Jump to content

myphone POLL: Τι budget έχετε θέσει για το επόμενο smartphone σας;


alkis_7
 Κοινοποίηση

Τι budget έχετε θέσει για το επόμενο smartphone σας;  

730 members have voted

  1. 1. Τι budget έχετε θέσει για το επόμενο smartphone σας;

    • Έως 50 ευρώ
      11
    • 51 έως 100 ευρώ
      13
    • 101 έως 150 ευρώ
      79
    • 151 έως 200 ευρώ
      117
    • 201 έως 250 ευρώ
      102
    • 251 έως 300 ευρώ
      95
    • 301 έως 350 ευρώ
      95
    • 351 έως 400 ευρώ
      47
    • 401 έως 450 ευρώ
      22
    • 451 έως 500 ευρώ
      30
    • 501 έως 550 ευρώ
      24
    • 551 έως 600 ευρώ
      12
    • 601 έως 650 ευρώ
      13
    • Απεριόριστο (Άνω των 650 ευρώ)
      50
    • Δεν ξέρω / Δεν απαντώ
      20


Recommended Posts

αυστηρά έως 150 ευρώ..

όσο μπορώ να βρίσκω συσκευές mid-range ή και λίγο καλύτερες που έχει πέσει η τιμή λόγο "νέου μοντέλου"

δεν βρίσκω το λόγο να δώσω περισσότερα για κάτι που μπορεί να σχετικά εύκολα να κλαπεί,χαθεί ή να σπάσει/βραχεί

και να στεναχωρηθώ ..

Όχι ότι με τα 150 δεν θα στεναχωρηθώ.. αλλά δεν συγκρίνετε με το να έχω δώσει τα διπλά ή τριπλά για μια συσκευη

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω εδω και 5 χρόνια το iphone 3gs για το οποίο είχα δώσει τοτε 400€ (λόγω επιδότησης). Αφού το θηρίο αντέχει και δουλεύει ρολόι, ελπίζω να το κρατήσω αλλά 2 χρόνια ώστε να πεσει η τιμή του iphone 6, μήπως και μπορέσω να το πάρω. Αν όχι μάλλον θα πάω σε xiaomi με 150€ το πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι 250 ευρώ και εγω.Έχω δώσει κατα περιόδους πολλά περισσότερα αλλά όταν ασχολεισαι με πολλά πραγματα ( home cinema, φωτογραφία κλπ) μαζευεις κατα πολύ το μπάτζετ που διαθέτεις για κινητά..
Link to comment
Share on other sites

:p ... καλή η "ματαιοδοξία" αλλα όχι για περιόδους κρίσης.

Προσωπική μου άποψη για το σήμερα είναι ένα ταβάνι 200€ χωρίς να μου λείψει κάτι:

ή με ναυαρχίδα σειράς -1;

ή με πώληση του πιο ακριβού μου κινητού και … συμπλήρωμα χρημάτων

ή με κάποιο «κινέζικο»............

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τα έσκασα ήδη για το edge. Η πρώτη μου android συσκευή μετά από χρόνια σε windows phone.

(Μου φαίνεται πιο δύσχρηστο και μου λείπουν τα tiles...)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε παιδιά εσεις που λετε πως πουλατε το παλιο κινητο σας που το δινετε; εγω προσπαθω καιρο. Παντως εγω αγοραζω παλια ναυαρχιδα στα 400 ευρω μαξ καθε 3 περιπου χρονια.
Link to comment
Share on other sites

αμα ζητας αντερα λογικο να μην μπορεις να το πουλησεις, κατεβασε τιμη και θα το πουλησεις
Link to comment
Share on other sites

Για άλλους το smartphone είναι εργαλείο δουλειάς. Για εμένα όμως όχι. Κι επειδή δεν είμαι ιδιαίτερα προσεκτικός με τα τηλέφωνα, μέχρι 150€. Για να μην αναστενάζω σε κάθε κακουχία του!!!
Link to comment
Share on other sites

Για μενα το ταβανι πλεον ειναι στα 150 εουρος αφου με τους κινεζους και την αγορα πριν 2 χρονια του zte 967s που τρεχει τα παντα σαν σκυλος.... δεν νομιζω να μου χρειαζεται κατι παραπανω . Ουτε φιγουρα ουτε να πληρωνω μοδες (θαμθουθνγκ ,απλελε )
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλησπερα επειδη ολα πλεον εξαντοντε απο το budget ειναι το βασικοτερο κινητρο πιστευω για να αγορασει κανεις ενα smartphone το οποιο βεβαια κατα δικη μ αποψη να τον ευχαριστα το περιβαλλον εργασιας του αφου θα το βλεπει καθημερινα στην χρηση του. Εγω σημερα που απεκτησα το LG G4C εδωσα 179 ευρω ακριβως οπως ηταν το Budget μου και ειναι οπως το ηθελα με την νεα εκδοση Android 5.0 4G και 5.0 οθονη. Very Happy.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εαν κ παντοτε σχεδον το ξεπερνω, νομιζω δεν πρεπει ποτε κανεις να ξεπερνα τα 440 κ παντα εως τα χριστουγεννα πεφτουν περιπου εκει ολες οι ναυαρχίδες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη ολα πλεον εξαντοντε απο το budget ειναι το βασικοτερο κινητρο πιστευω για να αγορασει κανεις ενα smartphone το οποιο βεβαια κατα δικη μ αποψη να τον ευχαριστα το περιβαλλον εργασιας του αφου θα το βλεπει καθημερινα στην χρηση του. Εγω σημερα που απεκτησα το LG G4C εδωσα 179 ευρω ακριβως οπως ηταν το Budget μου και ειναι οπως το ηθελα με την νεα εκδοση Android 5.0 4G και 5.0 οθονη. Very Happy.

 

Όσοι έχουν ανακαλύψει την Κινέζικη αγορά, εδώ και ΠΟΛΥ καιρό κάνουν πραγματικά πάρτυ με τηλεφωνάρες κάτω των 200€, για να μην αναφέρω τηλέφωνα κάτω των 100€. Μιλάμε για τηλέφωνα όπου η σχέση κόστους/απόδοσης είναι πλέον η κορυφαία, και όσο περνάει ο καιρός γίνεται ακόμα πιο σαφές ότι οι Κινέζαι (XIAOMI, OPPO, LENOVO, HUAWEI κλπ) ήρθαν για να μείνουν.

 

Κατά την προσωπική μου άποψη, όσοι σήμερα τους σνομπάρουν και προτιμούν να δίνουν < 200€ και να αγοράζουν μετριότατα budget τηλέφωνα εταιριών όπως η LG, SONY, SAMSUNG κλπ καλά θα έκαναν να το ξανασκεφτούν. Με τα ίδια χρήματα μπορούν να αγοράσουν τηλέφωνά τους στην middle-top class, που δεν τους λείπει τίποτα από τα αντίστοιχα δυτικά τηλέφωνα των > 250€.

 

Τα πράγματα έχουν αλλάξει, και αυτό αντικατοπτρίζεται και στις πωλήσεις των πιο εμπορικών τηλεφώνων, π.χ. η SAMSUNG, η οποία μετράει μόνο απώλειες στις πωλήσεις, όταν οι Κινέζοι μετράνε τρελές ανόδους κάθε χρόνο.

 

να κι ενα χαρακτηριστικοτατο παραδειγμα στα 137€

 

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_196681.html?wid=4

Edited by droutis
Link to comment
Share on other sites

100€ προσωρινά μιας και δεν υπάρχουν παραπάνω και εχω βαλει στο μάτι το Lumia 635 με την 1GB Ram στα 69€.Μια ενδιάμεση λύση πριν την μετάβαση σε κάποιο δυνατό MS ή Νοκια μιας και βλέπω οτι μετα απο σχεδόν 3 χρόνια ταλαιπωρίας ήρθε η ώρα να ξεκουραστεί το υπέροχο και απροβλημάτιστο 920.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...