφάει την μπαταρία

υπάρχουν και αλλα daydream apps, (που ρουφάνε όλα μπαταρία καμία σχέση με το feature του s7). Δεν πρόκειτε η samsung να το δώσει σε άλλα κινητά, γιατί θέλει να πουλήσει το νέο της μοντέλο. Κλασικά απαξιώνει τα κινητά της σε μικρό χρονικό διάστημα.

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα την άποψη σας σε κάτι αν γνωρίζετε.

 

Φίλος, όχι και τόσο σχετικός με το αντικείμενο, αγόρασε τον περασμένο Οκτώβριο το s6 edge+ από ελληνικό κατάστημα.

Μου το έφερε σήμερα να του περάσω mm και διαπίστωσα ότι είναι το μοντέλο 928C, και όχι το F που όπως γνωρίζω είναι το Ευρωπαϊκό μοντέλο.

Διάβασα ότι το C είναι το μοντέλο Ασίας.

 

Η απόδειξη αγοράς λοιπόν έχει κανονικά το imei αλλά το έχει σαν 928F!

 

Η ερώτηση μου είναι λοιπόν αν καταρχήν το C μπορεί να πάρει firmware του F (με κάποιο pit file ίσως), και το πιο σημαντικό, ποιον να "ενοχλήσει" πρώτα, τη smartec και τη Samsung ή (που λογικά θα του πουν ότι δε καλύπτεται από εγγύηση) το κατάστημα;; Και αν πάρει το κατάστημα τι να απαιτήσει; αντικατάσταση;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα την άποψη σας σε κάτι αν γνωρίζετε.

 

Φίλος, όχι και τόσο σχετικός με το αντικείμενο, αγόρασε τον περασμένο Οκτώβριο το s6 edge+ από ελληνικό κατάστημα.

Μου το έφερε σήμερα να του περάσω mm και διαπίστωσα ότι είναι το μοντέλο 928C, και όχι το F που όπως γνωρίζω είναι το Ευρωπαϊκό μοντέλο.

Διάβασα ότι το C είναι το μοντέλο Ασίας.

 

Η απόδειξη αγοράς λοιπόν έχει κανονικά το imei αλλά το έχει σαν 928F!

 

Η ερώτηση μου είναι λοιπόν αν καταρχήν το C μπορεί να πάρει firmware του F (με κάποιο pit file ίσως), και το πιο σημαντικό, ποιον να "ενοχλήσει" πρώτα, τη smartec και τη Samsung ή (που λογικά θα του πουν ότι δε καλύπτεται από εγγύηση) το κατάστημα;; Και αν πάρει το κατάστημα τι να απαιτήσει; αντικατάσταση;

 

δες πρώτα αν έχει πειραχτεί το knox..... τα ασιατικά μοντέλα δεν έχουν εγγύηση Ευρώπη. Αν γράφει η απόδειξη αγοράς ότι είχες το f, τότε έχει πειραχτεί το τηλέφωνο. Πιθανός knox 0x1 (δες με το samsung info περισσότερα).

Τώρα αν έχει πειραχτεί κάπως από κάποιο skroutzomagazo και εκείνοι το αγοράσανε απο Ασία και το πουλάνε σαν F μοντέλο δεν ξέρω.... Κανονικά δεν θα έπρεπε κανένας να αγοράζει τηλέφωνο με διπλές ταινίες ασφαλείας ή ακόμα χειρότερα ανοιγμένα από πριν

αν δεν έχει πειραχτεί το knox, μπορεί να το πάει πίσω απο εκεί που το αγόρασε, και να ενημερώσει για το θέμα. Να του δώσουν F μοντέλο ακόμα και αν ισχυριστούν ότι καλύπτουν αυτοί την εγγύηση αν πάθει κάτι.....

 

επίσης τσέκαρε τα IMEI του κουτιού και της συσκευής αν είναι ίδια. μπορείς να πάρεις τηλέφωνο την samsung να δώσεις το ΙΜΕΙ και να σου πούνε αν εργοστασιακά είναι το F ή το C. Αν ειναι το f, τότε πειράχτηκε σίγουρα. είτε ο φίλος σου το έδωσε κάπου αλλού, είτε από εκεί που το πήρε.

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

δες πρώτα αν έχει πειραχτεί το knox..... τα ασιατικά μοντέλα δεν έχουν εγγύηση Ευρώπη. Αν γράφει η απόδειξη αγοράς ότι είχες το f, τότε έχει πειραχτεί το τηλέφωνο. Πιθανός knox 0x1 (δες με το samsung info περισσότερα).

Τώρα αν έχει πειραχτεί κάπως από κάποιο skroutzomagazo και εκείνοι το αγοράσανε απο Ασία και το πουλάνε σαν F μοντέλο δεν ξέρω.... Κανονικά δεν θα έπρεπε κανένας να αγοράζει τηλέφωνο με διπλές ταινίες ασφαλείας ή ακόμα χειρότερα ανοιγμένα από πριν

αν δεν έχει πειραχτεί το knox, μπορεί να το πάει πίσω απο εκεί που το αγόρασε, και να ενημερώσει για το θέμα. Να του δώσουν F μοντέλο ακόμα και αν ισχυριστούν ότι καλύπτουν αυτοί την εγγύηση αν πάθει κάτι.....

 

Δεν είναι γραμμένος ο knox και το αυτοκόλλητο μέσα στο κουτί το αναγράφει πάλι σαν C (όπως και το phone info).

Άρα το εν λόγο κατάστημα προμηθεύεται C και τα πουλάει σαν F (εκτός αν είναι μεμονωμένη περίπτωση και λάθος).

Το θέμα είναι ότι δεν έχει εγγύηση και πως θα βρει το δίκιο του σε περίπτωση βλάβης;

 

Να πω ότι έχω δουλέψει σε 2 "σκρουτζομαγαζα" και ξέρω τι γίνεται, αλλά κάτι τέτοιο δε είχα ακούσει ξανά. Πληροφοριακά, μιας και έχω γράψει άρθρο για το θέμα, ότι εκτός από ελάχιστες εταιρίες, τα κουτιά των συσκευών πηγαίνουν συνήθως στα μαγαζιά από τους προμηθευτές χωρίς αυτοκόλλητα! Τα αυτοκόλλητα που βλέπουμε πάνω στα κουτιά της Samsung (και σε πολλές άλλες εταιρείες) μπαίνουν ή από το κατάστημα (fail) ή από τον χονδρεμπορο. Με λίγα λόγια το εργοστάσιο δε κολλάει αυτοκόλλητο σφράγισης πάνω στο κουτί στη πλειοψηφία των συσκευών.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το c δεν έχει εγγύηση Ελλάδα.. Δεν θα σε καλύψει η Samsung σε περίπτωση βλάβης.

Το μαγαζί που το πουλάει σαν f είναι το λιγότερο άσχετοι για να μην πω βαριά κουβέντα αν θεωρήσω ότι το κάνουν με δόλο.

Δεν ξέρω αν μπορείς να περάσεις f χωρίς να γράψει ο Knox η να μπρικαρει. Ρώτα στο xda developers. Εγώ στη θέση σου δε θα έμπλεκα με το συγκεκριμένο για φλασαρισμα ειδικα αφού είναι και αλλουνού.

 

Πάντως είναι περίεργο να πουλάει μαγαζί ελληνικό c μοντέλο. Όλα f είναι. Εγώ θα ζητούσα αλλαγή τηλεφώνου .

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Το c δεν έχει εγγύηση Ελλάδα.. Δεν θα σε καλύψει η Samsung σε περίπτωση βλάβης.

Το μαγαζί που το πουλάει σαν f είναι το λιγότερο άσχετοι για να μην πω βαριά κουβέντα αν θεωρήσω ότι το κάνουν με δόλο.

Δεν ξέρω αν μπορείς να περάσεις f χωρίς να γράψει ο Knox η να μπρικαρει. Ρώτα στο xda developers. Εγώ στη θέση σου δε θα έμπλεκα με το συγκεκριμένο για φλασαρισμα ειδικα αφού είναι και αλλουνού.

 

Πάντως είναι περίεργο να πουλάει μαγαζί ελληνικό c μοντέλο. Όλα f είναι. Εγώ θα ζητούσα αλλαγή τηλεφώνου .

 

Έτσι το σκέφτομαι και εγώ και όντως είναι πολύ περίεργο.

Θα μιλήσω με κατάστημα, Samsung και αν δε βρω άκρη θα το προχωρήσω παραπέρα.

Παρότι δεν είναι δική μου η συσκευή, θα πρέπει κάποιοι στην Ελλάδα να μην είναι επαγγελματίες μόνο στα χαρτιά.

Είναι σίγουρα λοιπόν το C μοντέλο, και σίγουρα το imei στην απόδειξη είναι το ίδιο, παρότι γράφει F.

Ευχαριστώ για το χρόνο σου.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήλθε για cosmote η νέα αναβάθμιση 1370 mb περίπου.

6.0.1 G928FXXU2BPB6

Edited by giannis42
Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήλθε για cosmote η νέα αναβάθμιση 1370 mb περίπου.

6.0.1 G928FXXU2BPB6

Φίλε μου οταν την κανεις μπορείς να αναφερεις στο phone info στο πλαίσιο που λεει original csc αν σου έχει καποιο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου οταν την κανεις μπορείς να αναφερεις στο phone info στο πλαίσιο που λεει original csc αν σου έχει καποιο?

Είναι κενό.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Και την έκανες μέσω OTA?

Απλά εγω την έκανα με smartswich και ήθελα να συγκρίνω αν λενε τα ίδια.

Μέσω ΟΤΑ την έκανα.

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Χτες με 5.1 που δεν ειχα κάνει αναβαθμιση ακομα εγραψα οτι ηταν ετσι : στο δικο μου branded cosmote δεν εχω κανει ακομα αναβαθμιση και μου δείχνει orizinal csc code = cos , ενω στο available csc δειχνει κενο.

Σημερα το πρωι που εκανα αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ επιβεβαιωνω και εγω οτι ειναι κενά και τα δύο πια

Θα mini ή θα μου mini ? (στα χέρια)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...