Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια οσοι βαζεται καποιας χωρας να λετε ποιας για να δουμε αυτα τα ρημαδια facebook,messenger αν μπορουμε να τα κανουμε βελτιστοποιηση!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια οσοι βαζεται καποιας χωρας να λετε ποιας για να δουμε αυτα τα ρημαδια facebook,messenger αν μπορουμε να τα κανουμε βελτιστοποιηση!!

Από ότι ξέρω με btu μπορείς να κάνεις βελτιστοποιηση,όταν βγει βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο υπαρχει στην btu..με την 6.0.1 να δουμε σε ποιες roms γινεται Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείτε τσεκάρετε λίγο και εσεις την γρήγορη φόρτιση. Σε εμένα είτε το έχω στη γρήγορη φόρτιση είτε επιλέγω φόρτιση με καλώδιο, δείχνει τα ίδια λεπτά μέχρι την πλήρη φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

που το διαλεγεις αυτο εγω χωρις να αλλαξω κατι λεει γρηγορη φορτιση και λεει 1 ωρα και 15 λεπτα να φορτισει κλπ

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει στο μενού της μπαταρίας με το Android 6. Και μένα με γράφει γρήγορη φόρτιση αλλά όμως δείχνει το ίδιο νούμερο είτε που γράφει γρήγορη φόρτιση είτε όταν γράφει μέσω καλωδίου
Link to comment
Share on other sites

με έσπασε τα νευρα το odin. θέλω να περάσω την NEE 6.01 και έχω ελληνική eur

δοκιμασα και 2 usb τα ίδια. μου βγάζει στις πληροφοριες διπλα το εξης: (και fail πάνω πάνω)

file analysis

setupconnection

complete(write) operation failedall threads completed....

Έχω αυτη

http://i65.tinypic.com/64krvc.png

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και σε φιλο με nee.και εγω ελληνικο εχω και περιμενω..κατεβασε την poland(xeo)ειναι αριστη μεχρι στιγμης!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και σε φιλο με nee.και εγω ελληνικο εχω και περιμενω..κατεβασε την poland(xeo)ειναι αριστη μεχρι στιγμης!!

 

Θα δοκιμάσω την xeo.... Γιατί η NEE δεν περνάει... Νομίζω τη πρώτη φορά μου είχε βγάλει και ότι θέλει το pit...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν που πηγα να περασω τη ΝΕΕ και λίγο πριν βγάλει pass εβγαλε fail και αγανακτησα να το επαναφέρω. Ας ειναι καλα ο ernesto.

 

Σήμερα πέρασα την πολωνική ΧΕΟ με hard reset πριν και μετά και ολα τέλεια. Απλά μου άλλαξε το csc σε TPH (απο btu που είχα).

 

Πραγματικά το ειχα ακούσει αλλα δε φανταζόμουν οτι θα ήταν τόσο μεγάλη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ s6 edge plus στην αριστερη πλευρα της οθονησ εμφανιζεται μονιμα μια μαυρη κουκιδα..ειχε κανενας απο εσασ παρομοιο προβλημα.. Edited by yiorgakis25
Link to comment
Share on other sites

ΣΕ s6 edge plus στην αριστερη πλευρα της οθονησ εμφανιζεται μονιμα μια μαυρη κουκιδα..ειχε κανενας απο εσασ παρομοιο προβλημα..

Το είχα σε s6 edge απλό μου έκανε η Samsung αντικατάσταση οθόνης για καμμένα pixel

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, χρειάζομαι την βοήθεια σας.

 

Ήμουν κάτοχος galaxy s6 και επειδή δεν άντεχα άλλο το θέμα μπαταρίας, μέχρι το μεσημέρι έπρεπε να το φορτισω. Παρά πολύ χρήση ίντερνετ, ομιλίας και email. Έτσι αποφάσισα να κάνω μια δοκιμή μετά από πολλά χρόνια σε iPhone. Πήρα το iPhone 6 plus και ομολογώ ότι ύστερα από πάρα πολύ καιρό είχα κινητό με καλά χαρακτηριστικά και να φτάνω το βράδυ στο σπίτι και να έχω 30% με όλα ανοιχτά. Φοβερή διαχείριση το λειτουργικό. Όμως ομολογώ σε κάμερα και ταχύτητα καμία σχέση με το s6 που είχα, είναι πίσω. Γιαυτό το έδωσα για να δοκιμάσω το επόμενο iPhone 6s plus, που σίγουρα θα έχει καλύτερη κάμερα και επεξεργαστή σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο, όμως με ψήνει και το galaxy s6 edge + γτ νομίζω σε θέμα hardware, μέγεθος συνολικά, κάμερας και βάρος υπερτερεί σε σχέση με το iPhone. Με προβληματιζει όμως αρκετά το θέμα μπαταρίας. Θα ήθελα σας παρακαλώ την βοήθεια σας και κυρίως από ανθρώπους που είχαν και τα δυο, την εμπειρία τους και την συμβουλή τους.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, χρειάζομαι την βοήθεια σας.

 

Ήμουν κάτοχος galaxy s6 και επειδή δεν άντεχα άλλο το θέμα μπαταρίας, μέχρι το μεσημέρι έπρεπε να το φορτισω. Παρά πολύ χρήση ίντερνετ, ομιλίας και email. Έτσι αποφάσισα να κάνω μια δοκιμή μετά από πολλά χρόνια σε iPhone. Πήρα το iPhone 6 plus και ομολογώ ότι ύστερα από πάρα πολύ καιρό είχα κινητό με καλά χαρακτηριστικά και να φτάνω το βράδυ στο σπίτι και να έχω 30% με όλα ανοιχτά. Φοβερή διαχείριση το λειτουργικό. Όμως ομολογώ σε κάμερα και ταχύτητα καμία σχέση με το s6 που είχα, είναι πίσω. Γιαυτό το έδωσα για να δοκιμάσω το επόμενο iPhone 6s plus, που σίγουρα θα έχει καλύτερη κάμερα και επεξεργαστή σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο, όμως με ψήνει και το galaxy s6 edge + γτ νομίζω σε θέμα hardware, μέγεθος συνολικά, κάμερας και βάρος υπερτερεί σε σχέση με το iPhone. Με προβληματιζει όμως αρκετά το θέμα μπαταρίας. Θα ήθελα σας παρακαλώ την βοήθεια σας και κυρίως από ανθρώπους που είχαν και τα δυο, την εμπειρία τους και την συμβουλή τους.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δεν έχει μεγάλες διαφορές με το 6s plus σε μπαταρία,λίγο χειρότερο από το 6plus αλλά πολύ καλύτερο από το s6,επίσης επειδή τα είχα και τα 3 τηλέφωνα και τώρα έχω το edge plus θα σου πω ότι είναι σίγουρα πιο άνετο στο χέρι λόγο βάρους με τρομερά καλύτερη οθόνη και κάμερα και από τα 2 iphone

Link to comment
Share on other sites

Iphone δεν τα συμπαθηαα ποτέ και δεν κρατησα κανενα πανω απο εβδομάδα.

 

Ειχα το μικρό edge ....το φορτιζα πάντα γυρω στο απογευμα 5-6 ωρα. Σπανια να μου βγαλει μερα. Ωρες οθονης ~5 ωρες.

 

Με το plus 10-11 ωρα βραδυ μου αφηνει υπόλοιπο 20-30% μπαταρια. Ωρες οθονης σταθερα πανω απο 6.30 ωρες. Σπανια να χρειαστεί φορτιση στη μερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και λενε με την mm καλυτερευει...

Link to comment
Share on other sites

Iphone δεν τα συμπαθηαα ποτέ και δεν κρατησα κανενα πανω απο εβδομάδα.

 

Ειχα το μικρό edge ....το φορτιζα πάντα γυρω στο απογευμα 5-6 ωρα. Σπανια να μου βγαλει μερα. Ωρες οθονης ~5 ωρες.

 

Με το plus 10-11 ωρα βραδυ μου αφηνει υπόλοιπο 20-30% μπαταρια. Ωρες οθονης σταθερα πανω απο 6.30 ωρες. Σπανια να χρειαστεί φορτιση στη μερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και λενε με την mm καλυτερευει...

Τι χρήση κάνεις; το sync για email το έχεις ανοιχτό;

Link to comment
Share on other sites

βρήκα λύση για το πρόβλημα download με αργή ταχύτητα απο τους server της samsung

απλά κατεβάστε το samfirm από http://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647

 

εκει που λέει model με κεφαλαία βάζεις SM-G928F

region (εγώ έβαλα την xeo)

και επιλέγεις το auto απο κάτω. μετά πατάς check update το βρίσκει, και μετά απλά download.....

 

κατεβάζω με πάνω από 1.2mb/sec (έχω 24άρα)....

 

ισχύει για όλα τα τηλέφωνα της samsung..... απλά φοβερό!!!! δοκιμάστε το

 

περιμένω να κατέβει να δοκιμάσω να φλασάρω πάλι με odin.... ελπίζω να πετύχει αυτή τη φορά....

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν περιμένετε παιδιά αυτή τη βδομάδα θα πάρουν τα περισσότερα mm, αν βγάλει η btu αναβάθμιση ίσως να την βάλω μίας και είναι η πιο ελαφριά από θέμα bloatware
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω και εγω..απο αυριο θα τα δωσει σε ολα..λιγα ειναι ακομα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

γιατί η btu θεωρείται πιο καλή? δηλαδή γιατί η συγκεκριμένη έχει λιγότερο bloatware απο τις άλλες? πχ εγώ με την EUR αξίζει να πάω σε btu?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Στην btu μπορουμε να κανουμε βελτιστοποιηση facebook messenger..και λενε οτι ειναι η ποιο καλη!!για να δουμε ομως!εγω θα περιμενω να ερθει η gr κ βλεπουμε
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Στην btu μπορουμε να κανουμε βελτιστοποιηση facebook messenger..και λενε οτι ειναι η ποιο καλη!!για να δουμε ομως!εγω θα περιμενω να ερθει η gr κ βλεπουμε

Εγώ είμαι σε 6.0.1 nordic και το Messenger το κάνεις βελτίωση και στην eur νομίζω

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το messeger (όπως και viber κλπ) αν τα βάλεις στη βελτιστοποιηση δεν ερχονται τα μηνύματα...πρεπει να το ανοιξεις για να έρθουν.

 

Το fb που τρωει πολύ μπαταρία ειναι το θέμα να μπορεί να βελτιστοποιηθει που δεν πολυπειραζει να μην έρχονται ειδοποιησεις (τουλάχιστον εμένα δεν με πειράζει).

Link to comment
Share on other sites

περασα την XEO και παει σφαιρα..... επισης μπορεις να κανεις βελτιστοποιηση τον messenger.... αν και δεν θα παιρνεις ειδοποιήσεις μετα.... όσο αφορά το facebook, εγώ το βρίσκω πολύ καλό πρόγραμμα και πολύ πιο γρήγορα διαβάζω τοίχο κ.λ.π από να ανοίγω τον browser.

προς το παρων δεν βλεπω τον λογο να αλλαξω. το εκανα hard reset και στησιμο απο την αρχη. μου φαινεται πολυ smooth εμπειρια.

μένει να δω τι λεει απο μπαταρια αν υπάρχει καποια διαφορα...... το φορτιζω τωρα με γρήγορη ασύρματη φόρτιση. (έχω το cheotech fast charger)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Επειδη προερχομαι απο iphone και σε αντιστοιχη περιπτωση με καμενα pixel μου εγινε αντικατασταση ολοκληρης της συσκευης κατι τετοιο δεν το κανει η samsung?εχετε καποιο καλο εξουσιοδοτημενο για θεσσαλονικη?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...