Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά υπαρχει καποιος π μπορει να φτιαξει τ κινητό δλδ την αναβάθμιση με ολη αυτή την διαδικασία? Επισης υπάρχει περίπτωση να παθει βλαβη κ να αχριστευτει πανω στην αναβάθμιση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια η 5.1.6.0 G γινεται ροοτ? και αυτη η ρημαδιασμενη 6 ανδροιντ θα ερθει καμια φορα? ολο beta 5.1 χωρις νοημα βγαζουν! φοβερη υποστηριξη! τι να πω,.,,,
Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι, σ' ολους!!!

Μετα την αλλαγη οθονης, προχωρησα σε "περασμα" της Global ROM, με τον 1ο τροπο, απο το https://forum.meizufans.eu/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu?page=1

Το κινητο αυτην τη στιγμη, "φορα" την 5.1.3.0G.

Ελα ομως που, καπου εδω, αρχιζουν τ' αναποδα.... Προσπαθω να βρω πως γινεται Hard reset η Reset to factory settings, και δεν υπαρχει πουθενα σαν επιλογη!!! Προσπαθω να μπω σε recovery mode, με το συνδυασμο των πληκτρων και δε μπαινει!!! Στο μονο που μπορω να μπω, ειναι σε fastboot mode, κατι το οποιο, δεν ξερω αν μπορει να μου χρησιμευσει καπου.

Θελω τη βοηθεια σας, ωστε να το επαναφερω, ειτε σε (Α), ειτε σε (G) ROM, ωστε να μπορεσω να το λειτουργησω ολοκληρωμενα. Υπαρχει καποιος τροπος η μενω με ενα ημιτελες smartphone??

Να σημειωσω εδω, πως το menu του, ειναι λειψο, καθως λειπουν πολλες δυνατοτητες (factory reset, add fingerprint κ.α.)....Εχω πελαγωσει.....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εγω π ειμαι άσχετος εκανα την πρώτη επιλογή π εγραψε ο spy δλδ κατεβασα την εκδιση κ μ γράφει αποσυμπίεση ή προβολή κ οχι update.. Τι πρέπει να κανω
Link to comment
Share on other sites

παιδια στο 4κ σας βγαζει μηνυμα οτι ζεστενεται και σταματαει μετα απο 4 λεπτα? παραξενο.,,, δεν γινεται να απενεργοποιησουμε το μηνυμα αυτο γθα την θερμοικρασια?
Link to comment
Share on other sites

Εγω π ειμαι άσχετος εκανα την πρώτη επιλογή π εγραψε ο spy δλδ κατεβασα την εκδιση κ μ γράφει αποσυμπίεση ή προβολή κ οχι update.. Τι πρέπει να κανω

Αρκεί να δεις 2-3 σελίδες πίσω δεν χρειάζεται παρακάτω...

Έχουν απαντήθει τόσες φορές που δεν ξέρω αν θα μπορούσε να γίνει pin στο πρώτο ποστ.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δικιο, σας εχω ζαλισει αλλα δν το χω καθόλου κ παλεύω να το φτιάξω. Η μεταφορά του αρχείου σε αλλο φάκελο πως γίνεται..τελικά τον μετέφερα εκανα restart με volume k το αλλο κουμπί αλλα καμια αλλαγη Edited by Con80
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την τελευτεα global....5.1.6.0 G αλλα οταν παω να κατεβασω με δεδομενα απο το play store μου λεει αναμονη για συνδεση με το δικτυο,,,,ενω κανοκινα εχω συνδεση και το browsing δουλευει,.,,το εχει αλλος αυτο? να κατεβασω καμια beta?
Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι, σ' ολους!!!

Μετα την αλλαγη οθονης, προχωρησα σε "περασμα" της Global ROM, με τον 1ο τροπο, απο το https://forum.meizufans.eu/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu?page=1

Το κινητο αυτην τη στιγμη, "φορα" την 5.1.3.0G.

Ελα ομως που, καπου εδω, αρχιζουν τ' αναποδα.... Προσπαθω να βρω πως γινεται Hard reset η Reset to factory settings, και δεν υπαρχει πουθενα σαν επιλογη!!! Προσπαθω να μπω σε recovery mode, με το συνδυασμο των πληκτρων και δε μπαινει!!! Στο μονο που μπορω να μπω, ειναι σε fastboot mode, κατι το οποιο, δεν ξερω αν μπορει να μου χρησιμευσει καπου.

Θελω τη βοηθεια σας, ωστε να το επαναφερω, ειτε σε (Α), ειτε σε (G) ROM, ωστε να μπορεσω να το λειτουργησω ολοκληρωμενα. Υπαρχει καποιος τροπος η μενω με ενα ημιτελες smartphone??

Να σημειωσω εδω, πως το menu του, ειναι λειψο, καθως λειπουν πολλες δυνατοτητες (factory reset, add fingerprint κ.α.)....Εχω πελαγωσει.....:wacko:

 

Επειδη, οσο κι αν το εψαξα, δε μπορεσα να βρω κατι σχετικο, μηπως γνωριζει καποιος για να βοηθησει??:(:wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την τελευτεα global....5.1.6.0 G αλλα οταν παω να κατεβασω με δεδομενα απο το play store μου λεει αναμονη για συνδεση με το δικτυο,,,,ενω κανοκινα εχω συνδεση και το browsing δουλευει,.,,το εχει αλλος αυτο? να κατεβασω καμια beta?

Πήγαινε εφαρμογές βρες το play store και κάνε ένα clear data clear cache κανε restart και ξαναδοκιμασε

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη, οσο κι αν το εψαξα, δε μπορεσα να βρω κατι σχετικο, μηπως γνωριζει καποιος για να βοηθησει??:(:wacko:

Για hard reset πας ρυθμίσεις about phone storage και είναι εκεί μέσα.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποσα volt ειναι ο φορτιστης του? το πηρα μεταχειρισμενο αλλα απορω τι γρηγορη φορτιση να κανει...εμενα γραφει 5v kai 2A

στο youtube ειδα για 12v

Link to comment
Share on other sites

2 αμπερ είναι και είναι ταχυφορτιστης... 2 Α μέχρι πρότινος είχαν μόνο τα ταμπλετ.

Το κινητό φορτίζει σφαιρα

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια!!κατεβασα την εκδοση Α εσβησα τι κινητό, το ανοιξα με volume up&power εκανε update ολα καλα μονο π μου βγάζει κινεζικο μενου!! Τι κανω?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.Κατοχος απο χτες και γω.Δυστυχως λογω ελλειψης χρονου διαβασα λιγες σελιδες στην αρχη και στο τελος του νηματος.Οι αποριες μου ειναι οι εξης:

Ειναι καλυτερα να περασω τη flyme 5.10 beta ή την flyme 5.1.5stable?

Εαν περασω την 5.1.5 international (εννοειται θα εχει ελληνικα) θα πρεπει να περασω το google play μονη μου;

Μετα θα πρεπει να κανω uptade μονη μου ή θα ερχεται ota?

Εαν ισχυει το πρωτο ειναι καλυτερα να περασω τη beta?

Συγνωμη εαν κουρασα.

Καλημερα!

 

Sent from my note 4 using Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Επειδη το τηλεφωνο ειναι για την κορη μου τελικα μαλλον θα περασω την 5.1.5 stable.

Μετα πρεπει να περασει το google playy μονη μου;

 

Sent from my note 4 using Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

αν περάσεις την Α εκδοση (αυτή χωρίς τα ελληνικά), ναι πρεπει να το βαλεις μονη σου.

αν περάσεις την Global G εκδοση, το έχει απο μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.

Επειδη το τηλεφωνο ειναι για την κορη μου τελικα μαλλον θα περασω την 5.1.5 stable.

Μετα πρεπει να περασει το google playy μονη μου;

 

Sent from my note 4 using Tapatalk

Πρόσεχε όμως γιατί αν είναι κινέζικο δεν μπορείς να περάσεις την g έτσι απλά έχει μία διαδικασία.. Πρέπει πρώτα να περάσεις την τελευταία Α και μετά να πας στην αντίστοιχη g με μια διαδικασία..

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

έχει γίνει και sticky στην πρώτη σελίδα.

 

Για udpate της Α Και της G version διαβάστε εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6750622#post6750622

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes

 

-= SpY =-

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ευχαριστω ολους σας για τη βοηθεια.Τελικα περασα με τη βοηθεια ενος γνωστου μου την 5.1.6.OG.Τι να πω ...απλα αλλο τηλεφωνο!Το μονο που δεν μου αρεσε ηταν η εφαρμογη της καμερας σε συγκριση με την παλια.Τεσπα και παλι ευχαριστω!

 

Στάλθηκε από το SM-P900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kapapa
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη την εκδοση που εβαλα 5.1.6 υπαρχει καποιος τροπος να στελνει τα μηνυματα αυτοματα σε κεφαλαια;

 

Στάλθηκε από το SM-P900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτη την εκδοση που εβαλα 5.1.6 υπαρχει καποιος τροπος να στελνει τα μηνυματα αυτοματα σε κεφαλαια;

 

Στάλθηκε από το SM-P900 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν θες για τους 160 χαρακτήρες βάλε το handcent sms.. Γιατί και μικρά που γράφεις σε κεφάλαια πάει

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με την αναβάθμιση αρχισε ν κολλάει το viber δν ανοιγε κ δεν άνοιγε το play store, μου έγραψε error κατι. Εγω τωρα εκανα βλακια κ το διεγραψα σαν εφαρμογή.. Πως το επαναφέρω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To κατεβασα απο το κινέζικο app store αλλα κ παλι δν ανοίγει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...