Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδω και αρκετό καιρό παρατηρώ ότι η μπαταρία του κινητού αρχίζει να χάνει τη δύναμή της. Το έχω περίπου 2 χρόνια και τον ενάμιση περίπου η χρήση του ήταν πολύ ελαφριά (κυρίως κλήσεις, λίγο σερφάρισμα, σβήσιμο το βράδυ) και το τελευταίο 6μηνο κάπως πιο σκληρή. Στην αργή φόρτιση το έβαλα στις 12 το βράδυ και το πρωί είχε πάει στο 70%. Στη γρήγορη φορτίζει γρήγορα και πάει στο 100%.

Προφανώς πάω για μπαταρία. Θα ήθελα αν μπορείτε να μου δώσετε πληροφορίες που το στέλνω και αν είναι εύκολη η αντικατάστασή της.

Το τηλέφωνο είναι σε άριστη κατάσταση, χωρίς ούτε ένα σημάδι και προφανώς έτσι θέλω να το παραλάβω μετά το άνοιγμά του.

 

Ευχαριστώ !

Στη smartec στο Χαϊδάρι την αλλάζουν με 15 ευρώ. Εμένα βέβαια επειδή είχε θέμα όλη η πλακέτα φόρτισης μου άλλαξαν και την μπαταρία δωρεάν. Σε μία με μιάμιση ώρα θα το παραλάβεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στη smartec στο Χαϊδάρι την αλλάζουν με 15 ευρώ. Εμένα βέβαια επειδή είχε θέμα όλη η πλακέτα φόρτισης μου άλλαξαν και την μπαταρία δωρεάν. Σε μία με μιάμιση ώρα θα το παραλάβεις.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μένω Σέρρες, οπότε πρέπει να έρθω σε επικοινωνία μαζί τους να το στείλω και να το δούν και στη συνεχεια να μου το ξαναστείλουν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Μένω Σέρρες, οπότε πρέπει να έρθω σε επικοινωνία μαζί τους να το στείλω και να το δούν και στη συνεχεια να μου το ξαναστείλουν.

Κάνε και μια ερωτηση στο εξουσιοδοτημενο σερβις της samsung στις Σερρες απεναντι απο τα δικαστηρια. Εγω τις προαλλες το πηγα εκει για αντικατασταση οθόνης (εντος εγγύησης) και μου εκανε καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε και μια ερωτηση στο εξουσιοδοτημενο σερβις της samsung στις Σερρες απεναντι απο τα δικαστηρια. Εγω τις προαλλες το πηγα εκει για αντικατασταση οθόνης (εντος εγγύησης) και μου εκανε καλή δουλειά.

 

To γνωρίζω αυτό το μαγαζί που αναφέρεις, δεν έχω παει όμως ακόμη να ρωτήσω, αν και πιστεύω ότι δεν ασχολείται με σέρβις τέτοιας δυσκολιας στο συγκεκριμένο κινητό. Την Τρίτη το απόγευμα όμως θα περάσω να δω τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Το απίστευτο είναι ότι έχουν πάρει όλα τα branded κινητά και πολλά από τα unbranded διαφόρων χωρών ακόμη τίποτα..

 

Λίγη υπομονή παιδιά! Την ίδια ανησυχία είχα και εγώ σε unbranded Αυστριακό, και μου ήρθε το update σχεδόν ενάμιση μήνα μετά την επίσημη ανακοίνωση για την συγκεκριμένη χώρα! Οι πρώτες μου εντυπώσεις θετικότατες, μιλάμε για άλλο κινητό σε εμφάνιση, διαχείριση μνήμης, ταχύτητα και μπαταρία όταν είναι σε νορμάλ και όχι υψηλή ανάλυση η οθόνη. Και δεν μπήκα καν στη διαδικασία reset της συσκευής και λειτουργεί απροβλημάτιστα. Κατά την ταπεινή μου άποψη, μην επιχειρείτε αναβαθμίσεις με odin άλλων χωρών για να αποφύγετε ενδεχόμενα προβλήματα. Θεωρώ πως μόνο μέσω ΟΤΑ είναι ο καλύτερος και ασφαλέστερος τρόπος.

Υ.Γ. : Είδα χθες από κοντά σε μεγάλη αλυσιδα το S8+ και μπήκα στον πειρασμό, να το συγκρίνω δίπλα δίπλα με το δικό μας. Χωρίς υπερβολή δεν έχει να ζηλέψει τίποτα το δικό μας, από το πολυδιαφημισμένο τελευταίο μοντέλο της Sammy. Αν και 6,2" είναι ίδια στο μέγεθος, και στο πλάτος το S6+ είναι μεγαλύτερο! Σε ανάλυση οθόνης, πιστοτητα-αποδοση χρωμάτων δεν είδα καμία διαφορά. ΟΚ μπορεί να είναι καλύτερο στα τεχνικά χαρακτηριστικά , αλλά 900 € είναι απλά απαγορευτικό ποσό!

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω απολυτα,για το s8+,πηγαινα και τελικα με 450 ευρω λιγοτερα!!,πηρα το S6 edge plus σε σιλβερ..Οι μικρες διαφορες μεταξυ τους,δεν δικαιολογουν τοσο μεγαλη διαφορα τιμης.Και ειναι κ τα 2 εξισου ομορφα..
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω απολυτα,για το s8+,πηγαινα και τελικα με 450 ευρω λιγοτερα!!,πηρα το S6 edge plus σε σιλβερ..Οι μικρες διαφορες μεταξυ τους,δεν δικαιολογουν τοσο μεγαλη διαφορα τιμης.Και ειναι κ τα 2 εξισου ομορφα..

 

Το s6 edge plus είναι όντως ένα πανέμορφο κινητό...τουλάχιστον από μπροστά....η τελείως flat πλάτη του είναι άσκημη.

Έχω αλλάξει 2 και εγώ, σε gold και silver.

Βέβαια δεν τις λες και μικρές τις διαφορές τους με το s8+....έλλειψη micro sd, μέτρια μπαταρία vs μπαταριάρα και πολύ πιό όμορφο το s8+ πίσω.

Εξάλλου είναι και κινητό σχεδόν 2 ετών, από Αυγ.2015.

Με τη δυναμική που έχει η πτώση της τιμής του s8+...σε 2-3 μήνες θα έχει 650ευρώ. Και σε 5-6 550€.

Άρα θα γινει και vfm.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί σε προηγούμενο ποστ.

 

Ξέρουμε πόσο κοστίζει η αντικατάσταση του back cover στο s6 edge plus?

 

Μου έχει σπάσει εδώ και κανα 6μηνο και έχω βάλει αυτοκόλλητο... Αλλά είναι Ψιλοχαλια εμφανισιακα

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω τη μεταβαση απο το απλο S7.Το περιμενω αυριο. Ελπιζω να μην απογοητευτω.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω τη μεταβαση απο το απλο S7.Το περιμενω αυριο. Ελπιζω να μην απογοητευτω.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από s7 σε s6+ ? Θα απογοητευθείς ειδικά από τη μπαταρία. Εγώ δε θα το έκανα με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια πιστευω ειναι θεμα χρησης. Στη χειροτερη δεν με πειραζει να φορτισω ενα 20λεπτο μες τη μερα... Με το S7 φτανω στο βραδυ στο 35-40%. Αν στο S6 ειναι 20% OK...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω 2 χρόνια το κινητό και τώρα το πήρε η γυναίκα μου,με δεδομένα ανοιχτά και μια άλφα χρήση εγώ το βράδυ είχα περίπου 20 % .ήθελα μια φόρτιση τη μέρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια πιστευω ειναι θεμα χρησης. Στη χειροτερη δεν με πειραζει να φορτισω ενα 20λεπτο μες τη μερα... Με το S7 φτανω στο βραδυ στο 35-40%. Αν στο S6 ειναι 20% OK...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχαχαχαχα!

 

Με το S6 δε θα φτάνεις στο βράδυ!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα!

 

Με το S6 δε θα φτάνεις στο βράδυ!!

Συνηθως εχω Wifi. Παιχνιδια δεν παιζω κλπ. Θα δειξει. Δεν θα δωσω το S7 αμεσως. Αν δεν μου κανει θα δωσω το S6 και θα παραμεινω με το 7....

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως εχω Wifi. Παιχνιδια δεν παιζω κλπ. Θα δειξει. Δεν θα δωσω το S7 αμεσως. Αν δεν μου κανει θα δωσω το S6 και θα παραμεινω με το 7....

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω 50 50 που το δούλευα μου έφτανε η μπαταρία μέχρι το βράδυ. Έφευγα με 100% στης 4 το πρωί και το βράδυ είχα 15-25 % υπόλοιπο ανάλογα την χρηση. Με σκληρη χρηση θα χρειαστει ενα μικρο φορτησμα μεσα στηβ μερα για να σου βγαλει ως το βραδύ.Το πρωί φυσικά είχα τα Data κλειστά μιας και πριν της 7 -8 δεν περιμένω μήνυμα η email από κανέναν. Θέλω να το πάρω ξανά γιατί με το s6 Edge δεν την παλεύω και από οθόνη και μπαταρία (αν και θέλει αλλαγή γιατί κάνει κάτι κουλά)

Αν είχε την ίδια μπαταρία με το s7 Edge το plus δεν το άλλαζα με τιποτα.Οσο άντεχε!

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως εχω Wifi. Παιχνιδια δεν παιζω κλπ. Θα δειξει. Δεν θα δωσω το S7 αμεσως. Αν δεν μου κανει θα δωσω το S6 και θα παραμεινω με το 7....

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου μην επηρεάζεσαι εύκολα....είχα 2 S6 edge plus & 5 note5.....5.30 SOT. χαλαρά σε 24ώρο κύκλο [όλα ανοικτά με wifi (όχι 4g, όχι χάρτες, όχι games], πολύ youtube, browsing, apps, mails....σε βγάζει μιά μέρα με νορμάλ χρήση. Αν είσαι συνέχεια με το κινητό θέλεις φόρτιση και ενδιάμεσα.

Το τηλέφωνο είναι πολύ όμορφο, καμία σχέση με S7/S7edge, αλλά αλήθεια γιατί δεν πάς σε s8+??

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μην επηρεάζεσαι εύκολα....είχα 2 S6 edge plus & 5 note5.....5.30 SOT. χαλαρά σε 24ώρο κύκλο [όλα ανοικτά με wifi (όχι 4g, όχι χάρτες, όχι games], πολύ youtube, browsing, apps, mails....σε βγάζει μιά μέρα με νορμάλ χρήση. Αν είσαι συνέχεια με το κινητό θέλεις φόρτιση και ενδιάμεσα.

Το τηλέφωνο είναι πολύ όμορφο, καμία σχέση με S7/S7edge, αλλά αλήθεια γιατί δεν πάς σε s8+??

Καποια στιγμη θα παω. Δεν βιαζομαι. Το ηθελα εδω και καιρο το S6 + και εμφανιστηκε η ευκαιρια...

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το s6 edge plus είναι όντως ένα πανέμορφο κινητό...τουλάχιστον από μπροστά....η τελείως flat πλάτη του είναι άσκημη.

Έχω αλλάξει 2 και εγώ, σε gold και silver.

Βέβαια δεν τις λες και μικρές τις διαφορές τους με το s8+....έλλειψη micro sd, μέτρια μπαταρία vs μπαταριάρα και πολύ πιό όμορφο το s8+ πίσω.

Εξάλλου είναι και κινητό σχεδόν 2 ετών, από Αυγ.2015.

Με τη δυναμική που έχει η πτώση της τιμής του s8+...σε 2-3 μήνες θα έχει 650ευρώ. Και σε 5-6 550€.

Άρα θα γινει και vfm.

 

Δεν νομίζω να έχει τέτοια μείωση τιμής και μάλιστα μέσα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Θα είναι σαν να υπονομεύει η ίδια η Samsung την ναυαρχίδα της, έχοντας μάλιστα απέναντί της τον ανταγωνισμό, ειδικά από την Apple. Κριτηριο φυσικα θα αποτελέσουν οι πωλήσεις του S8, προσωπική μου όμως εκτίμηση είναι ότι μετά το πρώτο τρίμηνο του 2018 θα κινηθεί η τιμή του σε αυτά τα επίπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχει τέτοια μείωση τιμής και μάλιστα μέσα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Θα είναι σαν να υπονομεύει η ίδια η Samsung την ναυαρχίδα της, έχοντας μάλιστα απέναντί της τον ανταγωνισμό, ειδικά από την Apple. Κριτηριο φυσικα θα αποτελέσουν οι πωλήσεις του S8, προσωπική μου όμως εκτίμηση είναι ότι μετά το πρώτο τρίμηνο του 2018 θα κινηθεί η τιμή του σε αυτά τα επίπεδα.

 

Σήμερα κλείνει 1μήνα κυκλοφορίας και ήδη έχει φτάσει 768ευρώ...18% μείωση τιμής.

Αρχές Σεπτεμβρίου δεν θα έχει 650? τέλος του χρόνου αρχές 2018 θα έχει 550.

Εξάλλου Αύγουστο-Σεπτ. θα κυκλοφορήσει και το Note8.

Φεβρ.-Μάρτιο 2018 θα βγεί και το S9 για το οποίο η samsung λέγεται ότι θα το κυκλοφορήσει νωρίτερα.

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προβλημα με την μπαταρια. Με την χρηση που κανω και την παραμετροποιηση πανω κατω τα ιδια με το S7 ειμαι.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα την Nougat για το Ελληνικο εχει βγει το firmware της cosmote οποτε λογικα δεν αργει να ερθει και σε εμας Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα την Nougat για το Ελληνικο εχει βγει το firmware της cosmote οποτε λογικα δεν αργει να ερθει και σε εμας

 

Αντε επιτέλους. Εχει ξεφτιλιστεί το θέμα. Σε λιγο θα βγει και η 8.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι το εχετε καιρο υπαρχει μειωση της αυτονομιας; Το πηρα μεταχειρισμενο ενος χρονου. Με WQHD μου εβγαλε 3μιση ωρες οθονης απο 100% σε 20% κατι που θεωρω νορμαλ οποτε δεν σκεφτομαι αλλαγη προς το παρων. Με το S7 εβγαζα κανα μισαωρο παραπανω.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μού ήρθε μια νέα, μικρή αναβάθμιση μεγέθους 17,5 MB. Δεν ξέρω αν είναι συμπληρωματική της 7.0 που έλαβα πριν λίγες μέρες ή κάτι άλλο. Η αλήθεια είναι ότι αιφνιδιάστηκα γιατί δεν περίμενα τόσο σύντομα νέο update. Έχει ιδέα κανείς που το έχει ψάξει πιθανόν, τι αφορά?
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωση ασφαλειας Μαιου. Την κατεβασα και εγω.b0cddb7f8e32232694e0655977e1544e.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...