Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι φίλε δεν γράφει έχω αλλάξει πάνω από 4 firmware την τελευταία εβδομάδα

Μην είσαι τόσο απόλυτος.

Παιδες καλησπερα...

Θελω να περάσω με odin σε ενα branded s6 edge+ cosmote την τελευταία Ελληνική MM , θα γράψει το knox ?

Πάτησε στο λινκ της υπογραφής μου και διάβασε τα σχετικά. Από εκεί και πέρα αποφασίζεις το τι θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε και η Αυστριακή.

Η τεράστια βελτίωση είναι, κατά τη γνώμη μου, στη διαχείρηση της Ram. Με την L το Ζ2 που είχα πριν με 3gb Ram ήταν πολύ καλύτερο από το S Edge +

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

και εμένα μου ήρθε η αναβάθμιση για 6.0

Να το κατεβάσω ή θα έχει θέματα και καλύτερα να κάτσω στ' αυγά μου;

 

φυσικα και να την κατεβασεις η διαφορα ειναι τεραστια προς το καλύτερο!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Σήμερα πέρασα και γω την 6.0.1 DBT.. Εντάξει το τηλ πλέον είναι αλλού!! Το αποτυπωματα ούτε που καταλαβαίνεις πότε πιάνει και ανοιγει το κιν.. ταχυτατο.. Μια ερώτηση μόνο.. Η λειτουργία Now on tap (αν τη λέω σωστά) της google δουλεύει σε μάς?? γιατί κάτι δοκίμασα αλλα πατώντας συνεχομενα το home button ανοίγει απλα τις καρτέλες του googler now..
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και να την κατεβασεις η διαφορα ειναι τεραστια προς το καλύτερο!!!!!;)

 

την κατέβασα, τώρα αν μου βγει μάπα θα ζεις με τις τύψεις :p :p

Link to comment
Share on other sites

την κατέβασα, τώρα αν μου βγει μάπα θα ζεις με τις τύψεις :p :p

 

Εγώ θα ήθελα να δώσω μια συμβουλή σε όλους όσους θέλουν πραγματικά να χαρούν την αναβάθμισή τους.

Άκουγα - διάβαζα καιρό τώρα για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την αναβάθμιση, ώστε να κάτσει καλά το update.

Πραγματικά η διαφορά είναι μεγάλη με αυτό τον τρόπο.

Τι έκανα:

1. Πριν κατεβάσω το update, έκανα ένα backup μέσω smartswitch.

2. Κατέβασα το update OTA

3. Ενημέρωσα

4. Δούλεψα τη συσκευή για μια ημέρα για να καταλάβω πως τρέχει

5. Την επόμενη έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

6. Πέρασα το backup μέσω smartswitch.

 

Διαφορές:

1. Μου έδωσε περίπου 3Gb εξτρά χώρο (όλα τα αρχεία που είχα πριν έχω και τώρα...τα πάντα).

2. Το έχω στημένο και το λειτουργώ έτσι 3 ημέρες τώρα, και μου δίνει από 1,9 - 1,6 ram ελεύθερη , ενώ πριν μου έδινε 1,5 - 1,2.

3. Νιώθω ότι είναι πιο ανταποκρίσιμο από πριν (αλλά αυτό δε μπορώ να το επιβεβαιώσω με νούμερα, είναι απλά η ευχάριστη αίσθηση που έχω).

 

Αν δε βαριέστε, προτείνω να κάνετε με αυτό τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι sot βγάζετε με τη ΜΜ;

Καλησπέρα, εμένα μου δίνει 4.30 με 5 ώρες σε περίπου 1 ημέρα αναμονή, όταν λέω περίπου εννοώ 21 με 22 ώρες.

Μόνιμα 4g ,φωτεινότητα στο 60% όχι αυτόματη, 3 λογαριασμοί email με τον έναν να έχει push , Facebook με κλειστό το notification , messenger του Facebook κανονικά ανοιχτό με τα push , και τα location στο high accuracy λόγο επαγγέλματος οδηγού που χρησιμοποιώ αρκετά Google maps και αρκετή ομιλία μες στο εργάσιμο οχταωρο.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι και εγώ ο άσχετος? βλέπω έχει έρθει σε όλους η αναβάθμιση και σε μένα ακόμα τίποτα, πρέπει να κάνω κάτι περισσότερο από το κοιτάω αν υπάρχει αναβάθμιση στις ρυθμίσεις/ενημέρωση λογισμικού?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει περίπτωση να βγει το always on display του s7 για το S6 Edge Plus? Η θα μείνει αποκλειστικά σαν feature του s7?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν νομίζω να δώσουν το always on,άσε που άμα το δώσουν θα λέμε πλέον για μέτρια μπαταρία μιας και θεωρώ ότι έχει οριακά καλή αυτονομία
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω που δώσανε και την edge οθόνη από το καινούργιο είναι υπέρβαση για την Samsung

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν νομίζω να δώσουν το always on,άσε που άμα το δώσουν θα λέμε πλέον για μέτρια μπαταρία μιας και θεωρώ ότι έχει οριακά καλή αυτονομία

 

Τόσο πολύ καιει αυτή η λειτουργία? Αφού λένε στο s7 γύρω στο 1% καιει:blink:

Link to comment
Share on other sites

Τοσο καιει περιπου και η εφαρμογη που υπαρχει στο play store. Την ειχα 18 ωρες και μου εκαψε περιπου 20%
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...