Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορεις χτυπησε το..ειναι πανακριβο ακομα.εγω θα το κρατησω για καιρο ακομα,δεν εχει πολλες διαφορες με το s7 edge..μεχρι να βγει και αν θα βγει το s7 plus βλεπουμε!!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με την βοήθεια του @elthis φλάσαρα την 6 πολύ καλύτερο το κινητό πλέον δεν το περίμενα μένει να δω μπαταρία δεν επανέφερα backup και τι στείλω από την αρχή με καθαρισμό τα ελεύθερα ραμ φτάνουν 2gb

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είστε οι πρωτοι εδώ με mm για πειτε εντυπώσεις σε smoothness,scrolling...

Στηνκαμερα υπαρ ει καμία αλλαγή?

Αφου δεν γραφει ο knox ισχυει εγγύηση?

Αν χρειαστεί downgrade χρειάζεται παλι pit file?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είστε οι πρωτοι εδώ με mm για πειτε εντυπώσεις σε smoothness,scrolling...

Στηνκαμερα υπαρ ει καμία αλλαγή?

Αφου δεν γραφει ο knox ισχυει εγγύηση?

Αν χρειαστεί downgrade χρειάζεται παλι pit file?

 

Έχω γράψει πιο πάνω εντυπώσεις.

Πιό somooth, το scrolling ακόμα καλύτερο, ram management σαφώς καλύτερο, multitasking επιτέλους, μπαταρία καλύτερη, δε βλέπω τα redraw στον tw, νέα edge οθόνη όπως το s7edge.

Overall δηλαδή υπάρχει μια βελτίωση στη συσκευή.

Τη κάμερα δε την έχω ψάξει και πολύ.

 

Ισχύει η εγγύηση με knox 0X0.

Για downgrade θέλει ακριβώς την ίδια διαδικασία που περνάμε mm, αλλά με το firmware που έχουμε πριν και το αντίστοιχο pit file.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Νέα edge οθόνη από S7 καινούργιο στυλ συντομεύσεων στο notification bar για οτιδήποτε ζητάει άδεια, πληκτρολόγιο γρηγορότερο, lag δεν έχω δει πουθενά ούτε στις ρυθμίσεις ούτε όταν πας να γράψεις στην αναζήτηση του Google μέσα από το widget, πιο γρήγορη αλλαγή παραθύρων, ελεύθερη μνήμη μέχρι και 2gb, μπαταρία δεν είδα ακόμα το έχω μερικές ώρες και όλο ασχολούμαι μαζί του αλλά σε χρήση μοιάζει άλλο κινητό σαν να πήρες πιο γρήγορο

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησατε καποιο bug που να προκαλεί battery drain στην αναμονη?

Δηλαδη να μην μπαινει ρο κινητό σε deep sleep?

 

Εχει αναφερθεί στα note 5 και η μονη εξήγηση που εχουν δώσει ειναι οτι συμβαίνει οταν γράψει ο knox...

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησατε καποιο bug που να προκαλεί battery drain στην αναμονη?

Δηλαδη να μην μπαινει ρο κινητό σε deep sleep?

 

Εχει αναφερθεί στα note 5 και η μονη εξήγηση που εχουν δώσει ειναι οτι συμβαίνει οταν γράψει ο knox...

 

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και εδώ.

Knox 0X0 άψογη μπαταρία.

Knox 0Χ1 battery drain, δε μπαίνει σε depp sleep. Θέλει ένα fix με root που έχουν βγάλει.

 

Κάποιο bug Δεν Έχω παρατηρήσει. Σίγουρα κάτι θα έχει αλλά για καθημερινή χρήση είναι άψογη η mm.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ενα βημα πριν το φλασαρισμα είμαι. ..

Το μόνο που με κρατάει είναι ο ernesto1983 που λέει να περιμένουμε την ελληνική mm...τον Μάιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα θα παίρνει αναβάθμιση απο Ιράκ μέσω οτα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και τα fb και messeger ειναι προεγκατεστημενα?

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανω για τον Μάιο. ..αν και με το ρυθμό που πάνε και δεν εχουν δωσει ακόμα για το plus για εκει το κόβω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα δώσανε αρκετά αλλά ολα για τα μικρά s6.

Μέχρι και για τα Σκόπια δωσανε στο edge. ..

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και εδώ.

Knox 0X0 άψογη μπαταρία.

Knox 0Χ1 battery drain, δε μπαίνει σε depp sleep. Θέλει ένα fix με root που έχουν βγάλει.

 

Κάποιο bug Δεν Έχω παρατηρήσει. Σίγουρα κάτι θα έχει αλλά για καθημερινή χρήση είναι άψογη η mm.

Καλημερα,αν περασω την mm οπως λενε στους xda θα μου κανει φορματ το κινητο? Δηλαδη θα πρεπει να περασω οτι αρχεια εχω και φωτο στον υπολογιστη η σε καποιο usb?

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να παίρνει από Ιράκ καλύτερα να γυρίσεις στην Ευρώπη γιατί είναι λίγο αλχημεία ο τρόπος που το βάζουμε.. Και φυσικά δεν νομίζω να πάρει την 6.0.1 αφού ήδη θα την έχεις

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και να παίρνει από Ιράκ καλύτερα να γυρίσεις στην Ευρώπη γιατί είναι λίγο αλχημεία ο τρόπος που το βάζουμε.. Και φυσικά δεν νομίζω να πάρει την 6.0.1 αφού ήδη θα την έχεις

 

Μετα για να γυρίσεις σε ευρωπαικη ρομ θα θελει πάλι το αντίστοιχο pit file, σωστά?

Τo fb είναι προεγκατεστημενο στην ιρακινη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την κατεβαζω τώρα. ..

Link to comment
Share on other sites

Μετα για να γυρίσεις σε ευρωπαικη ρομ θα θελει πάλι το αντίστοιχο pit file, σωστά?

Τo fb είναι προεγκατεστημενο στην ιρακινη?

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την κατεβαζω τώρα. ..

Ναι είναι κανονικά εφαρμογή συστήματος

Link to comment
Share on other sites

Μετα για να γυρίσεις σε ευρωπαικη ρομ θα θελει πάλι το αντίστοιχο pit file, σωστά?

Επιβεβαιώνω ότι η επαναφορά σε stock 5.1.1 γίνεται ακριβώς με τον ίδιο τρόπο που περνάμε 6.0.1, με το αντίστοιχο firmware φυσικά και το αντίστοιχο pit file, χωρίς κανένα πρόβλημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παίδες σορρυ για το ψιλο offtopic..αλλα μιας και δεν υπαρχει το s7 ακομα για να το βαλω στην επιλογη συσκευης θα ήθελα να ρωτήσω εσας που το δουλευετε είστε ευχαριστημενοι με την αποδοση/μπαταρια κτλ,θα δίνατε 300+ για να το αλλάξετε με το s7 edge ? Βλέπω αρκετα καλα 1/2 μηνων 64ρια να παίζουν κατω απο 600ε και το σκεφτομαι σοβαρα..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω όσους βάλανε την 6.01, τι εννοούν όταν λένε οθόνη σαν του S7 Edge, έχεις ας πούμε την δυνατότητα να δείχνει συνεχώς την ώρα - ημερομηνία ή ημερολόγιο κτλ όταν είναι ακουμπισμένο στο γραφείο, ή και τι άλλο ακόμα; και ακόμα αν κάποιος είδε βελτίωση στη κάμερα;

Ευχαριστώ όποιον μπει στο κόπο να απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω όσους βάλανε την 6.01, τι εννοούν όταν λένε οθόνη σαν του S7 Edge, έχεις ας πούμε την δυνατότητα να δείχνει συνεχώς την ώρα - ημερομηνία ή ημερολόγιο κτλ όταν είναι ακουμπισμένο στο γραφείο, ή και τι άλλο ακόμα; και ακόμα αν κάποιος είδε βελτίωση στη κάμερα;

Ευχαριστώ όποιον μπει στο κόπο να απαντήσει.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160302/a3b3eb87acc43519cc25a2871254d4b7.jpg

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Το να δείχνει ώρα κτλ όταν είναι π.χ πάνω σε γραφείο σε κατάσταση αναμονής - αδράνειας, το έχει;

Ξέρω , μπορεί αυτό να μην είναι τίποτα το σπουδαίο, αλλά θα με ενδιέφερε αν το έχει τώρα πια, λόγω ιδιαιτερότητας της δουλειάς.....

Link to comment
Share on other sites

Μολις δωσανε για το δικο μας.....928F

Με csc SKZ .....Καζακστάν!!!!!!

 

Τι πινουν εκει στη σαμμυ????

 

E, εντάξει, αφού ξεκίνησε (έστω και από εκεί) μέσα σε μια εβδομάδα θα έχει δοθεί παντού!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Μολις δωσανε για το δικο μας.....928F

Με csc SKZ .....Καζακστάν!!!!!!

 

Τι πινουν εκει στη σαμμυ????

 

σκεφτομαι μιπως αυτο ειναι πιο φυσιολογικο ομως απο οτι η προηγουμενη λυση και σκεφτομαι να ξανα φλασαρω

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα κι ημουν ετοιμος να φλασαρω αλλα απο οτι διαβαζω στο xda κατι δεν παει καλά. ...οπότε αναμένουμε.
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβασα κι ημουν ετοιμος να φλασαρω αλλα απο οτι διαβαζω στο xda κατι δεν παει καλά. ...οπότε αναμένουμε.

 

που διαβασες οτι δεν παει καλα και εγω το κατεβασα και ημουν ετοιμος να φλασαρω αλλα ειδα οτι και ειναι ενα μηνα παλαιοτερο απο το ιρακ και η εκδοση ειναι παλαιοτερη...

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε λιγο εδω...

http://forum.xda-developers.com/s6-edge-plus/general/official-firmware-g928f-t3327955

 

Μαλλον το pit file που εχουν δωσει ειναι λαθος και μπρικαρουν....

Και γιατι χρειάζεται pit file?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...