Jump to content

myphone ASK: Ποια εφαρμογή σας λείπει περισσότερο από τα Windows Phone;


charlie_pace4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 127
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Greek Wpa finder και το MyQ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1) Και να υπάρχουν οι εφαρμογές, δεν έχουν καμία σχέση με τις αντίστοιχες του android. Ακόμα και ο Internet Explorer δεν μπορεί να κάνει "wrap" το περιεχόμενο όπως ο chrome του android. Μιλώντας για chrome, ολόκληρη Google δεν έχει βγάλει τον συγκεκριμένο browser για Wp! Για να κάνεις αναζήτηση σε Google, πρέπει να κατεβάσεις το Google search.

2) Πολλές φορές υπάρχουν πολλές εναλλακτικές εφαρμογές που μπερδεύουν κάτι που δεν ισχύει στο android. Πχ ψάχνεις για YouTube και σου βγάζει 20 "επίσημες" ενώ στο android μόνο μια!

Θέλω να βρίσω αλλά δεν θα το κάνω...

1α) να δεχτώ (που δεν το δέχομαι) ότι ο chrome είναι ο καλύτερος browser ... Πες μου σε παρακαλώ πολύ, ποια ήταν η δυσλειτουργία που είδες στο wrap. Τι ήταν αυτό που σε χάλασε το feng shui;

1β) Αυτό δεν έχει το ίχνος κακής ενέργειας (sic): Βλέπω διάφορους να χρησιμοποιούν Application, σε οποιοδήποτε mOS, να κάνουν Web Search. Τι παραπάνω μπορεί να έχει ένα app από τις mobile pages των αγαπημένων σας μηχανών; (QRCode και IBAN Search δεν το λαμβάνω ως έγγυρο)

2) Ναι αλλά το android store είχε μέχρι και antivirus που απλά δεν έκανε τίποτα :p

Edited by inactiveaccount09112016
Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα θα πω...φανταστειτε τι θα γινοταν αν εβγαινε ενα Lumia 1020 h Lumia 930 με android.

 

Ε, όχι... :down:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ android κινητό άρα δεν μπορώ να ξέρω σίγουρα, μπορώ να πω το quizdom που μου αρέσουν τα παιχνίδια γνώσεων. Πάντως το επόμενο κινητό θα είναι android για να το δοκιμάσω και αυτό το λειτουργικό.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

clash of clans και snapchat
w 395 --> Nokia 6303i classic --> Nokia 3720 classic --> Nokia c2-01 --> Nokia c5-00 --> Nokia Lumia 735 τώρα: Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα το θεμα αυτο αφοραει κατοχους και φυσικα fans των wp.

Ομως δε μπορω να μην γραψω καθως δεν ηταν και λιγες οι φορες που δοκιμασα να κρατησω στα χερια μου συσκευη με το συγκεκριμενο λειτουργικο.

δεν θα γραψω λοιπον τι θα μου ελειπε,αλλα και τι δεν λειπει απο αυτο το λειτουργικο...εφαρμογες που χρησιμοποιω στο android,ακομα και να υπαρχουν στο store ειναι απλα τελειως κακογραμμενες.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάντε λίγο υπομονή , έρχονται τα 10 άρια , πιστεύω τότε οι developers θα ασχοληθούν πολύ πιο σοβαρά αφού η πλατφόρμα 10 mobile με 10 desktop θα είναι κοινού κώδικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα πραγμα θα πω...φανταστειτε τι θα γινοταν αν εβγαινε ενα Lumia 1020 h Lumia 930 με android.

 

Ημαρτον, έλεος

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα θα πω...φανταστειτε τι θα γινοταν αν εβγαινε ενα Lumia 1020 h Lumia 930 με android.

 

Ηηηηη πως τολμάς????

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά η EUROBANK έχει εφαρμογή σε WP. Και καθόλου κακή, νομίζω.

Η Πειραιώς όμως, είναι αλήθεια λείπει.

Το κακό με όσους είναι λάθος, είναι πως είναι απόλυτα σίγουροι για όσα λένε.
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι οι περισσοτεροι ασχοληθηκατε πολυ πολυ λιγο με το λειτουργικο.

Οι γενικότητες περι ποιότητας εφαρμογων αυτά δείχνουν. Όλοι δε εσείς οι φίλοι που γράφεται σαν ελειψη τι YouTube συγνώμη άλλα δεν έχετε ιδέα από το λειτουργικο

 

Και το τελειωτικό χτύπημα:

Greek wpa finder .... Αύτη είναι η εφαρμογή που λειπει σας από τα wp. ????

Και κάπου εδώ τελειώνει η κουβεντα

Link to comment
Share on other sites

Μία official εφαρμογή για το youtube λείπει διότι αυτές που έχουν φτιάξει είναι τρισάθλιες κολλάνε,το 920 μου τρώει reboot και όποτε του καπνίσει με βάζει να δω το video από τον explorer οπού είναι μεν καλό αλλά το video είναι σε 360p...Και επίσης πολλά παιχνίδια που λείπουν από το wp store

 

@colossus_r Βρε φιλαράκι τι σχέση έχει το λειτουργικό με την εφαρμογή για youtube που δεν υπάρχει?(της προκοπής)

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα με το λειτουργικο ειναι πως με τοσες εφαρμογες που λειπουν , εχει χασει την λειτουργικοτητα του.
Link to comment
Share on other sites

Πως φαίνεται οτί κάποιος κακομεταχιρέζεται ένα lumia."Μου κάνει συνέχεια reboot" εμ συγνώμη αλλά αυτά δεν τα κάνει ούτε ένα lumia 530...τα υπόλοιπα τα αφήνω στην λογική σας και ελπίζω πως θα βγάλετε ένα παρόμοιο συμπέρασμα με το δικό μου.

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

1) Snapchat

2) Κανονική Instagram

3) Quizdom

4) uTorrent

5) Real Racing

6) Pyramid Saga

 

Και ενημέρωση σε επίπεδα iOS/Android σε Facebook (κυρίως στο News Feed αλλά και στις δυνατότητες, το είχα γράψει και σε άλλο θέμα, αλλά με έκραξαν ότι δεν έχω WP :lol:, όπου δεν μπορείς σε post δικό σου να κάνεις τίποτε άλλο παρά μόνο διαγραφή, σε shared post δεν μπορείς να κάνεις ούτε like κτλ), Viber, WhatsApp, Instagram.

Πρέπει ορισμένοι να καταλάβετε ότι οι απαιτήσεις είναι διαφορετικές και άλλη βαρύτητα έχουν για μένα κι άλλη για κάποιους άλλους. Από τη στιγμή που στα άλλα λειτουργικά υπάρχουν official εφαρμογές και δωρεάν όπως το Instagram, γιατί να μείνω με μία beta που έχει 1 χρόνο+ να αναβαθμιστεί ή να αναγκάζομαι να βλέπω διαφημίσεις σε μία third party app? Δεν λέω, ορισμένες όπως το tubecast κάνουν παπάδες, αλλά οι third party δεν είναι λύση, είναι ένα εξτρά μαξιλαράκι ασφαλείας αν η official δεν υπάρχει ή δεν λειτουργεί σωστά. Στα Win Phone έχει γίνει το ανάποδο.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μία official εφαρμογή για το youtube λείπει διότι αυτές που έχουν φτιάξει είναι τρισάθλιες κολλάνε,το 920 μου τρώει reboot και όποτε του καπνίσει με βάζει να δω το video από τον explorer οπού είναι μεν καλό αλλά το video είναι σε 360p...Και επίσης πολλά παιχνίδια που λείπουν από το wp store

 

@colossus_r Βρε φιλαράκι τι σχέση έχει το λειτουργικό με την εφαρμογή για youtube που δεν υπάρχει?(της προκοπής)

 

Είσαι σίγουρος ότι έχεις wp? Γιατί αν είχες θα ήξερες ότι υπάρχουν ένα σωρό εφαρμογές youtube που είναι καλύτερες από την official!

Oσο για τα reboot, μάλλον θα εννοείς κάποιο low end android.

 

Για web banking υπάρχουν για όλες σχεδόν τις τράπεζες.

Από παιχνίδια μπορεί να λείπουν κάποιοι γνωστοί τίτλοι αλλά υπάρχουν παρόμοια που σε κάποιες περιπτώσεις είναι καλύτερα.

Π.χ αντι του quizdom στα wp υπάρχει το quiz up. Οπου αν προστεθούν ελληνικά, θα μιλάμε για σαφώς ανώτερο παιχνίδι.

 

 

Αυτό που λείπει σε εμένα προσωπικά και το θεωρώ σημαντική έλλειψη είναι cosmote app και vodafane app.

Δυστυχώς υπάρχει μόνο για wind.

Link to comment
Share on other sites

Ακομη και η εφαρμογη windows central ειναι καλυτερη στο android αφου στην εκδοση για τα windows λειπουν τα video απ τα αρθρα..
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχεις wp? Γιατί αν είχες θα ήξερες ότι υπάρχουν ένα σωρό εφαρμογές youtube που είναι καλύτερες από την official!

Oσο για τα reboot, μάλλον θα εννοείς κάποιο low end android.

 

Για web banking υπάρχουν για όλες σχεδόν τις τράπεζες.

Από παιχνίδια μπορεί να λείπουν κάποιοι γνωστοί τίτλοι αλλά υπάρχουν παρόμοια που σε κάποιες περιπτώσεις είναι καλύτερα.

Π.χ αντι του quizdom στα wp υπάρχει το quiz up. Οπου αν προστεθούν ελληνικά, θα μιλάμε για σαφώς ανώτερο παιχνίδι.

 

 

Αυτό που λείπει σε εμένα προσωπικά και το θεωρώ σημαντική έλλειψη είναι cosmote app και vodafane app.

Δυστυχώς υπάρχει μόνο για wind.

Αυτά που λέει δεν συμβαίνουν ούτε σε low end android αλλά ούτε σε android με έκδοση 2.1 όπως τo xperia x8 που διατηρώ για περίπτωση ανάγκης (και παλιότερα βασική) και ακόμα με 168 mb ram.Είναι σκυλί και δεν μου έχει κάνει ούτε μια φορά arb

*a piece of off topic*

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λέει δεν συμβαίνουν ούτε σε low end android αλλά ούτε σε android με έκδοση 2.1 όπως τo xperia x8 που διατηρώ για περίπτωση ανάγκης (και παλιότερα βασική) και ακόμα με 168 mb ram.Είναι σκυλί και δεν μου έχει κάνει ούτε μια φορά arb

*a piece of off topic*

 

Ποτέ μην είστε απόλυτοι. Και το δικό μου 4πύρηνο είναι αλλά τρώει παγώματα που δεν έχω δει ούτε σε μονοπύρηνο Android.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ μην είστε απόλυτοι. Και το δικό μου 4πύρηνο είναι αλλά τρώει παγώματα που δεν έχω δει ούτε σε μονοπύρηνο Android.

Εδώ παίζει ρόλο και η ram.

Και το iphone είναι δυπύρηνο αλλά σε συνδυασμό με το 1gb ram πάει σφαίρα

Αν και μιλάμε για διαφορετικό mos

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...