Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα μολις παρελαβα το mx5 απο minideal μετα απο 16 ημερες αναμονης εαν ξερει καποιος να μου πει πως θα μεταφερω τα αρχεια και της επαφες απο το iphone 4s sto meizu mx5 και εαν χρειαζεται να κανω κατι κατα την πρωτη εναρξη λειτουργιας του και ποση ωρα να το αφησω να φορτισει
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν θα πρέπει να έχεις gmail οπωσδήποτε..

Κατά δεύτερον από iPhone θα πρέπει να μπεις από icloud αν έχεις και έχεις συγχρονίσει εκεί τις επαφές σου και να κάνεις τα εξης:

Πας επαφές πατάς γρανάζι τις επιλέγεις όλες τις επαφες

Επιλέγεις εξαγωγή export vcard και αποθηκεύεις το αρχείο σε.vcf

 

Μετά να μπεις gmail σου από υπολογιστή και να πας επαφές και να κάνεις εισαγωγή το αρχείο αυτό.

Έτσι μετά όταν θα βάλεις στο κινητό το gmail σου για να παίξει το playstore κτλ θα συγχρονίσει αυτόματα και τις επαφές.

Επειδή εγώ δεν μπορώ το flyme σαν launcher έχω βάλει το νοβα..

Αν τα παραπάνω σου φαίνονται βουνό ψάξε είχα ακούσει πως υπάρχει εφαρμογή στο iphone αν δεν κάνω λάθος για τις επαφές η ζητά βοήθεια σε κάποιο κατάστημα.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πάτα στο update να δεις αν υπάρχει κάποια αλλιώς κατέβασέ εσύ την τελευταία και πέρνα την από πανω

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω απο χτες που ειναι αυτο το up date να το πατησω

Στις εφαρμογές σου είναι μια που λέει update.. Εναλλακτικά κατέβασε μόνος την τελευταία Α στο κινητό σου πάτα επάνω της και θα ξεκινήσει να κάνει update

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

στης εφαρμογες δεν εχει up date μηπως υπαρχει καποιος οδηγος που λεει τι να κατεβασω και πως. τα εχω βρει λιγο σκουρα τα πραγματα HELP
Link to comment
Share on other sites

στης εφαρμογες δεν εχει up date μηπως υπαρχει καποιος οδηγος που λεει τι να κατεβασω και πως. τα εχω βρει λιγο σκουρα τα πραγματα HELP

Ας κάνουμε ένα ένα τα βήματα..

Μπες από εδώ και κατέβασε αυτό αρχικά στο κινητο σου την 5.1.6.0 Α

 

https://forum.meizufans.eu/topic/5483/flyme-os-5-1-6-0-stable-mx5

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την βοηθεια ποια απο τις 2 Flyme OS 5.1.6.0A Η αυτην Flyme OS 5.1.6.0G

Σου έχω γράψει την Α από πριν

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Πάτα επάνω της και δες αν ξεκινάει να κάνει install... Αν όχι βάλε την χύμα στο φάκελο όχι πχ μέσα σε φάκελο downloads αλλά χύμα έξω από τους φακέλους.. Στο ρουτ ρης συσκευης δηλαδή..

Έπειτα κλείσε κινητό και κρατά πατημένο το volume up μαζί με το power...

Μόλις δεις το λογκο της μειζου άστα τα κουμπιά και τότε θα ανοίξει σε recovery και θα σε ρωτήσει αν θες να κάνεις install τη νέα Ρομ...

Κάνε την αλλά προσοχή προς το παρών μη κάνεις check το clear data και προχώρα τη διαδικασία

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ευχαριστω για της οδηγιες -συμβουλες αλλα επειδη κατι δεν κανω σωστα κατεβηκε το αρχειο στον φακελο και αποσυμπιεστηκε στα εγγραφα μου και δεν μπορω να το μετακινησω στην επιφανεια εργασιας για να κανω το root δοκιμασα ετσι αλλα δεν εβρισκε το αρχειο συγνωμη που σας ζαλιζω αλλα ειναι η πρωτη μου επαφη με αυτην την μαρκα τηλ και μου φαινονται ολα δυσκολα ευχαριστω και παλλη
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς να κάνεις Αποσυμπίεση...χυμα θα τον βάλεις μέσα στη συσκευή σου.. Εκεί που συνδέεις το κινητό με το PC και βλέπεις όλους τους φακέλους έτσι χύμα εκεί μέσα θα είναι και το αρχείο που κατέβασες.. Μετά θα βάλεις το κινητό σε recovery όπως είπα παραπάνω και θα πατήσεις να κάνεις install χωρίς να τσεκάρεις το wipe data για αρχή

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που βαλα την 5.1.6.0 έχω πρόβλημα με το viber. Δεν έρχονται τα μηνυματα αν δεν ανοίξω το πρόγραμμα. Έκανα όλα αυτά που λέει ο puzzle με permission κλπ, στο whatsapp λύθηκε, στο viber όχι, καμια ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Μετά θα βάλεις το κινητό σε recovery δηλαδη γινομαι κουραστικος το ξερω λιγη επιεικιακε

Διάβασε το ποστ 1413 δηλαδή 2-3 πιο πίσω κλείσε το κινητό κατά κουμπια

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τότε που βαλα την 5.1.6.0 έχω πρόβλημα με το viber. Δεν έρχονται τα μηνυματα αν δεν ανοίξω το πρόγραμμα. Έκανα όλα αυτά που λέει ο puzzle με permission κλπ, στο whatsapp λύθηκε, στο viber όχι, καμια ιδέα;

Έχεις πάει security center power γρανάζι δεξιά επάνω disabled linked launch δες αν το έχεις απενεργοποιήσει...

Επίσης δοκίμασε να κλειδώσεις την εφαρμογή δηλαδή άνοιξε τα recent και στο viber κράτα πατημένο το δάχτυλο σου στην εφαρμογή μέχρι να φανεί μια κλειδαριά...

Δοκίμασε αυτά για αρχή

 

Αν και κανονικά πρέπει να πας ρυθμίσεις εφαρμογές security center να κάνεις εκεί clear cache και clear data επανεκκίνηση της συσκευής και στήσιμο πάλι το security center

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

puzzle 21 ευχαριστω τα καταφερα το εκανα αλλο τηλεφωνο τωρα να σε καλα ευχαριστω και παλι

Να σαι καλά φίλε μου..

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κατεβαζοντας και εγκαθιστοντας την νεα flyme υπαρχουν και καποιες κινεζικες εφαρμογες που δεν μπορω να διαγραψω πως διαγραφονται αυτες? δεν υπαρχει και το play store απο που το κατεβαζουμε? ευχαριστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κατεβαζοντας και εγκαθιστοντας την νεα flyme υπαρχουν και καποιες κινεζικες εφαρμογες που δεν μπορω να διαγραψω πως διαγραφονται αυτες? δεν υπαρχει και το play store απο που το κατεβαζουμε? ευχαριστω και παλι

https://wiki.meizufans.eu/issues/google-play

 

Κατέβασε από εδώ για την 5 τα google play services

 

Από εκεί και πέρα αν θες να βγάλεις τις κινεζικές εφαρμογές πρέπει να κάνεις root τη συσκευή και να τις βγάλεις μετά με titanium back up

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάει security center power γρανάζι δεξιά επάνω disabled linked launch δες αν το έχεις απενεργοποιήσει...

Επίσης δοκίμασε να κλειδώσεις την εφαρμογή δηλαδή άνοιξε τα recent και στο viber κράτα πατημένο το δάχτυλο σου στην εφαρμογή μέχρι να φανεί μια κλειδαριά...

Δοκίμασε αυτά για αρχή

 

Αν και κανονικά πρέπει να πας ρυθμίσεις εφαρμογές security center να κάνεις εκεί clear cache και clear data επανεκκίνηση της συσκευής και στήσιμο πάλι το security center

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Απενεργοποίησα το disabled linked launch και λύθηκε. Ευχαριστώ πολύ puzzle

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...