Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια με την αναβάθμιση αρχισε ν κολλάει το viber δν ανοιγε κ δεν άνοιγε το play store, μου έγραψε error κατι. Εγω τωρα εκανα βλακια κ το διεγραψα σαν εφαρμογή.. Πως το επαναφέρω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To κατεβασα απο το κινέζικο app store αλλα κ παλι δν ανοίγει..

Πήγαινε ρυθμίσεις εφαρμογές βρες το playstore και κάνε clear data clear cache και restart.. Μετά ξαναδοκίμασε..

Για το Viber κατέβασε το apk και κανε το install

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έκανα αλλα τπτ HR-01 κωδικό βγάζει.. Το viber το κατέβασα απο το κινέζικο app store και ολα οκ.

Τι κανω γ το play store??

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έφτιαξα διεγραψα τον λογαριασμό μου στην Google εκανα restart τον εβαλα παλι κ ολα οκ. Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Θα θελα να ευχαριστησω ολους οσους βοηθησαν να κανω το τηλ σε αναβαθμισει σε εκδοση G ειναι οντως αλλο τηλ να ειστε ολοι καλα και βοηθατε με τις γνωσεις σας τα νεουδια σαν και εμενα
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω βοηθεια....ξεκινησα να κανω την αλλαγη απο 5160Α σε global rom, αλλα κολλαω στο εξης: αφου γραψω στο terminal το sh /sdcard/chid.sh, μου γραφει sh /sdcard/chid.sh not found......τι κανω? να σημειωσω πως ολα τα προηγουμενα βηματα πριν φτασω στη φαση να γραψω την εντολη που σας εγραψα παραπανω,τα εχω κανει σωστα

 

Ακυρο παιδια,το βρηκα!!!

Edited by panos7440
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εφαρμογές βρες το play store και κάνε ένα clear data clear cache κανε restart και ξαναδοκιμασε

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για hard reset πας ρυθμίσεις about phone storage και είναι εκεί μέσα.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Το θεμα ειναι, πως δεν υπαρχει σαν επιλογη, πουθενα!!!:O

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μπορούμε,αν τρέχουμε global rom να ξαναγυρίσουμε σε Α? Και αν ναι, το κάνουμε με ένα απλό φλασαρισμα της Α πάνω από την G, με clear data?
Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι, σ' ολους!!!

Μετα την αλλαγη οθονης, προχωρησα σε "περασμα" της Global ROM, με τον 1ο τροπο, απο το https://forum.meizufans.eu/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu?page=1

Το κινητο αυτην τη στιγμη, "φορα" την 5.1.3.0G.

Ελα ομως που, καπου εδω, αρχιζουν τ' αναποδα.... Προσπαθω να βρω πως γινεται Hard reset η Reset to factory settings, και δεν υπαρχει πουθενα σαν επιλογη!!! Προσπαθω να μπω σε recovery mode, με το συνδυασμο των πληκτρων και δε μπαινει!!! Στο μονο που μπορω να μπω, ειναι σε fastboot mode, κατι το οποιο, δεν ξερω αν μπορει να μου χρησιμευσει καπου.

Θελω τη βοηθεια σας, ωστε να το επαναφερω, ειτε σε (Α), ειτε σε (G) ROM, ωστε να μπορεσω να το λειτουργησω ολοκληρωμενα. Υπαρχει καποιος τροπος η μενω με ενα ημιτελες smartphone??

Να σημειωσω εδω, πως το menu του, ειναι λειψο, καθως λειπουν πολλες δυνατοτητες (factory reset, add fingerprint κ.α.)....Εχω πελαγωσει.....:wacko:

 

Το εστειλα στη Cellcom, αλλα ουτε αυτοι μπορουν να κανουν κατι.....:(:mad:

Υπαρχει καποια ιδεα η προταση, η παει στον καλαθο των αχρηστων??

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160625/14009075d8e088a064555ef183ee56b3.jpg

 

Αυτό δεν υπάρχει δηλαδή σε εσένα;

Επίσης αν πατήσεις το power με το volume up και το συνδέσεις στο PC δες σου ανοίγει φάκελος recover?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160625/14009075d8e088a064555ef183ee56b3.jpg

 

Αυτό δεν υπάρχει δηλαδή σε εσένα;

Επίσης αν πατήσεις το power με το volume up και το συνδέσεις στο PC δες σου ανοίγει φάκελος recover?

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Δυστυχως, δεν υπαρχει....:mad: Συγκεκριμενα, δεν υπαρχει η επιλογη Factory reset.

Πατωντας Vol+ & Power, δε μπαινει σε Recovery mode, αλλα bootαρει κανονικα. Το μονο που μπορω να κανω, ειναι να μπω σε Fastboot mode, με το συνδυασμο πληκτρων Vol- & Power.

Πιστευεις οτι υπαρχει λυση η παει ακλαυτο??

Edited by alexyari
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να κατεβάσεις μια Ρομ στο κινητό απευθείας να τη βάλεις χύμα στο root της συσκευής και πάτα εστω και το power με volume down που λες μπας και την διαβάσει αυτόματα;

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να κατεβάσεις μια Ρομ στο κινητό απευθείας να τη βάλεις χύμα στο root της συσκευής και πάτα εστω και το power με volume down που λες μπας και την διαβάσει αυτόματα;

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Καλημερα!!

Πρωτ' απ' ολα, σ' ευχαριστω για το ενδιαφερον που δειχνεις:D!!!

Δοκιμασα να περασω, διαφορες ROM, αλλα μετα το Checking firmware, bootαρει απλα, στο ηδη υπαρχων λειτουργικο, χωρις να αναβαθμιζεται:(

Εχω κολλησει, δεν ξερω τι να κανω....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , κάτοχος ενος mx5 αγορασμενο απο minideal εδω και 4 μηνες έχω το προβλημα που θα δειτε στις φωτο και στο βιντεο. η οθονη κατεβαινει συνεχως και ξαναρχιζει απο το επανω ξανα και ξανα , το touch λειτουργει αλλα σαν να ηταν κανονικα η οθονη δηλαδη στο κανονικο υψος. αυτο συμβαινει συνεχως καθιστωντας το κινητο αχρηστο. εστειλα εμαιλ στο minideal δεν μου εχουν απαντησει και πολυ αμφιβαλω αν θα το κανουν . γνωριζει καποιος τι μπορω να κανω , αν ειναι θεμα λογισμικου ή οχι. μπορώ να επαναεγκαταστησω το λογισμικο? υπαρχει καποιος που φτιάχνει meizu αθηνα? οποιαδηποτε πληροφορια καλοδεχουμενη μηπως και το φτιάξουμε...

επισης προσπαθησα hard reset αλλα μου βγαζει το μηνυμα της τελευταιας φωτο οτι δεν υπαρχει filware

φωτος και βιντεο του προβληματος εδώ : https://www.dropbox.com/sh/hxtjtfzg5ur8mp7/AACtBvFyLJ2V2A7BuxwapKlRa?dl=0

Edited by nikoskoroblos
Link to comment
Share on other sites

Hard reset κάνεις μέσα από τη συσκευή

Ρυθμίσεις - about phone - storage..

Το δεύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις μια άλλη Ρομ me clear data..

Και αν δεν λυθεί που νομίζω δεν θα λυθεί να επικοινωνήσεις ένας πρωί με live chat με το minideal όχι με email για τους το στείλεις πίσω να το φτιανουν.. Βέβαια σε αυτή τη περίπτωση θα φας μεγάλη αργοπορία στείλε να το δουν να στο στείλουν..

Τελευταία λύση να το στείλεις στην αντιπροσωπεία εδώ και να στο φτιάξουν με το οποίο κόστος

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Hard reset κάνεις μέσα από τη συσκευή

Ρυθμίσεις - about phone - storage..

Το δεύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να περάσεις μια άλλη Ρομ me clear data..

Και αν δεν λυθεί που νομίζω δεν θα λυθεί να επικοινωνήσεις ένας πρωί με live chat με το minideal όχι με email για τους το στείλεις πίσω να το φτιανουν.. Βέβαια σε αυτή τη περίπτωση θα φας μεγάλη αργοπορία στείλε να το δουν να στο στείλουν..

Τελευταία λύση να το στείλεις στην αντιπροσωπεία εδώ και να στο φτιάξουν με το οποίο κόστος

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Καλημερα!

Δοκιμασα και τους δυο τροπους, δε γινεται κατι. Επισης, το εστειλα στην ελληνικη αντιπροσωπεια, ουτε αυτοι μπορουν να κανουν κατι.

Οσον αφορα το minideal, δεν ειναι αγορασμενο απο εκει, οποτε, δεν ξερω αν μπορουν να βοηθησουν, θα δοκιμασω, αλλοιως θα το πεταξω.

Ζητησα βοηθεια, μηπως υπαρχει καποια fastboot ROM, την οποια μπορω να περασω, αλλα, απ' οσο καταλαβαινω, κατι τετοιο δεν υφισταται μαλλον.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί η κάμερα? Έχω την εντύπωση ότι η εσωτερική βγάζει πιο καθαρή φώτο... Επίσης εχω την εντύπωση ότι 2 μέρες τωρα σαν να καταναλωνεται η μπαταρία πιο γρήγορα..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

από flyme 4.5.2 international με ποια διαδικασία περνάμε την καινούργια τη global?

Απ' ευθείας που δοκίμασα δε γίνεται.

Μήπως θέλει πρώτα να περάσω την A και μετά με το γνωστό τρόπο τη global?

Link to comment
Share on other sites

πατωντας *#*#3646633#*#* παιζω με τις τιμες των level 0-6

στο audio,normal,mic,

δηλάδη του μικροφωνου

επειδη σε κλησεις ολοι λενβε οτι δεν με ακουνε καλα!!

 

ΚΑΝΤΕ ΕΝΑΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΤΙΜΕς ΕΧΕΤΕ ΕΣΕΙς

ΚΟΙΤΩΝΤΑς ΕΚΕΙ

μηπως και απλα ηρθε αρυθμιστο το δικο μου

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω τ εκανα κ ηταν στο 0 κ το έβαλα στο 6 κ βελτιωθηκε!! Ωραίος ο φίλος δν τ ξερα.. ΚΜια αλλη ρύθμιση π πρέπει να κάνω? Με την κάμερα παίζει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

πατωντας *#*#3646633#*#* παιζω με τις τιμες των level 0-6

στο audio,normal,mic,

δηλάδη του μικροφωνου

επειδη σε κλησεις ολοι λενβε οτι δεν με ακουνε καλα!!

 

ΚΑΝΤΕ ΕΝΑΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΤΙΜΕς ΕΧΕΤΕ ΕΣΕΙς

ΚΟΙΤΩΝΤΑς ΕΚΕΙ

μηπως και απλα ηρθε αρυθμιστο το δικο μου

 

sip

0

112

128

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

από flyme 4.5.2 international με ποια διαδικασία περνάμε την καινούργια τη global?

Απ' ευθείας που δοκίμασα δε γίνεται.

Μήπως θέλει πρώτα να περάσω την A και μετά με το γνωστό τρόπο τη global?

 

Κάποιος που το ξέρει να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εγώ μετά από τόσο καιρό στης Α έβαλα, την G... Άστα σου λέω δεν υπάρχει... Για εμένα από το ότι έχω δει μέχρι τώρα είναι ότι καλύτερο. 5.1.0.6 G

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...