Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ για την υπομονη σου και τη διαθεση σου....ακομα παραμενει ως εχει το προβλημα με whatsapp και skype....οσο για την μπαταρια κατα ενα μαγικο τροπο εφτιαξε! Το μονο που ειχα κανει ,δεν ξερω αν ειναι συμπτψση ,ειναι οτι απενεργοποιησα τα email
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω πολυ για την υπομονη σου και τη διαθεση σου....ακομα παραμενει ως εχει το προβλημα με whatsapp και skype....οσο για την μπαταρια κατα ενα μαγικο τροπο εφτιαξε! Το μονο που ειχα κανει ,δεν ξερω αν ειναι συμπτψση ,ειναι οτι απενεργοποιησα τα email
...δεν ξερω ομως αν πρεπει να ειμαι ευχαριστημενος αν κραταει καμμια μερα μονο χωρις χρηση...αντε 3-4 τηλεφωνηματα,καμμια 20αρια μηνυματα και λιγο ψαξιμο περι security center χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

...δεν ξερω ομως αν πρεπει να ειμαι ευχαριστημενος αν κραταει καμμια μερα μονο χωρις χρηση...αντε 3-4 τηλεφωνηματα,καμμια 20αρια μηνυματα και λιγο ψαξιμο περι security center χαχαχα

 

Το κινητο εχει πολυ καλη μπαταρια.. πρεπει να βγαζεις κανονικα πανω απο 3-4 ωρες οθονη ανοιχτη.

να σε βοηθησω λιγο με τα notifications γιατι δεν μπορω να βλεπω παιδια να μην απολαμβανουν τις συσκευες τους και επειδη και εγω ταλαιπωρηθηκα λιγο μεχρι να βρω λυσεις.

Δεν ξερω ποια ρομ φορας αλλα γενικα ισχυουν τα εξης:

Security center - permittions - auto -launched apps και τικαρεις ολες τις εφαρμογες που θες να εχουν ειδοποιηση οπως και τις google play services , google play store, google services framework.

Security center - app management τσεκαρεις εκει τις ιδιες εφαρμογες να δεις αν ειναι στο autolaunch

security center - power- standby management εδω τικαρεις παλι ολες τις εφαρμογες ωστε να μη μπαινουν σε standbye μετα απο 3 λεπτα αναμονης και φυσικα παλι τικαρεις τις google play services, google play store, google services framework.

Security center - accelerator - Πανω δεξια γραναζι - memory acceleration whitelist και κανεις add παλι ολες τις εφαρμογες.

 

Μετα απο ολα αυτα ειναι δυσκολο να μη δουλευουν ολα σωστα..

Πες μου ομως και ποια εκδοση φορας μηπως εισαι ακομα σε παλια.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

μαλλον γι αυτο δεν μπορω να τα βρω οπως μου τα γραφεις εδω...φοραει αλλη εκδοση το δικο μου. Απ οτι βλεπω λεει android version 5.0.1 και απο κατω γραφει build number Flyme OS 84.5.2.7A
Link to comment
Share on other sites

μαλλον γι αυτο δεν μπορω να τα βρω οπως μου τα γραφεις εδω...φοραει αλλη εκδοση το δικο μου. Απ οτι βλεπω λεει android version 5.0.1 και απο κατω γραφει build number Flyme OS 84.5.2.7A

Κατέβασε και πέρασε μόνος σου την 5.0.1.5

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω αυτό στα 290€ από ελληνικό κατάστημα ή το REdmi Note 3.

Αν το αγοράσω με ελληνικά και playstore θα χρειαστεί να περάσω κάτι άλλο προσωπικά ;

 

Γενικά όσοι το έχετε καιρό είστε ικανοποιημένοι από την ταχύτητά του και την κάμερά του ;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω αυτό στα 290€ από ελληνικό κατάστημα ή το REdmi Note 3.

Αν το αγοράσω με ελληνικά και playstore θα χρειαστεί να περάσω κάτι άλλο προσωπικά ;

 

Γενικά όσοι το έχετε καιρό είστε ικανοποιημένοι από την ταχύτητά του και την κάμερά του ;

290 για ποιο λόγο ρε φίλε; 215-220 έχει στο πιο αξιόπιστο κινεζικο μαγαζί.. Και στο στέλνουν έτοιμο εκτός ότι για πλάκα βάζεις μόνος σου playstore κτλ

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχουν cc και επιπλέον προτιμώ να δώσω χρήματα εδώ σε ελληνικό κατάστημα γιατί αν συμβεί κάτι δε θέλω να είμαι στα mail και στις επικοινωνίες με Κίνα.

Όσον αφορά την κάμερα και τα γενικότερα χαρακτηριστικά του είσαι ικανοποιημένος ;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί υπάρχουν cc και επιπλέον προτιμώ να δώσω χρήματα εδώ σε ελληνικό κατάστημα γιατί αν συμβεί κάτι δε θέλω να είμαι στα mail και στις επικοινωνίες με Κίνα.

Όσον αφορά την κάμερα και τα γενικότερα χαρακτηριστικά του είσαι ικανοποιημένος ;

Το vickmall δεν έχει cc γιατί έχει υποκατάστημα Ελλάδα...

Η αλήθεια είναι αν συμβεί κάτι έχει λίγο αργοπορία στο πήγαινε έλα.

Η συσκευή πετάει χωρίς λαγκαρισματα χωρίς τίποτα.

Για μένα απλά χρειάζεται έναν πχ Nova launcher..

Η κάμερα είναι πολύ καλή αλλά θέλει σταθερό χέρι γιατί δεν έχει ios

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι επειδη εδω και μερικες μερες μετα απο ερωτησει μου για αγορα του mx5 πηρα καποιες απαντησεις απο που να το παρω και πως αλλα το vickmall που μου προτειναται γραφει οτι ειναι out of stock η εκδοση με τα 32gb που λεω να παρω τι προτεινεται να κανω να περιμενω? να κοιταξω καπου αλλου?Και σε ποιο? να παρω την την εκδοση με τα 16gb? Να ευχαριστισω ιδιαιτερα το μελος puzzle 21για τις αμεσες και κατατοπιστικες πληροφοριες που μοιραστηκε μαζι μας
Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορεις να μου στειλεις το link για να βρω αυτη την εκδοση που μου εγραψες?

http://www.vickmall.com/meizu-mx5-helio-x10-turbo-4g-lte-octa-core-2-2ghz-flyme-4-5-3gb-16gb-android-5-0-smartphone-5-5-inch-screen.html

Να ρωτησω κατι επειδη εδω και μερικες μερες μετα απο ερωτησει μου για αγορα του mx5 πηρα καποιες απαντησεις απο που να το παρω και πως αλλα το vickmall που μου προτειναται γραφει οτι ειναι out of stock η εκδοση με τα 32gb που λεω να παρω τι προτεινεται να κανω να περιμενω? να κοιταξω καπου αλλου?Και σε ποιο? να παρω την την εκδοση με τα 16gb? Να ευχαριστισω ιδιαιτερα το μελος puzzle 21για τις αμεσες και κατατοπιστικες πληροφοριες που μοιραστηκε μαζι μας

Αυτό είναι καθαρά θέμα στις ανάγκες σου... Αν εσύ θες 32αρι τότε θα πας από άλλο μαγαζί αν δεν έχει στοκ. Είπαμε το vickmall είναι super και βοηθάει ότι περνάνε και οι πληρωμές εύκολα άλλα υπάρχουν και άλλα πολύ καλά μαγαζιά.

Αν παίζεις παιχνίδια περνάς ταινίες πχ τραγούδια κτλ τότε το 32αρι είναι μονόδρομος.

Εγώ έχω 16αρι αλλά τελείως διαφορετικες ανάγκες.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

οποτε κατεβαζουμε την 5 εκδοση αφου λυθηκαν τα προβληματά της ?ειναι καλυτερη απο την 3? την 4 δεν την εβαλα καθολου. υπαρχουν αισθητες βελτιώσεις?
Link to comment
Share on other sites

οποτε κατεβαζουμε την 5 εκδοση αφου λυθηκαν τα προβληματά της ?ειναι καλυτερη απο την 3? την 4 δεν την εβαλα καθολου. υπαρχουν αισθητες βελτιώσεις?

Η 3 είναι η πιο σταθερή απ όλες σε θέμα notifications αλλά πλέον και η 5 παίζει απροβληματιστα..

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

στο link που μου εστειλες δε βρισκω καπου να πατησω για να "κατεβασω" τη rom....απο αυτο το link θα την κατεβασω? Sorry για τις πολλες ερωτησεις φιλε μου αλλα τι να κανω? Προσπαθω να βρω καμμια ακρη να δουλεψει επιτελους...
Link to comment
Share on other sites

στο link που μου εστειλες δε βρισκω καπου να πατησω για να "κατεβασω" τη rom....απο αυτο το link θα την κατεβασω? Sorry για τις πολλες ερωτησεις φιλε μου αλλα τι να κανω? Προσπαθω να βρω καμμια ακρη να δουλεψει επιτελους...

Γράψε λάθος.. Αλλού πήγαινε αχαχχα...

https://forum.meizufans.eu/category/57/meizu-mx5-firmware

Αν δεν σε πειράζει η συσκευή σου να είναι στην αγγλική γλώσσα κατέβασε τη τελευταία Ρομ και απλά πάτα πάνω της και κάνε την install προσοχή τιγκαροντας και το clear data.

Όταν τελειώσει η διαδικασία μπες εδώ:

https://wiki.meizufans.eu/index.php/Flyme

Google services και κατέβασε στη συσκευή σου ένα από τα δύο και καντο ibstall ώστε να περάσουν όλα τα google εφαρμογες.

Μετά αν κάνεις και ότι σου έχω πει για τις ειδοποιήσεις θα είσαι μια χαρά.

 

Ερώτηση πριν περάσεις ρομ θες να έχεις ελληνικά;

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

οκ! Ανοιξα τη σελιδα που μου εστειλες...την πρωτη που βλεπω πανω πανω κατεβαζω? Κοιτα,ναι θαθελα Ελληινκα αλλα αμα ειναι να υπαρχει προβλημα και να μη δουλεψει κατι σωστα ..δε βαριεσαι,δεν θελω...
Link to comment
Share on other sites

οκ! Ανοιξα τη σελιδα που μου εστειλες...την πρωτη που βλεπω πανω πανω κατεβαζω? Κοιτα,ναι θαθελα Ελληινκα αλλα αμα ειναι να υπαρχει προβλημα και να μη δουλεψει κατι σωστα ..δε βαριεσαι,δεν θελω...

Αν θες ελληνικά πρέπει να ακολουθήσεις από εδώ τη πρώτη μέθοδο για να μπορεις περάσεις τη global έκδοση.. Δεν θυμάμαι ποια είναι η τελευταία global όμως.

https://forum.meizufans.eu/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu?page=1

 

Αν τα αγγλικά σου είναι οκ προτίμησε το προηγούμενο ποστ μου..

Ούτως ή άλλως η μετάφραση είναι της πλάκας.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αντε...ας ειναι και αγγλικα ,δεν πειραζει αρκει να δουλεψει...ξερεις,καθε φορα που το κανω επανεκκινηση και μου γραφει flyme λεω μπας και εννοει να το πεταξω? χαχαχαχα Τοσο μου την εχει δωσει...

Για γραψε μια rom ρε αδερφε απ αυτες που λεει, εστω στ αγγλικα αλλα να δουλεψει ....αααν τα κατεφερω να περασω rom μονος μου...αλλιως μετα ψαχνω κανα μαγαζι που ασχολουνται να γινει η δουλεια

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/meizu-mx5-helio-x10-turbo-4g-lte-octa-core-2-2ghz-flyme-4-5-3gb-16gb-android-5-0-smartphone-5-5-inch-screen.html

 

Αυτό είναι καθαρά θέμα στις ανάγκες σου... Αν εσύ θες 32αρι τότε θα πας από άλλο μαγαζί αν δεν έχει στοκ. Είπαμε το vickmall είναι super και βοηθάει ότι περνάνε και οι πληρωμές εύκολα άλλα υπάρχουν και άλλα πολύ καλά μαγαζιά.

Αν παίζεις παιχνίδια περνάς ταινίες πχ τραγούδια κτλ τότε το 32αρι είναι μονόδρομος.

Εγώ έχω 16αρι αλλά τελείως διαφορετικες ανάγκες.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Ευχαριστω για την αμεση και κατατοπιστικη απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Αντε...ας ειναι και αγγλικα ,δεν πειραζει αρκει να δουλεψει...ξερεις,καθε φορα που το κανω επανεκκινηση και μου γραφει flyme λεω μπας και εννοει να το πεταξω? χαχαχαχα Τοσο μου την εχει δωσει...

Για γραψε μια rom ρε αδερφε απ αυτες που λεει, εστω στ αγγλικα αλλα να δουλεψει ....αααν τα κατεφερω να περασω rom μονος μου...αλλιως μετα ψαχνω κανα μαγαζι που ασχολουνται να γινει η δουλεια

Δεν είναι τίποτα...

Πέρασε την τελευταία 5.1.5.0 και κάνε ότι σου είπα..

Αν το κάνεις μια φορά μετά θα δεις ότι είναι πανεύκολο..

Άσε που αν την περάσεις την πρώτη φορά μετά απλά θα περνάς από πάνω οποία νέα έκδοση χωρίς clean install και στήσιμο πάλι από την αρχή.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

την κατεβαζω τωρα αδερφε! θελει λιγα λεπτα ακομα...αντε κι ο Θεος βοηθος μετα πως θα την περασω. Το μονο που ξερω οτι πρεπει να κανω ειναι οτι θα συνδεσω meizu με λαπτοπ
Link to comment
Share on other sites

την κατεβαζω τωρα αδερφε! θελει λιγα λεπτα ακομα...αντε κι ο Θεος βοηθος μετα πως θα την περασω. Το μονο που ξερω οτι πρεπει να κανω ειναι οτι θα συνδεσω meizu με λαπτοπ

Γιατί ρε φίλε;

Για δες στις εφαρμογές σου έχεις μια που λέει update?

Όταν κατέβει απλά θα πατήσεις επάνω στο αρχείο που κατεβασες και θα την κάνεις install.

Είναι πανεύκολο.

Εκτός αν έχει παιχτεί κάτι άλλο.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

την κατεβαζω τωρα αδερφε! θελει λιγα λεπτα ακομα...αντε κι ο Θεος βοηθος μετα πως θα την περασω. Το μονο που ξερω οτι πρεπει να κανω ειναι οτι θα συνδεσω meizu με λαπτοπ

Τι έγινε φίλε πως πήγε; δεν μας ενημέρωσες;

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη βδομαδα !

Κατ αρχην ευχαριστω και παλι για το ενδιαφερον σου φιλε μου...ελειπα ολο το Σαββατοκυριακο και δεν εγραψα να σου πω που βρισκομαι με την υποθεση ...

ΟΚ, ειχα κατεβασει τη rom και σκεφτομουν να την περασω. Πριν λοιπον το κανω, μιλαω με το φιλο απο τον οποιο το παρηγγειλα και μου ηρθε το κινητο και μου λεει : οκ αμα θες περνα τη rom αλλα να ξερεις οτι αν ειναι η Αγγλοκινεζικη δε θα εχεις τα playstore κλπ και θα πρεπει να τα προσθετεις κι αυτα μετα...ασε να το δουμε απο βδομαδα μαζι να βρουμε τι φταιει.

Πηγαινοντας σπιτι αρχισα να το σκαλιζω παλι...

Τελικα για να μη σας κουραζω ...βρεθηκα με ανοιχτο το flyme λογαριασμο που ειχα φτιαξει και λεω κατσε να δουμε τι γινεται εδω μεσα...Καπου εκει μεσα λοιπον υπαρχει καποια ρυθμιση για το ποιες εφαρμογες θες να τρεχουν ...δεν ηταν καμμια. Πηγα και εβαλα να τρεχουν skype whatsapp και viber ! Ωπα λεω ,το βρηκα,αυτο ηταν!

Αποτελεσμα μεσα στο Σαββατοκυριακο : Skype και whatsapp ΤΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ,οχι ολες, ακουν. To viber δε μου ετυχε ακομα να εχω καποιο μηνυμα η κληση για να ξερω .

Ισως να τ αφησω ετσι οπως ειναι τωρα...αν και ειπαμε μ αυτο το φιλο που μου το εφερε να το δουμε μαζι σημερα το βραδυ. Αν τελικα το φτιαξω στο 100% φυσικα και θα σε ενημερωσω , τοσο ασχοληθηκες μαζι μου...

Αντε να δουμε...ελπιζω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...