Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαβασε λιγο εδω...

 

 

http://forum.xda-developers.com/s6-edge-plus/general/official-firmware-g928f-t3327955

 

 

 

 

 

Μαλλον το pit file που εχουν δωσει ειναι λαθος και μπρικαρουν....

 

 

Και γιατι χρειάζεται pit file?

 

 

 

Αυτό που λένε ότι το πολωνικό πήρε Ota το mm ξέρει αν ισχύει κανείς και αν μπορούμε να βάλουμε πολωνικό CSC

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το τηλ το πηρα σημερα σε χρυσο στα 570 μαζι με την clear view.

 

1)Πανεμορφο!

 

2)Η θηκη πολυ καλη και βολευει που το χρησιμοποιεις χωρις να το ανοιξεις.

 

3)Η οθονη εκπληκτικη.Πολυ ομορφα χρωματα,ζεστα και γενικα απιθανη οθονη.

 

4)Πολυ γρηγορη φορτιση.Οταν το ανοιξα ειχε 30% το φορτισα σβηστο και ανεβασε στο 70% σε μιση ωρα το πολυ.

 

Λοιπον αφου το πηρα το εστησα σε μεγαλο βαθμο,εβαλα τα προγραμματα που βαζω παντα στο android (greek wpa-beautifull widgets και καμμια 25 ρια ακομη).

 

Αφου ασχοληθηκα με αυτα λοιπον με λυπη μου θα πω οτι ενιωσα αμεσως την αναγκη να γυρισω στο 6s plus.Δε ξερω τι στο καλο.Κατι με το λειτουργικο.Το οως ερχονται τα mail,το πως φερεται στη χρηση;Δε ξερω τι μου εφταιγε αλλα αφου το εστησα μετα ενιωσα αναγκη επιστροφης.

 

Βεβαια επειδη το εχω ξαναπαθει,βγηκε η καρτα εκανα wipe /factory reset και το κινητο δωθηκε σε δικο μου ανθρωπο που ειχε 3 χρονια το note 2.Το ειχα συνενοηθει απο πριν βεβαια αλλα ενω του ειχα πει οτι θα το κρατησω κανα 10 μερο τελικα ουτε 2ωρο δεν αντεξα.

Τι να πω;;

 

Υ.Γ.Το τηλ αν δεν κανω λαθος ηταν Γερμανικο και ειχε την 5.1.1 ενω στο τσεκαρισμα δε μου εβγαλε διαθεσιμη αναβαθμιση.

 

Υ.Γ.Ασχετα που απο οτι φαινεται ειμαι εθισμενος στο iOS νομιζω ειναι καλο τηλεφωνο.Θα το παρακολουθησω βεβαια αφου οπως ειπα το εδωσα σε κοντινο μου ατομο.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ το πηρα σημερα σε χρυσο στα 570 μαζι με την clear view.

 

1)Πανεμορφο!

 

2)Η θηκη πολυ καλη και βολευει που το χρησιμοποιεις χωρις να το ανοιξεις.

 

3)Η οθονη εκπληκτικη.Πολυ ομορφα χρωματα,ζεστα και γενικα απιθανη οθονη.

 

4)Πολυ γρηγορη φορτιση.Οταν το ανοιξα ειχε 30% το φορτισα σβηστο και ανεβασε στο 70% σε μιση ωρα το πολυ.

 

Λοιπον αφου το πηρα το εστησα σε μεγαλο βαθμο,εβαλα τα προγραμματα που βαζω παντα στο android (greek wpa-beautifull widgets και καμμια 25 ρια ακομη).

 

Αφου ασχοληθηκα με αυτα λοιπον με λυπη μου θα πω οτι ενιωσα αμεσως την αναγκη να γυρισω στο 6s plus.Δε ξερω τι στο καλο.Κατι με το λειτουργικο.Το οως ερχονται τα mail,το πως φερεται στη χρηση;Δε ξερω τι μου εφταιγε αλλα αφου το εστησα μετα ενιωσα αναγκη επιστροφης.

 

Βεβαια επειδη το εχω ξαναπαθει,βγηκε η καρτα εκανα wipe /factory reset και το κινητο δωθηκε σε δικο μου ανθρωπο που ειχε 3 χρονια το note 2.Το ειχα συνενοηθει απο πριν βεβαια αλλα ενω του ειχα πει οτι θα το κρατησω κανα 10 μερο τελικα ουτε 2ωρο δεν αντεξα.

Τι να πω;;

 

Υ.Γ.Το τηλ αν δεν κανω λαθος ηταν Γερμανικο και ειχε την 5.1.1 ενω στο τσεκαρισμα δε μου εβγαλε διαθεσιμη αναβαθμιση.

 

Υ.Γ.Ασχετα που απο οτι φαινεται ειμαι εθισμενος στο iOS νομιζω ειναι καλο τηλεφωνο.Θα το παρακολουθησω βεβαια αφου οπως ειπα το εδωσα σε κοντινο μου ατομο.

Εντάξει, νομίζω πως η δύναμη της συνήθειας είναι μεγάλη υπόθεση ή τα γούστα του κάθε ανθρώπου!!

Δεν υπάρχει τέλειο τηλέφωνο, ούτε τέλειο λογισμικό, ο καθένας επιλέγει σύμφωνα με τα "θέλω" του!

Αλλιώς θα είχαμε όλοι το ίδιο τηλέφωνο!! ;)

Μα να μην είμαι συγγενείς σου να το πάρω εγώ :p

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, νομίζω πως η δύναμη της συνήθειας είναι μεγάλη υπόθεση ή τα γούστα του κάθε ανθρώπου!!

Δεν υπάρχει τέλειο τηλέφωνο, ούτε τέλειο λογισμικό, ο καθένας επιλέγει σύμφωνα με τα "θέλω" του!

Αλλιώς θα είχαμε όλοι το ίδιο τηλέφωνο!! ;)

Μα να μην είμαι συγγενείς σου να το πάρω εγώ :p

Στην προκειμενη ειναι συνεταιρος οποτε ηταν μοιρασμενο το κοστος :)

 

Οντως ειναι η συνηθεια,ειναι ο απολυτος συγχρονισμος με ipad-apple tv αλλα και η απλοτητα στο καθε τι...

Θα επιμεινω παντως οτι οταν το πρωτοαναψα επαθα πλακα με την οθονη.Εκπληκτικη!

Η οθονη και η ηχογραφηση κλησεων(το acr που το χω και αγορασμενο επαιζε αψογα) μου λειπουν πολυ απ το iphone.

Link to comment
Share on other sites

Εαν υπάρχει κάποιος που επιθυμεί να ανταλλάξει το edge plus, παρακαλώ να επικοινωνήσει μαζί μου με προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσοχή έβαλα και εγώ αυτή του kazakstan και έκανα brick το τηλέφωνο και έπρεπε να επαναφέρω τα πάντα. Κάτιπαει όντως λάθος. Ευτυχώς δεν μου πείραξε τον knox
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λένε ότι το πολωνικό πήρε Ota το mm ξέρει αν ισχύει κανείς και αν μπορούμε να βάλουμε πολωνικό CSC

 

Το εχω δει και γω απο πολλούς οτι το πηραν. Και καποιος απο Σερβία ειπε οτι πηρε αλλά δεν ανέφερε csc που φορούσε.

Εγω ειχα ενα edge με xeo και ρου ειχα φλασαρει btu και άλλαξε το csc. Στο αναποδο δε ξερω αλλά σιγουρα γίνεται αν φλασαρεις μια ασχετη που να μην είναι multi csc και μετα φλασαρεις την xeo....

Αν και νομιζω θα ρην ανεβασουν σιγα σιγά στο sammobile.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά προσοχή έβαλα και εγώ αυτή του kazakstan και έκανα brick το τηλέφωνο και έπρεπε να επαναφέρω τα πάντα. Κάτιπαει όντως λάθος. Ευτυχώς δεν μου πείραξε τον knox

 

Κατι παίζει με το pit file....δεν έχω καταλαβει ποτε το θέλει και πότε οχι . Μπορεις να το φλασαρεις και μονο του.

Μαλλον εχει σημασία αν αυτη που φοράς ειναι branded ή οχι.

Και γω το παράτησα και περιμένω. .

Link to comment
Share on other sites

Τελικα οντως εχει σημασία αν ειναι branded rom ή οχι. Απο branded για να φλασαρεις unbranded και το ανάποδο πρεπει να αλλάξεις και το pit file.
Link to comment
Share on other sites

Ορμάτε παρακάτω όσοι δε θέλετε να περιμένετε OTA αναβάθμιση σε 6.0.1:

 

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-G928F

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δινει τωρα μαζικά. ...seb,xeo,dre,teb κλπ

Ανέβηκε και η πολωνική στο samobile για να δούμε πότε θα έρθει και στα υπόλοιπα να ξανά φλασάρω το αγγλικό γιατί με το Ιρακινό δεν νιώθω καλά

Βέβαια έχει Samsung pay αναρωτιέμαι αν γίνεται να το ενεργοποιήσεις η πρέπει να συνεργάζεται η τράπεζα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εκει που ψάχναμε τρόπο να περάσουμε mm με καθε αδύνατο τρόπο τώρα δε ξέρουμε ποια να διαλέξουμε. ....

Θα περιμενω λιγο μπας και δωσει xef γιατι btu φαίνεται να αργεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit: Μολις τωρα εδωσε btu στο edge το μικρο...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που βλέπουμε εκεί σημαίνει ότι αν το κινητό σου ήταν πχ Ιρακινό θα έπαιρνες OTA η μπορεί να μην είναι τελική έκδοση η και να δοθεί αργότερα και ας βγήκε;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Αντε να βγει και για την EUR... Πολυ μ'αρέσει η edge του s7.... Αλλά μάλλον θα κρατήσω το edge plus μου, νομίζω είναι ακόμα πολυ καλό τηλέφωνο....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια να το κρατησεις οπως θα κανουμε και πολλοι εδω μεσα...το s6 plus ειναι στα ισια με το s7 edge και μεγαλυτερη οθονη επεξεργαστη ,φωτο, μπαταρια...να δουμε αν βγει s7 plυs βλεπουμε
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Βεβαια να το κρατησεις οπως θα κανουμε και πολλοι εδω μεσα...το s6 plus ειναι στα ισια με το s7 edge και μεγαλυτερη οθονη επεξεργαστη ,φωτο, μπαταρια...να δουμε αν βγει s7 plυs βλεπουμε

 

Οι οθόνες είναι ίδιες και ο επεξεργαστής του S7 ένα κλικ καλύτερος κυρίως λόγω GPU. Επίσης αρκετά μεγαλύτερη μπαταρία. Το S7 είναι καλύτερο, δεν μπορεί αν το αρνηθεί κανείς αυτό, απλώς δεν είναι τόσο καλύτερο ώστε να αλλάξει κανείς που είναι στη σειρά του 6.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον super_f.

To s7 edge ειναι καλύτερο overall αλλά οχι τόσο ωστε να με κανει να δωσω άλλα 300 ωστε να το πάρω σε σύγκριση με το s6 edge plus παντα γιατί με το s6 edge οι διαφορές είναι μεγαλύτερες. ..

 

Με τον ερωτα που εχω για την οθόνη του plus δε θα συμβιβαζομουν με μικρότερη. Οπότε αναμενω s7 edge plus ή note 6...

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια έχει Samsung pay αναρωτιέμαι αν γίνεται να το ενεργοποιήσεις η πρέπει να συνεργάζεται η τράπεζα

 

Samsung Pay στην Ελλάδα δεν έχει ακόμα και μάλλον θα αργήσει (από ΄17 το νωρίτερο). Τέλος πάντων δεν το θεωρώ ιδιαίτερα χρήσιμο εκτός και αν κάποιος χρησιμοποιεί πολλές πιστωτικές/χρεωστικές και θέλει να τις περάσει στην συσκευή για να μην τις κουβαλάει.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον super_f.

To s7 edge ειναι καλύτερο overall αλλά οχι τόσο ωστε να με κανει να δωσω άλλα 300 ωστε να το πάρω σε σύγκριση με το s6 edge plus παντα γιατί με το s6 edge οι διαφορές είναι μεγαλύτερες. ..

 

Με τον ερωτα που εχω για την οθόνη του plus δε θα συμβιβαζομουν με μικρότερη. Οπότε αναμενω s7 edge plus ή note 6...

 

Πιστεύω ότι S7 Edge+ δε πρόκειται να δούμε γιατί θα πρέπει να ανέβει στις 6 ίντσες και δεν θα έχει μεγάλο target group εκεί. H Samsung με βάση την περσινή κίνηση της αγοράς στην σειρά S αλλά και του Note 5 αποφάσισε να κυκλοφορήσει τώρα τη σειρά S με το edge στις 5,7 ώστε να τραβήξει από τώρα το μερίδιο της αγοράς που θέλει 5,5+ ίντσες και επίσης να κυκλοφορήσει το Note 6 για όλες τις αγορές συγκεντρωτικά το καλοκαίρι γιατί η διάσπαση της αγοράς πέρσι δεν της βγήκε σε καλό όσον αφορά το Note. Πιστεύω επίσης ότι στο Note 6 θα δούμε μεγάλες καινοτομίες που θα στρώνουν το έδαφος για τη σειρά S8 με επεξεργαστές σε μικρότερη αρχιτεκτονική, 5-6GB RAM, οθόνες 4Κ και καινούρια σειρά Gear VR. Πάντα αυτό κάνει η Sammy, κάνει τα μεγάλα breakthrough στα ζυγά μοντέλα (S2, S4-πρώτη full HD οθόνη, S6-πρώτη 2K οθόνη) και στα μονά απλώς τα βελτιώνει στα σημεία.

 

Για να δούμε τι μας επιφυλάσσει για το μέλλον λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε 6.0.1 για Κύπρο είναι κανένας από εκεί να μας πει αν ήρθε και OTA?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

παιδια το always on display που έχει το s7 που δείχνει την ώρα και τις ειδοποιήσεις στο κέντρο το έχει η αναβάθμιση? εφόσον η οθόνες είναι ίδιες δεν γίνεται να έχουμε την συγκεκριμένη επιλογη?

έχω το always on στην edge screen, αλλα προτιμώ του s7...... στο κέντρο.... αν δεν τρώει μπαταρία όπως λένε.

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μόλις την πέρασα...παιδιά είναι ΑΛΛΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ...Έχει αλλάξει στα πάντα. Προς το καλύτερο...φοβερό multitasking επιτέλους. Αν και είναι νωρίς έχω ενθουσιαστεί. Και η ram σε πολύ καλά επίπεδα. Το edge αλλαγή ενός τελείως και με προσθήκη γραμμών και εφαρμογών. Το finger λειτουργεί άψογα. Το WiFi επίσης καλυτερο.Γενικα πολύ καλό το update.Φυσικα έχω κάνει Hard format και στήσιμο από την αρχή τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...