Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα και καλη βδομαδα !

Κατ αρχην ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερον σου φιλε μου...ελειπα ολο το Σαββατοκυριακο και δεν εγραψα να σου πω που βρισκομαι με την υποθεση ...

ΟΚ, ειχα κατεβασει τη rom και σκεφτομουν να την περασω. Πριν λοιπον το κανω, μιλαω με το φιλο απο τον οποιο το παρηγγειλα και μου ηρθε το κινητο και μου λεει : οκ αμα θες περνα τη rom αλλα να ξερεις οτι αν ειναι η Αγγλοκινεζικη δε θα εχεις τα playstore κλπ και θα πρεπει να τα προσθετεις κι αυτα μετα...ασε να το δουμε απο βδομαδα μαζι να βρουμε τι φταιει.

Πηγαινοντας σπιτι αρχισα να το σκαλιζω παλι...

Τελικα για να μη σας κουραζω ...βρεθηκα με ανοιχτο το flyme λογαριασμο που ειχα φτιαξει και λεω κατσε να δουμε τι γινεται εδω μεσα...Καπου εκει μεσα λοιπον υπαρχει καποια ρυθμιση για το ποιες εφαρμογες θες να τρεχουν ...δεν ηταν καμμια. Πηγα και εβαλα να τρεχουν skype whatsapp και viber ! Ωπα λεω ,το βρηκα,αυτο ηταν!

Αποτελεσμα μεσα στο Σαββατοκυριακο : Skype και whatsapp ΤΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ,οχι ολες, ακουν. To viber δε μου ετυχε ακομα να εχω καποιο μηνυμα η κληση για να ξερω .

Ισως να τ αφησω ετσι οπως ειναι τωρα...αν και ειπαμε μ αυτο το φιλο που μου το εφερε να το δουμε μαζι σημερα το βραδυ. Αν τελικα το φτιαξω στο 100% φυσικα και θα σε ενημερωσω , τοσο ασχοληθηκες μαζι μου...

Αντε να δουμε...ελπιζω

Πάντως σου είχα στείλει και το link... Ένα απλό install κάνεις και περνάει playstore κτλ..

Να ξέρεις είναι πολύ εύκολη διαδικασία αν τη χρειαστείς. Να σαι καλά.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά,δεν με ακουνε στις κλησεις,οποτε ανοιγω μεγαφωνο και με ακουνε..

 

δεν ειναι θεμα hw τα τσεκαρα τα 2 μικροφωνα..

 

νεο κινητο,λετε θεμα ρομ?

5.1.5.0Α εχω

και λογικα cn κινητο.

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Μολις βγηκε νεο update για την Global 5.1.5.0G

 

Έβαλα την νέα έκδοση global 5.1.5.0G και το κινητό τρέχει ρολόι. Οι ειδοποιήσεις πολύ καλύτερες από την A έκδοση! Βαιμπερ μεσεντζερ ινσταγκραμ όλα είναι τέλεια. Και η έκδοση είναι πλέον όλη στα ελληνικά! Για όποιον ενδιαφέρεται την προτείνω ανεπιφύλακτα!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την νέα έκδοση global 5.1.5.0G και το κινητό τρέχει ρολόι. Οι ειδοποιήσεις πολύ καλύτερες από την A έκδοση! Βαιμπερ μεσεντζερ ινσταγκραμ όλα είναι τέλεια. Και η έκδοση είναι πλέον όλη στα ελληνικά! Για όποιον ενδιαφέρεται την προτείνω ανεπιφύλακτα!

 

η g μπαινει και σε κινεζικο μχ5?

μηπως και γλιτωσω με την g το μικροφωνο που βαριεται..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

η g μπαινει και σε κινεζικο μχ5?

μηπως και γλιτωσω με την g το μικροφωνο που βαριεται..

Μπαίνει με την πρώτη μέθοδο απο την εξής διαδικασία...

 

https://forum.meizufans.eu/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu?page=1

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Παρακολουθω τις 3-4 τελευταιες σελιδες του νηματος και επειδη κοιταω για κινητο σε αυτη την τιμη παρακολουθω και το Mx5 της Meizu. Πως ειναι η καμερα σε γενικα γραμμες? Εχω συνηθισει με το Xiaomi Mi4 και την πολυ καλη του καμερα και ΚΥΡΙΩΣ βασικο μου προβλημα ειναι το ακρως απροβληματικο MIUI που δεν ξερω κατα ποσο συμβιβαζεται το Flyme της Meizu. Αποψεις?
Link to comment
Share on other sites

Νεα beta 5.6.5.17 πολυ καλη με split screen https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160518/3cea5bde600afdf05ca876d834be9ff5.jpg

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Να κανω τωρα και την χαζη ερωτηση... Πως το εκανες αυτο; υπαρχει στο μενου καποια ρυθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους κ συγχαρητηρια γ τν αψογη δουλεια σας στο φορουμ!Ειμαι νεος κατοχος meizu mx5 απλα εκανα την πατατα κ το πηρα απο κινα κ εχει κινεζικες εφαρμογεσ κ δν μπορω να κανω upgrade.Γινεται να φυγουν οι κινεζικες εφαρμογες κ να περασω την international rom χωρις προβληματα?Κ αν ναι μπορειτε ν μου προτεινετε π μπορω να το παω γ το set up?
Link to comment
Share on other sites

Μολις ανοιγει το κινητο εμφανιζει στο κατω μερος της οθονης για 2 δευτερολεπτα το μηνυμα "unknown error from sdk" . Ξερει κανεις τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Παρακολουθω τις 3-4 τελευταιες σελιδες του νηματος και επειδη κοιταω για κινητο σε αυτη την τιμη παρακολουθω και το Mx5 της Meizu. Πως ειναι η καμερα σε γενικα γραμμες? Εχω συνηθισει με το Xiaomi Mi4 και την πολυ καλη του καμερα και ΚΥΡΙΩΣ βασικο μου προβλημα ειναι το ακρως απροβληματικο MIUI που δεν ξερω κατα ποσο συμβιβαζεται το Flyme της Meizu. Αποψεις?

 

καλή κάμερα,εμενα του mi4 μου φαινοταν λιγο χειροτερη.

δοκιμασε το στα public..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

καλή κάμερα,εμενα του mi4 μου φαινοταν λιγο χειροτερη.

δοκιμασε το στα public..

 

Το έχει στα παμπλικ; θα το ξεκαρω

Link to comment
Share on other sites

Να κανω τωρα και την χαζη ερωτηση... Πως το εκανες αυτο; υπαρχει στο μενου καποια ρυθμιση;

Οταν εισαι εδω https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160519/1c84a13feea9a7ecc4bbe7d5d5eddc48.jpg

Πατας την ενδειξη multi

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν εισαι εδω https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160519/1c84a13feea9a7ecc4bbe7d5d5eddc48.jpg

Πατας την ενδειξη multi

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Ναι αυτα τα ειδα το δοκιμασα, ολα καλα, μπορω ομως να βαλω και αλλες εφαρμογες; ή σου δινει το συστημα καποιες συγκεκριμενες; το messeger δεν γινεται ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μενα. Είμαι και εγώ κάτοχος ενός meizu mx5. Το κινητό είναι αγορασμένο από vickmall και ήρθε με την 5.1.3.0g. Ποιον τρόπο πρέπει να ακολουθήσω ώστε να περάσω στη 5.1.5.0g; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτα τα ειδα το δοκιμασα, ολα καλα, μπορω ομως να βαλω και αλλες εφαρμογες; ή σου δινει το συστημα καποιες συγκεκριμενες; το messeger δεν γινεται ας πουμε.

Σου δινει το συστημα.Λογικα στα επομενα update θα μπορεις να βαλεις οτι θες εσυ.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μενα. Είμαι και εγώ κάτοχος ενός meizu mx5. Το κινητό είναι αγορασμένο από vickmall και ήρθε με την 5.1.3.0g. Ποιον τρόπο πρέπει να ακολουθήσω ώστε να περάσω στη 5.1.5.0g; Ευχαριστώ!

 

δεν σου δουλευει το να ριξεις μεσα το update zip της νεας ρομ και να το τρεξεις?

 

εχω drain με την 5.1.5.0 Α εγω,ισως ασχετο,το αναφερω ομως..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

δεν σου δουλευει το να ριξεις μεσα το update zip της νεας ρομ και να το τρεξεις?

 

εχω drain με την 5.1.5.0 Α εγω,ισως ασχετο,το αναφερω ομως..

Δεν το δοκίμασα. Απλά στο site του vickmall έγραφε πως υποστηρίζει ota update η global rom και νόμιζα πως θα γίνει έτσι το update. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δοκίμασα. Απλά στο site του vickmall έγραφε πως υποστηρίζει ota update η global rom και νόμιζα πως θα γίνει έτσι το update. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως.

 

ε πατα κιενα update απο τις ρυθμισεις μηπως γινεται ετσι,ota,

απλα μην βιαζεσαι να πας σε ρομ πριν δεις τι

αποψεις εχουν για αυτην οι χρηστες..

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

ε πατα κιενα update απο τις ρυθμισεις μηπως γινεται ετσι,ota,

απλα μην βιαζεσαι να πας σε ρομ πριν δεις τι

αποψεις εχουν για αυτην οι χρηστες..

Οκ σε ευχαριστώ πολύ. Μέσω ota πάντως δεν γίνεται, μου γράφει πως έχω την πιο πρόσφατη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. αντιμετωπίζει κανεις εδω προβλημα με επανεκκινησεις; το κινητο το πηρα απο κινα με εκδοση Α. μετα περασα την Ιντερνασιοναλ.. αλλα λογω αναβαθμησεων το γυρισα σε indian και απο τοτε ξεκινησαν οι επανεκινησεις. νομιζα οτι εφταιγε το οτι δεν ειχα κανει wipe. σημερα ξανα εγκατασταση με wipe αλλα μετα απο λίγο ξαναέκανε επανεκκινηση. τωρα του πέρασα την G. και κατεβαζω για παν ενδεχομενο να δοκιμασω την κινεζικη εκδοση ξανα. καμια βοηθεια;
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες το γύρισες σε Indian?

Κατέβασε αρχικά και πέρασε τη τελευταία 5.1.5.0 A με clear data και δες αν συνεχίζεται το πρόβλημα...

Αν όχι τότε πάμε και στη διαδικασία να περάσεις την global..

Δεν πας έτσι εύκολα εναλλάξ από A σε G

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...