Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αστα...χειροτερα δε γινοτανε να πανε τα πραγματα...αυτη τη στιγμη εχω ενα καθαρο τηλεφωνο(απο εφαρμογες,φωτογραφιες,λογαριασμους μου κλπ) ,με κινεζοαγγλικα που δεν εχει playstore και εχει browser κινεζικο....

 

ναι γιατι εκανες hard reset και επελεξες και την εσωτερικη μνημη..τεσπα δεν εχεις προβλημα μια χαρα εισαι..

τωρα η κατεβαζεις απο το λινκ που σου εστειλα το αντιστοιχο playstore και το περνας η κανεις τη διαδικασια που ειπε ο φιλος νωριτερα για να περασεις την G.

https://wiki.meizufans.eu/issues/google-play

πατας εκει που λεει flyme 5 και το κατεβαζεις απο το browser του κινητου σου.

Η κινεζικες εφαρμογες φευγουν ευκολα μην σε ανησυχει αυτο.

Το θεμα ειναι να δουλεψει σωστα η συσκευη σου για να την ευχαριστηθεις.

Προταση μου να περασεις εναν αλλο launcher πχ nova ωστε να ειμαι πολυ πιο ευχρηστο σε ολα του.

Εγω χωρις νοβα και με τον μαμα launcher θα το ειχα ηδη πουλησει χαχαχαχα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κατι εκανα....εφτιαξα λογαριασμο google ,οποτε μου κατεβασε και το playstore αλλα τωρα τι γινεται? αφενος browser google δεν υπαρχει,αφετερου ενω ανοιγουν στο playstore οτι ψαξεις για να κατεβασεις , μολις πατας να κατεβει ,γραφει ενα μηνυμα : cant download app"ταδε προγραμμα cant downloaded.Try again and if the problem continues ,get help troubleshooting.(error retrieving information from server.[DF-DLA-15]. Γραφω ταδε προγραμμα γιατι με ολα ,οτι παω να κατεβασω,μου γραφει το ιδιο μηνυμα
Link to comment
Share on other sites

κατι εκανα....εφτιαξα λογαριασμο google ,οποτε μου κατεβασε και το playstore αλλα τωρα τι γινεται? αφενος browser google δεν υπαρχει,αφετερου ενω ανοιγουν στο playstore οτι ψαξεις για να κατεβασεις , μολις πατας να κατεβει ,γραφει ενα μηνυμα : cant download app"ταδε προγραμμα cant downloaded.Try again and if the problem continues ,get help troubleshooting.(error retrieving information from server.[DF-DLA-15]. Γραφω ταδε προγραμμα γιατι με ολα ,οτι παω να κατεβασω,μου γραφει το ιδιο μηνυμα

 

Πηγαινε στις εφαρμογες και κανε cleat data kai cache στο play store και κανε restart να δεις αν λυθηκε το προβλημα.

Αλλιως περνα το playstore απο εκει που σου εθπα

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι εκανα? κατεβασα μια εφαρμογη που κανει ακριβως την ιδια δουλεια με το playstore...λεγεται aptoide ...απο κει λοιπον κατεβασα ηδη και θα κατεβασω οτι αλλο θελω,πχ skype,viber κλπ...μεχρι το απογευμα,βραδυ ..πιστευω θαχει στρωσει ...αμα δεν,θα του κανω μια εγχειρηση...πανω απ τα ρουχα χαχαχαχαχαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη φίλε αλλά είναι άσκοπα αυτά...

Κατέβασε το play από εκεί που σου είπα και όταν δουλέψει καλά κατεβάζεις ότι θες..

Από κει και πέρα πραξε όπως νομίζεις.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

φιλε...το εκανα,clear data kai cache...τελος ,τωρα κατεβαζει! Μπραβο ρε puzzle! Eυχαριστω και παλι!!!

Εβαλα να με καλεσουν ομως στο skype και ενω υπολογιστης και τα αλλα κινητα που εχω καλουνε,το meizu δε χαμπαριαζει ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παω να κατεβασω και τον nova ...για να μου το λες κατι ξερεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά φίλος έχει πάρει τη συσκευή από Ελλάδα και φοράει αν θυμάμαι καλά την 4.5.2.κάτι αλλά τελειώνει σε i. Μπορούμε να κάνουμε κανονικά την αναβάθμιση σε 5.1.6.0g

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί αυτός που το πήρε ποτέ τον ρώτησε του είπε όχι χωρίς λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά φίλος έχει πάρει τη συσκευή από Ελλάδα και φοράει αν θυμάμαι καλά την 4.5.2.κάτι αλλά τελειώνει σε i. Μπορούμε να κάνουμε κανονικά την αναβάθμιση σε 5.1.6.0g

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί αυτός που το πήρε ποτέ τον ρώτησε του είπε όχι χωρίς λεπτομέρειες.

Είναι αγορασμένο από ελληνικό μαγαζί η το αγόρασε από άλλο μέλος;

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φιλε...το εκανα,clear data kai cache...τελος ,τωρα κατεβαζει! Μπραβο ρε puzzle! Eυχαριστω και παλι!!!

Εβαλα να με καλεσουν ομως στο skype και ενω υπολογιστης και τα αλλα κινητα που εχω καλουνε,το meizu δε χαμπαριαζει ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παω να κατεβασω και τον nova ...για να μου το λες κατι ξερεις!

Για τις ειδοποιήσεις έχουν ειπωθεί χιλιάδες φορες..

Μέσω security center πρέπει να δώσεις permission...

Αν δεν βγάλεις άκρη θα σου πω αύριο αναλυτικά

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο είναι από κάποιον που εμπορεύεται κινητά Δεν ξέρω αν έχει μαγαζί φορτιστή έφοδο κινέζικο με αντάπτορα αν βοηθάει. Εγώ πχ που πήρα το m2 mini από ελληνικό μαγαζί έχει ευρωπαϊκό φορτιστή.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασμένο είναι από κάποιον που εμπορεύεται κινητά Δεν ξέρω αν έχει μαγαζί φορτιστή έφοδο κινέζικο με αντάπτορα αν βοηθάει. Εγώ πχ που πήρα το m2 mini από ελληνικό μαγαζί έχει ευρωπαϊκό φορτιστή.

Κοίτα αν είναι ελληνικό και φοράει ευρωπαϊκή Ρομ μπορείς εύκολα να περάσεις τη νέα global...

Αν δεν είναι όμως και έχουν βάλει με άλλη μέθοδο τα ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις μια άλλη διαδικασια

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...καλησπερα...

Φυσικα και πηγα permittions να τα φτιαξω αυτα, ολα οκ,οπως μου τα ειχες γραψει πριν απο λιγο καιρο εδω,τα πηγα βημα βημα...τζιφος ομως,στο skype δεν δεχομουν κλησεις και στο whatsapp καθυστερουσαν πολυ τα μηνυματα...τελικα αφου ειχα παει και ειχα προσθεσει και τα playstore,play services ( το frameworks δεν το βρηκα πουθενα για να το προσθεσω) ...μετα απο λιγο παω να ανοιξω το playstore και μου εβγαζε το λαθος που μου εβγαζε και χθες (error rh-01) ...πηγα,εβγαλα το λογαριασμο στο google και προσπαθωντας να τον εγκαταστησω ξανα,εχοντας καθαρισει cache και data ...απο playstore και services...,ξαναπαταω στο playstore για να μου ζητησει να φτιαξω λογαριασμο και μου εβγαλε το αλλο προβλημα που ειχα χθες ,μισο μπλε μισο λευκο η οθονη, (δε θυμαμαι τι εγραφε ) ,στην αναμονη,εκανε loading για να ερθει στην κατασταση να ξαναφτιαξω λογαριασμο στο google...αυτη η αναμονη οσο και να ανεμενα ,τιποτα...πατησα ξαναπατησα ,τιποτα...αναμονη ! Διεγραψα λοιπον και το playstore και οτι εχει να κανει με google και θα εχω το aptoide για να κατεβασω αν χρειαστει καμμια αλλη εφαρμογη και τελος! Ασχοληθηκα τοσο πολυ μ αυτο το κινητο,δε μου εκατσε...κουραστηκα και εκνευριστηκα!

Απλα ηθελα να ενημερωσω και να ξαναευχαριστησω εσενα,puzzle21

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν είναι ελληνικό και φοράει ευρωπαϊκή Ρομ μπορείς εύκολα να περάσεις τη νέα global...

Αν δεν είναι όμως και έχουν βάλει με άλλη μέθοδο τα ελληνικά θα πρέπει να ακολουθήσεις μια άλλη διαδικασια

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Δεν ξέρω φοράει πάντως μια έκδοση international.

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει το ok google στην τελευταία stable version?Χρησιμοποιώ nova launcher, έχω ενεργοποιήσει την επιλογή hotword από τον launcher και από την εφαρμογή της google.Όταν λέω Ok google από την αρχική οθόνη ή από οποιαδήποτε άλλη οθόνη δεν λειτουργεί.Για να λειτουργήσει θα πρέπει να πατήσω το μικρόφωνο.Μόνη εξαίρεση είναι όταν είμαι στην εφαρμογή και πω αρκετές φόρες Ok google μπορεί να λειτουργήσει.

 

Έχω δοκιμάσει να απενεργοποιήσω από το accessibility όλα τα services αλλά και πάλι τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έβαλε κανείς τη νέα 5.1.6.0g;

Όλα καλά;

 

Ναι εδώ και μια εβδομάδα είμαι με αυτή όλα κομπλε

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes

 

-= SpY =-

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...καλησπερα...

Φυσικα και πηγα permittions να τα φτιαξω αυτα, ολα οκ,οπως μου τα ειχες γραψει πριν απο λιγο καιρο εδω,τα πηγα βημα βημα...τζιφος ομως,στο skype δεν δεχομουν κλησεις και στο whatsapp καθυστερουσαν πολυ τα μηνυματα...τελικα αφου ειχα παει και ειχα προσθεσει και τα playstore,play services ( το frameworks δεν το βρηκα πουθενα για να το προσθεσω) ...μετα απο λιγο παω να ανοιξω το playstore και μου εβγαζε το λαθος που μου εβγαζε και χθες (error rh-01) ...πηγα,εβγαλα το λογαριασμο στο google και προσπαθωντας να τον εγκαταστησω ξανα,εχοντας καθαρισει cache και data ...απο playstore και services...,ξαναπαταω στο playstore για να μου ζητησει να φτιαξω λογαριασμο και μου εβγαλε το αλλο προβλημα που ειχα χθες ,μισο μπλε μισο λευκο η οθονη, (δε θυμαμαι τι εγραφε ) ,στην αναμονη,εκανε loading για να ερθει στην κατασταση να ξαναφτιαξω λογαριασμο στο google...αυτη η αναμονη οσο και να ανεμενα ,τιποτα...πατησα ξαναπατησα ,τιποτα...αναμονη ! Διεγραψα λοιπον και το playstore και οτι εχει να κανει με google και θα εχω το aptoide για να κατεβασω αν χρειαστει καμμια αλλη εφαρμογη και τελος! Ασχοληθηκα τοσο πολυ μ αυτο το κινητο,δε μου εκατσε...κουραστηκα και εκνευριστηκα!

Απλα ηθελα να ενημερωσω και να ξαναευχαριστησω εσενα,puzzle21

Όπως σου είχα πει ακολουθείς λαθος βήματα..

Επίσης σου είδα δώσει λινκ από που να κατεβάσεις το pkaystore.

Και αν έχεις τόσο πρόβλημα περνά την g να ξεμπερδευεις

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

Πέραν του ότι και εγώ θα ήθελα να μάθω αν θα υπάρχει αναβάθμιση σε Marshmallow θα ήθελα να ρωτήσω

αν υπάρχουν θέματα με τα 4g δίκτυα της Vodafone λόγω έλλειψης κάποιας band.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα,

Πέραν του ότι και εγώ θα ήθελα να μάθω αν θα υπάρχει αναβάθμιση σε Marshmallow θα ήθελα να ρωτήσω

αν υπάρχουν θέματα με τα 4g δίκτυα της Vodafone λόγω έλλειψης κάποιας band.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλησπερα, εχω vodafone και whats up και τα δυο δουλευουν ρολοι τα 4g.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχεις περάσει κανείς την τελευταία G και να έχει κάνει root?

 

 

Έχω την 5.6.6.7 beta και ρουτ

 

 

Να ρωτησω χρησιμοποιεί κάποιος το greenify αξίζει για τη συσκευή μας?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ από εποχή nexus.. Ποτέ δεν κατάλαβα αν πραγματικά λειτουργεί.. Ποιο πολύ ψυχολογικό το έχω.. Αν και θεωρώ κάτι θα κάνει μοας και θα κλείνει αυτές που έχεις ορίσει εσύ

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχεις περάσει κανείς την τελευταία G και να έχει κάνει root?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Στην 5.1.6.0g έχουν ενσωματώσει το user center.Όταν όμως βάλεις τον flyme account σου και πας να ενεργοποιήσεις το ρουτ σου ζητάει τον κωδικό σου.Τον βάζεις και σου λέει ένα ''σφάλμα σύνδεσης με το διακομιστή''...Βρήκε κανείς τρόπο να το ξεπεράσει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...